Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Witam

Właśnie dostałem umowę z Vattefalla na przyłącze - mam zrobić schemat jednokreskowy - mniej więcej wiem jak go narysować, ale może ktoś rzuci przykładem zaakceptowanym już przez ZE bo wiadomo co zakład to inne wymagania. Czy ten schemat musi podbijać elektryk? Jeśli tak, może macie kogoś sprawdzonego i NIEdrogiego oczywiście :-)

No i może ma ktoś niepotrzebną skrzynkę rozdzielczą na budowę (kupię)?

Pozdrawiam

Peter

 

Schemat robi i podbija uprawniony elektryk który będzie robił wewnętrzną linię.

 

Na kiedy potrzebujesz tą rozdzielnicę? Śpieszy ci się bardzo? Ja będę niedługo kończył instalację wewnętrzną, więc skrzynki się chętnie pozbędę...

Wygląda tak:

http://lh5.ggpht.com/j.jureczka/R82QDjex3nI/AAAAAAAAATc/Dz7HkbiwpuI/s400/IMG_3166_800.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

 

Schemat robi i podbija uprawniony elektryk który będzie robił wewnętrzną linię.

 

Na kiedy potrzebujesz tą rozdzielnicę? Śpieszy ci się bardzo? Ja będę niedługo kończył instalację wewnętrzną, więc skrzynki się chętnie pozbędę...

Wygląda tak:

Thx za info - niedługo to znaczy kiedy? Ja pod koniec sierpnia stawiam blaszak wiec tak do 5-10.09 była by mi potrzebna. Napisz pls ile za nią chcesz (może być na prv)

pozdrawiam

Peter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś może mi doradzić gdzie po więźbę dachową się udać, cena oczywiście gra rolę ale jakość też ważna, dzięki za wszelkie porady.

http://www.tartakolczyk.com.pl/pl/ mają dobrą opinie na forum.

 

Ja kupowałem właśnie tam, impregnowane ciśnieniowo, jeżeli chcesz namiary na człowieka który robi więźby z ich drzewa a przy okazji zajmuje się transportem drzewa właśnie od nich pisz na PRIV.

 

Ma ktoś może informacje dotyczące więźby z Czyżowic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś może mi doradzić gdzie po więźbę dachową się udać, cena oczywiście gra rolę ale jakość też ważna, dzięki za wszelkie porady.

http://www.tartakolczyk.com.pl/pl/ mają dobrą opinie na forum.

 

Ja kupowałem właśnie tam, impregnowane ciśnieniowo, jeżeli chcesz namiary na człowieka który robi więźby z ich drzewa a przy okazji zajmuje się transportem drzewa właśnie od nich pisz na PRIV.

 

Ma ktoś może informacje dotyczące więźby z Czyżowic?

 

nie polecam, słyszałem że ich drzewo jest niezbyt wysuszone a impregnacja to wielka lipa, poza tym transport drogi.

 

PS.Tak na przyszłość używaj proszę opcji "cytuj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niskie ceny są na folnet.pl, kupowałem tam taśmy do klejenia foli paroszczelnej, i inne "wynalazki". Samą folię paroszczelną, a wcześniej też membranę Dorkena najtaniej znalazłem w Tamirze w Pszczynie. Dorken Delta Reflex sprzedali mi jeszcze taniej niż w folnet.pl. Co do wyboru producenta, nie doradzę, nie znam się na tym, spytaj wykonawcę co sugeruje, na czym robił. Kierbud też powinien pomóc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niskie ceny są na folnet.pl, kupowałem tam taśmy do klejenia foli paroszczelnej, i inne "wynalazki". Samą folię paroszczelną, a wcześniej też membranę Dorkena najtaniej znalazłem w Tamirze w Pszczynie. Dorken Delta Reflex sprzedali mi jeszcze taniej niż w folnet.pl. Co do wyboru producenta, nie doradzę, nie znam się na tym, spytaj wykonawcę co sugeruje, na czym robił. Kierbud też powinien pomóc.

 

A który moddel membrany wybrałeś?

 

Ja biorę pod uwagę Tyveka lub Dorkena.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zastanawiam sie nad Tyveka ale jeszcze decyzji nie podjęliśmy.

A teraz z innej beczki czekają mnie lada moment prace klinkierowe nad kominami i nie wiem sama co zrobić czy iśc po kosztach i wystawić je ze zwykłego czerwonego Jopka czy jednak zdecydować się na coś ładniejszego na czym mniej będzie znać sadze . W moim przypadku rozważałam Etnę z CRH czy Cosmo z Wineber.... bo mam dachówkę kasztan z Robena. Czy ktoś w tym temacie może coś doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który moddel membrany wybrałeś?

Ja biorę pod uwagę Tyveka lub Dorkena.Pzdr

Wybrałem to co doradził mi p.Staszek z Tamiru, wcześniej był na tyle ok, że nie wnikałem już w szczegóły i nie porównywałem parametrów po przecinku. Upewniłem sie u kierbuda i kupiłem. u mnie to była delta vent n 1300 G (odpisałem z faktury bo już nie pamietałem) http://www.folnet.pl/docs/delta_vent_n.pdf

i tu też może się komu przyda poradnik http://www.folnet.pl/docs/poradnik_folnet.pdf

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...