Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki wszystkim za szybką odpowiedź :) ceny faktycznie się nie zmieniły od 2007 r też chcą 80 zł za godzinę. Tamten facet miał taki problem że głęboko bo 2,60 i wogóle ze wszystkim miał problem :/ szukam dalej, teraz już przynajmniej orientacyjnie wiem że tyle biorą więc ok :) dzięki i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za szybką odpowiedź :) ceny faktycznie się nie zmieniły od 2007 r też chcą 80 zł za godzinę. Tamten facet miał taki problem że głęboko bo 2,60 i wogóle ze wszystkim miał problem :/ szukam dalej, teraz już przynajmniej orientacyjnie wiem że tyle biorą więc ok :) dzięki i pozdrawiam

 

A skąd jesteś? W jakim rejonie szukasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

 

Dawno mnie tu nie było bo stoimy w miejscu i załatwiamy kredyt :( ale jeszcze parę tygodni i może ruszymy z kopyta :)

 

Mam pytanie do osób które robiły u siebie tynki cementowo-wapienne bo do takich się przymierzam. Czy daliście jeszcze na to gładzie czy też udaje się przymykać oko na nierówości? Ja bym nie dawała ale różnie mi podpowiadają dlatego tutaj też kieruje zapytanie do ekspertów którzy już takie sobie zrobili takie tynki i nie żałują.

 

Pozdrawiam :)

 

Sylwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Świetnie Sylwiup , że startujecie, ja mam dzisiaj kryzys budowlany - się wyizolowałam, żeby ktoś rykoszetem nie dostał.

No jakbym miała wypisane na czole - idiotka - organicznie nie znoszę jak ktoś mnie w żywe oczy nabija i jeszcze uważa , że tak ma być :(((

 

Do do koparki my mieliśmy 3 ( słownie TRZY) - ostatnia bardzo drogo ale płaciliśmy od kubika ziemi.

Jak wjechał i zaczął kopać to zrozumiałam dlaczego. Na godziny ten gość by nie zarobił na słoną wodę :))))

No mistrz i arcymistrz koparkowy :))))))

 

Ci poprzedni też jęczeli, dużo, mokro i jeszcze mnóstwo innych.

Tak więc wsio zależy od tego co kopie, bo można kopać i kooooooooopać.

 

O tynkach też poczytam, bo mam dwie wersje cementowo-wapienne - tańsze i gipsowe droższe :((

 

Nie bardzo wiem w jakim kierunku iść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooooooo tak,

dawanie gładzi na tynki cementowo - wapienne to druga robota, drugi raz syf i drugi koszt.

Razem wychodzi sporo.

 

Ja mam tynki cementowo-wapienne i zdecydowałam się już tylko na pomalowanie.

Bez gładzi.

 

Już pomalowane, skończyłam wczoraj.

 

Powiem tak : ściany z tynkami cementowo - wapiennymi nie są.... idealne.

Nie są gładkie jak tafla.

Ostrzegam wyraźnie : są chropowate, widać różne nierówności, wgłębienia, zadrapania, ryski ( od grubszego piasku itp. )... widać je gołym okiem.

Jak ktoś preferuje doskonałość i ściany jak szkło to.... niestety nie zdzierży ich.

 

Ja zdzierżę - bo mnie to tak nie razi w oczy i z góry wiedziałam, że tak będzie.

Poza tym nie cierpię gładzi ani idealnie gładkich ścian.

To naprawdę kwestia gustu.

 

Uśmiałam się z mojego malarza.

On to był normalnie załamany.

Nigdy nie malował "nie na gładziach".

99,9 % jego klientów to domy z gładziami.

Ja byłam jego JEDYNĄ klientką, która zdecydowała się na malowanie tynków c-w.

A że on jest zdecydowanym zwolennikiem perfekcyjnie gładkich ścian... to do samego końca miał mieszane uczucia.

Śmiałam się z niego, mówię mu, żeby dał spokój, ja jestem naprawdę zadowolona... a on dalej nieszczęśliwy.

Cóż, wyjątkowy esteta.

 

Więc radzę się zastanowić.

Albo obejrzeć sobie na własne oczy dwa rodzaje ścian.

Tak na wszelki wypadek.

;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moze mi cos doradzicie.Jestem po rozmowie z panem od dachu,dostałam cene robocizny 65zl za metr kw.dachu (na gotowo).Dach jest bardzo prosty dwuspadowy bez lukarn itp,jedynie ma okna polaciowe.Pierwotnie jak rozmawialam na jesieni w zeszlym roku cena byla 45 zl za metr takiego dachu.Szkopul w tym ,ze chce klasc karpiowke (w luskę).Po tej informacji pan od dachu zmienil cene na 65zl.troche sie zalamalam bo tego dachu jest ok.380 m kw.( garaz wolnostojacy +dom).Pan jest fachowcem z polecenia i chyba dobrym bo widzialam jego robote i bardzo mi sie podobalo.Ile płaciliscie za robocizne dachu? No i jeszcze jedna rzecz.Waham sie miedzy Koramic a Ruppceramika.Róznica w cenie calej dachowki na ten dach wynosi ok. 11 tys.Ma byc antracyt angoba. Co o tym sądzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie studniarzy.

 

Rozmawiałem dzisiaj z gościem z tej firmy http://www.geoplantex.pl mają swojego "magika" od szukania wody, podobno 100% skutecznośc. Wiercą do 30 metrów 260zł/m netto. Firma z Jejkowic.

 

A P.Kilar z Tychów wierci tylko do 20 metrów

 

Ten Pan wiercił u mnie, rzeczywiście rzeczowy. Magik co szuka wody wskazał u mnie idealnie miejsce ale walnął się zdrowo z wydajnością, miało być 1,5m3/h a jest nie więcej jak 0,6 i mimo super wywierconej studni i pelnego profesjonalizmu na wstępie ani ja ani Pan nie za bardzo wiemy co z tym zrobić bo ja nie wiem czy to mi wystarczy czy nie. A studniarze zapewniali mnie, że wierca mi studnie z wodą a nie dziurę w ziemi. Wiecie swoją drogą czy taką studnie mogę uznać za ok? Na razie mam pompe jaka po kilku minutach walenia wodą (wydajność 1,5m3) zaczyna pluć powietrzem. 0,6m3/h to w końcu 12m3 na dobę czyli jak dla domu i lekkiego podlewania to bardzo dużo. Ale tak to bez dużego hydroforu się nie obejdzie. A i z tymi 100% to przesada nawet raport od radiestety pisze że pewność to 90%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Pan wiercił u mnie, rzeczywiście rzeczowy. Magik co szuka wody wskazał u mnie idealnie miejsce ale walnął się zdrowo z wydajnością, miało być 1,5m3/h a jest nie więcej jak 0,6 i mimo super wywierconej studni i pelnego profesjonalizmu na wstępie ani ja ani Pan nie za bardzo wiemy co z tym zrobić bo ja nie wiem czy to mi wystarczy czy nie. A studniarze zapewniali mnie, że wierca mi studnie z wodą a nie dziurę w ziemi. Wiecie swoją drogą czy taką studnie mogę uznać za ok? Na razie mam pompe jaka po kilku minutach walenia wodą (wydajność 1,5m3) zaczyna pluć powietrzem. 0,6m3/h to w końcu 12m3 na dobę czyli jak dla domu i lekkiego podlewania to bardzo dużo. Ale tak to bez dużego hydroforu się nie obejdzie. A i z tymi 100% to przesada nawet raport od radiestety pisze że pewność to 90%.

 

A propos studni jeszcze, to czy są jakieś konkretne zalecenia co do jej lokalizacji

czy goście robią po prostu tam, gdzie magicznie wykryją, że jest woda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tynki c-w i nie bede na to dawał gładzi...na pewno nie na poddaszu. jedynie zastanawiam sie nad parterem...skłaniam sie ku temu zeby nie dawac (dodatkowe koszty) :)

 

Na tynki CW dajcie sobie polozyc szlichte cementowa, zacierane paca z filcem. Mozna dawac gladz wapienna ale to rzeczywiscie duzo syfu i czekania. Moi tynkarze za doplata 4 pln / m2 wykanczali wlasnie szlichta betonowa produkcji Stabila -> nazywali to "gladziami", nakladane bylo na drugi, trzeci dzien po normalnych tynkach, bardzo cienka warstwa - wlasciwie to takie wyrownanie i wygladzenie tynkow CW tylko. Efekt - SUPER !! !! Nie sa to gladzie, sciany nie sa jak szklo ale daleko im do "zwyklych", chropowatych tynkow CW. Sa idealne - cos jakby na gladz polozyc leciutka fakture. Dla mnie bomba - jak ktos chce zobaczyc, albo chce odrazu namiary na "moich" tynkarzy to zapraszam - swoja droga tynki perfekcyjnie rowne - mozna lata 2,5m sprawdzac kazda zrobiona sciane pokolei - nie bedzie ani mm luzu :-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moze mi cos doradzicie.Jestem po rozmowie z panem od dachu,dostałam cene robocizny 65zl za metr kw.dachu (na gotowo).

 

Ja miałem fachowca -- Czesława K. naszego prawie sąsiada z Kamienia z ul. T. Bieli. Mam dach całkowicie prosty dwuspadowy to wyszło nawet nie za drogo. Bardzo solidna firma i bardzo szybka - polecam. U mnie kładli tylko dachówkę z wykończeniami i z rynnami a później jeszcze machnęli mi podbitkę. Więźbę dachową robiła mi firma budowlana. Nie wiem ile teraz bierze za metr położenia dachu - ale zawsze najpierw bada jego stopień skomplikowania. U mnie nie podobało im się, że dach jest za wysoko i trzeba było dużo rusztowań. Ma napięte terminy to trzeba go wcześniej zamawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos studni jeszcze, to czy są jakieś konkretne zalecenia co do jej lokalizacji

czy goście robią po prostu tam, gdzie magicznie wykryją, że jest woda?

 

ja wskazałem dokładne miejsce z dokładnością do 0,5m- studnia głębinowa tutaj jak ma być woda to będzie tu i 2 metry dalej tak stwierdził wykonawca p. Kilar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze jedna rzecz.Waham sie miedzy Koramic a Ruppceramika.Róznica w cenie calej dachowki na ten dach wynosi ok. 11 tys.Ma byc antracyt angoba. Co o tym sądzicie?

 

chyba roznicy w jakosci nie ma az takiej duzej miedzy koramiciem a ruppceramika zeby az 11 tys!!!! to i to ceramika, ja tez sie nie moglem zdecydowac i w koncu wybralem robbena bo jest na 260m2 dachu tanszy o 5 tys od koramica :) ogladajac dachy nie jestes w stanie powiedziec czy to koramic, robben czy ruppceramika bo wszystkie pieknie sie prezentuja na dachu i naprawde nie widac roznicy, jedynie to mozna rozpoznac dachowke ceramiczna od betonowej. ja napewno nie przeplace za ceramike bo gosc od dachu twierdzi, ze robben ma wyzsze zamki i sie go trudniej kladzie niz inna dachowke ceramiczna;d

 

ps jak cos pisze to widze to dopiero po minucie! czy tez tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba roznicy w jakosci nie ma az takiej duzej miedzy koramiciem a ruppceramika zeby az 11 tys!!!! to i to ceramika, ja tez sie nie moglem zdecydowac i w koncu wybralem robbena bo jest na 260m2 dachu tanszy o 5 tys od koramica :) ogladajac dachy nie jestes w stanie powiedziec czy to koramic, robben czy ruppceramika bo wszystkie pieknie sie prezentuja na dachu i naprawde nie widac roznicy, jedynie to mozna rozpoznac dachowke ceramiczna od betonowej. ja napewno nie przeplace za ceramike bo gosc od dachu twierdzi, ze robben ma wyzsze zamki i sie go trudniej kladzie niz inna dachowke ceramiczna;d

 

Zgadzam się w 100 %.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...