Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Nominalnie pewno da, bo moce typowych kominków nawet marketowych to ok 14 kW. Na dobrze ocieplony dom to wystarcza. Ino że do takiego kominka trzeba pewno znacznie częściej dokładać niż do zwykłego pieca węglowego. Wydaje się fajne ale piec z podajnikiem jest w porównaniu z takim kominkiem wprost bezobsługowy. A co z paleniem z nocy? Zaś co do "kurzenia się" to przy wykorzystaniu obiegu wodnego nie powinno być źle. Gorzej jeżeli grzejemy ogrzanym powietrzem - wtedy kurz krąży. Wiem, wiem - wymyślam i obrzydzam :wink:

Pewno na forum jest mnóstwo osób, które ćwiczą wariant "wyłącznie kominkowy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcecie grzać dom JEDYNIE kominkiem z p.w ???

Nie na czas budowy tylko normalnie, już po zamieszkaniu w domu ???

:o :o :o

 

To chyba... fatalny pomysł.

 

I tak i nie. Fatalny - bo stajemy sie troche takim niewolnikiem CO. Ale to dotyczy takze piecow stalopalnych. Ba, przy piecu na wegiel bedziemy sie musieli czesciej myc niz przy ladowaniu drewna do kominka :) Drewno powinno tez byc tansze.

 

Fajny - bo mamy tanie ogrzewanie. Ja w tej chwili mam kominek z plaszczem wodnym + bufor 1000l. Przy temperaturach takich jak mamy teraz za oknem (~5 st C) moge napalic raz (~12h - ok 4-5 dokladki) i mam spokoj na kolejne 30-40h :) Tak czy inaczej nie chce sie.. I dlatego chodzi mi piec elektryczny ktorym jak dotad grzalem przez ~80% czasu ;-) Z tym, ze grzanie pradem jest z minimum 5x drozsze od palenia w kominku.

 

Matko, zajedziecie się z tym drewnem w salonie i podtrzymywaniem ognia w kominku, a malować będziecie musieli chyba co rok.

 

Z podtrzymywaniem nie jest zle. Na noc wystarczy wrzucic 4 szt. brykietu z wegla brunatnego i przymknac dolot powietrza. Spokojnie mozna tak "kisic" zar nawet przez 24h. Potem tylko wrzucasz drobniejsze szczapki drewna, odkrecasz dolot powietrza i po 10 minutach masz piekny ogien :-)

 

Szybe trzeba przecierac co 2-3 dni.

 

Poza tym ( ale kurczę, może się nie znam na kominkach p.w... ) taki kominek da radę porządnie zagrzać cały dom i jeszcze cwu ?

:o :o :o

 

Sa kominki o mocach 30kW - tym nagrzejesz trzy wspolczesne domy ;-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos kupował bloczki betonowe w Dombudzie w Warszowicach, tam byłaby najkorzystniejsza cena ale nie wiem jak z jakością.

ja tam kupowalem, ale to bylo w czasie wielkiego kryzysu na rynku zaopatrzenia budowlanego w 2007r. Jakosc fatalna, murarze strasznie marudzili ze krzywe. Jak sprawa wyglada teraz - nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My także mamy zamiar ogrzać dom tylko kominkiem z płaszczem wodnym, choć w razie czego mamy przygotowane pomieszczenie na kotłownię.

Tak naprawdę zależy to od metrażu jaki chcesz ogrzać. My będziemy mieli około 110 m2 więc myślę, że nie będzie kłopotu. Zdecydowaliśmy się na to rozwiązanie, gdyż teściowie w domu o powierzchni około 75m2 ogrzewają kominkiem bez rozprowadzenia i jest naprawdę ciepło. A mówi Wam to osoba, dla której temperatura w domu musi mieć 24-25 st.

 

Nie uważam zatem, że jest to głupi pomysł, gdyż sama z niego chcę skorzystać. Jaka jest Twoja powierzchnia domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos kupował bloczki betonowe w Dombudzie w Warszowicach, tam byłaby najkorzystniejsza cena ale nie wiem jak z jakością.

ja tam kupowalem, ale to bylo w czasie wielkiego kryzysu na rynku zaopatrzenia budowlanego w 2007r. Jakosc fatalna, murarze strasznie marudzili ze krzywe. Jak sprawa wyglada teraz - nie wiem.

Ja z kolei kupowałem w Dombudzie w zeszłym roku bloczki i beton i moi murarze byli bardzo zadowoleni z jakości.Natomiast cenowo Dombud był rok temu drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...przy piecu na wegiel bedziemy sie musieli czesciej myc niz przy ladowaniu drewna do kominka :)

Przy piecu z podajnikiem trzeba ładować raz na 4 dni do raz na miesiąc (latem). Przeważnie ładuję węgiel raz na tydzień w sobotę, przed porannym prysznicem :wink: więc nie muszę brać żadnego extra. Nie wiem czy już mieszkacie bo nie śledzę tak dokładnie ale widzę, że wypowiada się praktyk. Tylko zaskakuje mnie to korzystanie z grzania elektrycznego przez 80%(?) czasu. W tym układzie czy opaca się inwestować w kominek "grzewczy"?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...przy piecu na wegiel bedziemy sie musieli czesciej myc niz przy ladowaniu drewna do kominka :)

Przy piecu z podajnikiem trzeba ładować raz na 4 dni do raz na miesiąc (latem).

 

Moze i tak.. Jaka masz pojemnosc zasypu (kg) ?

 

Przeważnie ładuję węgiel raz na tydzień w sobotę, przed porannym prysznicem :wink: więc nie muszę brać żadnego extra. Nie wiem czy już mieszkacie bo nie śledzę tak dokładnie ale widzę, że wypowiada się praktyk. Tylko zaskakuje mnie to korzystanie z grzania elektrycznego przez 80%(?) czasu. W tym układzie czy opaca się inwestować w kominek "grzewczy"?.

 

Pewnie, ze sie oplaci :) W tym sezonie nie palilem duzo w kominku bo nie mialem sezonowanego drewna. W przyszlym mysle bede duuuuzo wiecej (lezy i schnie 20m3 :-) Majac takie tanie i wysokotemperaturowe zrodlo ciepla zrobie sobie m.in. podgrzewany podjazd :) Ja sobie instalacje robilem sam, wiec ten kominek mnie znowu AZ tak duzo nie kosztowal :) Kominek z cala instalacja (wymiennikiem, naczyniami etc) wyszedl mnie w granicy 9k pln.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...przy piecu na wegiel bedziemy sie musieli czesciej myc niz przy ladowaniu drewna do kominka :)

Przy piecu z podajnikiem trzeba ładować raz na 4 dni do raz na miesiąc (latem). Przeważnie ładuję węgiel raz na tydzień w sobotę, przed porannym prysznicem :wink: więc nie muszę brać żadnego extra. Nie wiem czy już mieszkacie bo nie śledzę tak dokładnie ale widzę, że wypowiada się praktyk. Tylko zaskakuje mnie to korzystanie z grzania elektrycznego przez 80%(?) czasu. W tym układzie czy opaca się inwestować w kominek "grzewczy"?.

 

A ja bym wziął pod uwagę możliwość wyjazdu zimowego na przykład na narty. I stopień wychłodzenia domu po takim wyjeździe.

 

Aha, druga rzecz - nie pamiętam dokładnie, ale kiedyś prawo budowlane nie zezwalało na kominek jako jedyne źródło ciepła w budynku. Musiał być jeszcze jakiś kocioł - gazowy lub węglowy. Nie wiem czy to jeszcze obowiązuje, ale warto sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jednak postanowiłem zalozyc temat rybnik. Moze okaze sie on pomocny dla budujacych w tym rejonie. Ja buduję w orzepowicach i chetnie poslucham waszych doswiadczen z okolicznymi firmami. A propo szukam solidnych od co i wod-kan

 

witajcie rybniczanie,

cos widze zapomniany ten topik ale może uda sie go wskrzesić - w końcu idzie sezon budów :D

ja zaczynam sie w tym roku budować (mam nadzieję w tym miesiącu - wciąż czekam na pozwolenie) w orzepowicach również...fajna okolica :) narazie mam ściągnięty humus i wyczekuje upragnionego pozwolenia. Zrobiłam też rozeznanie po okolicznych składach budowalnych - na pewno budujemy ścianę jednowarstwową z bk. Raczej będzie to solbet kolbuszowa na ściany zewnętrzne i termorex b-sko biała na garaż oraz ściany wewnątrz. Aha budujemy systemem gospodarczym - czyli tato, brachol i mężulo :D pozdrawiam wszystkich

 

 

witam polecamy budowe z betonu kom. H+h

tanio i szybko (wielkie pustaki)

my kupiliśmy w handlobudzie

663-828-858 - namiar na przedstawiciela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie laika :) mam projekt ale bez wykazu (dokładnie ilość) materiałów (ilość betonu,pustaki, drewno, dachówka) - czy w składzie budowlanym sami to sobie dokładnie przeliczą ? Czy to jest odpłatne ? Ceny negocjowaliscie później jak rozumiem...i czy lepiej czekać na miejscu na wycene czy zostawić i czekac na odzew

 

 

 

 

nam wszystko policzyli gratis w handlobudzie

dzwonisz do przedstawiciela podjeżdza,albo wysyłasz meilem

podajesz tylko z jakich materiałów chcesz budować,(kilka opcji)

 

tel.663-828-858 - namiar na przedstawiciela

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My także mamy zamiar ogrzać dom tylko kominkiem z płaszczem wodnym, choć w razie czego mamy przygotowane pomieszczenie na kotłownię.

Tak naprawdę zależy to od metrażu jaki chcesz ogrzać. My będziemy mieli około 110 m2 więc myślę, że nie będzie kłopotu. Zdecydowaliśmy się na to rozwiązanie, gdyż teściowie w domu o powierzchni około 75m2 ogrzewają kominkiem bez rozprowadzenia i jest naprawdę ciepło. A mówi Wam to osoba, dla której temperatura w domu musi mieć 24-25 st.

 

Nie uważam zatem, że jest to głupi pomysł, gdyż sama z niego chcę skorzystać. Jaka jest Twoja powierzchnia domu?

 

Witam ciesze się że ktoś ma takie plany jak my :D

Nasza powierzchnia domku to jakieś 160m2 myśle że ogrzejemy kominkiem z p.w.

 

Wiem że to może troche niewolnicza praca bedzie z tym kominkiem ale coś cza robić a nie tylko patrzeć w telewizor :lol:

My kotłownie też będziemy mieli i to za ścianą tego kominka, drugi komin też będzie więc naprawde w razie draki można tam normalny piec postawić.

A całe bebechy i tak będą w kotłowni więc nie będzie problemu.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daga&Adam będe musiał do Ciebie zgłosić się na jakieś szkolenie :D

 

Jak robiłeś wszystko sam to byś mi pokazał jak się to je i z czym...

Też myślałem o zbiorniku buforowym gdzieś 1000l

I powiem że miałem takiego pomysła aby pod rurki z ogrzewania podłogowego dać maty elektryczne ale nie wiem czy tak można.

I właśnie dogrzewać dom tymi matami w podłodze jak nas nie będzie przez jakiś czas.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w związku z dobiegającą końca budową sprzedam kontener budowlany. Kontener do obejrzenia i odbioru w Nieborowicach k. Gliwic. Cena 500 zł (tablica informacyjna budowy gratis :). Kontener jest solidny, po budowie można go z powodzeniem odsprzedać dalej (tak jak zrobili to moi poprzednicy :)) Nie to co jednorazowy blaszak, który z trudem dotrwa do końca budowy.

 

http://images46.fotosik.pl/264/e7cca99191f7dd2fm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...