Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Lisek_77 moim zdaniem to bardzo dobra cena, ja za dom na planie krzyża ale troszke większy niż twoj (garaż ~42m2 na poziomie parteru), piwnice podobnie do twoich, parterowka bez poddasza robiona od podstaw z kompletnym dachem płacę 2x tyle co ty

 

Tak też właśnie mi się wydawało, zwłaszcza ważne jest dla mnie że ekipa sprawdzona no i że znaleźli termin.

Dzięki za słowa pociechy :-) !!

 

 

Lisek_77,

oferta jest naprawdę dobra.

Jeśli ekipa jest świetna - bierz.

Dobra ekipa to skarb.

 

P.S.

Ja podobnie jak Queen, zapłaciłam więcej.

;)

 

No właśnie, dla mnie ważne że ekipa sprawdzona, co zawłaszcza na początku budowy jest dla mnie super ważne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Mam podobny. Tez z dwoma wykuszami :)

 

Mysle, ze tania nie jest ale jezeli ekipa sprawdzona, pewna, szybka, a Tobie sie nie chce szukac i zgrywac roznych ekip - to az takiej tragedii nie ma i warto wziasc. Od tego etapu zalezy cala reszta.. Jak zrobia dobrze, to kazdy kolejny etap bedzie latwiejszy :)

pozdr.

 

Tak, i tu właśnie wyraziłeś kwintesencję moich planów :-)

Wiem, że są dobrzy i to dla mnie ważne. Jako osoba mocno zapracowana i mocno dzieciata :-) wolę, żeby jedna ekipa robiła jak największe odcinki, co bym nie musiał się za bardzo rozdrabniać.

Pieniądze oczywiście są ważne, ale ja chcę - jak napisałeś - stan SSO mieć przed zimą, a w przyszłym roku najpóźniej do września - października się wprowadzać (się okaże :-))

 

 

a mi sie wydaje Lisku ze troche drogo te 45 tys, ja w tym roku place za SSO 46 tys calosc, od koparki po polozenie ostatniej dachowki. ekipa ma swoj sprzet od koparki na poczatek po stemple i wszystkie potrzebne narzedzia z niwelatorem lacznie. nasz dom ma wymiary 16,4x 13,3m tyle, ze bez piwnic w sumie to mozesz zobaczyc w dzienniku budowy. byly firmy ktore oferowaly ta sama robote od 30 do 90 tys za sso, ale ta byla bardzo polecona i sie sprawdza i nawet majster ma skonczone studia budowlane :)

 

Hmm, rzeczywiście cena dobra, nie masz piwnic, ale za to masz dach.

Tak więc mimo wszystko zamierzam te ok. 5 tyś. zbić z ceny.

 

Dzięki za wszystkie wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lisek,

naprawdę cena jest ok - bierz ekipę.

 

I jeszcze jeden ważny aspekt : CZAS.

A CZAS to pieniądz.... i ŚWIĘTY SPOKÓJ.

Jeśli obiecują 3 miesiące to rewelka !

 

Ja brałam różne ekipy do poszczególnych etapów ( ale mocno wyspecjalizowanych tylko w swojej dziedzinie ) i trwało to w sumie długo :

zaczęliśmy budowę pod koniec sierpnia - prace trwały do listopada.

Potem przerwa zimowa.

Ruszyliśmy znowu w lutym / marcu i dom został pokryty dachem w maju.

Więc stosunkowo długo.

 

Bo wierz mi, czasami BARDZO CIĘŻKO jest zgrać ekipy, dopasować terminy jak TY chcesz.

Niby wszystko wcześniej pozamawiane... ale.... życie.

Czasami to po prostu niemożliwe. Często z przyczyn całkowicie niezależnych od Ciebie czy ekipy.

 

Ekipę bierz śmiało.

 

Powodzenia.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za rady odnośnie mojej piwnicy. Decyzja dziś została podjęta. Właśnie wróciłam od architekta. Piwnic nie będzie. Kotłownię robimy z pokoju na dole. Aby nie trzeba było stawiać dodatkowego komina trochę poprzesuwaliśmy pomieszczenia na dole. Na czerwono zaznaczyłam łazienkę. Musimy zrezygnować z prysznica na dole, bo będzie za mała. Ale jak nie będzie pokoju to i bez prydznica damy radę. Na niebiesko to kotłownia. W tej wnęce będzie stał piec. Na żółto drzwi, jedne na zewnątrz domu, drugie z wiatrołapu. I automatycznie zamkniemy wiatrołap kolejnymi drzwiami (docelowo miało ich tam nie być). Rzut parteru poniżej

 

http://img30.imageshack.us/img30/1038/rzutf.jpg

 

Tyle ze zmian. Wydaje nam się, że podjęliśmy dobrą decyzję. Dużo nad tym myśleliśmy (trochę za późno). Rozmawialiśmy z sąsiadami, obserwowaliśmy co się dzieje na działce, no i decyzja mogła być tylko jedna. Bo nie sztuka władować w piwnice grube pieniądze, a potem przez całe życie żałować pompując z niej wodę.

 

No ale mamy nauczkę, teraz będziemy nad wszystkim się siedem razy zastanawiać, zanim podejmiemy decyzję.

 

Co do kosztów zwiazanych z poprawą projektu, to nie ponieśliśmy żadnych. Architekt zmieni to gratis. Pozwolenia też nie musimy zmieniać. Powiedział, że Starostwo w Rybniku nie wymaga zmiany PnB w takich przypadkach. Gdyby sytuacja była odwrotna, czyli dorabialibyśmy piwnicę, to wtedy tak. Ale jeżeli rezygnujemy z czegoś, na co pozwolenie było to nie trzeba tego zgłaszać. Także odbyło się bez większych stresów.

 

Teraz tylko czekać, aż przestanie padać, aby ta woda trochę opadała i ruszamy ze stanem zero. Na ten rok tyle. Pełną parą ruszymy w przyszłym.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gitara a czy kto umie mi odpowiedzieć na pytanie i ewentualnie podac jakieś namiary na taniego geodete :D

Wtam ja miałam taniego i dobrego geodetę jak co mogę posłać namiary na priv mnie wziął za wytyczenie budynku 300 zł.

A ja nadal poszukuję stali proszę o jakieś namiary czy komuś coś nie zostało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtam ja miałam taniego i dobrego geodetę jak co mogę posłać namiary na priv mnie wziął za wytyczenie budynku 300 zł.

A ja nadal poszukuję stali proszę o jakieś namiary czy komuś coś nie zostało?

 

W takim układzie proszę o namiary :) prosze mi powiedzieć czy istnieje możliwość zerwania umowy z obecnym geodeta jest za drogi :( skąd taka rozpiętość cenowa między nimi :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm tylko to jest wkurzające, że nie ma jednej stawki na te samą usługę jak człek nie sprawdzi w kilku miejscach to masakra obudzi się z ręka w nocniku :) stawki rybnickich geodetów fiu fiu....

 

Z poprzedniej strony jak najbardziej polecam miła pani i konkretna cena też bardzo przystępna tańsza niż te zdzirusy z Rybnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim układzie proszę o namiary :) prosze mi powiedzieć czy istnieje możliwość zerwania umowy z obecnym geodeta jest za drogi :( skąd taka rozpiętość cenowa między nimi :/

Poszło na priva. Pozdrawiam mam nadzieję, że pomogłam a jeśli chodzi o zerwanie umowy to wszystko zależy od mówy jaką zawarłaś i jakie tem są warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...