Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Luks6

namiary na bloczki poszły na priv.

 

adiqq

no właśnie musimy oddać wodociągom tak było napisane w poprzednich warunkach bo za nami jeszcze są trzy działki budowlane i wodociągi naszym kosztem chcą zrobić tan kawałek 70m i dlatego ma być fi110.

Niestety sąsiad za nami jak na razie nie buduje i nie wiem czy w ogóle będzie budował, a tak może by się dołączył i było by taniej.

Zobaczymy może teraz będą inne warunki ale bardzo w to wątpie.

 

viperolo

dzięki za namiary dzwoniłem w sprawie wiercenia tej studni koszt jakieś 550zł. za metr. wiercić trza ponoć na jakieś 20m :(

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz się przypomnę

 

Nie znacie kogoś z uprawnieniami kierownika budowy instalacji gazowych ????????

 

Ratunku !!!!!!

 

Ewus,

przeważnie każdy z wykonawców instalacji gazowych ma takiego swojego "zaprzyjaźnionego" Kierownika Budowy.

 

Mi na przykład instalację gazową wewnątrz domu robił niejaki pan Gudalewski ( polecono mi go w Gazowni ).

 

Robi wszystko sam a po stosowny wpis i pieczątkę Kierownika Budowy podjeżdża do tego "swojego" i gotowe.

W/w Kierownika nie widziałam nawet na oczy.

Tylko wpis i pieczątkę.

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jimi34 jak będziecie szukać kamieni fundamentowych, to dam namiar na gościa co ma 14-stki po 2,90zł za szt. my braliśmy od niego na całe sciany fundamentowe.

 

Ja również proszę namiary na tego gościa. W tej cenie to mi 12 zaproponowano. Pytanie czy można u niego te kamienie zostawić w magazynie, bo potrzebne mi będą dopiero w lipcu.

 

Tak wogóle to mam pytanie. Jak kształtują się ceny materiałów budowlanych w ciągu roku? Czy jest sens teraz zaopatrywać się mimo, że zaczynam dopiero w lipcu? W hurtowniach mówią nam, że ceny mocno wzrosną już na wiosnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wzrostu cen na wiosnę. To bywa z tym różnie.

 

Zacząłem budowę w zeszłym roku i na przełomie stycznia/lutego kupiłem porotherm 25 po 5,80 lub 5,85. Póżniej dokupywałem chyba po 6,50.

 

Odwrotna sytuacja była ze stalą, którą kupywałem też w tym okresie po 2080/t, a dokupując resztę czerwiec/lipiec płaciłem po 1850 zł.

 

Natomiast rok wcześniej stal kosztowała średni w przedziale 3200-3600.

 

Wiadomo, że jak zwiększa się popyt, a podaż niewystarczająca to cena do góry.

 

Ja starałem się większość kupić wcześniej dawało mi to możliwośc dokładnego porównania cen.

 

Najpierw dokonałem wyboru konkretnego materiału. Np. dachówkę Roben Kasztan Plus. Następnie wysłałem rzut dachu do kilku hurtowni.

 

Oni przedstawili swoje oferty. Nie kierowałem się ceną końcową przedstawioną na danej ofercie, gdyż przyjmowali różne ilości poszczególnych dachówek.

 

Porównywałem ceny poszczególnych elementów. Wybrałem ofertę, gdzie były najtańsze poszczególne dachówki i inne elementy.

 

Taki tryb niestety wymaga dużo czasu.

 

Wiem, że w sezonie martwym, sprzedawcy są bardziej podatni na negocjacje cenowe, bo chcą cokolwiek sprzedać.

 

Poza tym chciałem mieć zapewniony towar na budowę, a nie latać później gorączkowo szukając czegokolwiek.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no właśnie musimy oddać wodociągom tak było napisane w poprzednich warunkach bo za nami jeszcze są trzy działki budowlane i wodociągi naszym kosztem chcą zrobić tan kawałek 70m i dlatego ma być fi110...

Jeszcze może za darmo ? To czyste bezprawie wodociągacze żerują na Waszej nieznajomości prawa lub chęci rozpoczęcia budowy. Mój kierbud z nimi wygrał. Mogę podać jego namiary na priv, może udzieli Wam jakichś porad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już kiedyś pisałem czekamy jeszcze na drugie warunki (już trzy tygodnie), ale myślę ze nie będą lepsze niż poprzednie w których kazano nam zrobić 70m przyłącza fi 110 w drodze i jeszcze na końcu hydrant a potem im to oddać. :D

 

pozdro

 

Ja jutro mam spotkanie z wójtem w sprawie budowy wodociągu do mojej działki, zobaczymy co mi powie. Jutro napiszę co i jak. Mi wodociągi każą wybudować sieć wodociągową a nie przyłącze, może dlatego łatwiej mi będzie cokolwiek wywalczyć, bo przyłącze niestety należy robić na własny koszt, a sieci wodociagi nie budują tylko gmina. Co do studni, to nie wiem czy nie warto tak czy siak jej zrobić. Nawet jeżeli podłączycie się do wodociągu to taka studnia może wam dać w przyszłości wiele oszczędności jeżeli chodzi o wodę. Ja swoją studnię mam kopaną, płaciłam 240 zł na krąg razem z robocizną. Niestety ekipy nie polecę, bo mimo że może i tanio, ale czas i sposób w jaki wywiązywali się ze zleconej pracy pozostawia wiele do życzenia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no właśnie musimy oddać wodociągom tak było napisane w poprzednich warunkach bo za nami jeszcze są trzy działki budowlane i wodociągi naszym kosztem chcą zrobić tan kawałek 70m i dlatego ma być fi110...

Jeszcze może za darmo ? To czyste bezprawie wodociągacze żerują na Waszej nieznajomości prawa lub chęci rozpoczęcia budowy. Mój kierbud z nimi wygrał. Mogę podać jego namiary na priv, może udzieli Wam jakichś porad.

Za darmo nie bo będzie zwrot 20% od rachunku za zrobienie wodociągu w pomniejszeniu rachunków za wodę o 50% :lol: Ale to jest budowa sieci a nie przyłącza tak jak pisze agusia_x i my to mamy robić.

Pijar daj te namiary.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

studnie wiercili mi za 260zł/metr (oficjalnie) firma krzysztof Kilar z tychów cena wraz z materiałem rura niebieska skręcana (uważajacie co ludzie proponują ) telefon na google :D

 

Bardzo wielkie dzięki lider6 dzwoniłem do gościa i już wszystko wiem, jest tak jak pisałeś.:D

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...