Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

takie kanaly 150x50 to polecam darco.com.pl - producent, w rybniku jest tez dystrybutor, a jak nie to net :wink:

co do lubaru to tez taniej w regionie nie znajdziecie leiera bo to wystrybutor na nasz teren, kiedys swego czasu koles w wodzislawia spzredawal przez net ale juz nie mam namiarow.

 

Zgadza się, jest gość w W-wiu Śl., ja brałem od niego czasami towar np. nadproża POROTHERM, może to ten sam.

 

Oto namiary:

 

http://www.dom-net.pl/

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam takie pytanie - dostałam wycenę robót budowlanych przy budowie domu, koło Rybnika, dom o pow. użytkowej ok. 120 m2, podpiwniczony, ściany piwnicy z bloczków, ściany parteru i poddasza z Porothermu;

chodzi mi o to czy to co zaproponował Wykonawca to dużo czy nie?

 

1. Wykop pod ławy koparka, zbrojenie i wylanie ławy. 7,000zł

2. Mury piwnic z bloczków betonowych wraz z izolacja poziomą i pionową kwota 6,000zł

3. Wykonanie płyty betonowej zbrojonej kwota 8,000zł

4.Mury nośne parteru wraz z częścią garażową kwota 7,000zł

5.Płyta stropu system na parterem i garażem. kwota 8,000zł

6.Mury nośne piętro kwota 5,000zł

7.Więźba dachowa kwota 7,000zł

8. Ścianki działowe parter i piętro kwota 5,000zł

9.Pokrycie dachu dachówką falista ceramiczna wraz z rynnami i oknami dachowymi wyłaz dachowy i ławy kominiarskie 13,500zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wykop pod ławy koparka, zbrojenie i wylanie ławy. 7,000zł

2. Mury piwnic z bloczków betonowych wraz z izolacja poziomą i pionową kwota 6,000zł

3. Wykonanie płyty betonowej zbrojonej kwota 8,000zł

4.Mury nośne parteru wraz z częścią garażową kwota 7,000zł

5.Płyta stropu system na parterem i garażem. kwota 8,000zł

6.Mury nośne piętro kwota 5,000zł

7.Więźba dachowa kwota 7,000zł

8. Ścianki działowe parter i piętro kwota 5,000zł

9.Pokrycie dachu dachówką falista ceramiczna wraz z rynnami i oknami dachowymi wyłaz dachowy i ławy kominiarskie 13,500zł

 

to cena z materialami czy tylko sama robocizna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to cena za samą robociznę, materiał dostarczamy my.

Wykonawca napisał również :

"Z mojej stroney zapewnaim wykonanie pelnego zakresu prac od wykopani piwnic w wyznaczonym miejscu po wykonczenie pod dach inwestora interesuje tylko regolowanie platnosci za materialy lub dostarczenie materiałow stemple szalunki rowniez zapewniam"[/u]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to cena za samą robociznę, materiał dostarczamy my.

 

wg mnie powinnas dostac rabat 40-50%. Nawet jesli dom jest bardzo skomplikowany, cena jest wysoka.

 

inwestora interesuje tylko regolowanie platnosci za materialy lub dostarczenie materiałow stemple szalunki rowniez zapewniam

 

to akurat duzy plus, za ktory warto doplacic, ale nie drugie tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wykop pod ławy koparka, zbrojenie i wylanie ławy. 7,000zł

 

Moze byc.

 

2. Mury piwnic z bloczków betonowych wraz z izolacja poziomą i pionową kwota 6,000zł

 

W zasadzie moze byc, jak z izolacjami :)

 

3. Wykonanie płyty betonowej zbrojonej kwota 8,000zł

 

Cena 2 x za wysoka! Jak chcesz to dam namiar na zbrojarza ktory to zrobi za 3 - 3,5 tys (szalowanie + zbrojenie + schody) i zrobi to perfekt.

 

4.Mury nośne parteru wraz z częścią garażową kwota 7,000zł

 

Drogo - kazdy murarz zrobi to za 3-4k pln.

 

5.Płyta stropu system na parterem i garażem. kwota 8,000zł

 

j/w - max 3,5k pln

 

6.Mury nośne piętro kwota 5,000zł

 

Od biedy by uszlo ale jak pisalem - mozna to zrobic za 3-4k pln.

 

7.Więźba dachowa kwota 7,000zł

 

A reszta? Dobra cena za dach to 50 pln / m2. Jak masz ~200m2 dachu to za calosc (z pokryciem i montazem okien) max 10 tys pln, no niech bedzie 11 :)

 

8. Ścianki działowe parter i piętro kwota 5,000zł

 

To zalezy w sumie od projektu, w jednym tych scianek jest tyle co kot naplakal, w innym 2 x wiecej od nosnych :)

 

9.Pokrycie dachu dachówką falista ceramiczna wraz z rynnami i oknami dachowymi wyłaz dachowy i ławy kominiarskie 13,500zł

 

DROGO! Czyli za caly dach z wiezba chce ponad 20k pln.. Ile dach ma m2 ?

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ze jeśli budowali by jeszcze raz to tylko ciepłą ścianę 1W...

Ja znam takich co 1W docieplali styropianem czy wełną bo rachunki za ogrzewanie nie zgadzały się z oczekiwaniami. Każdy buduje to co chce a po co innym obrzydzać, że niby pęka, odpada itp.

Przypominam, że straty ciepła to nie tylko ściany ale też okna, wentylacja, stropy itp. Te ściany budzą chyba za duże emocje. Reklama różnych materiałów ściennych robi swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc tak ;w budozbycie miało być 13zł za ytong 36cm---ale okazało się: -że to netto -bez kleju -bez transportu :evil: no zgroza.... w takim razie doradzono mi z forum solbet i ten o wiele lepsza cena -a ten sam parametr....więć na 100% wezmę solbet :D . tylko skąd??? :(
Witam my będziemy brać solbet z firmy Abra w Żorach cenę za gr 36cm dostaliśmy 98zł m2 (może jeszcze da się coś zbić) w tym transport i klej bo Solbet daje:D a za 42cm 111,4 zł m2 W Sobecie na m2 wychodzi 7szt. Mogę wysłać namiar na priv pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ze jeśli budowali by jeszcze raz to tylko ciepłą ścianę 1W...

Ja znam takich co 1W docieplali styropianem czy wełną bo rachunki za ogrzewanie nie zgadzały się z oczekiwaniami. Każdy buduje to co chce a po co innym obrzydzać, że niby pęka, odpada itp.

Przypominam, że straty ciepła to nie tylko ściany ale też okna, wentylacja, stropy itp. Te ściany budzą chyba za duże emocje. Reklama różnych materiałów ściennych robi swoje.

Bardzo przepraszam jeśli komuś obrzydzilem taki tynk, ale już takie zaczy widziałem. Zresztą to sobie go też obrzydzilem bo będziemy jednak stawiać ściany z Solbetu 36cm i docieplać, a to wszystko po rozmowie z Daga & Adam Dzięki:-):-) zrozumiałem że jednak taka 1W to może być mało. Powiecie że to nie jest ekonomicznie lepiej ściania 24+docieplenie ale my chcemy szybko postawić domek a te systemowe kształtki U i możliwość obmurowania wieńca przyśpieszą to (nawet nie mam tylu desek) zamieszkamy a potem docieplimy i bydzie git. Ps: okna właśnie będą trzy szybowe i jeszcze zastanawiam sie nad reku. pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adas, niestety na takie ceny czasami mozna trafic, tobie moze udalo sie znalesc o polowe tanszego budowlanca ale jak firma to firma.budowlaniec tez czlowiek, zarobic musi. Ja postawilem kazdy z poziomow za 2kpln, reszte nie placilem nic ale nie znaczy ze komus zrobie tez za "dwojke".

Sasiadowi stawiali piwnice 1,5 miesiaca i zabulil za mury 6kpln,sam chetnie myslalem isc na fuche :wink: Taki strop za 8kpln chetnie zrobie i wyleje :D ale niemam czasu

co do cennika, to drogo,ale nie widze projektu to nie wiem o czym dokladnie mowimy. Liczac za domek standardowy z dachem 35-40kpln tu wychodzi ciut za duzo, chyba ze szalunki takie drogie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy

 

Dla porównania podamy wam cennik naszych budowlańców:

 

ławy, zbrojenie, zalanie 6 000

wymurowanie podziemia do stanu zero wraz z izolacją 5000

wylewki w piwnicach oraz strop parteru 6000

wykonanie murów parteru wraz z sciankami działowymi 3000

strop nad parterem 4000

wykonanie murów poddasza wraz z sciankami 3000

obmurowanie więźby i szczytów oraz kominy nad dachem 3000

 

Łącznie wyszło 30 000 za kompletny dom bez dach, łącznie z robotami dodatkowymi taimi jak drenaż, płyta pod taras i szalunek schodow 2 szt.,

Ze schodow zrezygnowaliśmy i wyszło o 2500 PLN taniej.

 

Dom / 212 m2 + piwnica 72 m2 / został postawiony w 3 m-ce, od kwietnia zeszłego roku do lipca, z czego było kilka przerw związanych z pogodą / deszcz /.

 

Jeżeli chodzi o ekipę to 3 starszych Panów z Rydultów około 60 -tki, bardzo solidnych i słownych. Bardzo polecamy, nie pijący podczas pracy.

 

Mamy znajomego który musiał swoich robotników wyciągać z piwnicy pod koniec szychty bo niedawali rady wyjść, u nas takiego czegoś niebyło.

 

Tak samo z materiałem, widzielismy na innych budowach, gdzie pozyczalismy stemple mnóstwo zniszczonych materiałów głównie Porotherm, nasie dbali jakby to było od nich, przed rozcieciem pustaka wszystko kilka razy przemysleli, podczas szalunkow wykorzystywali każdą najmniejszą deseczke, takze BARDZO JESTESMY ZADOWOLENI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...