Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Dzięki za podpowiedź - zastanawiam się jeszcze jak taki hydrofor jest głośny?. Znalazłem zestawy hydroforowe "Hydrofor ASPRI 15 5 ", które mają jakiś silnik cichobieżny i ciekawe czym te pompy się różnią i które rozwiązanie jest lepsze.

 

Jeżeli Hydrofor stoi w piwnicy to nie ma problemu z hałasem w domu, to urządzenie nie jest głośne w porównaniu do starych hydroforów ze zbiornikiem bez przepony. Hydrofor 100l napełnia się ok. 0,5 minuty. Ważne też żeby postawić go na powierzchni która amortyzuje drgania. Na temat Hydroforów ASPRI niestety nic nie wiem. Pompa wygląda podobnie do Omnigeny MH1300 jednak ma mniejszą moc. Za to wykonanie jest solidniejsze ponieważ większość elementów jest wykonana z stali nierdzewnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie

Wpadlo nam do glowy zeby wstawic okno dachowe do naszego przyszlego dachu (na projekcie nie mamy okien) czy mozna to zrobic na wariata czy potrzeba jakies zgody uzgodnienia etc ???????

 

Hmm

 

Rozdzielałem u siebie jedno duże okno na dwa małe - to w tym wypadku było wymagane dokonanie poprawki przez architekta i zaparafowanie jeszcze przez kierownika budowy w projekcie budynku i tyle. Acha wszystkie te poprawki muszą by dokonywane na czerwono bo inaczej w Inspektoracie Nadzoru Budowlanego nie przyjmą projektu przy oddawaniu budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech Rybnik miasto z Ikrą.........

 

Dostałem warunki techniczne z wodociągów. Okazuje się, że nie ma technicznej możliwości przyłączenia mojej działki do sieci........... Konieczne jest wybudowanie sieci rozdzielającej, ale to ponoć robi wydział infrastruktury UM.

 

Poszedłem więc do wydziału gospodarki komunalnej i się dowiedziałem, że mam bardzo ładną działkę, ale wybudowanie 160 mb bieżących nowej sieci jest dla miasta zbyt dużym wydatkiem i może za 5 - 6 lat mogę ponowić swoją prośbę. Uprzejmy Pan poinformował mnie, że mogę sobie zrobić studnię, ale przy okazji dodał, że w studni mogę mieć wodę niezdatną do picia. Na moje pytanie czy w takim przypadku mam sobie wodę beczką przywozić, dostałem trafną odpowiedź: Może Pan kupować w butelkach, nie trzeba beczką.

 

Poszedłem jeszcze do wydziału architektury, dowiedzieć się po co zmieniają w planie zagospodarowania działkę na budowlaną jak wiedzą, że przecież nie będę miał możliwości podpięcia wody. Młody i równie miły Pan powiedział, że przesadzam, bo 30 lat temu nikt wodociągów nie miał i jakoś ludzie żyli. A jak mi się działka nie podoba to zawsze mogę sprzedać. Ba tylko 30 lat temu to tego Pana pewnie na świecie nie było, i 30 lat temu nie trzeba było płacić podatków na jego pensje i nie siedziałby pod krawacikiem, przy kawce, przy ładnym monitorku.

 

Rozmawiając z tym Panem, dostrzegłem na ścianie za jego plecami bardzo ładny bilbord - Rybnik, miasto z Ikrą. Zachciało mi się śmiać..........

 

Tak jeszcze słowem wyjaśnienia, nie mam działki w jakiejś dziczy...... Orzepowice, ul. Łączna :))))

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech Rybnik miasto z Ikrą.........

 

Dostałem warunki techniczne z wodociągów. Okazuje się, że nie ma technicznej możliwości przyłączenia mojej działki do sieci........... Konieczne jest wybudowanie sieci rozdzielającej, ale to ponoć robi wydział infrastruktury UM.

 

Poszedłem więc do wydziału gospodarki komunalnej i się dowiedziałem, że mam bardzo ładną działkę, ale wybudowanie 160 mb bieżących nowej sieci jest dla miasta zbyt dużym wydatkiem i może za 5 - 6 lat mogę ponowić swoją prośbę. Uprzejmy Pan poinformował mnie, że mogę sobie zrobić studnię, ale przy okazji dodał, że w studni mogę mieć wodę niezdatną do picia. Na moje pytanie czy w takim przypadku mam sobie wodę beczką przywozić, dostałem trafną odpowiedź: Może Pan kupować w butelkach, nie trzeba beczką.

 

Poszedłem jeszcze do wydziału architektury, dowiedzieć się po co zmieniają w planie zagospodarowania działkę na budowlaną jak wiedzą, że przecież nie będę miał możliwości podpięcia wody. Młody i równie miły Pan powiedział, że przesadzam, bo 30 lat temu nikt wodociągów nie miał i jakoś ludzie żyli. A jak mi się działka nie podoba to zawsze mogę sprzedać. Ba tylko 30 lat temu to tego Pana pewnie na świecie nie było, i 30 lat temu nie trzeba było płacić podatków na jego pensje i nie siedziałby pod krawacikiem, przy kawce, przy ładnym monitorku.

 

Rozmawiając z tym Panem, dostrzegłem na ścianie za jego plecami bardzo ładny bilbord - Rybnik, miasto z Ikrą. Zachciało mi się śmiać..........

 

Tak jeszcze słowem wyjaśnienia, nie mam działki w jakiejś dziczy...... Orzepowice, ul. Łączna :))))

 

pozdrawiam

 

No cóż, nie pierwszy i nie ostatni raz ręce opadają.

Mam czasami wrażenie że życie swoje a urzędy swoje ...

 

Życzę wytrwałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje pytanie czy w takim przypadku mam sobie wodę beczką przywozić, dostałem trafną odpowiedź: Może Pan kupować w butelkach, nie trzeba beczką.

pozdrawiam

 

ja buduje jeszcze bliżej "centrum" Rybnika i mam to samo, studnie też mam i już wiem że do odbioru domu powinnam dołączyc umowe na dostawe wody typu EDEN(te wielkie butle 18,9l dowożone do domku), mam to ustrojstwo nawet teraz w mieszkaniu i powiem wam ze doskonale sie sprawdza bo nie musze sama nosić "flaszek" z zakupów i mniej śmieci do wynoszenia...no i ekologicznie bo butle wielorazowego uzytku, dlatego nie przeraża mnie dostarczanie wody pitnej do domu, poczekam aż sami wybudują wodociąg (u mnie dlugosci ca. 100m), tylko u mnie w planie jest to za 2 a nie za 5 lat jak u ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos brał drewno na wiezbę z tartaku w Leszczynach od p.Szymury?

 

Brałem od niego całą więźbę pod dachówki - zrobił w terminie - więźba była zaimpregnowana - można było nawet deczko negocjować. Brałem też od niego deski itp. Budowlańcy i mistrz od dachu orzekli, że więźba była ok. Dał mi też jakiegoś traktorzystę który mi całość pozwoził na budowę. Nie szukałem jednak po innych tartakach ani też w górach gdzie podobno jest taniej bo tu było bliżej i wielu znajomych brało od niego.

 

Dach stoi obłożony dachówką i na razie nic mu nie dolega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że większość osób kupuje okna dachowe w Budozbycie. Namierzyłem firmę Velset z Katowic, która specjalizuje się w oknach na dach. Zastanawiam się czy przy większej ilości okien tak jak u mnie nie opłacałoby się porównać cen z hurtowniami poza Rybnikiem. Może ktoś sprawdzaj już u nich ofertę?

 

 

Też raczej zdecyduję sie na Velset rabat 28% od cennika przemawia za nimi. Są tańsi od miejscowych hurtowników i biorąc u nich okna mam Veluxy jeszcze taniej niż Fakro lokalnie. Sprawdzałem też komentarze na alledrogo i wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno może podpowiecie gdzie, za ile i jakiej firm kupowaliście komin systemowy fi 200 z wentylacją u mnie na razie faworytem jest Terom z Mszany 2100 za 6,33mb Plewa. Proszę o ew info

 

mi przywiezli w tamtym tygodniu komin CRH fi 180 wysokosc kolo 4m na razie, w tym 2 ciagi spalinowe +3 wentylacyjne za 3300 zl brutto, jak na razie wszystko idzie z budozbytu ale beton na strop bedzie od matuszka bo ma 15zl taniej na m3

 

fakro 78*140 FTP-V07 z kolniezem wycenili na 1306 zl brutto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno może podpowiecie gdzie, za ile i jakiej firm kupowaliście komin systemowy fi 200 z wentylacją u mnie na razie faworytem jest Terom z Mszany 2100 za 6,33mb Plewa. Proszę o ew info

 

Ja brałem 2 kominy(komplety), oba systemowe. Do kotłowni komin IBF Classic fi 180 (11 mb), do salonu do kominka komin EFFE2 fi220 (10,5 mb), do tego po 27 pustaków wentylacyjnych 2 i 3 komorowych. Całość kosztowała mnie ok 6tys. Kupowane u mury (Mura GTM) Rybnik Boguszowice.

Swoją drogą jeśli nie zależy ci na dodatkowym ociepleniu komina wełną (jak w przypadku IBF) to kominy EFFE2 wychodzą chyba najtaniej na rynku, a przynajmniej tu w okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem komin systemowy , ocieplany firmy LEIER o długości 11 metrów i średnicy 200 mm, ale przywiózł mi go przewoźnik wraz z phorotermami z małopolski. Na naszym terenie te kominy też można kupić. Podobno lepsze są systemy kominowe firmy SCHIEDEL , ale LEIER akurat był trochę tańszy a poza tym jak porównywałem to kominy te (tych samych typów) niczym praktycznie się między sobą nie różniły poza drobnymi szczegółami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

będę wiercił studnię głębinową na ul.Sygnały 7 Rybniku,przez firmę z Brzeszcz-ich strona http://www.wiercenie-studni.com.pl,rzetelni i fachowi,oglądałem ich studnie u jednego pana w Suszcu:wstępnie 250zł mb z materiałem,jeśli by się znalazło kilku chętnych lub choć jeden więcej cena za odwiert będzie niższa.wczoraj z tym panem rozmawiałem nr.tel.502318815.Jeśli ktoś byłby zainteresowany proszę o kontakt na forum,e-mail:[email protected],tel.785090442,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

będę wiercił studnię głębinową na ul.Sygnały 7 Rybniku,przez firmę z Brzeszcz-ich strona http://www.wiercenie-studni.com.pl,rzetelni i fachowi,oglądałem ich studnie u jednego pana w Suszcu:wstępnie 250zł mb z materiałem

 

Witam Bulajev

Te 250zł to netto czy brutto? a jak z szukaniem wody? sam musisz czy maja jakiegoś "magika"?

ja mam działkę w Kłokocinie i tez będę wiercił mam ofertę za 260zł netto

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...