Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

ile właściwie kosztuje materiał na wylewki (bez styropianu) jeżeli robociznę mam na około14-16zł to materiał wyjdzie kolejne 15zł??

 

Powinno wyjsc trooszke taniej. Ale ja tam wole usluge z materialem - nie martwisz sie o nic, czy za malo, czy za duzo, nie martwisz sie, ze ekipa powie "ten piasek jest za mialki - nie damy gwarancji na robote bo moze przez to pekac" i takie tam historie :-) Olszar bieze material chyba z handlobudu wiec w zasadzie moznaby zalatwic go samemu.. ale np. u mnie byl trudny dojazd - jakbym zamowil sam to by kierowca powiedzial "e-e" i pojechal spowrotem na baze. A ze go zamowily olszary, ktorzy biora tam pewnie dziennie po trzy wywroty przez caly rok to kierowca nie mial wyjscia - poklal troche ale przy dopingu calej ekipy wylewkarzy zjechal, wyladowal i cudem wyjechal ;) ;)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile właściwie kosztuje materiał na wylewki (bez styropianu) jeżeli robociznę mam na około14-16zł to materiał wyjdzie kolejne 15zł??

 

Ja kupowałem materiał sam i muszę powiedzieć że wyszło drożej... Koszt materiału (piach, cement, siatka, plastyfikator) wyszedł jakieś 18-19 zł/m2 (zostało 2-3 tony piachu) przy cenie robocizny 15 zł. Z tym że wylewki mają około 7cm zamiast 5cm. Jeśli wylewkarze sami organizują materiał to pewnie są oszczędniejsi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci ze na 175m2 miedzy cena 30 ( z materialem) a 13zl (robocizna) bo za tyle robilem to zaoszczedzilem jakies 900zl -1000zl ( mowa tu o materiale jak piach, cement, plastyfikator, fiber, siatka). reszta rzeczy to juz inna kalkulacja

co do grubosci styropianu to powyzej 10 cm (12 ewen) polecalbym juz 7cm , na pietrze gdzie zwykle jest 3-5cm to wystarczy te 5-5,5cm.no ale fiber to podstawa. siatka gorzej sie zachowuje.

mozna tez bez zbrojenia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że wylewki mają około 7cm zamiast 5cm. Jeśli wylewkarze sami organizują materiał to pewnie są oszczędniejsi...

 

Wylewki maja miec tyle ile sobie zazyczysz i ile sie umowisz, a nie tyle ile im sie wyleje!! :o Ja za punkt "zero" wzialem wyjscie na taras, juz oczywiscie wczesniej wszystko bylo tak zaplanowane (nadproza, styropiany etc) zeby wszedzie bylo 7cm wylewki. I gdzieniegdzie mam 6cm, gdzieniegdzie 8cm. Ale w zdecydowanej wiekszosci - rowne 7 cm. "Miernik" co jako pierwszy wpada i zaznacza na scianach tym ich sprzetem do poziomow byl zdziwiony ze tak rowno wszedzie :-) Ale prawdziwe "rowno" to bylo dopiero po ich robocie :-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

jako że w tym roku planujemy ruszyc z budową dom parterowy z poddaszem niepodpiwniczony,mam pytanie czy ktoś z naszego rejonu posadowił dom na płycie fundamentowej? ja planuję, tylko architekt i geolog twierdzą, że musiałbym wybrac około 80 cm gruntu + plus humus do granicy przemarzania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam do Was pytanie zupełnie nie Świąteczne:)

 

Czy ktoś z Was miał do czynienia z oknami Aluplast??

 

Dostałęm bardzo konkurencyjną ofertę na okna ALUPLAST IDEAL 4000, jak jest wasza opinia na temat tej fimy i tych okien??

 

czekam o jak najszybsze sugestie i odpowiedzi bo czas mnie goni:)

 

I Wesołych Świąt dla Wszystkich!!!!

witam, my mamy Aluplast ideal 4000 Round line - kolor: orzech. Są super. A z jakiej firmy miałeś ofertę? Ja miałam z firmy KOL-DAR. Byłam i jestem zadowolona.

 

Firma z Gliwic ale dokładnie niepamiętam teraz nazwy, czyli moge śmiało kupować??

Myślę, że tak. To okna dobrej firmy.

 

Aluplast ideal 4000 to dobre tworzywo tzn konstrukcja co do koloru białego miałbym zastrzeżenia, przy obustronnym renolicie nie. Należy pamiętać że okno to nie tylko tworzywo ale:

-Odpowiednie wzmocnienie stalowe(najlepiej zamknięte - przekrój prostokątny i odp grubość stali)

-odpowiednie okucie (ROTO nt,Siegenia, Winkhaus)

-odpowiednie zespolenie szyby, dobrych,znanych producentów- ramki termiczne swisspacer, przenikalnośc K=1.0 to już standard

-jakość wykonania , sposób okucia ilość docisków itp

-dobra klamka roto, hoppe może być secustic(tylko nie plastikowa:) dobra klamka powoduje że okno chodzi płynnie , miękko, no i że nie rozpadnie się po 3 latach

- jakość wykonania zgrzewów

 

Czyli jeżeli chodzi o ideala 4000 w brązie obustronnym TAK

co do reszty materiałów proponuje przeanalizować szczególowo:)

Pozdr sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17zł to jak dla mnie drogo ja płaciłem 14zł z filcówką choć w Nowym Roku może nowe ceny obowiązują.

Moich mogę śmiało polecić robią ręcznie może trochę długo (ponad miesiąc cały dom ) ale mnie akurat się nie śpieszyło.

Porozmawiam z nimi jak stoją z pracami na ten rok ( u mnie mają jeszcze dwie łazienki do wytynkowania- w połowie kwietnia).

Jak coś to pisz na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos wylewek. Jakiej grubości powinna być przy ogrzewaniu podłogowym a jakiej w pomieszczeniach bez. Jaki dajecie styropian.

 

witam

 

co do OP wylewki powinny miec 5 cm nad rurką PEX, czyli z nią 7 cm, a co do pomieszczeniem bez to minimum jest prawdopodobnie 4 cm, mniej może pękać, ja u siebie dawałem w pomieszczeniach bez OP tyle żeby złapać poziom. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od wielu osób w Rybniku słyszałam,że najtaniej wychodzi zrobić projekt sieci wodociągowej w Wodociągach (chociaż tanio to i tak nie jest).Pozdrawiam.

Aga dzięki za namiary na wylewkarza.

 

Potwierdzam tę informację mnie kosztowała ona 450PLN ale to było w 2008r. Na pewno plusem jest to ze jeżeli oni zrobią ci projekt to nie będą się potem przy przyłączu czepiali bo niby kogo - siebie.(Polecam młodego gościa z Wodociągów z Wodzisławia Holomek się zwie imię mi gdzieś umknęło.

 

Teraz za budowę sieci wodociągi śpiewają około 1 tyś. Za wcinkę 400, no ale ja muszę sieć zrobić :(

 

A kto Wam robił wcinkę, sieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś się zaczyna dziac :D

 

ja mam z głowy wodociągi, dopiero w 2013 przewidują siec koło naszej działki,dostałem już odpowiedź na piśmie,tak że studnie będę kopał

 

z Vatenfalla też już dostałem potwierdzenie budowy przyłącza, wypis czeka na odbiór w UM, mapki mają byc na dniach

 

i można projekt kupic,drobne zmiany i do roboty hehe :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...