Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Dziś mija miesiąc od złożenia wniosku na PnB. Cisza.....

 

Ale za to mam pozwolenie na wycięcie drzew, nawet szybko się uwinęli, bo chyba w 3 tyg.

 

Dałam projekt do wyceny do czterech firm, materiały też mi wyceniają.

 

W UM w Rybniku ? jesli tak to dowiedz sie u kogo jest Twoj projekt, jak u p. Kotasa...to poczekasz jeszcze minimum miesiac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Co sądzicie o oknach Veka Perfecline a może Aluplast 4000 Roundline.

 

Ja mam Veka Topline z listwami przyszybowymi Swingline to ta sama klasa co Perfectline i Swingline róźnia się tylko kształtem, Przy zastosowaniu dobrych okuć i z odpowiednią stalą wewnątrz okna bardzo dobre. Warto pomysleć o ciepłej ramce swisspacer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w Rybniku. Mówisz, że ten pan taki opieszały?

 

ja dostałam w ostatni ustawowy dzień ...67 czy 68 jakos tak, zwodził mnie co 3 dni ze mam dzwonic i nic....ale zapytaj u kogo masz, jak bedzie wszystko ok to nie czekasz na uprawomocnienie 2 tygodni tylko skladasz oświadczenie ze nie bedziesz wnosiła odwołania od decyzji UM i zanosisz do inspektoratu nadzoru zgłoszenie rozpoczęcia robót

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwolenie na budowe zalatwia sie w starostwie a nie urzedzie miasta procz tego nikomu nie zglaszalem, ze rozpoczynam roboty! tak mi powiedzial kierownik budowy a przy odbiorze pozwolenia w starostwie rowniez zapytalem bo jakos niedowierzalem, ze nie trzeba juz zglaszac rozpoczecia prac ale to potwierdzili
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwolenie na budowe zalatwia sie w starostwie a nie urzedzie miasta procz tego nikomu nie zglaszalem, ze rozpoczynam roboty! tak mi powiedzial kierownik budowy a przy odbiorze pozwolenia w starostwie rowniez zapytalem bo jakos niedowierzalem, ze nie trzeba juz zglaszac rozpoczecia prac ale to potwierdzili

hmmm...załatwiałam w wydziale architektury urzędu miasta rybnik ul. chrobrego pokój 054 :) a starostwo jest na 3-go maja i tam na pewno nie byłam :) a w ramach "przeprosin" że tak długo musiałam czekać to mnie pan poinformował o tym oświadczeniu ze moge być 2 tygodnie "do przodu" :) a do inspektoratu nadzoru na ul. białych komplet papierów zanosiło moje biuro projektowe jako że projektant=kierbud wiec musiał dołączyć ksero swoich uprawnień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek&kamila - budujecie w Jankowicach, wiec załatwiacie w starostwie. Wszyscy co buduja w granicach miasta Rybnik, załatwiają sprawy w UM. ja na pnb tez czekałem prawie 2 miesiące...

 

chyba, ze tak, myslalem ze miasto jako miasto zalatwia wszystko w starostwie bo jankowice podlegaja pod rybnik a do gminy swierklany.jak tak to naprawde nam sie udalo czekajac tylko 2 tygodnie na pnb :)

nie wiecie czy ta stal juz potaniala czy dalej stoi na poziomie 2900zl brutto? i jeszcze mnie zastanawia czy bede mogl sadzic kiedys mojego projektanta bo my w fundamentach mamy 4x drut fi12 a sasiad co buduje 100m w lini prostej od nas ma juz 6x fi14 :> ktos napewno pomylil sie w obliczeniach i to bardzo duzo! mam nadzieje, ze nie moj :(

ps czy ma ktos w swoim domu okno unoszono przesuwne szerokie na okolo 3m? bo uchylno przesuwne w takim wymiarze kosztuje okolo 6 tys a unoszono przesuwne juz 16 tys i takie nam sie podoba ale kasa .. ;OOO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Ostrzegam budujących w Rybniku i okolicach przed firma wykonującą dachy - TECH-BUD - Krzysztof Szymański

Wykonanie konstrukcji dachu zakończyło sie całkowitą rozbiórką

 

Cześć,

Możesz napisać coś więcej o tym dachu? Pytam, gdyż teściowe 7 lat temu korzystali z ich usług i byli bardzo zadowoleni. My też go mamy zaklepanego do dachu. Napisz proszę dokładnie o co chodzi może być na priv.

 

Pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...