Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Adam,

jesli styro polozysz idealnie, a masz rowne sciany to klejem sciany nie spiep...sz serio. robilem tak, styr 2 dni pauzy, potem kołki, smarowanie klejem i wtapianie siatki, pewnie wiesz na czym to polega, nastepny dzien 2 raz klej rowniutko.po dniu szlifowanie papierem 40 korn, sciana wychodzi idealnie.pamietaj zeby nigdzie siatka nie wystawala, uwazaj na naroza zeby nie plywaly i siatki nie bylo widac.jak polozysz late 2,5m i masz na kartke papieru to masz ok :D

jakby co to ja juz jestem po putzu :D bez cokolu

elo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Adam,

jesli styro polozysz idealnie, a masz rowne sciany to klejem sciany nie spiep...sz serio.

 

Hm :) Moze zaryzykuje :-) Sciany mam wymurowane idealnie rowno wiec jeden problem z glowy.

 

robilem tak, styr 2 dni pauzy, potem kołki, smarowanie klejem i wtapianie siatki, pewnie wiesz na czym to polega, nastepny dzien 2 raz klej rowniutko.po dniu szlifowanie papierem 40 korn,

 

Hmmm nie wiedzialem ze ten klej sie szlifuje - pewnie fachmani z latami doswiadczen klada tak rowno ze nie trzeba :) Szlifowales go zaraz na nastepny dzien ? Nie byl jeszcze za miekki (nie odpadaly jakies wieksze platy ? :)

 

sciana wychodzi idealnie.pamietaj zeby nigdzie siatka nie wystawala, uwazaj na naroza zeby nie plywaly i siatki nie bylo widac.jak polozysz late 2,5m i masz na kartke papieru to masz ok :D

 

Na naroza to ja mysle aluminiowe narozniki wtopic - takie jak tynkarze wew. dawali (no, to byly chyba stalowe z ocynkiem). Ty nie dawales ?

 

No i jeszcze jedna sprawa - listwa startowa. Jak gruby masz styropian i jak szeroka listwe dales? Ja daje 18cm a nie widzialem jeszcze takich listew szerokich ;-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tam Twoja 0,5 ha działka ?

Już gładka jak tafla ?

:wink:

 

Wyrownalem sobie tak na oko z 10ar, reszta ma dalej spadek ale juz tego ruszyc nie moge - zasypalbym wawoz i moglyby byc problemy ;-) Generalnie krajobraz zmienil sie *totalnie*. Chaupke mam troche za nisko polozona i przy drodze wyszla mi skarpa wys. ok 1,5-1,8m dluga na ~40m, ulozylem ja w takie polkole.. W wiekszosci jest juz wzmocniona biowloknina o ktorej pare postow wczesniej wspominalem - trawka ma juz ~1-2cm (narazie ledwo widoczna z bliska :) Zrobie niebawem fotki tylko skoncze ryc pod rury kolektora pompy ciepla :-)

 

A tak apropo kurde dziwie sie ze masz takie problemy z ziemia - mi znowu przywiezli z 30 wywrotek z okolicznej budowy orlika :-) A obok buduja biedronke i tez by ziemia byla ale juz nie chcialem ;-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tam Twoja 0,5 ha działka ?

Już gładka jak tafla ?

:wink:

 

Wyrownalem sobie tak na oko z 10ar, reszta ma dalej spadek ale juz tego ruszyc nie moge - zasypalbym wawoz i moglyby byc problemy ;-) Generalnie krajobraz zmienil sie *totalnie*. Chaupke mam troche za nisko polozona i przy drodze wyszla mi skarpa wys. ok 1,5-1,8m dluga na ~40m, ulozylem ja w takie polkole.. W wiekszosci jest juz wzmocniona biowloknina o ktorej pare postow wczesniej wspominalem - trawka ma juz ~1-2cm (narazie ledwo widoczna z bliska :) Zrobie niebawem fotki tylko skoncze ryc pod rury kolektora pompy ciepla :-)

 

A tak apropo kurde dziwie sie ze masz takie problemy z ziemia - mi znowu przywiezli z 30 wywrotek z okolicznej budowy orlika :-) A obok buduja biedronke i tez by ziemia byla ale juz nie chcialem ;-)

pozdr.

 

Ale Ci zazdroszczę !!!

Tej trawki !

Czekamy na fotki !

I napisz proszę coś więcej o tej biowłókninie - gdzie to kupujesz, jaka jest cena tego cuda itd.

Bo kusi.

:wink:

 

Co do ziemi... już powoli mam.

Płacę, ale cena mnie nie zabije.

Jest ok.

8)

 

Następna prośba :

szukam kruszywa pod utwardzenie drogi - ale nie węgielnego.

Węgielny ( najtańszy ) już miałam i więcej nie chcę.

Jest nietrwały - skruszył się, robi się z niego czarny miał.

Teraz chcę kamień lepszy, docelowy - taki jasny, chyba nazywa się "tłuczeń".

Gdzie kupujecie takie kruszywa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tam Twoja 0,5 ha działka ?

Już gładka jak tafla ?

:wink:

 

Wyrownalem sobie tak na oko z 10ar, reszta ma dalej spadek ale juz tego ruszyc nie moge - zasypalbym wawoz i moglyby byc problemy ;-) Generalnie krajobraz zmienil sie *totalnie*. Chaupke mam troche za nisko polozona i przy drodze wyszla mi skarpa wys. ok 1,5-1,8m dluga na ~40m, ulozylem ja w takie polkole.. W wiekszosci jest juz wzmocniona biowloknina o ktorej pare postow wczesniej wspominalem - trawka ma juz ~1-2cm (narazie ledwo widoczna z bliska :) Zrobie niebawem fotki tylko skoncze ryc pod rury kolektora pompy ciepla :-)

 

A tak apropo kurde dziwie sie ze masz takie problemy z ziemia - mi znowu przywiezli z 30 wywrotek z okolicznej budowy orlika :-) A obok buduja biedronke i tez by ziemia byla ale juz nie chcialem ;-)

pozdr.

 

Ale Ci zazdroszczę !!!

Tej trawki !

Czekamy na fotki !

I napisz proszę coś więcej o tej biowłókninie - gdzie to kupujesz, jaka jest cena tego cuda itd.

Bo kusi.

:wink:

 

Co do ziemi... już powoli mam.

Płacę, ale cena mnie nie zabije.

Jest ok.

8)

 

Następna prośba :

szukam kruszywa pod utwardzenie drogi - ale nie węgielnego.

Węgielny ( najtańszy ) już miałam i więcej nie chcę.

Jest nietrwały - skruszył się, robi się z niego czarny miał.

Teraz chcę kamień lepszy, docelowy - taki jasny, chyba nazywa się "tłuczeń".

Gdzie kupujecie takie kruszywa ?

 

Ja kupowałem kruszywo tutaj:

http://www.stefpol.pl/

to składowisko kruszywa drogowego na terenie byłej kopalni IGNACY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam...

nie szlifujesz calosci, jedziesz tylko tam gdzie masz delikatne nierownosci, ktore zazwyczaj pojawily sie w miejscu polaczenia kleju zeschnietego z nowym, szlifujesz tam gdzie ci cos kapnelo i tym podobne, oczywiscie jak juz zwiazal. styr byl swisspora 031 :D 14cm a listwe mialem alu startowa 15cm. jakby co jedna jeszcze cala lezy. znasz wspolczynniki 031 to wiesz ile cm 040 a i tak juz mam gleboko okna przez glupie rolety, poza tym kupilem bardzo tanio:D

naroza to alu z siatka, zadne inne, chyba ze plastikowe jeszcze mozna ale to znow kasa, naroza wszedzie, nawet na łukach ;p

putz juz polozony, lekka kosmetyka i koniec elewacji

elo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ci zazdroszczę !!!

Tej trawki !

Czekamy na fotki !

 

Nie no trawki to tam jeszcze wogole nie widac, trzebaby z lupa podejsc:-) Pisalem 1-2cm ale to sa narazie takie cieniutkie i rzadkie igielki - ale kwestia 2 tygodni i powinno juz byc widoczne okiem nieuzbrojonym ;-)

 

I napisz proszę coś więcej o tej biowłókninie - gdzie to kupujesz, jaka jest cena tego cuda itd.

Bo kusi.

:wink:

 

Kupuje tutaj (swoja droga polecam sklep) - dzisiaj zamawiasz, jutro jest kurier:

 

http://www.muzimershop.pl//index.php?p216,biowloknina-trawa-na-wlokninie-2-2m-x-50mb-110m2-super-produkt

 

Ale to ma sens tylko na skarpy i ew. jakies "trudne" miejsca, na plaski teren to kupuj i siej zwykla trawe, sasiad wysiewal na zwyklej glinie (taki byle jaki miks z humusem) i juz w drugim sezonie ma naprawde piekny trawnik bez zadnych chwastow :) Z drugiej strony z tego co mowil to na jakies 200m2 poszlo mu przez ten rok 100kg nasion czyli prawie 1 tys pln (!), wiec trawka w biowlokninie wyszlaby taniej.. Tylko zobaczymy jeszcze co z niej wyrosnie :-)

 

[...]

Następna prośba :

szukam kruszywa pod utwardzenie drogi - ale nie węgielnego.

Węgielny ( najtańszy ) już miałam i więcej nie chcę.

Jest nietrwały - skruszył się, robi się z niego czarny miał.

 

Dostalas jakies dziadostwo z resztek :( Niestety najlepsza berge biora na autostrady :) 609 775 446 - Andrzej, on Ci przywiezie super berge, czerwona. Wozi to na codzien i ma uklady na zaladunku. Licz te 400-500 pln / 15-16t ale material wart ceny :) Za tluczen wybulisz ze 100% drozej :( A na gruby tluczen jeszcze trzeba polozyc cos o mniejszej granulacji zeby sie to dobrze zagescilo.. Berga od Andrzeja u mnie na podjezdzie wytrzymala paredziesiat przejazdow zaladowanej fadromy (jakies z 18t) i kompletnie nic sie z nia nie stalo - mam wykorytowane na glebokosc ok 40cm :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam...

nie szlifujesz calosci, jedziesz tylko tam gdzie masz delikatne nierownosci, ktore zazwyczaj pojawily sie w miejscu polaczenia kleju zeschnietego z nowym, szlifujesz tam gdzie ci cos kapnelo i tym podobne, oczywiscie jak juz zwiazal. styr byl swisspora 031 :D 14cm a listwe mialem alu startowa 15cm.

 

A gdzie kupowales listwy - nie wiesz, czy mieli jeszcze szersze ? Ew. czy ta listwa 15cm na koncu ma jakies zagiecie, czy jest prosta ?

 

jakby co jedna jeszcze cala lezy. znasz wspolczynniki 031 to wiesz ile cm 040 a i tak juz mam gleboko okna przez glupie rolety, poza tym kupilem bardzo tanio:D

 

Wiem, wiem, mam zrobione wszystkie obliczenia w Audytorze OZC - pozatym ja i tak juz musze miec te 18cm ze wzgledu na to ze mam wykusze wystawione o 15cm (+3cm zachodzace na rame) i na inna grubosc jest juz za pozno :) Zreszta styro jest teraz tani, a oszczednosci w zwiekszeniu grubosci na scianach sa calkiem spore.

 

naroza to alu z siatka, zadne inne, chyba ze plastikowe jeszcze mozna ale to znow kasa, naroza wszedzie, nawet na łukach ;p

putz juz polozony, lekka kosmetyka i koniec elewacji

elo

 

Zazdroszcze ;) Ja to narazie jak juz sobie wyrownalem teren to go teraz caly ryje w te i we wte - 500m szlaucha pod kolektor pompy ciepla zakopuje ;-)

 

Szkoda, ze nie podjechalem poogladac jak miales ten klej polozony bo rzeczywiscie nie mam punktu odniesienia do mojej roboty - ja to mam troche zjechane na punkcie dokladnosci i moze niepotrzebnie sie tej roboty boje :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jesli chodzi o POŚ to polecam firmę z Wodzisławia BIO-EKO, naprawde solidni. Jeśli chodzi o grunt u mnie bylo okej na poczatku ale potem sie pojawila glina, podsypali kilka autek piachu i jest okej.

 

POLECAM !!!

 

Dzięki serdeczne za info bo nie miałem zielonego pojęcia gdzie szukać. A jeżeli mógłbym prosić o jakieś szczegóły jak to u ciebie wygląda tzn. jak wielka oczyszczalnia jaka kubatura zbiornika na ile osób no i jaki koszt oraz jak długo robili u ciebie. Z góry dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...