Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

mycia napisz jak wyszły zakupy w zorach solbetu pozdro jimi34

 

Witam,

Zakupy oki, już kiedyś pisałem materiał na parter: Solbet 36cm i 24cm na działowe nośne wraz kominem Plewy 6.66mb (dwa kominy jeden do pieca CO a drugi do kominka+wentylacja) wyszło: 17733zł

Jeszcze muszę poszukać stropu Teriva w dobrej cenie.

Teraz zastanawiamy się nad dachówką mam wycene na:

Bogena Innovo 10 - 3,17zł szt.

Rupp Rubin 13V po 4,36zł

Raben Monza Plus 3,4zł drogo

Ale myślimy jeszcze nad betonową z Braasa Romańska grafit ( może ktoś ma taką na dachu?)wyceny jeszcze nie mam.

AAAA oddaliśmy pisemko w sprawie sfinansowania sieci wodociągowej do naszej działki, jedno do urzędu miasta a drugie poszło do wodociągów.

Dla nie wtajemniczonych wodociągi chcą abyśmy zrobili sieć (nie przyłącze) wodociągową około 70m fi110 wraz z hydrantem a potem im to oddali

 

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Weronika a powiedz czy cena 3,16 tej dachówki jest z transportem,bo mi powiedzieli,że kasują 120 zł za transport na godzinę?

Quenne a powiedz skąd masz tą cenę 3,21?

Pozdrawiam.

 

z allegro :) robili wyceny więc z ciekawości posłałam skan dachu, doliczyli mi jeszcze 500 zl za transport bo to chyba Wroclaw był

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mycia napisz jak wyszły zakupy w zorach solbetu pozdro jimi34

 

Ale myślimy jeszcze nad betonową z Braasa Romańska grafit ( może ktoś ma taką na dachu?)

 

 

pozdro

 

 

http://lh3.ggpht.com/_BkZD4zd4mS0/SqKLS8vBFKI/AAAAAAAAAcI/2JXduEgvN8A/s512/IMG_0185.jpg

 

Marwal

Wielkie dzięki troche z daleka zdjęcie ale dachówka fajna.

A kładło się ją dobrze twojej ekipie?

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich budujących :)

 

Potrzebuję namiary na taniego kierownika budowy z okolic Rybnika w stronę Leszczyn... u pierwszego co byłem to stary emeryt i zacenił 2tyś... poszperałem troche i widze że łapie się w tej górnej granicy honorarium dla emeryta-kierownika budowy :)

 

Temat na "już"..z góry dzięki za pomoc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zadowolony z tej dachówki, w tej cenie w zasadzie miałem Robena,

ale każdy z nas wybiera inaczej, dlatego mamy różne dachówki, mnie przekonała powłoka Cisar w stosunku do Lumino (Celtycka), ale, czy to działa to nie wiem. Zdjęcie z daleka bo działka tak mała dosłownie jak pod namiot a nie dom, w związku z tym, dachówki z naszej działki nie widać :( ,

jakby coś to droga główna Śląska - od Rybnika to w Chwałowicach obok kopalnii w prawo na światłach jak do wodzisławskiej i za przejazdem kolejowym 100 m po prawej stronie w trzeciej linii zabudowy. Może kiedyś będziesz przejeżdzać to widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich budujących :)

 

Potrzebuję namiary na taniego kierownika budowy z okolic Rybnika w stronę Leszczyn...

Po prawej czy po lewej jadąc od Rybnika?

A tak na serio - sugeruję poszukać dobrego, niekoniecznie taniego, żeby nie było jak w reklamie "pół napadu na bank za pół ceny"... Mój pomógł mi bardzo dużo, był wart conajmniej 2 x tyle ile zapłaciłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zadowolony z tej dachówki, w tej cenie w zasadzie miałem Robena,

ale każdy z nas wybiera inaczej, dlatego mamy różne dachówki, mnie przekonała powłoka Cisar w stosunku do Lumino (Celtycka), ale, czy to działa to nie wiem. Zdjęcie z daleka bo działka tak mała dosłownie jak pod namiot a nie dom, w związku z tym, dachówki z naszej działki nie widać :( ,

jakby coś to droga główna Śląska - od Rybnika to w Chwałowicach obok kopalnii w prawo na światłach jak do wodzisławskiej i za przejazdem kolejowym 100 m po prawej stronie w trzeciej linii zabudowy. Może kiedyś będziesz przejeżdzać to widać.

 

Jak śniegi stopnieją a widać że coś się dzieje, to podjade zobaczyć. :D

Dzięki

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tak cicho :D

 

Mam takowe pytanie czy ktoś z tutejszych forumowiczów ogrzewa domek tylko za pomocą kominka z płaszczem wodnym i jak go wyszła tegoroczna zima która się jeszcze nie skończyła :D

Bo my mamy pomysła aby właśnie tylko kominkiem grzać domek, gazu nima a wyngiel też trza kupić.

Więc może piękny kominek :lol:

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

caly czas patrze jak snieg ucieka :) dobrze wrozy, ze za niedlugo zaczniemy ;d

 

powiedzcie gdzie i mniej wiecej za ile kupic piach podsypkowy i piach do murowania blisko jankowic? i wogole jaki to ma byc piach?

i jeszcze jedno pytanie bo z wodociagow do przylaczenia wody w warunkach technicznych kazali zrobic studzienke do licznika z kregow betonowych fi 1200 na glebokosc 1,6m. mam plan, ze jak juz mam w cos takiego inwestowac to moze zrobie z tego zbiornik na deszczowke?! czy ktos z was robil cos takiego?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

caly czas patrze jak snieg ucieka :) dobrze wrozy, ze za niedlugo zaczniemy ;d

 

 

i jeszcze jedno pytanie bo z wodociagow do przylaczenia wody w warunkach technicznych kazali zrobic studzienke do licznika z kregow betonowych fi 1200 na glebokosc 1,6m. mam plan, ze jak juz mam w cos takiego inwestowac to moze zrobie z tego zbiornik na deszczowke?! czy ktos z was robil cos takiego?

pozdrawiam

 

Im chodzi tylko żeby licznik wam nie zamarzł w zimie, więc tą studzienkę możecie zrobić znacznie taniej tzn. wykopcie odpowiedniej wielkości dziurę zabezpieczcie ją deskami i przykryjcie klapą z tychże desek będzie wam łatwiej zabezpieczyć ją w zimie (np. styro lub trociny) do czasu aż przyłącze będziecie mieli w zamkniętym domu. Ja tak zrobiłem i to wystarczyło, z kręgami może być kłopot bo jak chcecie przewidzieć w którym miejscu łapać tą deszczówkę. A poza tym pojemność zbiornika z wymienionych kręgów (fi1200) nie będzie zbyt wielka a co za tym idzie dość szybko przy ulewie się zapełni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Robena monza plus grafit bardzo jesteśmy zadowoleni, zawsze znajdzie się pare krzywych .. to ceramika a nie zaprawa cementowa ze sztancy

 

 

 

a powiedz mi Seba czy to widac golym okiem na dachu, ze jakas dachowka jest krzywa i np. odstaje od reszty dachowek? czy tylko jest problem z jej ulozeniem? jakbys mial jakas fote dachu?

bo jak tych niedociagniec dachowki nie widac z placu to po co przeplacac ponad 5 tys zl miedzy koramic a robenem?! a ceramika to zawsze ceramika

pozdrawiam

 

absolutnie nie widać!:) Delikatnie "skrzywione" jezeli można to tak nazwać dachówki" poszły" na docinke , fachowiec nie narzekał sam ma na dachu robena:)

http://img21.imageshack.us/img21/4872/dachv.jpg

Zdjęcie stare dach jeszcze nie wykończony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im chodzi tylko żeby licznik wam nie zamarzł w zimie, więc tą studzienkę możecie zrobić znacznie taniej tzn. wykopcie odpowiedniej wielkości dziurę zabezpieczcie ją deskami i przykryjcie klapą z tychże desek będzie wam łatwiej zabezpieczyć ją w zimie (np. styro lub trociny) do czasu aż przyłącze będziecie mieli w zamkniętym domu. Ja tak zrobiłem i to wystarczyło, z kręgami może być kłopot bo jak chcecie przewidzieć w którym miejscu łapać tą deszczówkę. A poza tym pojemność zbiornika z wymienionych kręgów (fi1200) nie będzie zbyt wielka a co za tym idzie dość szybko przy ulewie się zapełni.

 

 

no wlasnie bylem w urzedzie gmniny w jankowicah tydzien temu i powiedzieli, ze skoro tak jest w warunkach techniicznych to musi tak byc! wiem, ze to jest bezsensu bo tlumaczylem panowi ze przed jesienia bedzie woda wprowadzona do budynku ale to i tak nic nie pomoglo:( 2 lata temu wlasnie widzialem u sasiada, ze jeszcze mial wykop zabezpieczony tylko deskami i wszystko wystarcylo a teraz juz kregi i to takie grube;/ mysle, ze dam krega wiecej zeby pojemnosc tej studzienki byla wieksza a jej lokalizacja bedzie przed wjazdem do domu i nie powinno byc problemu, zeby polaczyc ja z rynnami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...