Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

... po to aby podłączyć piec do układy zamkniętego

A po kiego grzyba? Jeżeli chodzi o korozję grzejników to wystarczy dodać pasywator do wody. Ja w ogóle nie wymieniam wody w obiegu i moim zdaniem jest całkowicie pasywna. Dawniej ludziom gniły instalacje bo na lato spuszczali wodę a potem zalewali wszystko świeżą, korozyjną wodą. Rury pex nie korodują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

To była idea naszego "byłego" instalatora. Twierdził, że w naszym przypadku gdy całym dom to podłogówka + 3 szt. grzejników łazienkowych i jeden PURMO w garazu łatwiej bedzie utrzymać temp. w układzie. Nie wiem dla mnie trochę dziwna teza, ale zawodowcem niejestem. Jedni hydraulicy tweirdzą że tak jest lepiej a inni mówią z kolei własnie " po co wymiennik płytowy " także chciałem usłyszeć opinie kogos kto ma taki ow wymiennik.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam grzejniki i podłogówkę. Na grzejniki idzie woda prosto z kotła a na podłogówkę przez zawór termostatyczny mieszający (3 drog). Miesza on wodę gorącą z wodą powrotną. Taki zawór u mnie działa bez pudła, bez problemu można sobie podwyższyć czy obniżyć temperaturę wody na podłogówkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Sprzedam nadmiarowe:

1. 1,5 palety pustaków stropowych Terriva - keramzytowe,

2. Stal zbrojeniowa - różne średnice około 30 prętów ( w tym 20 prętów fi 14) o długości 6 metrów,

3. Deski szalunkowe - w większości zbite w "blaty" 3 - 4 m3,

4. Stęple drewniane (długość 3m - 3,5m) 150 sztuk,

5. Bloczki Isomur PLUS 20-24 (szerokość 24cm, długość 60cm) 10 sztuk,

6. Styropian EPS70 100mm FS15 / Termoorganika Gold Fasada - 70 płyt 10cm czyli 3,5 m3.

 

Odbiór osobisty - dobre ceny.

 

Lokalizacja budowy: Knurów.

 

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam grzejniki i podłogówkę. Na grzejniki idzie woda prosto z kotła a na podłogówkę przez zawór termostatyczny mieszający (3 drog). Miesza on wodę gorącą z wodą powrotną. Taki zawór u mnie działa bez pudła, bez problemu można sobie podwyższyć czy obniżyć temperaturę wody na podłogówkę.

 

u nas będzie tak samo - przynajmiej sie to nie zmieni. Zawór 3 drog. ESBE bedzie zasilal podłogówke. Tylko chciałem sie dowiedziec czy ktos ma piec podłączony na wymienniku i czy to cos wogole daje. Na 99% będę łączył w układzie otwartym, bez wymiennika.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć czy jak wymuruje piwnice to zaraz je ocieplać i izolować??? czy ciągnąc dalej piętro???

 

Jeśli izolować to czym??? Jakie materiały wybrać albo przy wyborze na co zwracać uwagę???

 

Izoluj odrazu i zasypuj, nie zapomnij o drenazu :) Niedroga rzecz a w przypadku ew. podwyzszenia sie wod gruntowych uchroni piwnice przed powodzia.. Ja na sciany polozylem rapowke ("byle jaki tynk"), pomalowany 2 x dysperbitem, na to styropian (zwykly - tj. twardy EPS100), na styropian klej, siatka, klej i na to jeszcze raz dwa razy dysperbit.

 

Piwnice mam 3 metrowe, cale zasypane, dom mam w zaglebieniu i idzie mi tam sporo wody, szczegolnie ostatnimi roztopami, a mimo to w piwnicy mam sucho jak na pustyni :-)

 

Jezeli masz wode w wykopach to potrzebujesz izolacji przeciwwodnej, to jest juz zupelnie inna polka - zarowno jezeli chodzi o wykonastwo, jak i cene. Ale zakladam, ze wody nie masz i chcesz tylko izolacje przeciwwilgociowa.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki.

Budozbyt przy mikołowskiej został zamknięty, wielka szkoda bo miałem do niego niecałe 2km. Rzekomo ma iść tam jakaś droga czy cosik tam.

Druga sprawa dotyczy mapek do celów projektowych. Ponoć od tego roku zmienił się zakres opracowania np. od wpinki wodociągowej min.30 m. Ja mam mapki od września tamtego roku (ważne są okres jednego roku)czyli aktualne, ale zakres mniejszy niż 30m i naczelnik urzędu miasta odrzucił wstępny projekt przyłącza wody. Niezłe jajka 6 mapek w domku i trzeba nowe wyrobić 2szt. W tej chwili czas oczekiwania na nowe mapy 3mies i koszt ok 700zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki.

Budozbyt przy mikołowskiej został zamknięty, wielka szkoda bo miałem do niego niecałe 2km. Rzekomo ma iść tam jakaś droga czy cosik tam.

Druga sprawa dotyczy mapek do celów projektowych. Ponoć od tego roku zmienił się zakres opracowania np. od wpinki wodociągowej min.30 m. Ja mam mapki od września tamtego roku (ważne są okres jednego roku)czyli aktualne, ale zakres mniejszy niż 30m i naczelnik urzędu miasta odrzucił wstępny projekt przyłącza wody. Niezłe jajka 6 mapek w domku i trzeba nowe wyrobić 2szt. W tej chwili czas oczekiwania na nowe mapy 3mies i koszt ok 700zł.

 

budozbyt juz dawno zostal przeniesiony na nowiny, a co do mapek to jakos strasznie dlugo, chyba przesadziles z tymi 3 miesiacami! znajdzl, niech Twoj projektant sie pofatyguje bo wydaje mi sie, ze moj zalatwil to duzo szybciej (a oni sie wszyscy miedzy soba znaja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po bardzo długiej przerwie - już tu kiedyś pisałam, ale wtedy mieliśmy "zaledwie" działkę. Teraz w końcu zamierzamy coś na niej postawić;). Działeczka w Rybniku-Zamysłowie.

 

Jesteśmy na początku, załatwiamy wszelkie papierkowo-formalne sprawy. Na dziś mamy: warunki techniczne od wodociągów, prądu i gazu. Projekt domku "się robi", architekt obiecał do połowy kwietnia zakończyć. Teraz musimy jeszcze zrobić projekt przyłącza wodociągowego.

 

Mam pytanie: skąd braliście wodę na budowę? Budowaliście studzienki z wodomierzem? Sąsiedzi pomogli? My nie wiemy,przyłącze będzie długie, bo to druga linia zabudowy, studzienka - z tego, co u niektórych z Was czytałam - droga. Tak samo z prądem, zastanawiamy się nad agregatem.

 

Siedzimy i myślimy:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agucha77 napisała:

Mam pytanie: skąd braliście wodę na budowę? Budowaliście studzienki z wodomierzem? Sąsiedzi pomogli? My nie wiemy,przyłącze będzie długie, bo to druga linia zabudowy, studzienka - z tego, co u niektórych z Was czytałam - droga. Tak samo z prądem, zastanawiamy się nad agregatem.

 

Mieliśmy podobny problem - potrzebowaliśmy na działkę i wodę i prąd :-? Moje zdanie jest takie - i tak trzeba wody i prądu do mieszkania więc lepiej zrobić przyłącza od razu, potem ceny warunków, przyłączeń i materiałów mogą pójść w górę. Projekt wodociągu to ok. 1000 zł. My musimy wykonać 111 m sieci wodociągowej, jak trzeba to trzeba :cry: Czyli jakieś kolejne 8-10 tys. Chociaż udało nam się znależć ekipę, która zrobi nam to za 90 zł/m (bo to w ich wiosce więc taniej :D ) Będziemy robić teraz bo i tak z budową ruszymy dopiero na początku maja. Zrobimy sobie na działce studzienkę tymczasową z wodomierzem, potem wodomierz się przeniesie do domu, a ta studzienka będzie robić za zbiornik na deszczówkę.

A co z prądem? Też musieli nam postawić dodatkowy słup, zapłaciliśmy 1800 zł. Teraz ze słupa zrobimy przyłącze tymczasowe na czas budowy.

Wiem że można od sąsiadów, ale trzeba miec ich dobrych :-? Zresztą wiadomo jak to można wyjść na takich "umowach" z sąsiadami. Ja tam wolę mieć swoje, pewnie więcej zapłacę ale przynajmniej niepotzrebnie nie będę psuła stosunków z sąsiadami :)

Takie jest moje zdanie, ale oczywiście wszystko zależy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...