Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Kochani nie orientujecie się przypadkiem gdzie mogę zamówić gotową mieszankę cementowo-piaskową na wylewki z dodatkiem plastyfikatora (wiadomo podłogówka) i włókien zbrojących (to ponoć taki wynalazek zastępujący tradycyjne zbrojenie z siatki). Bo firma z której brałem beton do zalewania stropów takiego czegoś nie robi i mam kłopot.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę napiszcie ile kosztowała was robocizna / całość wykonania instalacji c.o. i wod-kan. Mam wrażenie, że wyceny które dostałęm są chyba za wysokie, a już negocjowałem. Dom 150m2 dół podłogówka, góra tradycyjnie, piwnica 3 grzejniki, piec z podajnikiem cena 31000 + 5000 za wod-kan w tym robocizny ok 6000zł za całość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra,

 

jestem systematycznie zasypywana privami o ekipy ( pozdrawiam wszystkich ! ), cały czas dzielnie odpowiadam... to teraz ja mam pytanie.

:p

 

Do wykończonych lub wykańczających się.

:wink:

 

Czy znacie jakąś bardzo dobrą ekipę malarską ( najlepiej malowanie natryskowe ) ???

 

Oczywiście, mogłaby to być firma zajmująca się ogólnie wykończeniówką ( ostateczne dopieszczenie wnętrz, tynki stukturalne, malowanie itp. ), ale szczególnie zależy mi na bardzo dobrych malarzach.

 

Jeśli macie jakieś info w tym temacie, to proszę o kontakt.

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę napiszcie ile kosztowała was robocizna / całość wykonania instalacji c.o. i wod-kan. Mam wrażenie, że wyceny które dostałęm są chyba za wysokie, a już negocjowałem. Dom 150m2 dół podłogówka, góra tradycyjnie, piwnica 3 grzejniki, piec z podajnikiem cena 31000 + 5000 za wod-kan w tym robocizny ok 6000zł za całość.

 

Lider6,

nie dogadałeś się jednak z tym INSTALMEXEM ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś pytałem ale nikt mi nie odpowiedział :(

Czy ktoś z szanownych forumowiczów ogrzewa domek tylko za pomocą kominka z płaszczem wodnym i jak go wyszła tegoroczna zima? która myśle że się już skończyła.

Bo my mamy pomysła aby właśnie tylko kominkiem z płaszczem wodnym grzać domek.

Gazu nima a wyngiel też trza kupić.

Więc może piękny kominek :D

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś pytałem ale nikt mi nie odpowiedział :(

Czy ktoś z szanownych forumowiczów ogrzewa domek tylko za pomocą kominka z płaszczem wodnym i jak go wyszła tegoroczna zima? która myśle że się już skończyła.

Bo my mamy pomysła aby właśnie tylko kominkiem z płaszczem wodnym grzać domek.

Gazu nima a wyngiel też trza kupić.

Więc może piękny kominek :D

 

pozdro

 

 

Ale ten kominek z p.w. miałby być docelowo JEDYNYM ogrzewaniem domu ?

Czy tylko tymczasowo - na czas budowy, coby się trochę ogrzać ( siebie i robotników ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś pytałem ale nikt mi nie odpowiedział :(

Czy ktoś z szanownych forumowiczów ogrzewa domek tylko za pomocą kominka z płaszczem wodnym i jak go wyszła tegoroczna zima? która myśle że się już skończyła.

Bo my mamy pomysła aby właśnie tylko kominkiem z płaszczem wodnym grzać domek.

Gazu nima a wyngiel też trza kupić.

Więc może piękny kominek :D

 

pozdro

 

 

Ale ten kominek z p.w. miałby być docelowo JEDYNYM ogrzewaniem domu ?

Czy tylko tymczasowo - na czas budowy, coby się trochę ogrzać ( siebie i robotników ) ?

 

Kominek z p.w. miałby być jedynym ogrzewaniem domu.

My raczej nie będziemy mieli robotników. Budujemy sami ja i żona, nawet fundamenty kopaliśmy sami łopatami bez koparki :D jedyni robotnicy będą do dachu, bo żona się boi że spadne.

No chyba my będziemy się grzać.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc może piękny kominek :D

Kotłownia w salonie... Kusząca perspektywa.

Znajomi tak mają i niespecjalnie się sprawdza.

 

Czyli co masz na myśli piejar że szybko będą brudne ściany i wszędzie sadze?

Ja myślałem aby zainstalować odkurzacz centralny do sprzątania kominka może się sprawdzi.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do odkurzacza centralnego zachęcam - mam i sprawdza się.

Co do kominka - chodzi mi o to, że grzanie chałupy kominkiem przez całą zimę nie jest takie romantyczne jak może się wydawać. Pewno będzie to kilka (naście?) kubików drzewa do wniesienia do salonu (skąd, którędy?) no i wybieranie popiołu co kilka dni. Znajdźcie kogoś kto tak się grzeje powiedzmy dwa sezony i popytajcie czy to się sprawdza. Ja póki co znam dwa przypadki, że nie. Jeden już zrezygnował (na gaz) drugi mówi, że jakby jeszcze raz... toby tak nie zrobił.

Dla równowagi - znam jeden pozytywny (EDZIA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc może piękny kominek :D

Kotłownia w salonie... Kusząca perspektywa.

Znajomi tak mają i niespecjalnie się sprawdza.

 

Czyli co masz na myśli piejar że szybko będą brudne ściany i wszędzie sadze?

Ja myślałem aby zainstalować odkurzacz centralny do sprzątania kominka może się sprawdzi.

pozdro

 

 

Chcecie grzać dom JEDYNIE kominkiem z p.w ???

Nie na czas budowy tylko normalnie, już po zamieszkaniu w domu ???

:o :o :o

 

To chyba... fatalny pomysł.

 

Matko, zajedziecie się z tym drewnem w salonie i podtrzymywaniem ognia w kominku, a malować będziecie musieli chyba co rok.

 

Poza tym ( ale kurczę, może się nie znam na kominkach p.w... ) taki kominek da radę porządnie zagrzać cały dom i jeszcze cwu ?

:o :o :o

 

Piejar,

rozwiń myśl, bo widzę, że wiesz coś więcej na ten temat...

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...