Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Czy ktoś wie może jak policzyć liczbę kamieni na jeden poziom ???? mając oczywiście projekt :] będę wdzięczny za podanie sprawdzonego sposobu:D

 

Liczysz scianka po sciance.. Nie ma innej opcji. Potem uzyskana liczbe m2 dzielisz przez powierzchnie boczna pustaka (powiekszona o 2cm na zaprawe) i juz :) Ja tak liczylem bloczki betonowe i porotherm i praktycznie zostalo mi po 10 pustakow jednego i drugiego, ktore sie gdziestam potem zuzylo :-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie może jak policzyć liczbę kamieni na jeden poziom ???? mając oczywiście projekt :] będę wdzięczny za podanie sprawdzonego sposobu:D

 

Liczysz scianka po sciance.. Nie ma innej opcji. Potem uzyskana liczbe m2 dzielisz przez powierzchnie boczna pustaka (powiekszona o 2cm na zaprawe) i juz :) Ja tak liczylem bloczki betonowe i porotherm i praktycznie zostalo mi po 10 pustakow jednego i drugiego, ktore sie gdziestam potem zuzylo :-)

pozdr.

 

No albo policz m2 ścian potem sobie sprawdź ile danych kamieni trzeba na 1m2 do tego dodaj jakieś 10% (docinka, uszkodzone) i wyjdzie ci bardzo zbliżona ilość ja tak zrobiłem i phorotermu 44 zabrakło mi 5 szt. a 24 zostało 10szt. a taką ilość tak jak napisali Daga&Adam zawsze gdzieś wykożystasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedna sprawa - mieli mi zaczac tydzien temu tynki - w koncu maja zaczac w tym tygodniu, ale boje sie mrozow...palenie paleniem w piecyku, ale przeciez cale cieplo przez dach ucieknie ....a jak skuteczne sa te srodki przeciwzamrzaniowe? (mrowczan wapnia itp) co myslicie?

 

http://new.meteo.pl/php/meteorogram_map_coamps.php?ntype=2n&row=151&col=83&lang=pl

 

To sa b. dokladne i sprawdzajace sie w praktyce prognozy - na najblizsze dni w Wodzislawiu bedzie -10 do -15 :( Mierzyles temperature w srodku domu w tej chwili ? Jezeli jest ponizej 5st C to lepiej te tynki przekladaj na pozniej, przy tej temperaturze cement nie wiaze :( A jak nie zwiaze, a jeszcze na dodatek zamarznie - to bedziesz mial tynki do skucia. Ja bym sie bal stosowac wszelkiej masci dodatkow na tynki! Do betonow to co innego, tynki to za cienka warstwa - w dodatku kladzona na wychlodzone podloze :(

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też stopnęlismy, ale nam tylko czubek komina został i nie dam ruszyć poniżej 5 stopni na plusie.

 

Za to dachówki będa się układać :)))

 

Reszta , jak temperatura się podniesie.

 

 

Adiqq ciągle myślimy jakby się wyrwać :(( i jak zawsze ,

niby mieliśmy mieć wolne , a zarobieni po kokardę :(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy ta wyskakująca babcia zniknie :p

pomału zamarzam żadnych działań czyli budowa w odstawce do stycznia od Nowego Roku poszukiwania

ekipy do wykonania przyłącza wod. kan. (niewiem na ile korzystać bezpośrednioz wodociągów - ile ze mnie zadrą tj. projekt i wykonanie wykop napewno we własnum zakresie

ekipy do co i wodkan w środku

ekipy do wylewek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy ta wyskakująca babcia zniknie :p

pomału zamarzam żadnych działań czyli budowa w odstawce do stycznia od Nowego Roku poszukiwania

ekipy do wykonania przyłącza wod. kan. (niewiem na ile korzystać bezpośrednioz wodociągów - ile ze mnie zadrą tj. projekt i wykonanie wykop napewno we własnum zakresie

ekipy do co i wodkan w środku

ekipy do wylewek

 

No, babcia jest irytująca.

:wink:

 

My z przyłącza wodociągowego robiliśmy sami projekt i kopanie koparką.

Reszta Wodociągi.

 

Ekipę do instalacji wodno-kanalizacyjnej i zarazem c.o. polecałam chyba stronę wcześniej.

:wink:

 

A wylewkarza też mogę gorąco polecić - jest najlepszy z "mojego" regionu.

Wylewki perfecto.

W razie czego pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

czy możecie polecic jakiegos gostka do zrobienia operatu szacunkowego rozpoczętej budowy(stan zero fundament z płytą) do tej pory robilismy za gotówkę a teraz reszte chcem zkredytowac

potrzebny jakis niedrogi rzeczoznawca

 

Proszę bardzo ja korzystałem z jego usług tel. 606744651 niestety zniknęło mi gdzieś nazwisko i imię tego faceta. Mieszka w Wodzisławiu zaraz obok dworca PKP.

 

PS. Ewus, sylwiap-w29 namiary odnośnie tynkarza poszły na priv. Pozdrawiam. Piejar a możesz mi powiedzieć ile wydajesz na ogrzewanie domu tym twoim piecem z podajnikiem bo jestem na etapie poszukiwania i wyboru odpowiedniego pieca i grzejników a nie mam pojęcia na co się zdecydować, więc zbieram opinie, za wszystkie będę wdzięczny. Wiem tylko jedno na pewno będzie to piec na paliwo stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena na gotowo ułozenie najtańszej szarej kostki brukowej nie licząc kraweżnikow i obrzeży to od 100-130 zł w zależności od podbudowy.

Współpracuje z około 30 firmami brukarskimi z Rybnika i okolic więc coś można wybrać wszystko zależy od terminu bo niektórzy mają terminy .... długie

 

Jeśli chodzi o granit to tez posiadam ale prywatnie nie polecam (szłaś w szpilkach przez plac Wolności ?? Ja bez szpilek sie wściekam) Cena ulożenia bez materialu 150-190 pln. Zawsze możesz wybrać kostke szlachetną z posypką naturalną czyli granitowa tylko że tajest RÓWNA !!

 

 

Kostka brukowa jest u mnie AWBUD - chyba ze juz kupiłaś . Ekipy też mogę polecić - to moi klienci zapraszam na [email protected] albo 602 26 15 91

 

Thropeus007,

jeszcze nie kupiłam.

:wink:

 

Ciągle waham się czy kostka brukowa czy granitowa...

Ale z samymi zakupami to pewnie prościej będzie.

 

Bardziej martwię się ekipami.

:-?

 

Jeśli jesteś z branży to proszę, oświeć mnie jak kształtują się ceny robocizny za 1 m2 bruku i kostki granitowej ???

Interesuje mnie jeszcze tzw. podjazd ekologiczny ( płyty ażurowe )...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...