Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Otóż to.

Trzeba mieć umiar z tymi cenami bo z torbami pójdziemy wszyscy.

:lol:

 

Z tych zewnętrznych to jednak bardziej mi się podobają z CALA.

Bierz.

:wink:

 

Chyba bierzemy - w poniedzialek zaliczka, jak zaplacimy to juz klamka zapadnie ;)

 

A z wewnętrznych... wszystkie fajne, które zaprezentowałeś.

Jaka to firma ?

 

http://www.lutostanski.pl/

 

Lepiej nie ogladac bo mozna dostac szalu :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o drzwi to takie chodzą mi po głowie z firmy "AP-drzwi" http://www.oknonet.pl/drzwi/drzwi_zewnetrzne/wewnetrzne/news,13363.html , Widziałem expozycje na targach budowlanych w Rybniku i spodobały nam się. Są zrobione dobrze jakościowo , przynajmniej tak wyglądają, mają dobre okucia i klamki w standardzie . Firma znajduje się koło Kedzierzyna...koszt około 1,8 z ościeżnicą opaskową

Moi znajomi zakupili drzwi drewniane na fornirze dębowym u Hajduczka (reszta lite drewno- czyli ramiak ale nie pamiętam z jakiego drewna ale pewnie tańszego:)) w Jejkowicach są zadowoleni, koszt od 1,5 do 2 z ościeżnicą opaskową,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

PS do wszystkich biorących udział w dyskusji na temat drzwi, Wszystkim którzy chcą drewniane radzę wizytę u stolarza on wam zrobi dobre drzwi. Ja tak zrobiłem, pojechałem, zapytałem jakie modele drzwi robi, powiedział że zrobi mi każdy model czy jak kto woli wzór z dowolnego katalogu.Wybrałem model z katalogu DRE, cena ok. 1500 za sztukę razem z ościeżnicą tunelową (po fabrycznemu regulowaną). Zamówiłem, czas realizacji w moim przypadku to lipiec 2010 ale mnie się nie spieszy. To co kupicie w jakimkolwiek salonie sprzedaży drzwi, nie ma nic wspólnego z drewnianymi drzwiami. Wiem bo sam w takim (wymienionym w którymś poście salonie pracowałem przez 2 lata). Jeżeli drewniane to tylko robione u stolarza, jeżeli płycinowe (bez znaczenia czy wypełnieniem jest plaster miodu czy płyta drążona) czyli tańsze polecam DRE albo DOOR-POL absolutnie nie CLASSEN to straszny szajs.

 

 

Sergiq77,

nooooooooo, pewnie masz sporo racji.

 

Gorąco proszę o namiar na Twojego stolarza.

Z polecenia go masz ?

:wink:

 

Ależ proszę cie bardzo. Firma "Mrozek" Wodzisław Śl - Zawada ul.A.Dzika 12 tel. 692542824.

Co do pytania czy mam go z polecenia to mogę powiedzieć częściowo tak, tzn. moja żona strzyże się u siostry tego stolarza, no i ona nam go poleciła :p :p :p Natomiast jak do niego podjechaliśmy to pokazał nam swoje realizacje a na miejscu w stolarni ma tak zwane modele pokazowe. Także nie ma problemu, zobaczysz sobie, podotykasz tak jak lubisz. :wink: Na marginesie dodam że prawdopodobnie zrobi nam też schody dębowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sergiq77,

bardzo Ci dziękuję !

I Twojej żonie - za fryzjerskie informacje.

Wiem, wiem jak to jest : u fryzjera można dowiedzieć się dosłownie WSZYSTKIEGO, hahahaha !

:lol:

 

Dzisiaj dzwonię, umówię się, pooglądam i podotykam sobie co trzeba.

:wink:

Czyli w tym tygodniu, jak dobrze pójdzie będę miała trzy wyceny drzwi, ha !

To mi się podoba, uwielbiam takie castingi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sergiq77,

bardzo Ci dziękuję !

I Twojej żonie - za fryzjerskie informacje.

Wiem, wiem jak to jest : u fryzjera można dowiedzieć się dosłownie WSZYSTKIEGO, hahahaha !

:lol:

 

No ja akurat o tym nie wiem, ale jakoś mnie to nie dziwi.:lol: Wiem natomiast że wszystkiego można się dowiedzieć w...... barze. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie pisałam no bo i co pisać. Stoimy w miejscy czekamy na papiery z geodezji :D i pomału szlag mnie trafia a jak przeczytałam wasze posty i o tym jakie postepy poczyniliście skręca mnie na całego :evil:

 

Spokojnie my też byliśmy na tym etapie co ty i też czekaliśmy, a co za tym idzie też ruszysz pełną para w przód. Będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie pisałam no bo i co pisać. Stoimy w miejscy czekamy na papiery z geodezji :D i pomału szlag mnie trafia a jak przeczytałam wasze posty i o tym jakie postepy poczyniliście skręca mnie na całego :evil:

 

Spokojnie ja od maja czekałem na mapki..... to w międzyczasie pozałatwiaj sobie inne sprawy typu VATTENFALL i wodociągi jak masz czas.... bo niestety do nich musisz się pofatygować osobiście:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak - wszystko rodzi się w bólach.

Trzeba cierpliwości.

 

Choć biurokacja trochę dobija psychicznie ( mnie bardzo wkurzała :evil: ) to potem jak budowa się w końcu rozhula to hoho !

:wink:

 

Będziecie robić i kląć jak my : czy ziąb czy deszcz czy upał... na okrągło.

8)

Więc teraz - "relax, take it eaaaaaasy !".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć biurokacja trochę dobija psychicznie ( mnie bardzo wkurzała :evil: ) to potem jak budowa się w końcu rozhula to hoho !

:wink:

 

No.. Czlowiek se mysli ze po zalatwieniu papierow to bedzie juz tylko z gorki.. Nic bardziej mylnego :) A juz etap po stanie zamknietym surowym i po instalacjach to dla mnie czysty horror. Za duzy wybor wszystkiego.. Na kazda pierdole trzeba poswiecic ze dwa wieczory buszujac w sieci zeby nas nie zrobili w konia i nie sprzedali czegos 2 x drozej niz to jest warte ;-)

 

My dopiero wybralismy drzwi wew. i zew. Pora wybrac kafle do lazienek, kuchni, salonu, jakies panele czy inne barachlo do reszty pomieszczen i zaplanowac uklad, kolorystyke, jakis wstepny projekt wszystkiego. Horror !!!! Ogladasz te setki kolorowych, sphotoshowanych zdjec fantastycznych salonow i lazienek na ktorych wszystkie szczegoly w praktyce okazuja sie technicznie lub fizycznie niemozliwe do realizacji i dostajesz oczoplasu, a mozg sie lasuje ;)

 

Takze Cyku Cyku zycze powodzenia :) :p :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha, ja mam to samo !

Ten szał wykończeniowy - masakra w sumie.

 

Wieczne dylematy :

jaki styl, jakie kolory, jakie materiały ( tańsze czy droższe... ). :roll:

Potem jak już w końcu wybierzesz i myślisz, że to koniec to rozpoczyna się "akcja szukania najlepszej ceny" owych materiałów.

 

A potem : castingi na wykonawców.

Itd, itd, itd.

 

Nie jest lekko.

Przyznam, że jestem trochę zmęczona.

 

Na szczęście mam pewną pomoc :

do aranżacji salonu ( nie radziłam sobie z nim ) zatrudniłam dekoratorkę wnętrz.

:D :D :D

Mimo początkowych oporów i mieszanych uczuć co do takich usług, uważam że to był strzał w dziesiątkę.

To są chyba najmądrzej wydane pieniądze w ciągu całej budowy.

Owa pani aranżuje mi tylko salon... a niejako przy okazji ( z dobrego serca ) pomaga dobrą radą przy innych pomieszczeniach.

I zna się na rzeczy, naprawdę.

Jesteśmy z niej bardzo zadowoleni.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A potem : castingi na wykonawców.

Itd, itd, itd.

 

To ja mam przynajmniej jeden problem z glowy bo wykonczeniowke w calosci robie sam ;-) Jak cos spartole to bede mogl miec pretensje tylko do siebie :) :))

 

 

Na szczęście mam pewną pomoc :

do aranżacji salonu ( nie radziłam sobie z nim ) zatrudniłam dekoratorkę wnętrz.

:D :D :D

Mimo początkowych oporów i mieszanych uczuć co do takich usług, uważam że to był strzał w dziesiątkę.

 

Dawaj no wiecej szczegolow!! Ja tez myslalem o kims takim ale kojarzy mi sie to z tysiacami pln wydawanych na kogos, kto narysuje Ci / zaprojektuje taka sphotoshopowana wizje np. salonu, a w praktyce wyjdzie i tak po swojemu ;) Ja sie na kolorach kompletnie nie znam. "Aranzowalem" do tej pory tylko swoje biura - kolorystyka czarno-bialo-szara z dodatkiem bordo i cieplego drewna - to kazdy glupi moze zrobic dowolnie i bedzie zawsze wygladac fantastycznie ;) Ale w mieszkaniu to troche za ponure :(

 

Ile placisz, przyznaj sie prosze - i skad ta pani jest ?? :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daga&Adam,

 

a pewnie, proszę Cię bardzo :

 

otóż pani ta jest z Rogowa.

Jest znakomita w tym co robi.

I przesympatyczna, można powiedzieć, że się zaprzyjaźniłyśmy troszeczkę.

:wink:

 

Za aranżację salonu wzięła ode mnie 1 tys. zł.

 

A tak naprawdę to teraz radzi mi ze wszystkimi pomieszczeniami, hahahaha !

A jakie ma upusty w sklepach, hoho !

O takich upustach ( płytki np. ) to ja mogłam sobie tylko pomarzyć.

Walczy o ceny swojego klienta jak lwica.

:o :o :o

 

Namiary mogę wysłać, daj znać.

 

[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A potem : castingi na wykonawców.

Itd, itd, itd. :)

 

A powiedz Agusia jak tam spotkania ze stolarzami w kwestii drzwi zdecydowałaś się na coś???

 

PS. Ja dzisiaj dokonałem wyboru bramy garażowej, (mam nadzieje że słusznego) zdecydowałem się na Hormanna ale nie było lekko.

 

Sergiq77,

miałam właśnie do Ciebie napisać.

Dzięki za te namiary.

 

Więc byłam u Twojego stolarza i powiem, że nooooooo.... jest dobrze.

:wink: :wink: :wink:

 

Zakład naprawdę porządny, pan sympatyczny... a co najważniejsze jego drzwi przemówiły do mnie.

A do mnie niełatwo przemówić, hahahaha !

 

Casting jeszcze trwa, jeszcze spotkanie z dwoma innymi stolarzami i do końca tego tygodnia podejmuję ostateczną decyzję co do drzwi.

:wink:

 

P.S.

A Twoje bramy są podobno znakomite, sporo czytałam na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...