Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Puzzle dla cierpliwych.

Fot 1

Fot 2

W sumie będzie 3 tys kostek (6 ton).

Kostka z Granitec-a, przy Raciborskiej, za salonem Hyundaia

 

Szacun .... co będzie wypełnieniem, metal czy drewno? Nie wiem czy to wysoka podmurówka czy mur będzie aż do góry, ale super. Podobają mi się takie "pełne" ogrodzenia. Czekam na dalszy ciąg bo może coś podloookam....

 

A ja dalej szukam człowieka od kamienia, ale in ... , póki co out zostawiamy na wiosnę ;-). Proszę o namiary na kamieniarza....

 

PS. A nawiasem - fajny domek w tle ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatycznie, ale ze mnie gapa :oops:

Jakoś tak zapatrzyłam się w to zdjęcie z Twoja chatką, że to pierwsze mi uciekło...

Czyli troszkę drewna na bramkach - ale widzę u Was słupy drewniane, a zatem moim zdaniem ekstra. Przekonuję familię do takiego ogrodzenia - muru tyle tylko, że z klinkieru bo trochę go mamy na elewacji, ale póki co trafiam na .... mur :cry:

 

No i mam wycenę blatów w kuchni (żeby nie było że wybrałam jakiś najdroższy kamień - kashmir white) no i wyszło 9 200 :o .... szukam dalej

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Niestety, w mojej okolicy nie ma ziemi na zbyciu - szukam od kilku miesięcy, jeżdzę i zatrzymuję się przy KAŻDEJ budowie.

I przeważnie ziemia z wykopów już jest obiecana komuś albo... za grubą kaskę można ewentualnie ją odkupić.

:evil:

 

Jeszcze kilka miesięcy temu załatwiłam kilkanaście ciężarówek ziemi za przysłowiową flachę lub 50 zł.

Teraz nie ma szans.

Po prostu nie ma teraz ziemi i tyle.

 

A ALPINE też juz nie wozi - boją się.

Mają nowego Dyrektora i nowe "zasady".

Kierowcy mogliby ewentualnie wozić, ale też za grubą kaskę.

:evil:

 

Wroce jeszcze do tematu tej ziemi.. Po co Ci az TYLE czarnej ziemi ?? :) Piszesz, ze zalatwilas juz kilkanascie ciezarowek.. Przeciez humusu wystarczy na gore gliny 5-10cm i spokojnie kazde zielsko na tym wyrosnie :) Dwie, trzy ciezarowki na cala dzialke, nawet duza spokojnie powinny wystarczyc!

 

Jakby co mam namiar na humus po 25 pln / t, transport wanna 25t. Jakbys byla zainteresowana to daj znac :)

 

Jakby tez ktos potrzebowal duzej fadromy (lyzka 1,7m3, bieze 7-8t naraz;) za niewielka kase (100 pln / h) to tez pisac :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam powiedzcie mi gdzie mozna kupic rury drenarskie i jakie sa ceny chodzi mi o przekroj 100mm albo 150mm wiadomo chodzi o najtanszy koszt pozdrawiam

 

Witaj fido84 ja kupowałem w Handlobudzie, ale to było w ubiegłym roku wtedy byli najtańsi i zero problemów z transportem.

 

PS. W którym miejscu budujesz, bo widzę że też Rogów, ale rad bym dokładniej wiedzieć bo ziomale jesteśmy. Możliwe że się znamy.PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Niestety, w mojej okolicy nie ma ziemi na zbyciu - szukam od kilku miesięcy, jeżdzę i zatrzymuję się przy KAŻDEJ budowie.

I przeważnie ziemia z wykopów już jest obiecana komuś albo... za grubą kaskę można ewentualnie ją odkupić.

:evil:

 

Jeszcze kilka miesięcy temu załatwiłam kilkanaście ciężarówek ziemi za przysłowiową flachę lub 50 zł.

Teraz nie ma szans.

Po prostu nie ma teraz ziemi i tyle.

 

A ALPINE też juz nie wozi - boją się.

Mają nowego Dyrektora i nowe "zasady".

Kierowcy mogliby ewentualnie wozić, ale też za grubą kaskę.

:evil:

 

Wroce jeszcze do tematu tej ziemi.. Po co Ci az TYLE czarnej ziemi ?? :) Piszesz, ze zalatwilas juz kilkanascie ciezarowek.. Przeciez humusu wystarczy na gore gliny 5-10cm i spokojnie kazde zielsko na tym wyrosnie :) Dwie, trzy ciezarowki na cala dzialke, nawet duza spokojnie powinny wystarczyc!

 

Jakby co mam namiar na humus po 25 pln / t, transport wanna 25t. Jakbys byla zainteresowana to daj znac :)

 

Jakby tez ktos potrzebowal duzej fadromy (lyzka 1,7m3, bieze 7-8t naraz;) za niewielka kase (100 pln / h) to tez pisac :)

pozdr.

 

 

Daga&Adam,

 

ja mam 50 arową działkę.

8)

 

Więc do wyrówniania działki potrzebuję jeszcze kilkanaście ciężarówek.

 

Ale ja nie chcę samej CZARNEJ ZIEMI !

Chcę sporo kiepskiej ziemi - najlepiej z piaskiem !

 

Najbardziej przyda się taka bo ja mam wszędzie glinę, a piasek będzie trochę wchłaniał wodę ( glina nie przepuszcza wody, działa jak filtr ).

 

A na to oczywicie warstewka dobrej ziemi - np. humusu.

:wink:

 

 

W kwestii owego humusu odezwę się jeszcze ewentualnie.

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 50 arową działkę.

8)

 

Ja mam 53 arowa ;-) Fadroma jeszcze jeden (trzeci) dzien bedzie walczyc i moze dojde z nia w koncu do ladu. Nasypy mam po 3m wysokie :)

 

Więc do wyrówniania działki potrzebuję jeszcze kilkanaście ciężarówek.

Ale ja nie chcę samej CZARNEJ ZIEMI !

Chcę sporo kiepskiej ziemi - najlepiej z piaskiem !

 

Najbardziej przyda się taka bo ja mam wszędzie glinę, a piasek będzie trochę wchłaniał wodę ( glina nie przepuszcza wody, działa jak filtr ).

 

Jak nasypiesz piasek na gline i chcesz utworzyc skarpe to ta skarpa bedzie pieknie zjezdzac po sliskiej glinie, wyplukiwana przez wnikajaca wode! Rob gline - ona nie przepusci wody, najwazniejsze to odpowiednie spadki tego nasypu, tak zeby woda plynela tam gdzie chcesz :) Jaki wogole masz teren - masz ja ew. gdzie nizej spuscic ? Ja mam nizej dalej skarpe w dol - dobre kilka metrow, cala woda tam splywa do jakiegos rowu i plynie chyba do Lesnicy :)

 

A na to oczywicie warstewka dobrej ziemi - np. humusu.

:wink:

 

No :) Jak chcesz gdzies robic tylko trawnik to zamiast humusu mozesz kupic specjalna wloknine z ziarnami traw (biowloknine) - kladziesz to, podlewasz i po paru tygodniach masz trawnik :) Wloknina sie rozlozy tworzac warstewke "humusu". Biowloknina w czasie kielkowania traw bedzie chronic grunt zeby go deszcz nie wyplukal. Polecam szczegolnie na skarpy :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomożecie mi coś w sprawie tych okien??/ :lol:

 

Spróbuj Termo-Profil http://www.termoprofil.eu/ czas oczekiwania na dzień dzisiejszy ok. 4 tygodnie. Ja biorę stamtąd bo mają niezłą renomę i nie są najdrożsi. Robią też drzwi. Masz jeszcze Norma2000 (w tej chwili mają promocję nawet do 40%), AP Żory (są dość drodzy, ale okna robią bez zarzutu), albo Stanisław Molitor z Gorzyc (robi okna na okuciach firmy Schuco, bardzo solidny montaż ale niestety nie najtańszy). Myślę że choć trochę pomogłem.

 

Ile płaciliście elektrykowi za punkt i co wchodziło w zakres tego punktu?

 

Nie powiem ci ile za punkt ale za całą instalację w domu o pow. 170m2 (piwnica+parter+poddasze) zapłacę ok. 6000 tys. (mój elektryk zajmie się wszystkim od projektu, przez zakup potrzebnych materiałów po zmianę taryfy z budowlanej na zwykłą, załatwi wszystkie papierki i inne formalności związane z instalacją) usługa kompleksowa, więc myślę że kwota całkiem rozsądna. A zapomniałem dodać że w cenie mam również okablowanie TV-Sat.

 

Daga&Adam,

ja Cię chyba zatrudnię do tej mojej działki, serio, hahahahaha !

 

Ja też się piszę na usługi i porady związane z ogrodem :wink: :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...