Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Warto instalować rekuperator na śląsku.

W zimie gdy sąsiedzi palą w piecach CO po prostu śmierdzi że można się przewrócić. Dlatego kieruję to pytanie szczególnie dla tych co mają mechaniczną wentylację. Wpuszczać cały ten dym do domu czy siedzieć w wilgotnych i szczelnie pozamykanych pomieszczeniach.

 

Myślę, że warto zainstalować. Syf na zewnątrz jest przy bardzo niskim ciśnieniu i w dodatku jeszcze w nocy kiedy wszyscy palą opony. W ciągu dnia w zimie może byc naprawdę ładna pogoda tylko, że zimno na dworze. A rekuperator ma Ci zapewnić wymianę powietrza i oszczędność energii. Kolejna sprawa to wlot powietrza. Jeśli jest możliwość zainstalowania go w stronę gdzie nie ma domów, las, ogród to też pomaga. Poza tym bez rekuperatora powietrze w domu i tak masz z zewnątrz więc jak juz naprawdę będzie ogromny syf to poprostu wyłączysz rekuperator na jakiś czas. Okaże się że co najwyżej 20 dni w roku będzie on wyłączony a w pozostałe sprawdzi się znakomicie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jesli chodzi o POŚ to polecam firmę z Wodzisławia BIO-EKO, naprawde solidni. Jeśli chodzi o grunt u mnie bylo okej na poczatku ale potem sie pojawila glina, podsypali kilka autek piachu i jest okej.

 

POLECAM !!!

 

Dzięki serdeczne za info bo nie miałem zielonego pojęcia gdzie szukać. A jeżeli mógłbym prosić o jakieś szczegóły jak to u ciebie wygląda tzn. jak wielka oczyszczalnia jaka kubatura zbiornika na ile osób no i jaki koszt oraz jak długo robili u ciebie. Z góry dzięki za info.

 

Witam

 

U nas robili to az 2 dni, z czego pierwszy dzien byli tylko do godz. gdzies 13, to był piątek. Wszystko było skonczone w poniedziałek w godzinach dopołudniowych. Kubatury niepamietam, a niemam dokumentów przysobie, ale na rodzine 4 os. Koszt to 8000 na gotowo, czyli przyjechali zamontowali i jest OK. Wszystkie rury przyłączeniowe do domu też dawali oni, bo z reguły w zestawacj POŚ niema. Firma konkretna, dokładna, nienarzekam. W trakcie robót okazało sie, że znikł piasek w ziemi, jak kopali no i trzabyło zorganizować ponad 20 ton piasku na podłoże pod rozsączalniki, no i o tyle podskoczył koszt oczyszczalni. POLECAM, POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tam Twoja 0,5 ha działka ?

Już gładka jak tafla ?

:wink:

 

Wyrownalem sobie tak na oko z 10ar, reszta ma dalej spadek ale juz tego ruszyc nie moge - zasypalbym wawoz i moglyby byc problemy ;-) Generalnie krajobraz zmienil sie *totalnie*. Chaupke mam troche za nisko polozona i przy drodze wyszla mi skarpa wys. ok 1,5-1,8m dluga na ~40m, ulozylem ja w takie polkole.. W wiekszosci jest juz wzmocniona biowloknina o ktorej pare postow wczesniej wspominalem - trawka ma juz ~1-2cm (narazie ledwo widoczna z bliska :) Zrobie niebawem fotki tylko skoncze ryc pod rury kolektora pompy ciepla :-)

 

A tak apropo kurde dziwie sie ze masz takie problemy z ziemia - mi znowu przywiezli z 30 wywrotek z okolicznej budowy orlika :-) A obok buduja biedronke i tez by ziemia byla ale juz nie chcialem ;-)

pozdr.

 

Witam Ziomale :)) Bardzo bym była wdzięczna o bliższe namiary skąd ta ziemia bo sami potrzebujemy wyrównać teren obok domku- trochę już jest ale to mało bardzo bym chciała wiedzieć gdzie się ta biedronka buduje i z kim tam zagadać albo ten orlik :( ewentualnie jak macie jakiejś inne namiary będę bardzo wdzięczna:))wezmę każdą ilość ziemi!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi jak to u was wyglądało. chodzi mi czy najpierw wciągaliście istalacje tzn. elektryka, rurki itd, czy najpierw pucowaliście ściany??

 

Chyba że dawaliście płyty k-g,wychodzi to taniej niż zwykła pucówka ?? bo mam dylemat czy pucowac albo robić płyty k-g, ewentualnie jakieś fotki jak to u was wyglądało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apacz84, Daga&Adam,

dziękuję za namiary na kruszywa.

 

Podpinam się pod pytanie Pawed,

gdzie to kopią w tym Wodzisławiu ?

:wink:

 

Orlik - szkola podstawowa nr 28 na os. Piastow, Biedronka - ul. Leszka (na "styku" os. XXX-lecia i Piastow). Nie wiem czy juz nie jest za pozno bo prace ziemne chyba sa juz poczynione ale warto sprawdzic :)

 

BTW. O "ziemie" mozna jeszcze dzwonic tutaj 601 484 861 - trzyosiowka, on mi tez sporo przywiozl ale czesc niestety trzabylo placic (20-40 pln / wywrote).

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi jak to u was wyglądało. chodzi mi czy najpierw wciągaliście istalacje tzn. elektryka, rurki itd, czy najpierw pucowaliście ściany??

 

Chyba że dawaliście płyty k-g,wychodzi to taniej niż zwykła pucówka ?? bo mam dylemat czy pucowac albo robić płyty k-g, ewentualnie jakieś fotki jak to u was wyglądało

 

Rob najpierw wszystkie instalacje - wod-kan, prad, odkurzacz centralny, CO i co tam jeszcze masz, a na koniec puc. Jak zrobisz w odwrotnej kolejnosci to sobie tylko narobisz problemow. O KG myslalem ale dalem sobie spokoj - co tynk to tynk, tynkarze mi obrobili elegancko wszystkie trudne miejsca, sam bym tak KG nie zrobil wszystkiego rowno :-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dajcie jeszcze namiary na jakiegoś kumatego operatora koparko-ładowarki.

8)

 

Może Ty, Daga&Adam kogoś polecisz ?

Bo jesteś na świeżo...

 

Szukam naprawdę dobrego, takiego, który świetnie poradzi sobie z tzw. niwelacją terenu.

 

Chodzi o to, że jeden już sobie z moim terenem nie poradził.

Zapewniał, że zrobi to w 5-7 godzin... a robił 13 godzin i dalej nie skończył.

Powiedziałabym więcej : to co zrobił, częściowo jest po prostu zrobione źle.

:evil:

 

Szukam więc następnego, ale dobrego.

 

Macie kogoś takiego ?

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dajcie jeszcze namiary na jakiegoś kumatego operatora koparko-ładowarki.

8)

Może Ty, Daga&Adam kogoś polecisz ?

Bo jesteś na świeżo...

 

Szukam naprawdę dobrego, takiego, który świetnie poradzi sobie z tzw. niwelacją terenu.

 

Chodzi o to, że jeden już sobie z moim terenem nie poradził.

Zapewniał, że zrobi to w 5-7 godzin... a robił 13 godzin i dalej nie skończył.

Powiedziałabym więcej : to co zrobił, częściowo jest po prostu zrobione źle.

:evil:

 

Szukam więc następnego, ale dobrego.

 

A duzo tego masz do zniwelowania? Bo generalnie sam jeden operator na pewno sobie z tym nie poradzi bez przynajmniej jednego, a najlepiej dwoch pomocnikow (jeden z lata, drugi przy niwelatorze). Kwestia jeszcze jak bardzo jestes wymagajaca i czy np chcesz miec 1000m2 zniwelowane co do centymetra, czy wystarczy "na oko" ? :-)

 

Ja tam mam swoj niwelator i minikoparke i fadroma to mi tylko odwalala ta gruba robote (z marginesem do 20-30cm powiedzmy), a ja sobie reszte rownalem sam. Mam wszystko tak jak chcialem - z odpowiednimi spadkami (to jest najwazniejsze) w strone wawozu :)

 

13h to i tak malo - mi fadroma robila ok 40h, a ja z drugie tyle, bo pracowalismy razem ;-) W sumie mam wyrownane jak nalezy ok 700-800m2, z tym ze naprawde teren jest nie do poznania ;-)

 

Pokaz fotke tego co jest do zrobienia to przemysle kogo by Ci tu polecic :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="preem82

Dzięki serdeczne za info bo nie miałem zielonego pojęcia gdzie szukać. A jeżeli mógłbym prosić o jakieś szczegóły jak to u ciebie wygląda tzn. jak wielka oczyszczalnia jaka kubatura zbiornika na ile osób no i jaki koszt oraz jak długo robili u ciebie. Z góry dzięki za info.

 

Witam

 

U nas robili to az 2 dni, z czego pierwszy dzien byli tylko do godz. gdzies 13, to był piątek. Wszystko było skonczone w poniedziałek w godzinach dopołudniowych. Kubatury niepamietam, a niemam dokumentów przysobie, ale na rodzine 4 os. Koszt to 8000 na gotowo, czyli przyjechali zamontowali i jest OK. Wszystkie rury przyłączeniowe do domu też dawali oni, bo z reguły w zestawacj POŚ niema. Firma konkretna, dokładna, nienarzekam. W trakcie robót okazało sie, że znikł piasek w ziemi, jak kopali no i trzabyło zorganizować ponad 20 ton piasku na podłoże pod rozsączalniki, no i o tyle podskoczył koszt oczyszczalni. POLECAM, POZDRAWIAM

 

dla 4-5 osób wystarczy 2000 L.

kupiliśmy w poniedziałek w Casto w Żorach - koszt: 2137 zł + rurki do domu i jakieś kolanka: 250 zł. Robimy sami bo filozofi w tym wielkiej nie ma.

Zbiornik już zakopany - jakby co zapraszam na oględziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bede wprawiac okna i co za tym idzie potrzebuje drzwi - ma ktos jakies na zbyciu?

ewentualnie macie namiary na jakies drzwi 100? takie zewnetrzne do piwnicy? musze to jakos zamknac....jakies zwykle najtansze to bym kupil, jak nie znajde do czwartku/piatku (okna w sobote)

 

witam

 

najtansze drzwi zrob sobie sam z płyty OSB, ja tak miałem i było GIT.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...