Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

... o instalacji TV opartej na multiswitchu do 8-miu punktow w domku.

Dobrze, dobrze... A czy kolega pamiętał żeby w miejscu "domowego centrum audiowizualnego" mieć dwa kable do TV SAT?

 

Nie. Przewidzialem, ze trzeba miec tam piec kabli :) Dwa do jednego tunera z PVR, dwa do drugiego tunera z PVR i piaty jako kanal zwrotny, zeby moc ogladac to co w salonie, w kazdym innym punkcie domu :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

jutkap

 

 

Jednak po takich przemyśleniach chyba kupimy piecyk z podajnikiem tłokowym na miał, groszek itp.

 

pozdro

 

I myślę, że to dobra decyzja.

Ja mieszkam w domu, w którym mam kominek(rekreacyjnie). Teraz budujemy dom i mocno sie zastanawiamy, czy go w ogóle robić. Chcemy w calym domu ogrzewanie podłogowe i jedynie obawiam sie, czy w okresach przejściowych nie byłby wskazany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie.Czy ktoś budował z Leiera 25 P W z Lubaru?

Albo może wiecie cos na temat jakości tego pustaka...

Jesteśmy na etapie jego zamawiania,mąż jest przekonany ale ja chyba za duzo po necie czytam i mam wątpliwości.

 

Elo

 

Chcesz cały dom budowac z 25 ??? a jak masz na projekcie???

Uważaj bo churtownie często zamieniają 30 na 25 bo na nim więcej zarabiają a potem mozesz mieć problemy z odebraniem i świadectwem energrtycznym:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Leiera 25 w Lubarze,ale słowackiego.Słyszałam,że jest lepszy od polskiego...

Słowacki lepszy od polskiego, koreański lepszy od czeskiego (Hyundai), niemiecki lepszy od słowieńskiego (VW) generalnie jak tylko jest z zagranicy to lepsze niż polskie. No... chyba że z Chin. Bery i bojki. Różnicę wyczulibyście może przy budowie 8 czy 9 piętra. Przy budowie parterówki czy domu z poddaszem nie oprzecie się o żadne krytyczne parametry wytrzymałościowe. Jak nie ma dużo popękanych to są dobre. Niektórzy jeszcze sprawdzają czy im pustak dobrze dzwoni czy nie dzwoni. Jak dzwoni (czyli dobry :-)) to będą mieli trudniej z kuciem :D :D :D . Swój dom zbudowałem z MAX-a prod. Leier-a, kupowanego po 1,65 brutto. Na forum ktoś wtedy pisał że z takiego materiału to nie zbudowałby nawet garażu. Mądry taki :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz cały dom budowac z 25 ??? a jak masz na projekcie???

 

A co za roznica? :) Z 25'tki mozna wybudowac 3-4 pietrowy budynek. Spokojnie kazdy domek "wytrzyma". Kierbud tylko niech sie zgodzi i pieczec wbije, ze material sie nadaje.

 

Uważaj bo churtownie często zamieniają 30 na 25 bo na nim więcej zarabiają a potem mozesz mieć problemy z odebraniem i świadectwem energrtycznym:]

 

Jeden kit na czym wiecej zarabiaja - wazne co inwestora w ostatecznym rozrachunku wychodzi mniej :) Spojrz na zapotrzebowanie na m2 na 30-tke i na 25-tke, o ile pamietam to jest tam spora roznica (bodaj 16 VS 10 szt / m2) ! A swiadectwo energetyczne? Niby czemu mialby byc problem? Na to przyjdzie ocieplenie, ktore w 98% bedzie odpowiedzialne za U tej sciany, pustak ma tu najmniejsze znaczenie!

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swiadectwo energetyczne? Niby czemu mialby byc problem? Na to przyjdzie ocieplenie, ktore w 98% bedzie odpowiedzialne za U tej sciany, pustak ma tu najmniejsze znaczenie!

pozdr.

 

Mam namysli grubość ściany. Im cieńszy pustak tym grubsze ocieplenie a to co zaostrzędzisz na pustaku oddasz na styropian, żeby utrzymać parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam namysli grubość ściany. Im cieńszy pustak tym grubsze ocieplenie a to co zaostrzędzisz na pustaku oddasz na styropian, żeby utrzymać parametry.

 

Aby utrzymać parametry potrzeba zwiększyć grubość ocieplenia o 2cm - koszt max 2zł/m2. Różnica w cenie 1m2 ściany z pustaka 25 i 30 jest chyba większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam namysli grubość ściany. Im cieńszy pustak tym grubsze ocieplenie a to co zaostrzędzisz na pustaku oddasz na styropian, żeby utrzymać parametry.

 

Liczyles to kiedys, czy tak Ci sie tylko wydaje ? :-)

 

Tak na szybko uzywajac np tego kalkulatora liczymy:

 

U sciany z porothermu 30 i 15cm styro = 0,1976

U sciany z porothermu 25 i 15cm styro = 0,2261

 

Zeby przy pustaku 25 osiagnac U 0,1976 wystarczy zwiekszyc grubosc styropianu do 18cm. Czyli 3cm. W moim przypadku elewacja ma 150m2 * 0,03 = 4,5m3 styropianu * 85 = 382 pln wiecej. I ani grosza wiecej (majster nie wezmie wiecej za polozenie 3cm grubszego styro, nie pojdzie Ci wiecej kleju, kolkow etc - wszystko identycznie).

 

Roznica w zakupie pustakow 25 VS 30 moze wyniesc nawet 2-3k pln. Ze juz nie wspomne, ze w przypadku 25-tki mozesz przykleic o 5cm grubsze ocieplenie i sciana bedzie wygladac tak samo (nie jak zamek w malborku :)

 

Aha - dolicz sobie jeszcze koszt dodatkowej zaprawy jaka murarz musi zuzyc na postawienie muru z 30-tki - dokladnie 20% wiecej. Znowu dobrych paredziesiat, jak nie set pln :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przyznaje ci racje myliłem się ... ale powiec mi jak w takim przypadku wypada instalacja satelity??? na kat grubym styropianie?

 

Stelaz mocujesz oczywiscie do sciany przed ocieplaniem. Bez znaczenia czy dasz potem 10, czy 50cm styro :) Ja mam 20cm styro i jak widac talerzyk sobie wisi:

 

http://szyna.civ.pl/mila.jpg

 

Stelaze sa takie ze i przy pol metra styro nie ma problemu :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przyznaje ci racje myliłem się ... ale powiec mi jak w takim przypadku wypada instalacja satelity??? na kat grubym styropianie?

 

Stelaz mocujesz oczywiscie do sciany przed ocieplaniem. Bez znaczenia czy dasz potem 10, czy 50cm styro :) Ja mam 20cm styro i jak widac talerzyk sobie wisi:

 

http://szyna.civ.pl/mila.jpg

 

Stelaze sa takie ze i przy pol metra styro nie ma problemu :)

pozdr.

 

jaki pięęęękny dom !! jaki masz kąt nachylenia dachu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...