Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Czesc!

Poszukuje dobrego instalatora do wykonania instalacji ogrzewania - gaz, podlogowka plus scienne. dodatkowo odkurzacz centralny.

Ktos cos widzial?

Ktos cos wie?

:wink:

Tomek

 

Co się tyczy odkurzacza polecam ich http://automatyka-budynku.pl/ robią właśnie u mnie i mogę powiedzieć że fachowo, mają również dość bogatą ofertę modeli w różnych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy! muszę wybrać dachówkę do końca lutego i firmę z okolic Rybnika, Wodzisławia lub Raciborza może coś polecacie.

Moje typy dachówek to:

 

1. Roben Monza plus

2. Creaton Balance

3. RUPP Ceramika Rubin 13V

 

Co polecacie?

 

Witaj ja mam na dachu RUPP-a dokładnie ten sam model kolor TEAK i nie było mowy o jakichś krzywych uszkodzonych i tego typu sprawach, położona jesienią, miałem do wczoraj na dachu 40cm śniegu (wszystko zjechało za jednym razem z połaci i nic się nie działo, ani jedna nie uszkodzona chociaż tonaż na pewno był spory,) polecam z czystym sumieniem. Kupowałem w Handlobudzie w Wodzisławiu, nie wiem jak teraz ale jesienią mieli najlepsze ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super jest nas już czterech (lisek_77, viperolo, krzyk123 no i mucia) to chyba cena będzie bardzo dobra

Musimy się kiedyś spotkać i obgadać sprawe

pozdro

 

a kiedy planujecie wiercic studnie?

Ja bym wiercił jak śniegi stopnieja, ale już teraz naprawde nie wiem czy wiercić czy się podłączać do wodociągów. Dostaliśmy dzisiaj nowe warunki ale jeszcze umowa nie podpisana bo jak podpiszemy ty musimy zrobić tą sieć do 12-stu miesięcy i im oddać. Zmienili umowę. A miasto nam zrobi sieć za 5 lat może:). Teraz myślimy nad pisemkiem... Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba wszedzie beton b20 jest za okolo 230 brutto z pompa i gruszka, podobno w budo-zbycie maja lepszej jakosci niz beton z lubaru. czy to jest tanio czy drogo to nie wiem, ale przy ofertach taka cene wszyscy podaja.

pozdrawiam

 

Ja miałem beton od Matuszka za 210 zl m3

Nie rozumie co to znaczy beton b20 lepszy czy gorszy jezeli jest na beton certyfikat to musi spelniac normy które sa ustalone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy! muszę wybrać dachówkę do końca lutego
No jak to co polecamy... to co każdy ma na dachu swojego domu. A tak na poważnie: kup tę która Ci się podoba na dachu jakiegoś domu... Nie musi być miła w dotyku, duża albo mała, nie będziesz z nią spała... Zakładam, że wszystkie widziałaś nie tylko na wystawce w hurtowni.... Pozdr.

 

bdan - do wszystkich na raz nie chodź. Do drugiej idź z ofertą z pierwszej, w sumie 2-3 musisz sprawdzić. No i stali to raczej nie spotkałem w dobrych cenach w hurtownii ogólnobudowlanej, lepsza (tańsza) bedzie specjalistyczna. W swoim czasie bloczki najtaniej mieli w Lubarze, ale później to juz róznie bywało.

 

lider6 - proszę o namiar na krzysztofa z tychów.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy raz tu piszę ,ale chciałam sie ustosunkować do wypowiedzi na temat ścian jednowarstwowych. Postawiliśmy domek ze ścianą jednowarstwową porotherm 44 si, na razie stan surowy zamknięty, ale od tygodnia mamy piec na eco groszek i nagrzewnicę 60 kw , /taka dmuchawa zamontowana na parterze/po całym dniu grzania "na ćwierć gwizdka "/ i przy drzwiach zbitych z desek , poddasze ocieplone wełną / , piec ustawiony na 60 stopni a w domu można siedzieć bez kurtki . Nie mamy tynków , pod oknami zapchane styropianem , panowie od ocieplania stwierdzili ,a było wtedy w dzień ok. 10 stopni mrozu, że te grube mury naprawdę sie sprawdzają. Robiliśmy instalację elektryczą, teraz będziemy tynkować od wewnątrz .Pytaliśmy ludzi, którzy mieszkają w takich domach i nie mają zastrzeżeń. Chcę dodać , że mieszkam obecnie w domu z lat 60 , gdzie pustaki robił mój tata sam, dom jest nieocieplony , ściany 25 i 30 cm i jakoś nikt nie marznie , opału też tak strasznie dużo nie schodzi / piec na groszek/ , być może dałoby sie jescze oszczędniej grzać a , ale jakie to moga być oszczędnosci na ogrzewaniu 200 - 300 zł na rok ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy raz tu piszę ,ale chciałam sie ustosunkować do wypowiedzi na temat ścian jednowarstwowych. Postawiliśmy domek ze ścianą jednowarstwową porotherm 44 si, na razie stan surowy zamknięty, ale od tygodnia mamy piec na eco groszek i nagrzewnicę 60 kw , /taka dmuchawa zamontowana na parterze/po całym dniu grzania "na ćwierć gwizdka "/ i przy drzwiach zbitych z desek , poddasze ocieplone wełną / , piec ustawiony na 60 stopni a w domu można siedzieć bez kurtki . Nie mamy tynków , pod oknami zapchane styropianem , panowie od ocieplania stwierdzili ,a było wtedy w dzień ok. 10 stopni mrozu, że te grube mury naprawdę sie sprawdzają. Robiliśmy instalację elektryczą, teraz będziemy tynkować od wewnątrz .Pytaliśmy ludzi, którzy mieszkają w takich domach i nie mają zastrzeżeń. Chcę dodać , że mieszkam obecnie w domu z lat 60 , gdzie pustaki robił mój tata sam, dom jest nieocieplony , ściany 25 i 30 cm i jakoś nikt nie marznie , opału też tak strasznie dużo nie schodzi / piec na groszek/ , być może dałoby sie jescze oszczędniej grzać a , ale jakie to moga być oszczędnosci na ogrzewaniu 200 - 300 zł na rok ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

na czas obecny mam "zero" i w tym roku będę budował pod dachu

mam nastepujace pytanie

czy materiały takie jak : pustaki ceramiczne, strop, dachówkę

kupować teraz ? czy poczekać do wiosny ??

 

Tam gdzie bede sie zaopatrywał Sprzedawca namawia mnei abym kupił teraz

bo Euro jest nisko i jest przestój w budownictwie

 

Prosze o wyrarzenie swojej opini na temat cen materiałów w sezonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...