Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

 

No i o co dokładnie chodzi? o nie dokładne przycięcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

rzeczywiście arcydzieło, trzeba sprawdzac fachowców ktorych sie bierze do pracy , z drugiej strony jak klient chce tanio to ma co ma ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście arcydzieło, trzeba sprawdzac fachowców ktorych sie bierze do pracy , z drugiej strony jak klient chce tanio to ma co ma ........

 

Jakoś trudno mi w to uwierzyć, bo znam akurat tego pana i zawsze robił solidnie, nie zdzierał skóry, ale też nie był/nie jest za tani. Tak, jak napisałam, robił parę lat temu dach u moich teściów i nie mieli zastrzeżeń. Kiedy był robiony dach na zdjęciach? Czy p. Szymański pilnował ekipy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dach na zdjęciach wykonywany był w marcu tego roku...

Pan Szymański do błędów wykonawczych oczywiście sie nie przyznaje...

Jako marketingowiec jest bardzo dobry - potrafi przekonać że to co robi i jak wykonuje jest bardzo dobre...ale efekty pracy bardzo marne.

Nie ma co rozpisywać się na temat osoby a trzeba skupić się na błędach jakie popełnił na budowie.

1. Niezgodny z projektem kąt nachylenia połaci dachowej – zamiast 38 stopni wyszło około 33 -34 stopnie .

2. Tak jak widać na zdjęciach – zostały nieprawidłowo wykonane złącza krokwi z murłatą (kamy) na wrąb jednostronny - głębokość tych nacięć sięga do połowy grubości krokwi a czasem nawet więcej ( prawidłowo wykonane są o głębokości od 1/6 do 1/4 grubości krokowi)

3. Na fotografiach widać że cieli jak popadło – nacięcia piła są zrobione dalej niż wynikało z potrzeby ich robienia.

4. Złącza krokwi z kalenicą wykonane podobnie jak z murłatą – zbyt głęboko i niestarannie.

5. Połać dachu w środkiem zapadnięta o 8 cm.

To są główne błędy wykonawcze przy więźbie dachowej a o innych nie wspominam bo firma TECH-BUD buduje domy od podstaw … oczywiście tylko z polecenia. Zatem polecam wszystkim ich usługi a na zakończenie kilka obrazków :p

 

 

http://images43.fotosik.pl/289/43d0ad8386b57346m.jpg

 

http://images46.fotosik.pl/289/81e283d67a9706e1m.jpg

 

http://images50.fotosik.pl/290/3251403a3280f125m.jpg

 

http://images40.fotosik.pl/285/d8b53861bade7cbem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś doświadczenie z hydroforami.

 

Postanowiłem zamontować jednak hydrofor bo to wygodniejsze o wiele niż ta "ruska" pompka w studni. Chce kupić dobry i bezawaryjny hydrofor - myślę, że ze zbiornikiem 50 litrów.

 

Nie wiem jednak zupełnie jakiej firmy ma być itp.

 

Proponuję WILO HWJ 50 lub 20. Produkt bardzo dobrej jakości i w dobrej cenie, są dwa modele 202 i 203 - różnią się mocą silnika. Jeżeli ma ci to służyć wyłącznie do podlewania to proponuję kupić jakiś tańszy maly zestaw Omnigeny. Zestaw Omnigeny z pompą mh-1300 + zbiornik 100l może bezproblemowo zasilać 4-5os. gospodarstwo domowe w wodę (ważne żeby w studni wystarczyło wody). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśmy kupowali w Budozbycie w Rybniku (Fakro).

 

Widzę że większość osób kupuje okna dachowe w Budozbycie. Namierzyłem firmę Velset z Katowic, która specjalizuje się w oknach na dach. Zastanawiam się czy przy większej ilości okien tak jak u mnie nie opłacałoby się porównać cen z hurtowniami poza Rybnikiem. Może ktoś sprawdzaj już u nich ofertę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że większość osób kupuje okna dachowe w Budozbycie. Namierzyłem firmę Velset z Katowic, która specjalizuje się w oknach na dach. Zastanawiam się czy przy większej ilości okien tak jak u mnie nie opłacałoby się porównać cen z hurtowniami poza Rybnikiem. Może ktoś sprawdzaj już u nich ofertę?

Okno dachowe to produkt wystandaryzowany. W efekcie możesz kupić równie dobrze w Rybniku jak i Szczecinie. Celowo piszę, że w Sz. bo kiedyś na allegro był tam bardzo dobry (tani) sprzedawca. Ja kupowałem w Pszczynie, bardzo dobre ceny były też w tym czasie w hurtowni Rampa w Imielinie i choć daleko, nie było problemu. Kupowałem chyba w lutym 2009 - rabat 31% od cennika. Nie wiem jak jest teraz. Przy okazji kup sobie akcesoria - roletki, itp, bo później będzie trudno o rabat. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję WILO HWJ 50 lub 20. Produkt bardzo dobrej jakości i w dobrej cenie, są dwa modele 202 i 203 - różnią się mocą silnika. Jeżeli ma ci to służyć wyłącznie do podlewania to proponuję kupić jakiś tańszy maly zestaw Omnigeny. Zestaw Omnigeny z pompą mh-1300 + zbiornik 100l może bezproblemowo zasilać 4-5os. gospodarstwo domowe w wodę (ważne żeby w studni wystarczyło wody). Pozdrawiam

 

Dzięki za podpowiedź - zastanawiam się jeszcze jak taki hydrofor jest głośny?. Znalazłem zestawy hydroforowe "Hydrofor ASPRI 15 5 ", które mają jakiś silnik cichobieżny i ciekawe czym te pompy się różnią i które rozwiązanie jest lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...