Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Kurcze ja nawet słyszałem że potrzebne są rzuty piwnic :)

 

No tak, zapomnialam o projekcie. Ale w naszym przypadku to kobietka tylko zobaczyla projekt, zaznaczyla sobie w którym miejscu będzie dom żeby wiedzieć w którym miejscu będzie podłączenie do wodociągu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

No tak, zapomnialam o projekcie. Ale w naszym przypadku to kobietka tylko zobaczyla projekt, zaznaczyla sobie w którym miejscu będzie dom żeby wiedzieć w którym miejscu będzie podłączenie do wodociągu.

 

Dzięki wielkie

No nic za kilka dni powinien dotrzeć projekt, myślę że będzie szybka adaptacja, i wtedy coś ruszy. Na razie cieszę się beztroskim życiem :)

Byle zamknąć piwnicę w tym roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Queene,

wysłałam Ci priva.

;)

 

Jozek_Zory,

dzięki za "życiowe" podejście do świadectwa energetycznego.

Wezmę najtańszy.

;)

 

Tamaryszek,

namiar na stolarza stronkę lub dwie wcześniej.

;)

 

Jutkap,

dzięki za linka.

Zadzwonię.

;)

 

AManys,

Twój geodeta - p. Krzysztof wyjeżdża na 2-tygodniowe wczasy.

Ale potwierdzam - ma dobre ceny.

Za mapkę powykonawczą wziąłby 500 - 600 zł podczas gdy inni śpiewają............ koło 1.000 zł.

Szok.

 

Poleci mi więc ktoś jakiegoś geodetę ?

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ago nr 1 - bardzo ładne schody i balustrada. A najbardziej to podobają mi się te okna nad schodami :)

Opiniami na Wnętrzach się nie przejmuj, internet ma to do siebie, że ludzie mogą anonimowo wypisywać różne rzeczy, niekiedy wyżywając się na innych, a niekoniecznie się na czymkolwiek znać;). Forum Muratora na szczęście inne jest.

 

My czekamy na PnB.

Co do piwnic, my nie będziemy mieć, między innymi ze względu na podmokły teren, poza tym ogrzewać będziemy gazem, więc wystarczy pomieszczenie gospodarcze. Ja trochę się obawiam, gdzie pochowam różnorakie graty, bo tego się zawsze uzbiera!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

;)

 

My też nie mamy piwnic - m.in. ze względu na koszty, ale przede wszystkim mam dom na spadzie działki ( jakby w takiej niecce ) i cała woda z góry idzie na dom.

Podczas badań geotechnicznych wyszło, że teren podmokły i piwnice... niewskazane.

Niby jest drenaż, ale mógłby nie dać rady.

I też ogrzewamy gazem - kotłownia jest w domu, to pomieszczenie "czyste" i przy okazji bedzie tam pralnia i suszarnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wtedy kompletną wiedzę co będziesz miała POD domem.

U mnie wyszły ważne rzeczy :

- że sama glina i oczyszczalnia drenażowa nie wchodzi w grę

- dość podmokły teren

- obowiązkowy rozbudowany drenaż wokół domu

- piwnice raczej niewskazane

 

Koszt 1 tys. zł.

 

My to zrobiliśmy bo początkowo mielismy budować dom z prefabrykatów.'

Ale potem zrezygnowaliśmy.

 

Ale badanie się przydało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłam.

Niestety, nie chce zrobić.

 

On jest z Rybnika a ja z Wodzisławia.

Dla Wodzisławia nie robi - problemy są i ma ich dość.

Problemy dotyczą megaopóźnień - w Wodzisławiu na taką mapkę czeka się.... do trzech miesięcy.

W Rybniku - około miesiąca.

 

:(

 

504014781(Marcin Stańczak) - to mój Geodeta sprawdź u niego on jest dość tani i specjalizuje się tylko w rejonie wodzisłwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja jeszcze nie podjęta w sprawie piwnic, ciągle się wahamy. We wtorek idziemy do architekta dowiedzieć się co on o tym sądzi. Ale gdyby tak doszło do tego, że piwnic by jednak nie było, to proszę o radę, co sądzicie o takim usytuowaniu kotłowni w domu. Tak było w pierwotnym projekcie, po dodaniu piwnic zrezygnowaliśmy z niej na korzyść powiekszenia pokoju i łazienki. Kotłownia to pomieszczenie nr 7. Teraz ma 4m2, może udałoby się ją troszke powiększyć. W grę wchodzi ogrzewanie ekogroszkiem, bo gazu u nas brak. Niżej rzut parteru.

 

http://pprojekt.pl/foto/rzuty/551odb_mini_rzut1o.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja jeszcze nie podjęta w sprawie piwnic, ciągle się wahamy. We wtorek idziemy do architekta dowiedzieć się co on o tym sądzi. Ale gdyby tak doszło do tego, że piwnic by jednak nie było, to proszę o radę, co sądzicie o takim usytuowaniu kotłowni w domu. Tak było w pierwotnym projekcie, po dodaniu piwnic zrezygnowaliśmy z niej na korzyść powiekszenia pokoju i łazienki. Kotłownia to pomieszczenie nr 7. Teraz ma 4m2, może udałoby się ją troszke powiększyć. W grę wchodzi ogrzewanie ekogroszkiem, bo gazu u nas brak. Niżej rzut parteru.

 

http://pprojekt.pl/foto/rzuty/551odb_mini_rzut1o.gif

 

A nie myślałaś nad tym aby garażu nie robić w bryle budynku tylko obok dobudować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałaś nad tym aby garażu nie robić w bryle budynku tylko obok dobudować?

 

Nie bardzo mogę, działka wąska, 18,7 m, a dom szeroki na 10,6 m. Mimo, że działka ma 30 arów to części budowlanej jest 800 m, na reszcie nie mogę nic postawić. Przed domem stoi blaszak, który pewnie już zostanie, bo mamy dwa auta i pewnie zawsze tak będzie. Garaż za domem też nie bardzo, bo zostanie tam niewiele metrów z budowlanki, a z tarasu oglądać ściany garażu.... Marzy mi się inny widok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrazam sobie kotłowni na groszek w tym miejscu i myśle, że to za małe pomieszczenie. Gdybym musiała u siebie zrobić tę zmianę, to kotłownia byłaby w pomieszczeniu 3, oczywiście bez okna na taras, przejście do niej przez wiatrołap i garaż, żeby jak najmniej brudu dostawało sie do domu. Może zrobiłabym jeszcze drzwi zewnętrzne z kotłowni z prawej strony, coby z węglem i popiołem nie latac przez garaż i brudzić (ale to juz niekoniecznie). Kuchnie zrobiłabym w pomieszczeniu nr 5, byłaby zamknięta, co dla mnie ma plusy, teraz mam kuchnie zamkniętą, ale przenieśliśmy pokój telewizyjny z dalszej części domu, bliżej tej kuchni, to jak mały ogląda telewizor to niestety trzeba wołać, że ma przyciszyć, bo pogadac w kuchni nie mozna (lubie ciszę), a on podgłaśnia, jak hałasy z kuchni mu przeszkadzają. Mialabyś kuchnie z przodu, nie wiem jak z kierunkami świata, od której to strony i czy z kuchni widok byłby na furtkę (to jest plusem, że widzisz, kto u drzwi Twoich stoi). Pomieszczenie 6/7 ewentualnie WC dla gości/spiżarka/garderoba (masz mały wiatrołap i 3 drzwi). Komin przeniesiony na ścianę kotłowia/salon czyli 4/3, ale nie wiem jak z dachem, czy mozna.. Nie wiem czy koniecznie musisz mieć ten pokój na dole, bo w tym przypadku go tracisz.

Ewentualnie druga opcja to 6/7 jako kuchnia, jak chcesz ją mieć w salonie, a z 5 - garderoba/WC/spiżarnia, może z przejściem z wiatrołapu, ale to dla mnie gorsza opcja, bo elewacja chyba straciłaby na wyglądzie (okna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projektu szukaliśmy bardzo długo, ten spełnia nasze wszelkie oczekiwania. Wszystko jest w nim na swoim miejscu. Pokój na parterze musi być. Na górze niby są 4 pokoje, ale każdy już zagospodarowany.

Dom wygląda tak

 

http://forum.muratordom.pl/image.php?u=56360&dateline=2010

 

Po likwidacji okna wydaje mi się, że nie wyglądałoby to za ciekawie. Kuchnia od strony tarasu wydaje mi się lepszym rozwiązaniem aniżeli z przodu domu.

Opał trzymany byłby gdzieś na dworze, w kotłowni tylko zapas na kilka dni. Znajoma również tak ma to rozwiązane i kotłownie mniej więcej tej wielkości i powiedziała, że nie jest to aż tak uciążliwe.

Rzut naszego domu trochę się różni od tego

 

http://pprojekt.pl/foto/rzuty/551odb_mini_rzut1o.gif

 

Nie mamy przejścia z wiatrołapu do garażu, a wejście do kotłowni byłoby z tego małego korytarzyka, z którego wchodzi się do pokoju i łazienki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej perspektywy popieram zamianę na 5 również bo:

 

- powierzchnia pomieszczenia nr 3 jest strasznie mała (jeśli włożysz tam aparaturę CO zostanie ci strasznie mało miejsca na składowanie worków z opałem może 5-6 się zmieści)

- za każdym razem musisz donosić worki z eko-groszkiem i wynosić popiół to wyobraź sobie sprzątanie po tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...