Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Bardzo ładne modele !

 

Zwłaszcza ten pierwszy ( pionowy ) - superowy, serio.

One są teraz bardzo modne.

Bierz, nie zastanawiaj się.

 

Załamałeś mnie.

Mi wyceniono samą obudowę kominka na kwotę... większą niż Ty podałeś za owe wkłady.

 

Nie, no chyba se tylko w łeb palnąć !

Albo kielicha... dla spokojności...

:-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Nie, no chyba se tylko w łeb palnąć !

Albo kielicha... dla spokojności...

:-?

 

Mozesz tez wystawic o 500 pln taniej Twoj wklad na allegro i kupic jeszcze taka kozunie ;-))

 

Ten pierwszy tez mi sie podoba ale niestety nie ma mozliwosci podpiecia rury z powietrzem zew. Ale sa podobne modele z kroccami takze nie ma problemu:) Zobacz jakie cudenka:

 

http://mega-kominki.pl/piece%20wolnostojace/romotop/romotop.htm

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem, coś w tym jest.

:lol:

 

Jak podjeżdżam w jeansach i polarze moim 10-letnim autkiem, to cena jest zazwyczaj o.k.

Ba, nawet spore upusty wywalczam.

8)

 

Jak podjeżdża mój mąż lepszym i nowszym autem to cena jest....

o wieeeeeele wyższa, hahahaha !

 

Złapaliśmy na to niejednego wykonawcę, oczywiście kilku z nich w dość dosadnych słowach powiedziałam, co o tym myślę.

:wink:

 

Od tego czasu na negocjacje jeździmy moim "rzęchem", hehe.

 

Ale problem w tym, że moja wycena obudowy kominka odbyła się telefonicznie i wirtualnie !

Słuchajcie, facet zaśpiewał sobie ponad 7 tys....

Umieram...

:cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będzie tak daleko, to się zgłoszę :)

Co ciekawe, z Thermogolv wyliczyli mi 4 petle po 60m, czyli ledwo 250m, fakt dom mniejszy niz twoj :p

 

No rzecz jasna przed kopaniem trzeba zrobic audyt energetyczny domu i wszystko bardzo dokladnie obliczyc - robienie tego "na oko" to proszenie sie o problemy :) Ale 250m to pewnie Ci pionowych odwiertow policzyli ? One sa generalnie wydajniejsze i zawsze wychodzi mniej niz poziomych :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KiR - też mam z osięcimia z Geotermu - cena bardzo podobna....ale cały czas szukam taniej :)

Adam z tego co wiem, to sam się tym zajmie :)

 

Adrian a czy znasz na temat Geoterm jakieś opinie?

 

Ktoś chwalił na forum Geoterm...ale nie robią już kolektorów poziomych...a pionowy zawsze będzie droższy, nawet jak zrobią to swoim sprzętem i po kosztach :lol:

 

tak wiem, że droższy, ale mąż twierdzi, że pionowe lepsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poziomych - na pewno - dla M2-11. Kolektory zakopuja na głebokości 0,8 - 1m - też nie tak głęboko jak inni.

http://www.thermogolv.com/cennik,pompa_ciepla_z_320,500_litrowym_zbiornikiem.html

 

To jest pompa z bezposrednim parowaniem - czyli w dolnym zrodle nie krazy glikol, nie ma w pompie dodatkowego wymiennika, nie ma dodatkowej pompy obiegowej - dolne zrodlo to rurki miedziane w ktorym krazy bezposrednio czynnik chlodniczy pompy ciepla. Ale zeby tak wyceniali bez sprawdzenia nawet gruntu to troche ryzykownie jada ;-) Zeby sie nie okazalo potem ze trzeba wydluzac wymiennik, ktory tani nie jest - bo to miedz!

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle że nie wiadomo jak będzie ze sprawnością poziomego po 10 czy 15 latach, przy pionowym nie ma takiego problemu

 

A co mialoby byc ? Spojrz na to z szerszej perspektywy. Ty na ogrzanie sredniego, dosc dobrze ocieplonego domku zuzyjesz przez sezon ok 20 tys kWh. Zalozmy ze masz kolektor 500mb czyli jest rozlozony na powierzchni 500 m2. Zatem z kazdego metra kwadratowego wyciagasz co sezon... 40 kWh. Tyle musi byc dostarczone na kazdy m2 w ciagu lata, zeby sie grunt zregenerowal. Slonce w piekny bezchmurny dzien daje 1kW / godzine / m2, czyli w teorii (pomijamy odbijanie tego promieniowania etc) wystarczy 40 pelnych slonecznych GODZIN zeby caly grunt sie zregenerowal :) Nie wliczam juz nawet opadow, ktore niosa ze soba ogromna ilosc kWh i ktore sa glownym motorem "ladowania" naszego podziemnego akumulatorka. Takze spokojnie - taki kolektor nas wszystkich przezyje i bedzie jeszcze dlugo dzialal :) Wazne tylko zeby go leciutko przewymiarowac, a nie robic "na styk".

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...