Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

witam

 

czy ktoś znam namiar na tani żwir do drenażu???

 

ewentualnie na piasek budowlany??

 

pozdrawiam

 

ja brałem z allegro Piasek płukany po 18 zt/t

żwir 2-8 , 8- 16, 16-32 49 zł/t

kruszywo na podbudowę 6 zł/t

 

ceny bez transportu -

 

łatwo się można z gostkiem dogadać... jak brałem płukany piach to za 100 zł przywiózł mi 3,5 t z transportem

a dziś brałem 10 t to spuścił mi do 28 zł za tone z transportem

 

namiary poszły na PM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

czy ktoś znam namiar na tani żwir do drenażu???

 

ewentualnie na piasek budowlany??

 

pozdrawiam

 

Ja brałem w firmie inter-decor z żor - można się dogadać, a ceny nawet atrakcyjne

Wystawiają, a przynajmniej wystawiali się na allegro (dawno nie sprawdzałem)

Popytaj też w firmie Atex bodajże - znajdziesz ich na necie (okolice gliwic), ceny też swojego czasu mieli bardzo konkurencyjne.

Nie wiem jak ta firma na tyłach elektrowni (za wordem jak się jedzie do gliwickiej) - miał ktoś z nią do czynienia? Jakieś opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy 2000 zł za cały nadzór nad budową to dużo, mało czy w sam raz?

 

Wydaje mi się że 2000 zł to odpowiednia kwota dla bradzo aktytwnego kierownika. Dobry kierownik jest w stanie wykryć dużo niedociagnieć , wie co jest konieczne i co można odpuścić zachowując trochę grosza w kieszeni.Natomiast jezeli to jest figurant który przyjedzie na budowe 2 razy to 1000 za pieczątke i tak za dużo. Mój kierownik projektował mój dom , jest bardzo kompetentny i potrafi zxapanować nad wszystko wiedzącymi ''specjalistami'' zgasił parę razy muraży i cieśle:) za 1500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz nieszczęsny,którego SZCZERZE ODRADZAM,wołał 2000,ale zamiast coś pomóc,zrobić to wpisał w dziennik budowy rezygncję i zwiał.Nowy krzyknął 4000,jestem w szoku,że aż tyle,ale nie mamy za bardzo co wybrzydzać.

 

Jeśli budujecie się w okolicach Ochojca/Golejowa to mogę wam polecić mojego kierbuda (on jest z Ochojca).

Rzetelna osoba, konkretna i nie zedrze z was takiej sumy. On też projektował nam dom, zna się na rzeczy.

W razie zainteresowania namiary prześlę na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że 2000 zł to odpowiednia kwota dla bradzo aktytwnego kierownika. Dobry kierownik jest w stanie wykryć dużo niedociagnieć , wie co jest konieczne i co można odpuścić zachowując trochę grosza w kieszeni.Natomiast jezeli to jest figurant który przyjedzie na budowe 2 razy to 1000 za pieczątke i tak za dużo. Mój kierownik projektował mój dom , jest bardzo kompetentny i potrafi zxapanować nad wszystko wiedzącymi ''specjalistami'' zgasił parę razy muraży i cieśle:) za 1500 zł.

 

No właśnie ten gościu również projektował nasz dom. Wydaje się kumaty i solidny. A to że jest też naszym projektantem chyba jest dodatkowym atutem. Z budową ruszam gdzieś w czerwcu. Już zaznaczył, aby nie rozpoczynać wykopu bez niego. Gdyby np. pokazała się nieszczęsna woda w wykopie (dom jest podpiwniczony) to też nic nie robić na własną rękę tylko zaraz po niego dzwonić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam do sprzedania pozostałości z budowy:

1. Skrzynka "erbetka" cena 170 zł

2. Wełna mineralna Rockwool - 1 rolka(4m2) 15 cm gr. za 40 zł

3. Piecyk "koza" + rura 2m i 2 kolanka za 150 zł

 

 

http://img85.imageshack.us/img85/7941/rb1g.jpg

 

http://img383.imageshack.us/img383/8692/rb3.jpg

 

http://img18.imageshack.us/img18/894/kozaj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznie - ale to wylewki wiec mysle ze 2-3 tyg wczesniej to maksimum - a moze uda sie im Cie upchnac szybciej :) Wylewki robia jeden dzien cala chate :-)

 

Mnie skasowali 30 pln / m2 - na gotowo, z materialem, tasmami dylatacyjnymi, zbrojeniem, grubosc bez znaczenia - u mnie akurat wszedzie bylo 7-8cm bo na podlogowke :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy 2000 zł za cały nadzór nad budową to dużo, mało czy w sam raz?

 

To zależy. Ja mojemu zapłaciłem 2,5 tys a teraz moge stwierdzić, że wart był chyba z 10k.....

1. załatwił mi tańszy strop

2. uchronił mnie przed kilkoma poważnymi błędami

3. był zawsze pod telefonem i miał b.dobą wiedzę na temat sposobu wykonania i materiałów, co dla mnie (w owym czasie laika) było bezcenne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...