Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

My nie chcemy robić przyłącza tymczasowego (energetycznego) na budowę, to strasznie drogo wychodzi. Myślimy o agregacie,pewnie się na niego zdecydujemy.

 

A tak w ogóle to ja mam wielkie obawy, że w tym roku nie zaczniemy, bo to wszystko jakoś tak się ciągnie :roll:

Madzia, agusia, ja pochodzę z Zebrzydowic:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Agucha, ale weź pod uwagę to, że Vattenfall ma czas na przyłączenie. Mi w umowie napisali, że postawią do roku czasu. Postawili szybciej, ale to raczej przez znajomości niż z dobrej woli. Dlatego pilnuj sobie tego, żeby nie było sytuacji, że wybudujesz dom na agregacie, a potem będziesz czekać rok na przyłącze i nie odbiorą Ci budynku.

Przyłącze w sumie mogą Ci zrobić, zapłacisz za to max 2000 zł a licznika zakładać narazie nie musisz, a co za tym idzie nie ponosisz więcej żadnych opłat. U mnie słupy i skrzynka stoją od stycznia, a licznika nie mam do tej pory. Każę sobie zamontować jak zacznę coś robić na działce, nie prędzej jak po świetach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My nie chcemy robić przyłącza tymczasowego (energetycznego) na budowę, to strasznie drogo wychodzi. Myślimy o agregacie,pewnie się na niego zdecydujemy.

 

Agregat to dopiero wychodzi drogo :) 1h = ok 2l czyli 8 pln. Jedna dniowke pochodzi (8h) i masz w plecy 64 pln czyli juz zaplacony miesieczny staly "abonament". Nie licze klopotow z nim zwiazanych - trzeba wyciagac, chowac, wozic paliwo, liczyc ze nikt nie ukradnie. Zeby poszla trzyfazowa betoniarka to musisz juz kupic taki za 1-1,5k pln. Jak sobie to wszystko policzysz - jezeli masz mozliwosc zrobienia budowlanego przylacza to ono wyjdzie Cie kilkukrotnie taniej, niz agregat.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My nie chcemy robić przyłącza tymczasowego (energetycznego) na budowę, to strasznie drogo wychodzi.

 

Tak wogóle to nikt Ci nie każe robić przyłącza tymczasowego. Składasz wniosek o przyłącze docelowe, tylko o mniejszej mocy. Po wybudowaniu zwiększasz do takiej jaka jest potrzebna i tyle. Koszty przyłącza podałam wyżej, a koszty użytkowania to zużycie prądu i opłata za licznik, a to jak się nie mylę jest chyba ok 90 zł na miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My nie chcemy robić przyłącza tymczasowego (energetycznego) na budowę, to strasznie drogo wychodzi.

 

Tak wogóle to nikt Ci nie każe robić przyłącza tymczasowego. Składasz wniosek o przyłącze docelowe, tylko o mniejszej mocy. Po wybudowaniu zwiększasz do takiej jaka jest potrzebna i tyle. Koszty przyłącza podałam wyżej, a koszty użytkowania to zużycie prądu i opłata za licznik, a to jak się nie mylę jest chyba ok 90 zł na miesiąc.

 

Ja mam już podpisaną umowę o łącze docelowe - ale oni to zrobią za rok. Tymczasowe - powiedzieli - mogę zrobić sama, z tym że to jest (zgodnie z WT) 82m linii napowietrznej i 25m kablowej.

Więc skończy się na agregacie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://foto1.m.onet.pl/_m/5248346ad1b857bb50f3c70aa200bf81,10,19,0.jpg

w koncu dodalem zdjecie czerwonego kamienia z marcela, troche juz rozjezdzone przez auta ale zdaje egzamin, frakcja od 0-65mm, wjezdzalo auto z bloczkami betonowymi i nic sie nie dzialo na dzialce, oczywiscie wczesniej zostal zdjety humus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba grodzić.

8)

 

Jeśli jesteś na samym początku, służę radą odnośnie moich dobrych, naprawdę sprawdzonych ekip.

 

No, nie wszystkich mogę polecić niestety, wrrrrr....

Zdarzały się totalne "wtopy"...

:evil:

 

Ale część ekip miałam znakomitych, przeważnie z polecenia.

Nawet tu od ludzi z Forum.

:D

Życzliwi ludzie pomagali mi i wychodzę z założenia, że innym też powinnam pomóc.

Taką pozytywną energię należy przekazywać dalej.

 

Ekipy, które z pełną odpowiedzialnością mogę polecić to :

- murarza

- firmę dekarską

- elektryka

- ekipę od instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz całego c.o.

- tynkarza

- wylewkarza

.... no i czas pokaże kogo dalej.

 

W razie czego pisać na priv.

:wink:

 

Ago nr 1, wprawdzie pisałaś o tym już jakiś czas temu, ale mogłabyś polecić mi właśnie tych fachowców? Z góry dzięki!

 

My w ogóle nie znamy nikogo, moglibyście polecić, szczególnie ludzi na początkowe etapy...? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba grodzić.

8)

 

Jeśli jesteś na samym początku, służę radą odnośnie moich dobrych, naprawdę sprawdzonych ekip.

 

No, nie wszystkich mogę polecić niestety, wrrrrr....

Zdarzały się totalne "wtopy"...

:evil:

 

Ale część ekip miałam znakomitych, przeważnie z polecenia.

Nawet tu od ludzi z Forum.

:D

Życzliwi ludzie pomagali mi i wychodzę z założenia, że innym też powinnam pomóc.

Taką pozytywną energię należy przekazywać dalej.

 

Ekipy, które z pełną odpowiedzialnością mogę polecić to :

- murarza

- firmę dekarską

- elektryka

- ekipę od instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz całego c.o.

- tynkarza

- wylewkarza

.... no i czas pokaże kogo dalej.

 

W razie czego pisać na priv.

:wink:

 

Ago nr 1, wprawdzie pisałaś o tym już jakiś czas temu, ale mogłabyś polecić mi właśnie tych fachowców? Z góry dzięki!

 

My w ogóle nie znamy nikogo, moglibyście polecić, szczególnie ludzi na początkowe etapy...? :)

 

 

Ooooooo kurka, ile tu nowych ludzi !

:o :o :o

 

No, znaczy że sezon budowlany 2010 ruszył ostro z kopyta !

 

Dobra, podaję moje namiary :

 

1. Murarz - p. Antoni ( z Żor ) : 791-294-290

2. Dekarz - p. Janusz ( z Żor ) : 603-473-588

3. Elektryk - P. Mariusz : 600-467-618

4. Instalacje wod-kan i całe C.O. ( INSTALMEX z Rybnika ) - P. Przemek 508-299-315

5. Tynkarz - p. Damian : 695-305-858

6. Wylewki - p. Zbyszek : 502-424-402

 

 

Witam nowych budujących i życzę powodzenia.

 

A ja się... wykaaaaaaaaańczam - dosłownie i w przenośni...

:-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie otrzymaliśmy dzisiaj pozwolenie na budowę;) za 2 tygodnie wkracza koparka...bynajmniej taki jest plan...a wiadomo:0 z tym różnie bywa;)

ależ się cieszę:)

to chyba dobry czas na założenie dziennika budowy...jednak wciąż sie zastanawiam ...zakładać - nie zakładać....zakładać - nie zakładać...zakładać- nie zakładać.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że firma Elmach jest godna polecenia

http://www.elmach.wodzislaw.pl/

udanej soboty wszystkim :)

 

Odradzam - ignoranci i zarozumialcy. Obsluga niemila (przynajmniej gosc ktory zajmuje sie wentylacja, reszta ludzi jest OK!). Ja probowalem z nimi rok temu robic projekt wentylacji i sie nie udalo. Sasiad probowal w tym roku i to samo. Sa nieslowni i nieterminowi. NIE POLECAM :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...