Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Aha i jeszcze jedna cenna informacja. Brukarze kupuja kostkę u mnie ale na materiale zarabiaja srednia 3-5 zł z metra podajac cenę ostateczną

 

Cena na gotowo ułozenie najtańszej szarej kostki brukowej nie licząc kraweżnikow i obrzeży to od 100-130 zł w zależności od podbudowy.

Współpracuje z około 30 firmami brukarskimi z Rybnika i okolic więc coś można wybrać wszystko zależy od terminu bo niektórzy mają terminy .... długie

 

Jeśli chodzi o granit to tez posiadam ale prywatnie nie polecam (szłaś w szpilkach przez plac Wolności ?? Ja bez szpilek sie wściekam) Cena ulożenia bez materialu 150-190 pln. Zawsze możesz wybrać kostke szlachetną z posypką naturalną czyli granitowa tylko że tajest RÓWNA !!

 

 

Kostka brukowa jest u mnie AWBUD - chyba ze juz kupiłaś . Ekipy też mogę polecić - to moi klienci zapraszam na [email protected] albo 602 26 15 91

 

Thropeus007,

jeszcze nie kupiłam.

:wink:

 

Ciągle waham się czy kostka brukowa czy granitowa...

Ale z samymi zakupami to pewnie prościej będzie.

 

Bardziej martwię się ekipami.

:-?

 

Jeśli jesteś z branży to proszę, oświeć mnie jak kształtują się ceny robocizny za 1 m2 bruku i kostki granitowej ???

Interesuje mnie jeszcze tzw. podjazd ekologiczny ( płyty ażurowe )...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Coś mogę na ten temat powiedzieć po czterech sezonach grzewczych

piec Kostrzewa Pellets plus 25 kw

Jakieś 140 m wykonane w Itongu nie ocieplonym sciana 40 cm

80 m - podłogówka

Dach ceramiczny 20 cm wełny

No i oczywiście pare okien.

Sezon od 2 lat 3200 groszek workowany

Choć teraz kupiłem Pellets (ekologiczny bo odnawialny no i piec ciszej pracuje) wsypię tyle samo

Latem - solary polecam !!

witam

czy możecie polecic jakiegos gostka do zrobienia operatu szacunkowego rozpoczętej budowy(stan zero fundament z płytą) do tej pory robilismy za gotówkę a teraz reszte chcem zkredytowac

potrzebny jakis niedrogi rzeczoznawca

 

Proszę bardzo ja korzystałem z jego usług tel. 606744651 niestety zniknęło mi gdzieś nazwisko i imię tego faceta. Mieszka w Wodzisławiu zaraz obok dworca PKP.

 

PS. Ewus, sylwiap-w29 namiary odnośnie tynkarza poszły na priv. Pozdrawiam. Piejar a możesz mi powiedzieć ile wydajesz na ogrzewanie domu tym twoim piecem z podajnikiem bo jestem na etapie poszukiwania i wyboru odpowiedniego pieca i grzejników a nie mam pojęcia na co się zdecydować, więc zbieram opinie, za wszystkie będę wdzięczny. Wiem tylko jedno na pewno będzie to piec na paliwo stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena na gotowo ułozenie najtańszej szarej kostki brukowej nie licząc kraweżnikow i obrzeży to od 100-130 zł w zależności od podbudowy.

Współpracuje z około 30 firmami brukarskimi z Rybnika i okolic więc coś można wybrać wszystko zależy od terminu bo niektórzy mają terminy .... długie

 

Jeśli chodzi o granit to tez posiadam ale prywatnie nie polecam (szłaś w szpilkach przez plac Wolności ?? Ja bez szpilek sie wściekam) Cena ulożenia bez materialu 150-190 pln. Zawsze możesz wybrać kostke szlachetną z posypką naturalną czyli granitowa tylko że tajest RÓWNA !!

 

Ale pieprzysz głupoty...............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz lepsze informacje ???

piepszysz glupoty tylko masz tyle do powiedzenia ??

 

Cena na gotowo ułozenie najtańszej szarej kostki brukowej nie licząc kraweżnikow i obrzeży to od 100-130 zł w zależności od podbudowy.

Współpracuje z około 30 firmami brukarskimi z Rybnika i okolic więc coś można wybrać wszystko zależy od terminu bo niektórzy mają terminy .... długie

 

Jeśli chodzi o granit to tez posiadam ale prywatnie nie polecam (szłaś w szpilkach przez plac Wolności ?? Ja bez szpilek sie wściekam) Cena ulożenia bez materialu 150-190 pln. Zawsze możesz wybrać kostke szlachetną z posypką naturalną czyli granitowa tylko że tajest RÓWNA !!

 

Ale pieprzysz głupoty...............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena na gotowo ułozenie najtańszej szarej kostki brukowej nie licząc kraweżnikow i obrzeży to od 100-130 zł w zależności od podbudowy.

 

Jeśli chodzi o granit to tez posiadam ale prywatnie nie polecam (szłaś w szpilkach przez plac Wolności ?? Ja bez szpilek sie wściekam) Cena ulożenia bez materialu 150-190 pln.

 

Rozumiem, że to ceny z materiałem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurka,

 

a polecicie mi kogoś kto kładzie kostkę brukową i kogoś do obudowy kominka ???

 

Czy nikt z Was nie robił tego jeszcze ?

 

I jak wogóle kształtują się u nas ceny na w/w prace ?

Macie może jakąś orientację w tych dwóch tematach ?

:-? :-? :-?

 

jeśli chodzi o obudowę kominków to zagadaj w marketach budowlanych tych kolesi z działu kominków - zajmują się tym albo oni albo Ci kogoś polecą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sergiq77 - palę trzeci sezon, w ostatnim spaliłem ok 5 t groszku z Chwałowic. Mam kocioł Malejka 25 kW i jestem z niego zadowolony. Ekogorszek niestety szaleje (cenowo) w tym roku kosztował ok 650 za tonę z przywozem ale ostatnio na kwsa.pl widziałem informację o "promocji" ekogroszku z której wynikało, że można go kupić po normalnej cenie na wadze detalicznej. Nie interesowałem się bo już mam. Grzanie groszkiem jest w porównaniu z tradycyjnym kotłem węglowym o wiele wygodniejsze i czystsze. Jak chcesz wiedzieć coś więcej to pytaj konkretnie. Czyli koszty grzania 191 m2 użytkowej przeciętnie ocieplonego domu to ok 3250 PLN/rok

Tomciooo i Thropeus007 nie róbcie takich długich cytatów bo źle się czyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100-130 cena z najtańszym materiałem

Cena na gotowo ułozenie najtańszej szarej kostki brukowej nie licząc kraweżnikow i obrzeży to od 100-130 zł w zależności od podbudowy.

 

Jeśli chodzi o granit to tez posiadam ale prywatnie nie polecam (szłaś w szpilkach przez plac Wolności ?? Ja bez szpilek sie wściekam) Cena ulożenia bez materialu 150-190 pln.

 

Rozumiem, że to ceny z materiałem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3200 groszku przy piecu Kostrzewa 25 kw trzeci sezon dom 150 m2

Teraz kupiłem pellets bo czysty ale i droższy spalę tylę samo

sergiq77 - palę trzeci sezon, w ostatnim spaliłem ok 5 t groszku z Chwałowic. Mam kocioł Malejka 25 kW i jestem z niego zadowolony. Ekogorszek niestety szaleje (cenowo) w tym roku kosztował ok 650 za tonę z przywozem ale ostatnio na kwsa.pl widziałem informację o "promocji" ekogroszku z której wynikało, że można go kupić po normalnej cenie na wadze detalicznej. Nie interesowałem się bo już mam. Grzanie groszkiem jest w porównaniu z tradycyjnym kotłem węglowym o wiele wygodniejsze i czystsze. Jak chcesz wiedzieć coś więcej to pytaj konkretnie. Czyli koszty grzania 191 m2 użytkowej przeciętnie ocieplonego domu to ok 3250 PLN/rok

Tomciooo i Thropeus007 nie róbcie takich długich cytatów bo źle się czyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie -> niniejszym oglaszam ze ja od dwoch dni tez juz "na swoim" :-) Narazie wykonczone dwa pokoje, lazienka jeszcze w trakcie ale juz nie moglismy sie doczekac no i mieszkamy ;-)

 

Mimo, ze troche jak cygani to i tak jest luksusowo, bo w koncu u siebie 8) :) :) :)

pozdr.

 

wow tak szybko :D Gratuluje i życze szczęśliwego mieszkania !!!

 

ale mam nadzieję, że nie znikniesz tak szybko z tego forum bo jesteś tutaj razem ze swoimi radami nieoceniony :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow tak szybko :D Gratuluje i życze szczęśliwego mieszkania !!!

 

Szybko jak szybko! Sasiad od wbicia lopaty mieszkal juz po 4 miesiacach :-) Ja budowe zaczalem w pazdzierniku 2007 - zrobilem tylko lawy i tak zostalo na zime. Na wiosne 2008 zaczelismy z murami i stropami - trwalo to praktycznie pol roku - ze wzgledu na to ze murarza mielismy z rodzinki i mogl tylko popoludniami.. No i mam dwa duuuuze stropy i na to tez poszlo sporo czasu :) Poczatek 2009 - dach, potem jeszcze zeszlo troche na ustawienie tynkarzy. I od tego czasu dlubie juz w 100% samemu - wszystkie instalacje, sufity, podlogi, kafle, sanitariaty, drzwi i inne.. Mam juz tyle swoich narzedzi roznego typu ze chyba po budowie otworze wypozyczalnie ;-) ;-) Ale ja tam wole kupic narzedzia i zrobic do porzadku samemu (nie majac przy okazji problemow logistyczno - organizacyjnych z ekipami i fachmanami), a i tak wychodzi duzo taniej (a narzedzia zostana do nastepnego remontu ;-)

 

ale mam nadzieję, że nie znikniesz tak szybko z tego forum bo jesteś tutaj razem ze swoimi radami nieoceniony :wink:

 

No dzieki :-) Nie, na pewno nie znikne! :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie -> niniejszym oglaszam ze ja od dwoch dni tez juz "na swoim" :-) Narazie wykonczone dwa pokoje, lazienka jeszcze w trakcie ale juz nie moglismy sie doczekac no i mieszkamy ;-)

 

Mimo, ze troche jak cygani to i tak jest luksusowo, bo w koncu u siebie 8) :) :) :)

pozdr.

 

Gratuluję serdecznie , niech się spokojne mieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu dużo pisać??

Handlujesz kostką i szukasz jeleni na swój towar. Najlepiej sypnąć jakąś ceną z kosmosu, żeby wszyscy się przestraszyli, a potem naciągnąć na swoją, rzekomo tanią kostkę. Pewnie nikt z Twoich brukarzy nie umie układać kostki granitowej dlatego ją odradzasz i rzucasz cenę zaporową. W końcu więcej i szybciej zarobisz na kostce AWBUD. 150-190 bez materiału !!!!! - to mnie skłoniło do napisania, że pieprzysz, bo nie masz na ten temat zielonego pojęcia, że cena ułożenia bez materiałów waha się między 50-80 zł. Jak ktoś z Rybnika ma ochotę ułożyć kostkę za 190 zł, nawet ze wszystkimi materiałami to ja jestem chętny :) nawet 10% rabatu dorzuce.,....

A i jeszcze odnośnie tych kilku złotych, które zarabiają brukarze. Po pierwsze, czy brukarz ma się zajmować zorganizowaniem kostki za free? Po drugie, a jeżeli Ty zlecasz jakiejś firmie ułożenie kostki, którą sprzedałeś to nic na tym nie masz?

Jednym słowem ....... pieprzysz.......

 

masz lepsze informacje ???

piepszysz glupoty tylko masz tyle do powiedzenia ??

 

Ale pieprzysz głupoty...............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś uloży granit za 50 to gratuluję temu komuś chętnie go zaproszę nawet jak by mi miał pole wykladać.

Wiadomo że jeśli sprzedaję kostkę to na tym zarabiam kwiestia jaka cenę na końcu otrzymuje klient czy dobrą czy wysoką.

Jesli chodzi o granit to brukarze nie chca go wykładać bo to praca wolna dlatego sypią zaporowymi cenami.

Natomiast jeśli chodzi o Ciebie kolego to proponuję więcej kultury w postach które piszesz bo chyba pomyliłeś fora

pozdrawiam sympatyka który nie pieprzy !!

 

A co tu dużo pisać??

Handlujesz kostką i szukasz jeleni na swój towar. Najlepiej sypnąć jakąś ceną z kosmosu, żeby wszyscy się przestraszyli, a potem naciągnąć na swoją, rzekomo tanią kostkę. Pewnie nikt z Twoich brukarzy nie umie układać kostki granitowej dlatego ją odradzasz i rzucasz cenę zaporową. W końcu więcej i szybciej zarobisz na kostce AWBUD. 150-190 bez materiału !!!!! - to mnie skłoniło do napisania, że pieprzysz, bo nie masz na ten temat zielonego pojęcia, że cena ułożenia bez materiałów waha się między 50-80 zł. Jak ktoś z Rybnika ma ochotę ułożyć kostkę za 190 zł, nawet ze wszystkimi materiałami to ja jestem chętny :) nawet 10% rabatu dorzuce.,....

A i jeszcze odnośnie tych kilku złotych, które zarabiają brukarze. Po pierwsze, czy brukarz ma się zajmować zorganizowaniem kostki za free? Po drugie, a jeżeli Ty zlecasz jakiejś firmie ułożenie kostki, którą sprzedałeś to nic na tym nie masz?

Jednym słowem ....... pieprzysz.......

 

masz lepsze informacje ???

piepszysz glupoty tylko masz tyle do powiedzenia ??

 

Ale pieprzysz głupoty...............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech świąteczne życzenia mają moc spełnienia,

te całkiem błahe i te ważne,

te dostojne i te ciut niepoważne,

niech się spełnią.

 

daggulka

 

http://toska82.blox.pl/resource/Widokowki_swiateczne__nastroj_swiateczny__zdjecia_1557.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie -> niniejszym oglaszam ze ja od dwoch dni tez juz "na swoim" :-)

 

Gratulacje! Piekne uczucie, prawda? :)

 

Narazie wykonczone dwa pokoje, lazienka jeszcze w trakcie ale juz nie moglismy sie doczekac no i mieszkamy ;-)

 

no to prawdziwy wypas! Jak mysmy sie przeprowadzali, byla zrobiona kuchnia (bez mebli, tylko podloga i malowanie), lazienka (bez drzwi) i przedpokoj. No ale czego sie nie robi, zeby zaraz po slubie zamieszkac juz u siebie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie -> niniejszym oglaszam ze ja od dwoch dni tez juz "na swoim" :-)

 

Gratulacje! Piekne uczucie, prawda? :)

 

Prawda! Tylko troche sie boje, bo nagle okazuje sie ze dwa wykonczone pokoje (w sumie ~35m2) nam wystarczaja i na pozostale ~200 jakos brakuje zapalu do roboty :) :) :) Dzisiaj caly dzien spedzilem przed TV na kanapie, a mialem tyle pracy zaplanowane.. ;)

 

 

Narazie wykonczone dwa pokoje, lazienka jeszcze w trakcie ale juz nie moglismy sie doczekac no i mieszkamy ;-)

 

no to prawdziwy wypas! Jak mysmy sie przeprowadzali, byla zrobiona kuchnia (bez mebli, tylko podloga i malowanie), lazienka (bez drzwi) i przedpokoj. No ale czego sie nie robi, zeby zaraz po slubie zamieszkac juz u siebie!

 

My w lazience dalej nie mamy drzwi, ani kafli. Kuchnia nasza "stara" jakos posklecana byle jak. Zeby wylaczyc swiatlo musze schodzic do piwnicy i na ESie cykac :) :) Nie ma czasu zeby zamontowac sterownik oswietlenia (wsjo mam na PLCku).. Ale jest pieknie :-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...