Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Najlepiej jak ktoś podeśle zdjęcie kto brał kamień z Marcela.

 

Pozdr,

 

jutro zrobie fotke kamienia, jest to sortyment od 0 do 63 mm, nie jest az taki tragiczny, tylko, ze ja to dawalemna czas jak beda wjezdzac auta z materialem na budowe, bo jako droga dojazdowa do domu to by sie rqaczej nie nadalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Witam!! Jak wysoką macie ściankę kolankową? Ja zastanawiam się nad czteroma kamieniami co da niecały metr.

 

Myśmy w projekcie mieli dwa pustaki, ale podnieśliśmy o jeden i dołożyliśmy wieniec, ściana ok. 1,2m - nie żałujemy. Myślę że 1,0 m to minimum.

 

Generalnie im wyższa ściana kolankowa tym wiecej miejsca "użytkowego" POdnosząc scianke kolankowa zmniejsza Ci sie kąt dachu i jednocześnie wydłuża się długośc jętek, co wymaga odpowiedniego przeliczenia ich długości. Mozna podnieśc oczywiscie wysokosc sciany kolankowej jednocześnie podnosząc cały budynek i zachować kąt dachu tylko jeżeli masz wykusze to podnosząc cały dach moze okazac sie , ze dom bedzie wygladal smiesznie. My mielismy wlasnie ten problem. Optymalnie wybralismy sciane kolankowa o wysokosci 115 cm ( w projekcie bylo 80cm) zmniejszajac kąt dachu , czyli zachowując wysokosc budynku jak bylo w projekcie. Wszystko zależy od kształtu budynku i upodobań inwestorów. Najlepiej zasymulowac sobie różne opcje w jakim programie i porównać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos pytal o oczyszczalnie z drenazem, moze sie wtracam ale to tak banalnie proste ,zarowno projekt jak i sam montaz ze nie warto placic 100% wiecej komus za cos co mozna samemu.

w pozwoleniu mam osadnik i chcac zrobic poś trza zrobic projekt i zgloszenie w starostwie, wczesniej w powiecie wodzislawskim wymagaja akceptacji i opini sanepidu, koszt 100zl i 2 tygodnie czekania, potem starostwo.

projekt mozna wykonac samemu, chociaz co do opini geologicznej ciezko mi powiedziec, tez zrobilem sam i zaakceptowali.

firma tu wymieniona za projeklt kasuje 800zl .

oczyszczalnia sotlarenza , wiele firm z regionu ma przedstawicielstwo, najtaniej ekotech z bzia

do tego zwir i godzina pracy koparki.

firmie z wodzislawia nalezy dac za calosc 7-8 kpln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piejar .... no coś Ty .... sprawdzałeś? :o :lol:

adiqq .... Ty bywasz , bo "rejonowo" .... ja bywam bo "sentymentalnie" :D

 

a w ogóle chopaki i dziołchy .... to marzy mi się lokalne spotkanko ... wiosnę czuć , ciepło się zrobi .... może by jakiego grilla? :D :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piejar .... no coś Ty .... sprawdzałeś? :o :lol:

adiqq .... Ty bywasz , bo "rejonowo" .... ja bywam bo "sentymentalnie" :D

 

a w ogóle chopaki i dziołchy .... to marzy mi się lokalne spotkanko ... wiosnę czuć , ciepło się zrobi .... może by jakiego grilla? :D :wink:

 

Tylko pisz gdzie i już, ale może jak się totalnie ociepli.

My na razie się po nartach dogrzewamy :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak ktoś podeśle zdjęcie kto brał kamień z Marcela.

 

Pozdr,

 

jutro zrobie fotke kamienia, jest to sortyment od 0 do 63 mm, nie jest az taki tragiczny, tylko, ze ja to dawalemna czas jak beda wjezdzac auta z materialem na budowe, bo jako droga dojazdowa do domu to by sie rqaczej nie nadalo

 

Czekamy na fotkę :)

 

luks6 - jak możesz zamieść także fotkę tego gruzu z cukrowni.

 

Pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...