Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

a ja nadal szukam ekipy wykonawcow ... jak wiecie ze ktos jest dobry i mialby czas tegorocznej jesiani ... muraza i dekarza potrzeba !!!

 

narazie mam namiar od AGI - dzieki

i zglosil sie do mnie pan ktory ma ekipe - jutro biore sie za dzwonienie ... powiedzcie mi prosze jakie koszty wchodza w gre przy budowie domu podpiwniczonego ??

jestem w temacie kompletnie zielona wiec nie wiem jak sie to liczy - od powierzchni ?? szacunkowo ?? od materialu z jakiego sie buduje ??

 

a i dodam cos od siebie w temacie badan geotechnicznych /ktos o tym pisal/ jestem geologiem ale i przyszlym inwestorem :) czasem nie warto szukac daleko skoro mozna znalezc blisko :) Rybnik na weglu stoi i w zdecydowanej wiekszosci wszyscy siedzimy na TERENACH GORNICZYCH :) czasem warto pofatygowac sie do dzialu TMG kopalni na ktorej terenie sie budujemy a tam mily pan geolog /badz pani geolog jak w moim przypadku/ powie wam jakie grunty buduja podloze waszej przyszlej budowli !!! druga rzecz to pomoc sasiedzka :) latwo sprawdzic czy sasiedzi borykaja sie z woda w piwnicy o ile piwnice maja :) trzecie zrodlo to studnie !! na kopalniach jest obowiazek rocznego monitoringu - oni wiedza na jakiej wysokosci jest poziom wod gruntowych w naszej okolicy :) no a jesli studnie ma ktos z sasiadow to wystarczy popatrzec czy woda w studni jest glebiej niz na 4-5m /widac na oko :)/ bo zasadniczo nas taka glebokosc interesuje :) przy okazji podpytac sasiada w czym ta studnia kopana i czy jest duzo wody :) /jak duzo to mozna liczyc ze w podlozu sa piaski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Daga&Adam,

a z ciekawości napisz też, jaki kolor wybrałeś z tego KABE ?

Podaj numer.

Akurat wzornik mam w rękach - dostałam na kilka dni.

;)

 

Aga,

z samym wzornikiem to trochę nie teges. kolory wychodzą inaczej. Ja szukalem w okolicy tynku jaki mi się podoba i dopiero do tego próbowałem dopasować kolor z wzornika. Trochę mozolna robota, ale się udało (właścicielka nie pamiętala jaki kolor - pozdr. dla pani z Poziomkowej w Katowicach)

ja mam kabe silikonowy, kolory bodajże 10600 10590.

Po położeniu wyglądały nie najlepiej i dopiero jak dobrze wyschły to zmieniły kolor na taki jaki miał być (kamień z serca!!!!). Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lisek,

naprawdę cena jest ok - bierz ekipę.

 

I jeszcze jeden ważny aspekt : CZAS.

A CZAS to pieniądz.... i ŚWIĘTY SPOKÓJ.

Jeśli obiecują 3 miesiące to rewelka !

 

Ja brałam różne ekipy do poszczególnych etapów ( ale mocno wyspecjalizowanych tylko w swojej dziedzinie ) i trwało to w sumie długo :

zaczęliśmy budowę pod koniec sierpnia - prace trwały do listopada.

Potem przerwa zimowa.

Ruszyliśmy znowu w lutym / marcu i dom został pokryty dachem w maju.

Więc stosunkowo długo.

 

Bo wierz mi, czasami BARDZO CIĘŻKO jest zgrać ekipy, dopasować terminy jak TY chcesz.

Niby wszystko wcześniej pozamawiane... ale.... życie.

Czasami to po prostu niemożliwe. Często z przyczyn całkowicie niezależnych od Ciebie czy ekipy.

 

Ekipę bierz śmiało.

 

Powodzenia.

;)

 

Tak, wiem że zgranie ekip to zawsze problem.

 

Całe szczęście z racji tego, że sporo w życiu już remontowałem, dysponuję już wieloma sprawdzonymi ekipami: elektryk, instalator CO i woda, wykończenówka, parkiety, także będę się starał to jak najlepiej zgrać.

 

W zasadzie szukam tylko jeszcze fachowej ekipy do dachu płaskiego, najlepiej autoryzowanej przez producenta konkretnego systemu, np. Icopal.

 

:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. ;)

Zgadza się - oj, te wzorniki coś bardzo nie teges są...

:(

 

W ostatecznosci zawsze mozna zamowic jakas mala ilosc na testy. Nie wiem, czy sie da i czy sa mniejsze wiaderka. Ja juz swoj tynk "przetestowalem" na plycie KG i efekt jest jak najbardziej OK - dokladnie taki kolor chcielismy :-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. ;)

Zgadza się - oj, te wzorniki coś bardzo nie teges są...

:(

 

W ostatecznosci zawsze mozna zamowic jakas mala ilosc na testy. Nie wiem, czy sie da i czy sa mniejsze wiaderka. Ja juz swoj tynk "przetestowalem" na plycie KG i efekt jest jak najbardziej OK - dokladnie taki kolor chcielismy :-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos ma namiary na "cos" do zasypania części niepodpiwniczonej ? żwirek, piach, pospółka, łupek, może byc mieszane nawet z glina, może byc najgorszej jakości cokolwiek poza czarna ziemia - w cenie poniżej 27zl/tona ??

 

Pewnie - najlepszy bedzie piasek zuzlowy - sprzedaje go firma pod elektrownia rybnik. Pieknie sie zageszcza, to material mineralny. Jest lekki wiec z tony wychodzi go bardzo duzo. Jest tani - ok 7 pln / t. Polecam :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten piasek zuzlowy sprzedaje UTEX:

 

http://www.utex.com.pl/index.php?id=czc4bWs5N2JwMjM0MA%3D%3D

 

Ale zadzwon lepiej spytac, czy mozna to stosowac jako podsypke pod chudziaka (czy nie wydziela jakichs gazow etc).

 

A swoja droga - pod chudziaka absolutnie nie dawaj zadnych byle jakich materialow - a juz absolutnie gliny, nawet troche !!! To ma byc czysty piasek zageszczany warstwami, inaczej chudziak razem z wylewka i pozniejszymi warstwami podlogi bedzie Ci sie normalnie zapadal. Chyba, ze chcesz na tym wylac normalna plyte stropowa :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nadal szukam ekipy wykonawcow ... jak wiecie ze ktos jest dobry i mialby czas tegorocznej jesiani ... muraza i dekarza potrzeba !!!

 

narazie mam namiar od AGI - dzieki

i zglosil sie do mnie pan ktory ma ekipe - jutro biore sie za dzwonienie ... powiedzcie mi prosze jakie koszty wchodza w gre przy budowie domu podpiwniczonego ??

jestem w temacie kompletnie zielona wiec nie wiem jak sie to liczy - od powierzchni ?? szacunkowo ?? od materialu z jakiego sie buduje ??

 

 

No to ja na priva wyślę namiary na swoją ekipę - można się z nimi dogadać, nie znalazłam na nich żadnej krytycznej oceny. Mi dopiero będa robić więc sama nie moge za dużo o nich powiedzieć :) ale mają skończyć u nas we wrześniu więc może potem znajdą czas :) A i dodam że jest to ekipa do całego stanu SSO - fundamenty, piwnice, ściany, kominy, schody, dach.

A co do ceny - jest różnie. U nas brali pod uwagę wszystko. Złożoność projektu (ile kominów, ile ścian, ile schodów,, ajki dach) , rodzaj materiału (jaki strop, z czego ściany, jakie kominy, jakie pokrycie dachu). najlepiej podzwonić, popytać.

I nie podejmować pochopnych decyzji - targować się, negocjować. Zawsze jest parę złotych do zbicia :) I warto obejrzeć wczesniejsze budowy Wykonawców!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten piasek zuzlowy sprzedaje UTEX:

 

http://www.utex.com.pl/index.php?id=czc4bWs5N2JwMjM0MA%3D%3D

 

Ale zadzwon lepiej spytac, czy mozna to stosowac jako podsypke pod chudziaka (czy nie wydziela jakichs gazow etc).

 

A swoja droga - pod chudziaka absolutnie nie dawaj zadnych byle jakich materialow - a juz absolutnie gliny, nawet troche !!! To ma byc czysty piasek zageszczany warstwami, inaczej chudziak razem z wylewka i pozniejszymi warstwami podlogi bedzie Ci sie normalnie zapadal. Chyba, ze chcesz na tym wylac normalna plyte stropowa :)

pozdr.

 

dokładnie, bedzie na to płyta stropowa, stąd to "byle co" :) dzieki za namiary, na pewno to sprawdzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc tak - maja 2 rodzaje - piasek żużlowy po 8zl/t netto i kruszywo żużlowe ulepszone po 10zl/t netto, te "lepsze" jest z dodatkiem spoiny ichniejszej, nadają sie do do zasypania jednak jak sie to zagęści to juz nic tam w tym nie da sie kopać, jedynie wykuwac młotem, więc wszystkie instalacje muszą byc przeprowadzone wcześniej bo później nie da sie tego ruszyć, wg mnie ma to swoje dobre i złe strony, podpytam mojego wykonawcę co o tym sądzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nowo budujących się :

czy ktoś z Was będzie budował kominy systemowe ?

 

Mamy ciągle na zbyciu elementy systemów kominowych SCHIEDEL,

a dokładnie typ SCHIEDEL RONDO PLUS.

SPRZEDAMY NAPRAWDĘ TANIO.

 

Są to następujące elementy SCHIEDEL RONDO PLUS :

 

- 23 pustaki kominowe Rondo Plus 12-16.

Płaciliśmy za nie 31,65 zł netto.

 

- 19 pustaków wentylacyjnych pionowych Rondo Plus 2-kanałowych.

Płaciliśmy za nie 19,46 zł netto.

- 13 szt. rur ceramicznych Rondo Plus 16.

Płaciliśmy za nie 27,60 zł netto.

 

- wełna mineralna Rondo Plus 16 - muszę dokładnie policzyć ile tam jest.

Była kupowana za 48,62 zł netto za mb.

 

 

Queene,

Ty nie chcesz ?

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my pod chudziaka wrzucalismy tylko gline z wykopow :) moj majster twierdzi, ze wszystkie budowy tak robi no i oczywiscie mam na to gwarancje! na tym jest megamocny beton b-20 a pozniej przyjdzie jeszcze bardziej twarda wylewka z plastryfikatorami. najlepiej sie dogadac z inwestorami ktorzy zaczynaja kopac fundamenty i za dobra "flaszke" oddaja kazda ilosc gliny, piachu czy czego tam maja (oczywiscie jak kopia pod piwnice). piach sie strasznie zle ubija bo sie rozchodzi a o ubijaniu warstwami to wogole chyba mozemy zapomniec bo taka operacja trwalaby pewnie z miesiac ?! tak mi sie wydaje :)

 

dzisiaj procz tego ogladalismy lazienki glownie na zorskiej w gotartowicach i hermesie, juz widzimy, ze jest tyle pieknych kachli i bez bolu glowy przy wyborze sie nie obejdzie

tyle ze w hermesie ceny sa o ponad polowe nizsze! gdzie ewentualnie proponujecie zajrzec za pieknymi lazienkami?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do lazienek jak byles na zorskiej to wejdz tez do kuczy ja rondzie - tam sa czesto inne ekspozycje i inne wzory !!

acha i kucza z tego co pamietam jest glownym dostawca geberitow na nasz region - moze tam uda sie wyhaczyc dobre ceny !! no ale trzeba wiedziec ze nalezy sie o to z nimi tluc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...