Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

.................................

A na koniec.... to się popłakałam z nerwów.

Już w aucie na szczęście.

:oops:

 

Idę po wino.

Upiję się jak nic.

:cry:

 

 

Przytulić mogę tylko . powiem , że jak nerw przejdzie to potem z górki.

 

Ja też kilka razy chciałam sprzedawać, podpalic o by mi było szkoda :))

 

dziewczyny luzik :wink: bo jak już jest pod górke to potem wiadomo że z górki, trzeba tylko poluzować kucyki i główka do góry ale upić też się czasem trzeba :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Hej.

Mam pytanko do bardziej zorientowanych w temacie budowlanym niż ja. Jestem na etapie projektowania domu (przy okazji dziekuję za namiary na architekta, naprawdę rzeczowy facet). Dom będzie podpiwniczony. Chcieliśmy pod całym domem zrobić piwnicę, ale architekt odradził nam piwnicę pod garażem, bo stwierdził, że to strasznie podwyższa koszty piwnic, bo należy zastosować jakiś inny strop i wogóle. Tak szczerze mówiąc nigdzie się z takim stwierdzeniem nie spotkałam. Może ktoś z Was wie coś wiecej na ten temat. Przyznam, że to jeszcze jedno pomieszczenie w piwnicy by się przydało, bo tak braknie miejsca na warsztacik męża, no ale jeżeli rzeczywiście jest tak jak mówi architekt to jakoś będzie musiał to przeboleć. Co o tym sądzicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Mam pytanko do bardziej zorientowanych w temacie budowlanym niż ja. Jestem na etapie projektowania domu (przy okazji dziekuję za namiary na architekta, naprawdę rzeczowy facet). Dom będzie podpiwniczony. Chcieliśmy pod całym domem zrobić piwnicę, ale architekt odradził nam piwnicę pod garażem, bo stwierdził, że to strasznie podwyższa koszty piwnic, bo należy zastosować jakiś inny strop i wogóle. Tak szczerze mówiąc nigdzie się z takim stwierdzeniem nie spotkałam. Może ktoś z Was wie coś wiecej na ten temat. Przyznam, że to jeszcze jedno pomieszczenie w piwnicy by się przydało, bo tak braknie miejsca na warsztacik męża, no ale jeżeli rzeczywiście jest tak jak mówi architekt to jakoś będzie musiał to przeboleć. Co o tym sądzicie??

 

Cos kombinuje za bardzo. Ja mam pelne podpiwniczenie - rowniez pod garazem (mam w nim drugi garaz - z wjazdem od tylu:)

 

Owszem strop trzeba mocniej zazbroic. U mnie ten strop ma 7m x 4,5m i zbrojony byl pretami fi14 - krzyzowo, oczko 12cm x 9cm. Sporo tej stali tam weszlo ale strop byl liczony na obciazenie rzedu 600kg / m2 i co wiecej - nie ma zadnych podciagow ;) Tak wiec Twoj konstruktor troszke przesadza!

 

A tak to wygladalo tuz po zazbrojeniu:

 

http://szyna.civ.pl/1.jpg

 

http://szyna.civ.pl/2.jpg

 

http://szyna.civ.pl/3.jpg

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy mnie nie straszcie z tym prętem ile tego tam weszło? :D tosz to ogorm. Nie orientujecie się rozpoczynający ile teraz stoją bloczki 14 i gdzie?

 

Hej mówiąc szczerze to nie straszenie stali idzie strasznie jak zbrojenie chcesz mieć dobre. Ja co prawda nie mam piwnic więc jeden strop mniej ale wiem ile i tak stali wyszło . Wiesz jeśli komuś ktoś buduje dom i się nie zajmuje tym to tylko widzi przepływ pieniędzy ja sama za stalą biegałam i załatwiałam nawet mniejsze kawałki woziłam autem osobówka i wiem ile tego poszło. Strop zbrojony był f 12 a nie 14 bo tyle wystarczyło ale i tak koszt jest nie mały. Na początku jak mi dwie firmy wyliczyły ile potrzeba stali to zapłaciłam przeszło 4000 zł co mnie bardzo ucieszyło jednak mój czar nie trwał długo bo jak zaczęli zbroić poszczególne części to ze stuska ubywało. Na konie z wizytą wpadł kierownik budowy który jeszcze kazał dozbroić strop i poszczególne wieńce i tym sposobem na całość stali wydałam około 9000 tys - przypominam dom bez piwnic z garażem na dwa auta . Zdjęcia są w dzienniku ze zbrojenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy mnie nie straszcie z tym prętem ile tego tam weszło? :D tosz to ogorm. Nie orientujecie się rozpoczynający ile teraz stoją bloczki 14 i gdzie?

 

Na pierwszy strop ok 5t, na drugi ok 4t. Na lawy ok 1t. W sumie te 10t. Kupowane srednio po ok 2,5k pln / tone = 25k pln za same preciki ;-)

Bloczki 12-stki po 2,5-2,7. Wszedzie ;)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, dziękuję Wam bardzo za wsparcie.

To Wy też mieliście TAKIE chwile załamania ?

:o :o :o

 

Cóż, dzisiaj mi trochę lepiej.

Wino pomogło.

:wink:

 

Powiem więcej : gdzieś między 4 a 5-tą lampką ( :wink: ) nawet doszłam do wniosku, że dam radę, hahahaha !

:lol: :lol: :lol:

 

Ewus,

racja - podpalić w sumie szkoda...

:oops:

 

Sylwiap-w29,

poluzowałam kucyk. Luzzzzzzz...

:wink:

 

Piejar,

owe wino lało się gęsto w Jastrzębiu.

Następnym razem zapraszam wszystkich, hahaha !

 

Apacz84,

pewnie masz rację - może za 20 lat nawet nie będę pamiętać o tych czarnych dniach a dom... będzie już sobie stał.

 

Dzięki za dobre słowo !

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm u nas też wyszło stali za około 6.500 zł, nie wiem ile to było na tony ale kupowaliśmy na początku 2009 roku chyba w marcu, wtedy stal była taniutka... ale też przy jednym stropie i ławach fundamentowych, nie mamy piwnic....lecz zważywszy na to że za stal w części zwraca Kopalnia to można sobie tutaj zaszaleć :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszym przypadku za stal zbrojeniową fundamentów fi 16 płaciliśmy 1500zł (sierpień 2009) Fundamenty spore - ok 85mb.

Stal na strop nad piwnicą fi 12, fi 8 i fi 6 kosztowała nas 2100zł (z czego zostało nam od groma prętów fi 8) - cena na październik 2009. Teraz na strop nad parterem zapłacimy jeszcze mniej, bo stal poszła w dół o jakieś 400zł/t...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy mnie nie straszcie z tym prętem ile tego tam weszło? :D tosz to ogorm. Nie orientujecie się rozpoczynający ile teraz stoją bloczki 14 i gdzie?

 

Na pierwszy strop ok 5t, na drugi ok 4t. Na lawy ok 1t. W sumie te 10t. Kupowane srednio po ok 2,5k pln / tone = 25k pln za same preciki ;-)

Bloczki 12-stki po 2,5-2,7. Wszedzie ;)

pozdr.

 

Kamień mi z serca spadł bo jak czytam następne posty to tej stali znikome ilości poszło już myślałam że ja tylko mam bunkier stalowy postawiony. Ważne jest ile się powierzchni zbroi a w moim przypadku dużo jest powierzchni wiszących na parterze stąd tez masa koszy potężnie wyglądających z f 16 było potrzebnych no i jest jeszcze wieniec na całym domu a widzę że na wielu budowach się go nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłam w wodociągach. Mam zgody sąsiadów. NO to pan mi, że po co ciągnąć od kogoś może lepiej w drodze (a wcześniej napisali, że UM musi sieć zbudować). Ciekawa jestem co ustalą z panem dyrektorem i ile nas to szarpnie.

Czyli jak to jest, jak robię przyłącze od kogoś to mogę sama kopać a jak w drodze rozbudowa sieci to wodociągi kopią?

 

Mnie się wydaje, że tak czy siak można samemu kopać, ale nie wolisz by UM budował sieć? Przecież wtedy nie płacisz za całą inwestycje tylko za wcinkę :wink:

 

Ale pisałam już wcześniej, że przez UM nie ma szans :(

 

Adiqq jak to jest z tymi zbiornikami? Skąd do nich wziąłeś wodę? A do PnB nie trzeba mieć zapewnionej wody?

 

Dziś wodociągi powiedzieli, że nie od sąsiada mogę się podłączyć tylko muszę zbudować sieć. Nie wiem jeszcze jak to będzie technicznie, tzn. czy od drogi głównej, bo wtedy wyjdzie mi ze 100 m czy od ostatniego sąsiada (jakieś 50 m), ale może jednak to drugie, bo tam mają chyba fi63.

Jutro spotykam się ze znajomym, który zajmuje się takimi rzeczami, żeby mi naświetlił sprawę.

Muszę pogadać jeszcze z gościem, który ma działkę przede mną. Nie wiem czy będzie zainteresowany, bo on tą działkę chce sprzedać. Wiadomo, że lepiej mieć uzbrojoną, ale nie znam planów tego pana.

 

No powiedzcie mi kochani czy znaczna jest różnica cenowa w zrobieniu przyłącza i sieci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłam w wodociągach. Mam zgody sąsiadów. NO to pan mi, że po co ciągnąć od kogoś może lepiej w drodze (a wcześniej napisali, że UM musi sieć zbudować). Ciekawa jestem co ustalą z panem dyrektorem i ile nas to szarpnie.

Czyli jak to jest, jak robię przyłącze od kogoś to mogę sama kopać a jak w drodze rozbudowa sieci to wodociągi kopią?

 

Mnie się wydaje, że tak czy siak można samemu kopać, ale nie wolisz by UM budował sieć? Przecież wtedy nie płacisz za całą inwestycje tylko za wcinkę :wink:

 

Ale pisałam już wcześniej, że przez UM nie ma szans :(

 

dlatego pytałam bo u nas zrobi UM całą sięć, tzn. pokryje koszty inwestycji ale tylko dlatego że są trzy budowy, gdybyśmy budowali sami to byłyby marne szanse....chociaz i tak trzeba było za tym dużo chodzić :-? ..... odnośnie zbiorników i wody to możesz korzystać też z deszczówki, postaw zbiorniki gdzies koło garażu z rynna i woda z opadów będzie sobie spływała, możesz miec np. jeden na deszczówke a drugi na czystą wodę od sąsiada, to mi sie wydaje dobre rozwiązanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiedzcie mi kochani czy znaczna jest różnica cenowa w zrobieniu przyłącza i sieci?

 

Siec to poprostu wieksze srednice - wiec i wiekszy koszt materialow. Dla porownania rurka fi32 (standard do przylacza) to koszt ~3 pln / metr, a rura 63 to juz jakies 14 pln. Przy 100m daje roznice 300 pln VS 1400 pln. Duzo drozsze sa tez do tego ksztaltki elektrooporowe (2-3 x). Nie wiem tez jakie maja wymagania Twoje wodociagi odnosnie "sieci" - dla Wodzislawskich "przylacze" czy "siec" nie ma znaczenia - poza wiekszymi srednicami. Ale Twoje moze beda wymagaly jakichs cudow na kiju - np. zasuw, studzienek? Musisz spytac co dokladnie maja na mysli piszac "budowa sieci". 100m jezeli to przez "lasy pola" i masz zgody sasiadow to dzien roboty koparki :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za oświecenie :)

Wody za bardzo nie mam jak póki co zbierać, bo moja działka jest golutka. Ale wydaje mi się, że sąsiad przede mną ma studnie, zawsze można się do niego uśmiechnąć 8)

Co do sieci to szczegółów nie znam. Wczoraj zadzwoniłam do gościa i powiedział, że jednak w drodze, ale dopracowują umowę i w przyszłym tygodniu powinnam znać szczegóły.

A jeśli w drodze to prosta polna droga jest. Może nie będzie tak drogo jak myślę. Może sąsiad się dorzuci. Do UM się wybieram zapytać o jakieś dofinansowanie, ale nie liczę na cuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...