Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Czy ktos z Was miał doświadczenie z austriackimi pustakami Pexider lub Pichler

Jak z ich jakością w porównaniu do leiera. Cena wyjsciowa dla 25 to 5,20 - pewnie dałoby się coś zbić.

 

Kto budował Leierem i jakie doświadczenia,; w hurtowni nie polecali Leiera a bardziej ten austriacki, jak Wasze doświadczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was miał doświadczenie z austriackimi pustakami Pexider lub Pichler

Jak z ich jakością w porównaniu do leiera. Cena wyjsciowa dla 25 to 5,20 - pewnie dałoby się coś zbić.

 

Kto budował Leierem i jakie doświadczenia,; w hurtowni nie polecali Leiera a bardziej ten austriacki, jak Wasze doświadczenia

 

 

w hurtowni zawsze poleca cos na czym beda mogli lepiej zarobic,

ja chcialem budowac z porothermu 44si ale dalem sie przekonac przez mojego boba budowniczego na leiera 30 +styropian 12 cm, w sumie w kazdej hurtowni tez chwalili leiera, ze mniej odpadow i duzo majstrow chwali

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek

 

Pozdrawiam, ja wiem że bierzesz Leiera (pisujemy ze sobą :D )

 

Ja myślę, że wezmę to na co będzie jakorzystniejsza oferta cenowa. Chyba, że dojda sygnały, że absolutnie czegoś nie brać. Dlatego dopytuję

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Ps. Skąd masz najkorzystniej wycene dachówek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ciesze się że ktoś ma takie plany jak my :D

Nasza powierzchnia domku to jakieś 160m2 myśle że ogrzejemy kominkiem z p.w.

 

Wiem że to może troche niewolnicza praca bedzie z tym kominkiem ale coś cza robić a nie tylko patrzeć w telewizor :lol:

My kotłownie też będziemy mieli i to za ścianą tego kominka, drugi komin też będzie więc naprawde w razie draki można tam normalny piec postawić.

A całe bebechy i tak będą w kotłowni więc nie będzie problemu.

 

pozdro

 

A macie już jakieś wyceny kominków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taka prosbe ma ktos moze dachowke na dachu firmy Roben kolor kasztan glazurawana?albo harmonica kolor czerwian winna glazurowana ewentualnie futura czerwian winna glazurowana i ktora z tych dachowek bys cie mi mogli polecic?????z gory dzieki i prosze o jakies foto pozdrawiam

 

W tym temacie szukałes?:

http://forum.muratordom.pl/pokazcie-swoje-dachy,t81343.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daga&Adam będe musiał do Ciebie zgłosić się na jakieś szkolenie :D

 

Jak robiłeś wszystko sam to byś mi pokazał jak się to je i z czym...

Też myślałem o zbiorniku buforowym gdzieś 1000l

I powiem że miałem takiego pomysła aby pod rurki z ogrzewania podłogowego dać maty elektryczne ale nie wiem czy tak można.

I właśnie dogrzewać dom tymi matami w podłodze jak nas nie będzie przez jakiś czas.

 

Pooo coooo poooo cooo ?? Jak masz bufor 1000l i podlogowke wodna, to poooo cooo Ci jeszcze drogie maty grzewcze ?? :) Nie taniej, szybciej i prosciej grzaleczka za ~300 pln w zbiorniku buforowym ? :-)

 

A do siebie zapraszam, ja u siebie zrobilem 100% instalacji - od CO (bufor 1000l + elektryczny Kospel + kominek z PW podlaczony przez wymiennik + 100% podlogowki w calym domu), przez CWU (bojler 300l z zaworem termostatycznym na wyjsciu i cyrkulacja), po instalacje odkurzacza centralnego, a takze m.in. elektryke z oswietleniem sterowanym przez PLC Fateka (i nie tylko oswietlenie - tzw. inteligentny dom). Lada dzien bede ciagnal instalacje wentylacji (rekuperator - brink renovent hr 400 juz wisi) polaczona z GWC "wodnym" z nagrzewnica (100mb rurki juz zakopane). Zaczalem tez kopac kolektor pod pompe ciepla (ale nie ma czasu zeby go skonczyc ;-) i robic jeszcze bede podgrzewany (z ciepla bufora) podjazd :-) Zapomnialbym jeszcze o instalacji TV opartej na multiswitchu do 8-miu punktow w domku.

 

Troche tych instalacji sie uzbieralo ;-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... o instalacji TV opartej na multiswitchu do 8-miu punktow w domku.

Dobrze, dobrze... A czy kolega pamiętał żeby w miejscu "domowego centrum audiowizualnego" mieć dwa kable do TV SAT? Coraz powszechniejsze są dekodery sat z dwoma wejściami antenowymi (jedno oglądasz, drugie nagrywasz np n-ka). Ja teraz muszę dziurkę w ścianie zrobić coby "pożyczyć" jeden kabelek z sąsiedniego pomieszczenia :wink: A 8 punktów z multiswitcha powinno wystarczyć. Ja mam 4 i to jest za mało, na szczęście można je rozszerzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutkap

myśle że kominek kupimy na kratce bo tam są dosyć tanie.

 

Daga&Adam

widze że jesteś gość, na pewno się zgłosze na szkolenie nr. telefonu wysle na priv.

 

Jednak po takich przemyśleniach chyba kupimy piecyk z podajnikiem tłokowym na miał, groszek itp. a do tego kominek z płaszczem wodnym jako dodatkowe grzanie a nie podstawowe.

Myślałem o takich piecykach z SAS Eco lub Taurus Gaur.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy ktoś może mi polecić dobrego fachowca od tynków gipsowych oraz kafelkarza?

 

Poszperałam w swoich starych zapiskach i znalazłam dwa namiary na dobrych tynkarzy gipsowych ( z polecenia ) :

 

1. "MASTERCRAFT" Żory - 032 43 51 477 i 514 149 022.

2. "INSTAL MIX" P. Roland Pawełek z Rudyszwałdu tel. 501-245-511

 

A ja ponawiam swoją prośbę :

szukam dobrych malarzy.........

 

Proszę o namiary, znacie kogoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...