Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

mam do Was pytanie zupełnie nie Świąteczne:)

 

Czy ktoś z Was miał do czynienia z oknami Aluplast??

 

Dostałęm bardzo konkurencyjną ofertę na okna ALUPLAST IDEAL 4000, jak jest wasza opinia na temat tej fimy i tych okien??

 

czekam o jak najszybsze sugestie i odpowiedzi bo czas mnie goni:)

 

I Wesołych Świąt dla Wszystkich!!!!

witam, my mamy Aluplast ideal 4000 Round line - kolor: orzech. Są super. A z jakiej firmy miałeś ofertę? Ja miałam z firmy KOL-DAR. Byłam i jestem zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam do Was pytanie zupełnie nie Świąteczne:)

 

Czy ktoś z Was miał do czynienia z oknami Aluplast??

 

Dostałęm bardzo konkurencyjną ofertę na okna ALUPLAST IDEAL 4000, jak jest wasza opinia na temat tej fimy i tych okien??

 

czekam o jak najszybsze sugestie i odpowiedzi bo czas mnie goni:)

 

I Wesołych Świąt dla Wszystkich!!!!

witam, my mamy Aluplast ideal 4000 Round line - kolor: orzech. Są super. A z jakiej firmy miałeś ofertę? Ja miałam z firmy KOL-DAR. Byłam i jestem zadowolona.

 

Firma z Gliwic ale dokładnie niepamiętam teraz nazwy, czyli moge śmiało kupować??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie 145m2 zabudowy poddasza, material :

stelaze, plyty, mocowania,narozniki, zaprawy, tasmy i narzedzia - okolo 2600, dokladnie nie powiem bo na koncu dokupowalem czy to knaufa czy innego badziewia

welna -4200 (zalezy jaka i ile)

metoda wykonania ma wplyw na cene i ilosc materialu, dlatego napisze ze robilem w 70% krzyzowo i raz plyta wszedzie

mozna samemu (polecam)a mozna posilkowac sie firma, cennik firm mozna rozbic na etapy: welna raz -6zyla, drugi raz 6 zyla, folia 2 zyla, stelaz i plyta roznie ale 18-30zyla, w tym spoinowanie, szlif tez osobno, grunt 50gr - 1zl

tak jakos sie to ma w naszym regionie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie 145m2 zabudowy poddasza, material :

stelaze, plyty, mocowania,narozniki, zaprawy, tasmy i narzedzia - okolo 2600, dokladnie nie powiem bo na koncu dokupowalem czy to knaufa czy innego badziewia

welna -4200 (zalezy jaka i ile)

metoda wykonania ma wplyw na cene i ilosc materialu, dlatego napisze ze robilem w 70% krzyzowo i raz plyta wszedzie

mozna samemu (polecam)a mozna posilkowac sie firma, cennik firm mozna rozbic na etapy: welna raz -6zyla, drugi raz 6 zyla, folia 2 zyla, stelaz i plyta roznie ale 18-30zyla, w tym spoinowanie, szlif tez osobno, grunt 50gr - 1zl

tak jakos sie to ma w naszym regionie

 

dzieki i czekam na wiecej...potrzebuje do aktualizacji kosztorysu :)

Wszystkiego najlepszego i oby nowy rok był lepszy niż poprzedni :lol:

 

Ja wydałem na materiały około 6,5 tys. Powierzchnia do ocieplenia to 120m2. Wełna Rockwool Megarock 15 (najtańsza w Mrówce w Raciborzu po 14,8 za m2) + aku-płyta Isovera 10 (kupiona w zaprzyjaźnionej hurtowni po 8,5 za m2), profile CD60 + UD30 (CASTO Żory), dodatkowo różne bajery czyli wkręty, łączniki, wieszaki, siatka (CASTO Racibórz) no i oczywiście płyta OSB-3 25mm (CASTO Racibórz) jako podłoga na poddaszu położona na jętkach dachowych o pow. 60m2. nie kupiłem jeszcze płyt karton-gips a potrzebuję ich w sumie 150m2 (koszt około 900 PLN, najtaniej w CASTO). Robocizny nie liczę bo zrobię sam z pomocą mojego fachowca (zamierzamy zacząć 04.01.2010) ale trochę pogoda siadła.To tyle w materii ocieplenia poddasza.

 

PS.Już chyba pytałem ale jestem po rozmowie i wizji lokalnej mojego instalatora Co. i ma dylematy co do pieca na paliwo stałe (żeliwny Viadrus czy HKS Lazar z podajnikiem tłokowym, a może inny). No i nie wiem jakie grzejniki.Na razie jestem za aluminiowymi firmy Fondital,ale może jakieś wasze sugestie co wam grzeje i jak się sprawdza. Z góry dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aluminiowe grzejniki plus miedziana instalacja = kłopoty - poczytaj wątek daggulki

http://forum.muratordom.pl/a-jednak-wodor-w-instalacji-co,t147798.htm

o wodorze w instalacji CO. Ja mam De Longhi - tanie "włoskie" grzejniki i zero problemów. Co do kotła z podajnikiem tłokowym to zauważyłem, że mają przeważnie małe zasobniki czyli będziesz musiał często dosypywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki kocioł

http://www.fuego.pl/908_TAURUS_GAUR_25_kW.html

Trudno mi porównać bo palę okazjonalnie i spalam głównie drzewo z budowy, ekogroszek okazyjnie jak przywali dużym mrozem i przede wszystkim nie mam porównania ale Piejar raczej masz rację, podajnik z tego co widzę bedzie trzba dośc często uzupełniać.

Chciałem kupić takiego Sasa http://www.fuego.pl/289_SAS_ECO_23_kW.html.

Ma go mój brat i jego szwagier. Są bardzo zadowoleni.

Jednak gabaryty pomieszczenia oraz głównie głębokość kotła spowodowała, że nie mogłem go brać pod uwagę.

 

http://lh4.ggpht.com/_BkZD4zd4mS0/SzkQAtrAcWI/AAAAAAAAAtw/1LHjuHGvk0Q/s512/IMG_0248.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Cieszę się, że udało mi się znaleźć na forum "swoich" ludzi :D

Ja jestem początkująca więc proszę o wyrozumiałość :)

W tym roku planujemy rozpocząć budowę naszego domku w Jejkowicach - wszystkie formalności mamy pozałatwiane - jest projekt, pozwolenie na budowę, prąd, woda wkrótce będzie. No i trzeba będzie zacząć :o Trochę mnie to przeraża :)

Domek podpiwniczony, z garażem jednostanowiskowym i zagospodarowanym poddaszem (http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-344,384,61,opis.html).

Proszę Was o opinie i podpowiedzi dotyczące wyboru wykonawców. Nie chcemy ekipy która zrobi nam wszystko, myślimy o zatrudnieniu kilku osób - murarza, zbrojarza, itp. Niech każdy robi to na czym się zna. Oczywiście sami też przy budowie popracujemy.

No więc na początek to chyba jakaś koparka by się przydała (mąż mówi że lepiej tzw. fadroma). Czy macie jakieś namiary, sprawdzone firmy?

Proszę o wszelki informacje i sugestie, już na przyszłość też. Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi.

 

Dzięki z góry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aluminiowe grzejniki plus miedziana instalacja = kłopoty

 

nie ma co panikowac - ja taka instalacje mam i nic zlego sie nie dzieje. Tzn zadnego zapowietrzania, a tym bardziej wodoru. Przy czym w instrukcji do grzejnikow (Rayco, model Chopin) pisze, ze moga byc stosowane w instalacjach miedzianych. Jedna uwaga - dosc dlugo powietrze wychodzilo z instalacji, wiec tu trzeba miec troche cierpliwosci.

Co do kotla - mam Elektromet EKO-KWP 25kW, podajnik retortowy, palenisko typu kopiec kreta. Dziala bardzo ladnie, popiolu niewiele, ciepla sporo, obsluga tez dosc latwa :) Jak na moj malenki domek to mysle ze i 15kW byloby w zupelnosci wystarczajace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam do Was pytanie zupełnie nie Świąteczne:)

 

Czy ktoś z Was miał do czynienia z oknami Aluplast??

 

Dostałęm bardzo konkurencyjną ofertę na okna ALUPLAST IDEAL 4000, jak jest wasza opinia na temat tej fimy i tych okien??

 

czekam o jak najszybsze sugestie i odpowiedzi bo czas mnie goni:)

 

I Wesołych Świąt dla Wszystkich!!!!

witam, my mamy Aluplast ideal 4000 Round line - kolor: orzech. Są super. A z jakiej firmy miałeś ofertę? Ja miałam z firmy KOL-DAR. Byłam i jestem zadowolona.

 

Firma z Gliwic ale dokładnie niepamiętam teraz nazwy, czyli moge śmiało kupować??

Myślę, że tak. To okna dobrej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..mam Elektromet EKO-KWP 25kW,..Jak na moj malenki domek to mysle ze i 15kW byloby w zupelnosci wystarczajace.

Fajny kocioł, też mu się przyglądałem. Na mały domek zdecydowanie wystarcza 15kW. Mówię oczywiście o domku wykonanym wg obowiązujących norm termoizolacyjnych. Ja mam 25 kW na 191 m2 pow użytkowej i kocioł wyrabia się bez problemów. Co do miedzi i aluminium. Nie ma problemu jeżeli miedziane części są od środka pokryte jakimś lakierem tzn miedź nie ma kontaktu z wodą. Być może jakiś dodatek hamuje elektrolizę - daggulka to przerabiała ale nie chce mi się czytać całego wątku żeby sprawdzić czy pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..mam Elektromet EKO-KWP 25kW,..Jak na moj malenki domek to mysle ze i 15kW byloby w zupelnosci wystarczajace.

Fajny kocioł, też mu się przyglądałem. Na mały domek zdecydowanie wystarcza 15kW. Mówię oczywiście o domku wykonanym wg obowiązujących norm termoizolacyjnych.

 

Wszystko zalezy od tego jak jest grzane CWU. Do samego CO to do malego domku z rekuperatorem powinno wystarczyc z powodzeniem 6-7kW. Ja mam teraz kominek z plaszczem 12kW i np. w tym momencie (przy -10 na zew) chodzi na pol gwizdka - tzn. grzeje bez problemu tyle ile trzeba i drugie tyle zostaje w buforze 1000l. Dzisiaj go zamierzam nagrzac do 95st C - narazie mam ok 65 (poczatkowo - 40) po 3h palenia :) Jeszcze 3-4h i bedzie mozna wygasic do jutra :-)

 

Caly grudzien grzalem piecem elektrycznym bez palenia w kominku - wyszlo mi dosc duze zuzycie - ok 4 tys kWh - w drugiej taryfie to nie byloby takie tragiczne (ok 840 pln) ale narazie mam jedna taryfe i kosztowalo mnie to ok 1,4k pln (to juz razem z oswietleniem i cala reszta).

 

Styczen zamierzam hajcowac tylko w kominku i zobaczyc jaka bedzie roznica i jak sprawdzi sie duzy bufor :) Przy rozgrzaniu go do ~95st C powinno ciepla spokojnie wystarczyc do jutra do godziny ~12, bez wlaczania pieca elektrycznego.. Zobaczymy :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...