Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

A jeśli w drodze to prosta polna droga jest. Może nie będzie tak drogo jak myślę. Może sąsiad się dorzuci. Do UM się wybieram zapytać o jakieś dofinansowanie, ale nie liczę na cuda.

 

Jak w drodze polnej to drogo byc nie powinno. Ale nalatasz sie niepotrzebnie duuuuuzo wiecej (zgoda i oplaty za zajecie pasa drogowego, zastepczy projekt ruchu drogowego, powiadomienie policji i strazy i takie tam). Niestety wymagaja tego nawet jak ta droga prowadzilaby tylko do Twojego domku i rosly na niej metrowe chwasty :( Polska... :-) Ale znam przypadki kiedy mimo wszystko udalo sie przymknac oko - takze usmiechac sie ladnie do pana w urzedzie ;)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

możesz miec np. jeden na deszczówke a drugi na czystą wodę od sąsiada, to mi sie wydaje dobre rozwiązanie :)

 

Woda z deszczowki jest czysciutka!! :) A rynny warto podstawic - ja tak zebralem dobre 5000l wody na ktorych wiekszosc chaupy zostala wymurowana :-) Mam chate z deszczu :p

pozdr.

 

u nas jest to sama heh ... dom na deszczu zbudowany, od sąsiada braliśmy tylko dwa razy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ostatnio pytałem Was o okna i chciałbym podziękowac za wszystkie opinie aczkolwiek dalej nie wiem co wybrac. Najciekawszym profilem wydaje mi sie veka choc aluplast tez nie wygląda najgorzej.Mam mętlik w głowie, a wydawało sie to takie proste wybrac okna heh....

Idac dalej chciałbym Was podpytac o bramy garażowe, jakie macie,czy jestescie zadowoleni lub nie, kogo polecacie lub nie. Ja zastanawiam sie nad grosem aczkolwiem nie miałem jakiegos konkretnego porównania z innymi bramami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy strop ok 5t, na drugi ok 4t. Na lawy ok 1t. W sumie te 10t. Kupowane srednio po ok 2,5k pln / tone = 25k pln za same preciki ;-)

Bloczki 12-stki po 2,5-2,7. Wszedzie ;)

pozdr.

Mnie na cały dom wyszło niewiele ponad 3 tony...

 

U mnie poszło na całość (ławy + 2 stropy + schody do piwnicy i wyjściowe z domu) około 5t. Z tym że ja kupowałem stal w 2008r ze średnią wtedy ceną 3000 za tonę. Extremum to było dokupienie brakującej tony za 4200. Więc jak teraz czytam że ktoś wydał na zbrojenie 9000 tys. to mi się śmiać chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie poszło na całość (ławy + 2 stropy + schody do piwnicy i wyjściowe z domu) około 5t. Z tym że ja kupowałem stal w 2008r ze średnią wtedy ceną 3000 za tonę. Extremum to było dokupienie brakującej tony za 4200. Więc jak teraz czytam że ktoś wydał na zbrojenie 9000 tys. to mi się śmiać chce.

 

Mogę się wczuć w Twoją sytuację na pewno te 9000 to nic w porównaniu z Twoimi wydatkami my kupowaliśmy średnio po 1900 a teraz poność jeszcze taniej się kupuje, tak bywa.

 

A co w sprawie okien możecie polecić, bo ostatnio wszystkie pomorcie co oglądałam i tak nie były zachęcające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idac dalej chciałbym Was podpytac o bramy garażowe, jakie macie,czy jestescie zadowoleni lub nie, kogo polecacie lub nie. Ja zastanawiam sie nad grosem aczkolwiem nie miałem jakiegos konkretnego porównania z innymi bramami.
Jeśli zdecydujesz się na Normstahla to super ceny ma gość w Gliwicach na Chorzowskiej 32 - wystawia też aukcje na allegro. Kupiłem ok. 1000 zł taniej niż u najbliższego dealera. Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zna ktos moze wiecej szczegolow nt. dofinansowania miasta Rybnik do kolektorów? ponoc maja nawet 80% płacic...wtedy to sie bedzie opłacać...w gazetach pisali ze rybnik sie o to stara, ale wie ktos cos wiecej? od kiedy to bedzie i kto bedzie mogl skorzystac?

 

Witam

 

Jak cos wiecej chcesz wiedziec, to najlepiej podjechac lub zadzwonic do Wydziału Ekologi w UM Rybnik, My staramy sie w Gaszowicach ale póki co są na etapie ustalania regulaminu dofinansowan, wiem jedno ze np. w Gaszowicach program ten powiazany jest z dofinansowaniem do kotłow EKO.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli w drodze to prosta polna droga jest. Może nie będzie tak drogo jak myślę. Może sąsiad się dorzuci. Do UM się wybieram zapytać o jakieś dofinansowanie, ale nie liczę na cuda.

 

Jak w drodze polnej to drogo byc nie powinno. Ale nalatasz sie niepotrzebnie duuuuuzo wiecej (zgoda i oplaty za zajecie pasa drogowego, zastepczy projekt ruchu drogowego, powiadomienie policji i strazy i takie tam). Niestety wymagaja tego nawet jak ta droga prowadzilaby tylko do Twojego domku i rosly na niej metrowe chwasty :( Polska... :-) Ale znam przypadki kiedy mimo wszystko udalo sie przymknac oko - takze usmiechac sie ladnie do pana w urzedzie ;)

pozdr.

 

u mnie tego nie wymagali - ale w moim przypadku była to droga prywatna - nie bylo jej na żadnej mapie. metrowe chwasty rosły :) :)

Ale i tak potrzebowałem zgode na zajecie pasa drogowego do wykonania zjazdu :) Jak ktos potrzebuje, to moge podeslac skany wymaganych dokumentow i cala droge postepowania - mozna bez problemow zrobic to samemu bez zadnych kosztow

 

o matko! żartujecie chyba. Droga jest prywatna (w części moja). Ciekawa jestem czy będzie cała ta papierologia potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dają to brać. Kiedy ja budowałem to na kocioł z podajnikiem dawali 1500. Ostatnio był program termomodernizacji i dawali do 70% włączając kotły, solary, termomodernizację (nie wiem jak z pompami ciepła). Z tego co wiem, program na 3 lata zakończy się w 11.09 bo środki zostały wyczerpane. W moim sąsiedztwie pojawił się jeden podajnik ale niestety dalej smrodzą mi 4 klasyczne kominy "mułów mułowych".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dają to brać. Kiedy ja budowałem to na kocioł z podajnikiem dawali 1500. Ostatnio był program termomodernizacji i dawali do 70% włączając kotły, solary, termomodernizację (nie wiem jak z pompami ciepła). Z tego co wiem, program na 3 lata zakończy się w 11.09 bo środki zostały wyczerpane. W moim sąsiedztwie pojawił się jeden podajnik ale niestety dalej smrodzą mi 4 klasyczne kominy "mułów mułowych".

a nie wiecie jak jest z dofinansowaniem w Radlinie do nowej budowy? Trzeba byłoby się zacząć tym interesować :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam dylemat - rozpedzilismy sie z ocieplaniem piwnicy i garazu - mamy przyklejony styropian juz na calosci - teraz pytanie co dalej ?!? Robic te ocieplenie dalej jeszcze teraz czy na wiosne? Jak na wiosne, to moze teraz kupic chociaz sam styropian? (bedzie mozna vat odliczyc zaraz w styczniu ;))) jak myslicie?

No i cały czas myślę czykupic ten Izoterm 036 za 91,87 czy zaszalec i kupic swisspor lambda 031 za 156....ehh te dylematy

 

Ja z izotermu zrezygnowalem (swoja szosa mozna go juz kupic za 83 pln - na allegro byly juz takie oferty) bo przycieli w nie powiem co - mial byc za tydzien, a po trzech tygodniach okazalo sie ze nie potrafia zorganizowac transportu, jak juz fachowcy mi rusztowania rozstawiali!! Zrezygnowalem, kase oddali i kupilem zwykly styro z jaworzna grubosci 20cm lambda 0,039. To i tak daje niezly opor przegrody :-)

 

Co do ocieplania.. Troche lipa - jakbys zaczal 2 tyg temu to bys zdarzyl! Sprawdzaj na biezaco na http://new.meteo.pl pogode. U mnie niestety juz jutro w nocy ma byc ponizej 0st C ! To bedzie zabojcze - nie tyle dla kleju pod styropianem (on tam bedzie sie mial jak pod pierzyna;) ale dla kleju na nim (do zatopienia siatki). Jak temp. spadnie ponizej zera, a klej bedzie jeszcze niezwiazany to woda zamarznie i krysztalki lodu rozwala caly ten klej - zostanie kupka niezwiazanego, kruchego gruzu na nim :( Ogladaj pogode i jak bedzie ze dwa dni powyzej zera to szybko klej :D Ale to taka troche bezsensowna robota :)

 

Ja w zeszlym roku jak ocieplalem piwnice (w styczniu :D dodawalem troche mrowczanu wapnia (do kupienia w lerła merlę jako dodatek przeciwmrozowy do betonu;) i nic mi nie rozwalilo. Ale na parter bym sie bal - piwnice mam i tak w 90% przysypana :-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie straszyć przymrozkami.... bo mnie zmroziło, brrrrr !

Ale fakt, że ochłodzenie idzie - za kilka dni.

Śledzę prognozy z zapartym tchem.

 

Bo ja właśnie sobie ocieplam, hehe !

Dzisiaj już kładą klej i siatkę.

Do jutra skończą.

Trzymać kciuki !

:lol:

 

Adiqq, ja już bym na Twoim miejscu się wstrzymała...

Przeczekaj do wiosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla zwykłego styro będziesz miał U=0,17, ja dla lambdy będę mieć 0,14 :p

 

Racja. W moim wypadku roznica w sezonowym zapotrzebowaniu na energie wyniesie jednak tylko 16335 VS 15779 = 556kWh. Przy pompie ciepla z COP 3,5 w II taryfie to daje roznice 35 pln / sezon. A styropian kosztuje 70 pln / kubiku, a kubikow bedziesz potrzebowal ze 30-35 pewnie = okolo 2k pln roznicy czyli zwrot po 57 latach :-) To sie moim zdaniem nie kalkuluje! Zbyt drogi ten styropian!

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...