Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

witam,mam pytanko,czy ma ktoś zamontowaną pompę ciepła w swoim domku w okolicach Rybnika?czy można byłoby zobaczyć u kogoś jak ta pompa pracuje w rzeczywistych warunkach i porozmawiać z kimś o kosztach instalacji i eksploatacji

Oraz proszę namiary o dobrą i tanią ekipę do budowy ogrodzenia,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

dla tych co wiercili studnie napiszcie jaki proponują Wam koszt zabudowy pompy mnie telefonicznie wychodziło, że 1400 pompa 500 przeponówka 200 robocizna Jak przyjechali na miejsce wycenili całość na 3900 (2000 pompa zds 3.19, przeponówka 511, zawory itp.500zł, obudowa studni z robocizną 900zł!!!)

Liczyłem, że koło 3000zł mogę zapłacić ale z tą kwotą przesadzili.

 

Tak, też odnoszę wrażenie, że na początku nie mówią kosztów do końca, rozkładają majdany a potem człowiek już dochodzi do wniosku że i tak trzeba zrobić.

 

Dla mnie to dobra nauczka na początku procesu budowlanego, że zanim nie wiem ile dokładnie coś kosztuje, to nie wpuszczać na plac.

 

Zabudowa studni (czyli obudowa na głębokości 1,2 m poniżej strefy przemarzania + kręgi - oni proponują z tworzywa nie z betonu, że niby nie przepuszczają wód zewnętrznych) powiedzieli 800 zł.

 

Oczywiście do tego dojdzie pewnie jakiś osprzęt, pewnie kolejnych parę stówek.

 

Jutro zadzwonię do nich i szczegółowo się wypytam co jeszcze będą robić krok po kroku i za ile.

 

Jeśli chodzi o pompę to zaproponowali mi niby takiego włoskiego Mercedesa za 1500 zł, ja stwierdziłem że mi Skoda wystarczy - polska pompa, zdaje się SKM 200, ok 700 zł.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki,

do mojej "Złotej Listy Wykonawców" dopisuję STOLARZA.

:D :D :D

 

Polecił mi go Sergiq77.

Sergiq, wiszę Ci flachę !

;)

 

Stolarz okazał się rewelacyjny, pięknie wykonał mi :

- drzwi zewnętrzne ( dębowe )

- drzwi wewnętrzne ( dębowe )

- schody z balustradą ( dębowe )

- balustradę na antresoli 5 m ( dębową ).

 

Całość wykonana przepięknie, dokładnie tak jak chciałam - wykonał pięknie wszystkie moje pomysły, nawet te dziwaczne.

;)

 

Ponadto ma naprawdę ludzkie ceny.

 

Bardzo utalentowany, uczciwy i sympatyczny młody człowiek.

Jesteśmy OGROMNIE zadowoleni z jego usług.

 

Podaję od razu namiary :

P. Karol Mrozek ( Wodzisław - Zawada )

tel. : 692-542-824

 

Dobrze sobie trochę wcześniej rezerwować jego usługi, najlepiej z 2-miesięcznym wyprzedzeniem.

 

POLECAM ZDECYDOWANIE.

:yes::yes::yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas w szalunkach tez...jakies 10 cm, az sie boje co bedzie do rana, mam nadzieje ze chudy beton zdążył wyschnąć :(

 

pompiemy co godzina - góra dwie, a stopa cały czas pod wodą, a jest dosyć wysoka, gdyż szalunki robili w czwartek kiedy już padało, zalewali w piątek i mieli przeszkody na drodze - musieli ominąć rurę kanalizacyjną wychodzącą z domu rodziców (rozbudowujemy budynek rodziców), w związku z tym stopa w niektórych miejscach ma i z 50cm.

Niestety mamy bardzo wysoki poziom wód gruntowych.

 

A do tego praktycznie nie można z domu wyjść, gdyż do drogi przejazdowej prowadzi 25 m kawałek naszej prywatnej drogi i cały stoi w wodzie - z 15 cm spokojnie ;(

 

Aby już przestało padać.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mala ciekawa informacja: zauwazylem ze kostka granitowa w regionie idzie w dol. jakies 3 tygodnie temu z transportem byla po 340zl, teraz 300zl . Mowa o formacie 4/6 szary czy tez szaro-rudy.Warto sie zastanowic nad brukowaniem z granitu calego obejscia :D

ponawiam ogloszenie o zbyciu piachu . nadal aktualne

 

Gdzie ta kostka ? Napisz please :) Na allegro chodza po 200 :( Tylko ten transport.. :) Ale 300 to od biedy tez dobra cena ;) Ja chce na calym podjezdzie granit.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kto w naszym regionie robi dobre okna plastikowe.

Proszę o odpowiedz użytkowników a nie producentów.

 

Witam,

My braliśmy okna od Molitora siedziba w Bełsznicy i Pszowie, jesteśmy zadowoleni z okien i obsługi.

 

Ja z kolei potrzebowałabym namiary na firmę od ocieplenia zewnętrznego, będę wdzieczna za wszelkie informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei potrzebowałabym namiary na firmę od ocieplenia zewnętrznego, będę wdzieczna za wszelkie informacje

 

Mi ocieplał ( styropianem ) mój tynkarz - p. Damian.

Tel. 695-305-858.

 

Ceny :

- styropian, siatka, klej - 27 zł / m2.

- do tego tynk - dodatkowe 13 zł / m2.

Razem wyszłoby 40 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...