Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

ławy, zbrojenie, zalanie 6 000

wymurowanie podziemia do stanu zero wraz z izolacją 5000

wylewki w piwnicach oraz strop parteru 6000

wykonanie murów parteru wraz z sciankami działowymi 3000

strop nad parterem 4000

wykonanie murów poddasza wraz z sciankami 3000

obmurowanie więźby i szczytów oraz kominy nad dachem 3000

Osobiście z rezerwą podchodzę do takich wycen i zamknietej listy pozycji. A co np. z drenażem, chudziak jest czy go nie ma?, jaka jest izolacja fundamentów? Wykonawca ma sporo swobody, praktycznie robi jak chce, jesli umowa nie precyzuje. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Adas, niestety na takie ceny czasami mozna trafic, tobie moze udalo sie znalesc o polowe tanszego budowlanca ale jak firma to firma.budowlaniec tez czlowiek, zarobic musi. Ja postawilem kazdy z poziomow za 2kpln, reszte nie placilem nic ale nie znaczy ze komus zrobie tez za "dwojke".

 

Wiem, ale te ceny ktore podalem to ceny ekip ktore przychodza, robia, a Ty mozesz lezec, opalac sie i piwko popijac z boku, nie kiwajac wogole w niczym palcem :) Ja za niektore rzeczy placilem jeszcze mniej ale wnioslem sporo swojej pracy :) Ceny, ktore ja podalem sa od normalnych, "samowystarczalnych" ekip (no, wiekszosc bez faktury ;-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą to sobie go też obrzydzilem bo będziemy jednak stawiać ściany z Solbetu 36cm i docieplać, a to wszystko po rozmowie z Daga & Adam Dzięki:-):-) zrozumiałem że jednak taka 1W to może być mało. Powiecie że to nie jest ekonomicznie lepiej ściania 24+docieplenie ale my chcemy szybko postawić domek a te systemowe kształtki U i możliwość obmurowania wieńca przyśpieszą to (nawet nie mam tylu desek) zamieszkamy a potem docieplimy i bydzie git. Ps: okna właśnie będą trzy szybowe i jeszcze zastanawiam sie nad reku. pozdro

 

Milo ze moglem pomoc :) Ale mimo wszystko przemyslcie jeszcze sprawe tych 36cm! Troche bezsensownie gruba calosc wyjdzie! Ja mam 25 + 20 = 45cm, Wy bedziecie mieli powyzej 50 zeby bylo sensownie :) Po co, jak mozna troche mniej! Mniejsze glify, wiecej swiatla, mniejsze parapety. Systemowe ksztaltki to strata pieniedzy! Ja wszystkie nadproza (drzwiowe) zaszalowalem i wylalem sam w ok. dwa dni :) Zreszta spokojnie kupisz tez nadproza "gotowe" na grubosc 24 i powinny byc tansze niz te na 36cm :)

 

Co do wienca - pogadaj z kierbudem, po obmurowaniu cegla 24-ki zostaje ~18cm, to powinno wystarczyc zeby oprzec na tym strop.. W najgorszym razie - nie ma innych grubosci komorczakow? 26 ? 28 ? 30 ? :) Byle jakiej firmy - parametry nie maja zadnego znaczenia. Solbet zdaje sie nie jest najtanszy?

pozdr.

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

No niestety, u mnie a w szczegolności u mojej żony w interesach niema niedomówień, tymbardziej że budowa domu to nie kupno 1 kg gwoździ, co się z tym wiąże: przed podjecięm jakichkolwiek prac każdy punkt wyceny był omawiany w szerokim zakresie, także my wiedzieliśmy co będzie robione na budowie i w jaki sposób, jeżeli coś nam się niespodobało to wcześniej mówiliśmy im że to ma być zrobione TAK i TAK a nie TAK, ale takich sytuacji była może 1 lub 2, a wzięło się to poprostu z różnic idei naszej i robotników.

 

Każdego dnia na budowie był mój ojciec, wiec pilnował wszelkich robót i jeśli wystąpiły jakies problemy to od razu były rozwiązywane.

Panowie naprawdę byli bardzo rzetelni, sami od siebie włożyli w ścianę zaraz nad ławami 2 szt. rurki PCV fi 50, powiedzieli nam że niebedziemy mieli problemów z pociągnięciem wody i prądu, sami od siebie wyszli z inicjatywą żeby w garażu zrobić komin wnetylacyjny, którego w projekcie niebyło.

 

Idąc po kolei, pod ławy był chudziak, kosze były staranie wiązane, deski z szalunków wykorzystane na strop, nawet jakies małe kawałeczki, nic sie niemarnowało, styro w podmurówce, ocieplane wieńce , porządek na budowie itd.

 

Ekipa zresztą była z polecenia naszego architekta, który powiedział tak: z porothermu trzeba umieć budować żeby nie zepsuć roboty, jeśli ma nam kogoś polecic to tylko ich.

 

Jak to sie godo u nos : " z kibla żech nima wyloty " więc nie bylo możliwości że panowie robili coś jak tam sobie chcieli, mamy kilku znajomych, którzy skończyli budować rok przed nami i byli pod wrażeniem opowieści o naszych budowlańcach.

 

To chyba tyle w tym temacie ...

 

pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to sie godo u nos : " z kibla żech nima wyloty " więc nie bylo możliwości że panowie robili coś jak tam sobie chcieli, mamy kilku znajomych, którzy skończyli budować rok przed nami i byli pod wrażeniem opowieści o naszych budowlańcach.

 

I tak byc powinno :) Ja tez jestem zadowolony z WSZYSTKICH ekip i ludzi, ktorzy robili cos przy moim domku. Szczegolnie zadowolony jestem z tynkarzy i posadzkarzy, a "stropiarz-zbrojarz" to bylo polaczenie supermena, batmana i robokopa ;-)

 

Czytajac jednak niektore watki dot. partaczy - nie dziwie sie, ze malo kto w to potrafi uwierzyc :-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą to sobie go też obrzydzilem bo będziemy jednak stawiać ściany z Solbetu 36cm i docieplać, a to wszystko po rozmowie z Daga & Adam Dzięki:-):-) zrozumiałem że jednak taka 1W to może być mało. Powiecie że to nie jest ekonomicznie lepiej ściania 24+docieplenie ale my chcemy szybko postawić domek a te systemowe kształtki U i możliwość obmurowania wieńca przyśpieszą to (nawet nie mam tylu desek) zamieszkamy a potem docieplimy i bydzie git. Ps: okna właśnie będą trzy szybowe i jeszcze zastanawiam sie nad reku. pozdro

 

Milo ze moglem pomoc :) Ale mimo wszystko przemyslcie jeszcze sprawe tych 36cm! Troche bezsensownie gruba calosc wyjdzie! Ja mam 25 + 20 = 45cm, Wy bedziecie mieli powyzej 50 zeby bylo sensownie :) Po co, jak mozna troche mniej! Mniejsze glify, wiecej swiatla, mniejsze parapety. Systemowe ksztaltki to strata pieniedzy! Ja wszystkie nadproza (drzwiowe) zaszalowalem i wylalem sam w ok. dwa dni :) Zreszta spokojnie kupisz tez nadproza "gotowe" na grubosc 24 i powinny byc tansze niz te na 36cm :)

 

Co do wienca - pogadaj z kierbudem, po obmurowaniu cegla 24-ki zostaje ~18cm, to powinno wystarczyc zeby oprzec na tym strop.. W najgorszym razie - nie ma innych grubosci komorczakow? 26 ? 28 ? 30 ? :) Byle jakiej firmy - parametry nie maja zadnego znaczenia. Solbet zdaje sie nie jest najtanszy?

pozdr.

 

Adam

 

Adam naprawde pomogłeś :D I tak jak pisałem chcemy wybudować zamieszkać a później ocieplić liczyłem już wiele możliwości H+H i inne 24cm. Powiem że jest różnicy jakieś 4-5K wiem ze to dużo (bardzo dużo). Nasz kierbud też ma 36,5 Ytong + 5 wełny i grzeje prądem twierdzi że to jest już wystarczająco. Wiem że mówią jak jest 5cm docieplenia to punkt rosy jest na styku ściana ocieplenie. Naprawde podjąłem już decyzję 36cm solbet + docieplenie 5cm lub 10cm aby jeszcze można było docieplić od zewnątrz ściany fundamentowe (mamy 38cm) bo od środka będzie 7cm i na podłodze 10cm i ogrzewanie podłogowe.

Systemowe wszystkie kształtki U na cały dom bedą mnie kosztować jakieś 1000zł a jest tego troche. Jeśli chodzi o wieniec to tak logicznie myśląc sam beton+ docieplenie ma inny współczynnik niż wieniec z kształtki U w niej jakieś docieplenie + docieplenie (może będzie prawie tyle co ściana + docieplenie).

Wiem że przeginam ale tak sobie z żona wymyśliliśmy.

 

pozdro

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze w temacie ceny za SSO, myśmy mieli umówioną ceną za całość budynku (budowa bliźniaka ok.300m2) łącznie z pokryciem dachu cena - 68.000. płacone etapami (4x) po wykonaniu prac. Jesteśmy bardzo zadowoleni, solidna ekipa, prace nieco się przeciągnęły z powodu pogody (deszczu - chodzi o prace przy fundamentach), reszta bez uwag, termin mimo wszystko dotrzymany (kwiecień-wrzesień). Prace postępują nadal, ale takiej ekipy pod kątem sprawności, solidności, porządku, nie miałam mino że na pozostałych też nie mogę narzekać. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki, za odpowiedz, to jak zajmuja sie tez technika grzewcza to i pewnie instalacje CO tez mi pozniej wykonaja, a maja siedzibe okolo 1km ode mnie. a mozesz cos napisac o cenach ile takie rzeczy kosztuja? tzn mysle ze styropian pod podlogowke, folie rurki poloze sam, pozniej bedzie potrzebny ktos co podlaczy wszystko z piecem i kaloryferami zeby to wszystko chodzilo.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co, sprawa jest tego typu ze ja juz niebyłem u nich 3 lata, wiec moglo się coś zmienic, ale raczej wątpie. Myślę że dalej sie zajmują C.O., bo kiedys to robili kompleksowo. W swojej ofercie mają cały system firmy Kan Therm: rurke PEX, szafki, rozdzielacze itd. A co do cen, to cięzko mi coś powiedziec, podjedź i sie zapytaj o Waldka, na pewno sie dogadacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z zakresu konstrukcji.

 

Jakiej długości powinny być zakłady naroży z prętów żebrowanych? Czy jest to ok 40-60 średnic ? Jaki zakład przy dokładaniu prętów?

Czy jeśli zbrojenie przewiduje 4 pręty żebrowane fi 16 dołem wieńca to każdy powinien mieć zakład 60-90 cm?

Potrzebuje tych informacji dla zestawienia ilościowego stali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 delta czy tez 50 jest ok, czesto gesto konstruktorzy na projektach tyle pisza, nie rysujac bo i poco , budowlaniec i tak zrobi zgodnie z sztuka i tak zeby inspektor odebral ( lub zgodnie z jego zaleceniami, czyli przewaznie odsyla do projektanta :wink: )

takze 40-50 delta i nie licz bo drut jak zostanie to bardzo malo ,zawsze gdzies zuzyjesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wszystkim nowym budowniczym czytania rybnickiego i nie tylko forum bo to kopalnia wiedzy. Ja dopiero jestem na 40 stronie (pozdrowienia dla gueene właśnie na tej stronie jest na etapie wyboru projektu) i mam zamiar przeczytać je całe.

 

A tak króciutko o mnie!

Mieszkam od pięciu lat w Rybniku (moja małżonka od urodzenia) i od kilku dni jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami pozwolenia na budowę domku jednorodzinnego właśnie w Rybniku http://www.dom-jednorodzinny.pl/files/objects/2136/91/661.pdf

Wczesną wiosną pomału ruszamy z budową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wszystkim nowym budowniczym czytania rybnickiego i nie tylko forum bo to kopalnia wiedzy. Ja dopiero jestem na 40 stronie (pozdrowienia dla gueene właśnie na tej stronie jest na etapie wyboru projektu) i mam zamiar przeczytać je całe.

 

A tak króciutko o mnie!

Mieszkam od pięciu lat w Rybniku (moja małżonka od urodzenia) i od kilku dni jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami pozwolenia na budowę domku jednorodzinnego właśnie w Rybniku http://www.dom-jednorodzinny.pl/files/objects/2136/91/661.pdf

Wczesną wiosną pomału ruszamy z budową.

 

dziękuję dziękuję :D aż zajrzę co tam wypisywałam ;)

 

a domek bardzo funkcjonalny jak na taki metraż, jest przykładem tego że mały może ...dużo :) powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...