Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

stosowalem grunt kreisel oraz tytana, casto nie pamietam co to bylo ale nie amigrunt, bo za tanio wygladal :wink:

unigrunt wogole nie bralem pod uwage, powierzchnia za mocno sie szkli, dlatego trzeba rozcienczac.

tez lecialem duluxem oraz akrylitem-w.

 

A ja jak zwykle polecam SNIEZKE GRUNT! Stosowalem na:

 

- gladz (caly sufit pokryty gladzia)

- gladz + kg (gladz tylko na laczeniach)

- tynk CW

- uzupelnienia na tynku CW wykonane zwyklym gipsem (+ wygladzone gladzia)

 

Na to wszystko 2 x sniezka grunt i dowolna inna farba, choc dwa sufity zostawilem tylko pomalowane sniezka i sa swietne - bielutkie i o ladnej gladkiej fakturze (ale widocznej) :)

 

Jak juz kiedys pisalem - ten grunt wygladza tynki CW a jednoczesnie nadaje lekka fakture gladkim powierzchniom (np. gladziom). W efekcie po przemalowaniu 2 x sniezka grunt wszystkie powierzchnie sie wyrownuja i nie widac "poprawek". Sama lekka fakturka tez jest fantastyczna :)

 

Dla mnie to grunt numer jeden i maluje nia absolutnie wszystkie powierzchnie (sciany i sufity) w domu jako pierwsze malowanie (dwukrotnie). Polecam! Wiaderko 10l kosztuje ok 60 pln.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grunt Śnieżki to nie grunt tylko farba podkładowa. Za szybko wysycha na gładzi tworzą się zacieki - nie ma czasu na rozprowadzenie farby. Na powierzchniach gładkich po pomalowaniu zawsze będzie faktura, bo taki ślad pozostawia wałek. W zależności od długości włosia będzie ona różna, ale zawsze będzie. Poprawki najlepiej robić gotowymi masami - w wiaderkach, tak jak farby ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grunt Śnieżki to nie grunt tylko farba podkładowa. Za szybko wysycha na gładzi tworzą się zacieki - nie ma czasu na rozprowadzenie farby. Na powierzchniach gładkich po pomalowaniu zawsze będzie faktura, bo taki ślad pozostawia wałek. W zależności od długości włosia będzie ona różna, ale zawsze będzie. Poprawki najlepiej robić gotowymi masami - w wiaderkach, tak jak farby ;)

 

Widac nigdy nia nie malowales :) Ja nia przejechalem do tej pory (jezeli chodzi o gladzie) z 100m2 na sufitach i nie tworza sie absolutnie zadne zacieki !! Nie ma czasu na rozprowadzenie? Mi sie ona jeszcze przez 15-20 minut blyszczala na suficie (juz rozprowadzona, wiec jeszcze nie wyschnieta). No i to nie jest tylko farba podkladowa, za producentem:

 

ŚNIEŻKA GRUNT

LATEKSOWA EMULSJA PODKŁADOWA DO WNĘTRZ

 

> zwiększa wydajność emulsji nawierzchniowych

> wyrównuje chłonność i ujednoradnia podłoże

> poprawia krycie emulsji nawierzchniowych

> zapewnia oddychanie ścian

 

[...]

 

GRUNT-SNIEZKA szczególnie polecana jest do pierwszego malowania płyt gipsowo-kartonowych i podłoży o niejednorodnej fakturze. Doskonale kryje zaprawy cementowe, cementowo-wapienne,, drewno i materiały drewnopochodne w pomieszczeniach mieszkalnych, użyteczności publicznej i przemysłowych. Przeznaczona jest do wymalowań wewnątrz pomieszczeń.

 

Grunt ma za zadanie zmniejszyc i wyrownac chlonnosc podloza i sniezka grunt dokladnie to robi.

 

Kto nie probowal temu polecam kupic wiaderko i sprobowac raz, gwarantuje ze do reszty tez bedziecie uzywac sniezki grunt :-) Brzmi jak reklama ale ja ta farba jestem wrecz zafascynowany, a zuzylem juz z ja wiem - 10-12 wiaderek ;-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym nie malował to bym nie pisał. Malowałem i w trakcie kilku-kilkunastu sekund wysychała, dlatego przed malowaniem stosowałbym wodnisty grunt. Grunt ma także związać luźne fragmenty, a im bardziej penetruje wgłąb tym lepiej. Sprawdzałeś po pomalowaniu ścianę z halogenem? Jeżeli Ci się maluje tym dobrze to cieszę się i nie odwodzę od jej używania; ja mam z tym inne doświadczenia - takie bardziej negatywne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to, to, to !

Na wielu wątkach czytałam już liczne mega-pozytywne opinie odnośnie tej śnieżki ( nie tylko od Daga&Adam :wink: ).

 

Ale dalej nie rozumiem, jak właściwie traktować tę Śnieżkę :

czy to jest farba podkładowa czy grunt ?

:-?

 

Daga&Adam,

więc : czy wcześniej dawałeś jeszcze grunt ?

 

Tzn. : jakiś grunt + Śnieżka ( jako farba podkładowa ) + farba docelowa ?

 

Czy tylko : Śnieżka + farba docelowa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i może tak być.

:wink:

 

Mój mąż godzinę temu na budowie stwierdził, że kupilismy.... "wadliwy przełącznik".

Jakoś nie można go było zamontować.

:wink:

W sumie, o dziwo, jeden identyczny zamontował wcześniej bez problemu.

Dostał nerwów, zwyzywał go, zaczął siarczyście kląć a potem... nim rzucać.

 

Taaaaaaa, z całą pewnością był "wadliwy".

 

Ale miałam ubaw po pachy.

:lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gruz o którym wspominałem, można nabyć w Raciborzu, jak ktoś chce dam namiary. Cena 23zł/T

 

http://lh6.ggpht.com/_pB5ccpMZU7Q/S6_I6pcAKNI/AAAAAAAAABU/VLXAPBlLpdM/s640/20100328047.jpg

 

Calkiem fajny, tylko w tej cenie mozesz juz miec czerwona berge w sorcie 0-60, choc lepszy i tak jest niesort bo sie super klinuje :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to, to, to !

Na wielu wątkach czytałam już liczne mega-pozytywne opinie odnośnie tej śnieżki ( nie tylko od Daga&Adam :wink: ).

 

Ale dalej nie rozumiem, jak właściwie traktować tę Śnieżkę :

czy to jest farba podkładowa czy grunt ?

:-?

 

Daga&Adam,

więc : czy wcześniej dawałeś jeszcze grunt ?

 

Tzn. : jakiś grunt + Śnieżka ( jako farba podkładowa ) + farba docelowa ?

 

Czy tylko : Śnieżka + farba docelowa ?

 

Jak sama nazwa wskazuje Sniezka to tez grunt ! Nie stosowalem nic pod nia. Na goly tynk, czy gladz odrazu sniezke grunt, na nia praktycznie odrazu druga warstwe (nim pomalujesz sufit do konca to poczatek bedzie juz suchawy i mozna maziac drugi raz :) Po czterech godzinach mozna to malowac docelowa farba. Jak jasny kolor, to wystarczy tylko raz - to kolejna zaleta sniezki, docelowe farby ladnie i rowno kolor uzyskuja :)

 

Ja bialym to juz malowalem po dwoch godzinach w efekcie cale malowanie takiego sufitu (~25m2) 2 x grunt plus 1 x farba docelowa to 4h :-) Wszystko wychodzi cudo!

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym nie malował to bym nie pisał. Malowałem i w trakcie kilku-kilkunastu sekund wysychała, dlatego przed malowaniem stosowałbym wodnisty grunt. Grunt ma także związać luźne fragmenty, a im bardziej penetruje wgłąb tym lepiej.

 

U mnie takiego efektu nie bylo (a jak pisalem oblecialem przerozne powierzchnie, moze oprocz typowego tynku gipsowego). A jezeli u Ciebie szybko wysychalo to.. To chyba dobrze nie? Znaczy, ze farba szybko i gleboko wsiakla - tak ma przeciez zachowywac sie grunt (jak sam pisales!) Druga warstwa zapewne "wysychalaby" wolniej.

 

Sprawdzałeś po pomalowaniu ścianę z halogenem? Jeżeli Ci się maluje tym dobrze to cieszę się i nie odwodzę od jej używania; ja mam z tym inne doświadczenia - takie bardziej negatywne.

 

Pewnie - nie ma zadnych roznic w stosunku do tego co bylo przed malowaniem. To dla mnie b. wazne bo w paru miejscach mam puszczone oswietlenie LEDowe na sufit praktycznie prostopadle do plaszczyzny, wiec kazda nierownosc byloby widac jak na dloni :-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki,

dziękuję za odpowiedź.

Zrobię tak jak mówisz.

Potem zdam relację.

 

Zrob i zdaj, ciekawy jestem, bo czytalem w innym watku ze mialas problemy z widocznymi poprawkami na tynkach, bardzom ciekawy jak sniezka sie sprawdzi u Ciebie :) Ja ja kupuje jakby co w Wodzislawiu na Rybnickiej (w tym dosc duzym zielonym sklepie z farbami).

 

Daga&Adam,

zobacz, właśnie strzeliłeś 1000-postów i stałeś się "Elitą Forum" !

8)

 

Wow, normalnie uroslem ;)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zewnętrzna mamy w cenie okien, o wewnętrznych nawet nie myślałam jeszcze.

 

Z wewnetrznych ja polecam parapety firmy Helopal, model Fenorm Helolit. Mam i bardzo polecam, o takie:

 

http://www.helopal.com.pl/probki/53.jpg

 

Zamontowane wygladaja jak drewno grubosci 4cm - zalezalo mi na tym, bo miejsca na parapet mialem ledwo ~2,5cm (a jeszcze na pianke trzeba miejsce zostawic).

 

To oczywiscie do fanow cieplych i przytulnych parapetow, niz zimnych w dotyku i dla oka kamieni i roznych jego podrob ;-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zewnętrzna mamy w cenie okien, o wewnętrznych nawet nie myślałam jeszcze.

 

Z wewnetrznych ja polecam parapety firmy Helopal, model Fenorm Helolit. Mam i bardzo polecam, o takie:

 

http://www.helopal.com.pl/probki/53.jpg

 

Zamontowane wygladaja jak drewno grubosci 4cm - zalezalo mi na tym, bo miejsca na parapet mialem ledwo ~2,5cm (a jeszcze na pianke trzeba miejsce zostawic).

 

To oczywiscie do fanow cieplych i przytulnych parapetow, niz zimnych w dotyku i dla oka kamieni i roznych jego podrob ;-)

pozdr.

 

 

O dzięki, a robią na wymiar bo widze boczki zakończone, chociaż w sumie to nie wiem o jakich parapetach wewnętrznych jak gadam

Duże okna do ziemi, a dwa co się nadają do parapetu to kuchnia i łazienka.

W kuchni chcę przedłużyć blat w miejsce parapetu , a w łazience pewnie wypłytkuję.

Teraz sobie uświadomiłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...