Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

co do lazienek jak byles na zorskiej to wejdz tez do kuczy ja rondzie - tam sa czesto inne ekspozycje i inne wzory !!

acha i kucza z tego co pamietam jest glownym dostawca geberitow na nasz region - moze tam uda sie wyhaczyc dobre ceny !! no ale trzeba wiedziec ze nalezy sie o to z nimi tluc :)

 

U "Kuczy" dobre ceny ?

Uśmiałam się, hahaha !

Najwyższe ceny w regionie !

:D

 

Ja kupowałam w "SANIMEX" w Rybniku.

I w "SANIMEX" w Gliwicach - tam jest trochę większy sklep.

Piękne płytki, dobre ceny, niezwykle miły i kompetentny personel.

I fajne upusty.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

U "Kuczy" dobre ceny ?

Uśmiałam się, hahaha !

Najwyższe ceny w regionie !

:D

 

Ja kupowałam w "SANIMEX" w Rybniku.

I w "SANIMEX" w Gliwicach - tam jest trochę większy sklep.

Piękne płytki, dobre ceny, niezwykle miły i kompetentny personel.

I fajne upusty.

;)

 

no ale to tak dziala ze oni firmie dadza taka cene ze sanimexowi sie oplaca sprzedac taniej ... a kucza szaraczkowi dobrej ceny nie da ... kiedys pracowalam w tej branzy /przez chwile/ i troche znajomosci zostalo :) mam nadzieje z nich skorzystac :) /np przedstawiciel handlowy z firmy elektromet to moj dobry znajomy z tamtych czasow :) mysle ze i kociolek i zbiorniki zalatwi mi w odpowiedniej cenie :)/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc tak - maja 2 rodzaje - piasek żużlowy po 8zl/t netto i kruszywo żużlowe ulepszone po 10zl/t netto, te "lepsze" jest z dodatkiem spoiny ichniejszej, nadają sie do do zasypania jednak jak sie to zagęści to juz nic tam w tym nie da sie kopać, jedynie wykuwac młotem, więc wszystkie instalacje muszą byc przeprowadzone wcześniej bo później nie da sie tego ruszyć, wg mnie ma to swoje dobre i złe strony, podpytam mojego wykonawcę co o tym sądzi

 

Biez bez zadnych dodatkow! Jak wezmiesz z dodatkiem to tylko dynamit to ruszy ;D ;D A tak powaznie - nawet ten bez dodatkow pieknie sie zageszcza i cholernie ciezko go ruszyc, nawet drapiac koparka :) Niektorzy brukarze wykorzystuja ten material do niwelacji terenu i bezposrednio na ten piasek klada kostke.

 

A swoja droga - ten piasek jest gdzies o polowe lzejszy od normalnego, wiec nie dosc, ze kosztuje tylko 7pln / tone, to z tej tony masz blisko 2 x wiecej materialu :-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W temacie KUCZY ==> jak sie ma znajomości to wszędzie się dostanie dobre rabaty. Co do GEBERITA to z przykrością stwierdzam ze nie tylko KUCZA jest głównym dostawcą, są inne hurownie w Rybniku które mają go bezpośrenio. Ja kupiłem ostatnio w innym sklepie także po znajmości GEBERITA DUOFIX po 450 zł brutto, oczywiście mowa o tej normalnej wersji, nie tej tanszej do ktorej jest tylko jedna płytka.

 

A co do kociolka to jeśli mogę poradzić to lepiej dołożyć i kupic cos z gubszej blachy niż ELEKTROMET, będzie dłużej służył.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biez bez zadnych dodatkow! Jak wezmiesz z dodatkiem to tylko dynamit to ruszy ;D ;D A tak powaznie - nawet ten bez dodatkow pieknie sie zageszcza i cholernie ciezko go ruszyc, nawet drapiac koparka :) Niektorzy brukarze wykorzystuja ten material do niwelacji terenu i bezposrednio na ten piasek klada kostke.

 

A swoja droga - ten piasek jest gdzies o polowe lzejszy od normalnego, wiec nie dosc, ze kosztuje tylko 7pln / tone, to z tej tony masz blisko 2 x wiecej materialu :-)

pozdr.

 

ja chyba kocham te forum !! dzieki za info :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biez bez zadnych dodatkow! Jak wezmiesz z dodatkiem to tylko dynamit to ruszy ;D ;D A tak powaznie - nawet ten bez dodatkow pieknie sie zageszcza i cholernie ciezko go ruszyc, nawet drapiac koparka :) Niektorzy brukarze wykorzystuja ten material do niwelacji terenu i bezposrednio na ten piasek klada kostke.

 

A swoja droga - ten piasek jest gdzies o polowe lzejszy od normalnego, wiec nie dosc, ze kosztuje tylko 7pln / tone, to z tej tony masz blisko 2 x wiecej materialu :-)

pozdr.

 

A niewiesz czy przy mocnych ulewach i dłuższym jeżdzeniu z czasem kostka tez siada na tym piasku??? Bo gosc z Bemat-u z Gaszowic powiedział mi ze kazda kostka z czasem siada, wiec po co mam komus mam płacić za położenie kostki jak również mi położone rzeze mnie może siąść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my pod chudziaka wrzucalismy tylko gline z wykopow :) moj majster twierdzi, ze wszystkie budowy tak robi no i oczywiscie mam na to gwarancje!

 

Nie chce zle wrozyc ale majstra to bym wywalil odrazu za takie rady. Poszukaj chocby tu na forum zdjec zapadnietych podlog, dziur w chudziakach, popekanych podlog i rozpaczy wlascicieli. Poczytaj watki ile ludzie musieli wydac kasy na naprawe tego. Moze jeszcze mozesz poprawic ? Glina absolutnie nie nadaje sie to zasypania fundamentow jezeli ma byc na niej chudziak. Jezeli zbrojona plyta stropowa - to bez znaczenia co tam bedzie.

 

na tym jest megamocny beton b-20 a pozniej przyjdzie jeszcze bardziej twarda wylewka z plastryfikatorami. najlepiej sie dogadac z inwestorami ktorzy zaczynaja kopac fundamenty i za dobra "flaszke" oddaja kazda ilosc gliny, piachu czy czego tam maja (oczywiscie jak kopia pod piwnice). piach sie strasznie zle ubija bo sie rozchodzi a o ubijaniu warstwami to wogole chyba mozemy zapomniec bo taka operacja trwalaby pewnie z miesiac ?! tak mi sie wydaje :)

 

Bo piasek trzeba leciutko zmoczyc przed zageszczaniem i zagesci sie idealnie! Glina nie zagesci sie *nigdy* ! Pod wplywem wody zawsze bedzie peczniec, po wyschnieciu - kurczyc sie. Akurat piasek zageszcza sie najlepiej ;) I naprawde nie trwaloby to miesiac czasu - wystarczy sensowny koparkowy, dobra zageszczarka i w jeden dzien masz zrobione jak nalezy! Mi glina ulozona z boku domu po pierwszej zimie siadla o ok 10cm (z tym, ze to byl nasyp wysokosci az 2,5m :-) Co z tego, ze na tym bedzie solidny beton i solidna wylewka - jezeli solidna to i ciezka, wiec tym gorzej. Chcesz ogladac pekajace fugi w lazienkach ? "Wiszace" w powietrzu listwy przypodlogowe (przymocowane do sciany, podczas gdy podloga opadnie o np. 2cm) ? To wszystko na forum muratora juz bylo wielokrotnie, ze zdjeciami!! Zycze Ci mimo wszystko, zeby nic takiego Ci sie nie przydazylo. Ale radze poczekac przynajmniej jedna zime / sezon z wykanczaniem podlog!!

 

dzisiaj procz tego ogladalismy lazienki glownie na zorskiej w gotartowicach i hermesie, juz widzimy, ze jest tyle pieknych kachli i bez bolu glowy przy wyborze sie nie obejdzie

tyle ze w hermesie ceny sa o ponad polowe nizsze! gdzie ewentualnie proponujecie zajrzec za pieknymi lazienkami?

pozdrawiam

 

Mi sie podobaly w Castoramie i tam tez kupywalismy plytki - maja calkiem fajny wybor no i katalog online - znajdziesz na stronach castoramy :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niewiesz czy przy mocnych ulewach i dłuższym jeżdzeniu z czasem kostka tez siada na tym piasku??? Bo gosc z Bemat-u z Gaszowic powiedział mi ze kazda kostka z czasem siada, wiec po co mam komus mam płacić za położenie kostki jak również mi położone rzeze mnie może siąść.

 

Jezeli podbudowa jest dobrze wykonana (tj. zageszczona) to nic nie ma prawa siasc :) To jest podstawa - jezeli dobrze zagescisz podloze to potem nic juz nie mozesz spieprzyc - conajwyzej estetycznie :-) Siada, jak sie nie chce zageszczac warstwami co 20-30cm lub jezeli ktos takie warstwy zageszcza zageszczareczka 60kg zamiast 200-300kg :-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a orientujesz sie kto w regionie wypozycza lub swiadczy usługi takimi zageszczarkami 200-300 kg ???

 

Pewnie - w 602 850 823 - w Niedobczycach naprzeciwko zabki. Gosc taki troche burakowaty ale najczesciej obsluguje jego zona :-) Maja tez transport i obslugujacego - nie pamietam za ile ale naprawde nie wychodzi to drogo :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech,

Daga&Adam,

Ty to jesteś nieoceniony na tej naszej Grupie.

;)

 

Co do zasypywania fundamentów.... gliną... :(

Pisaliśm to już tutaj kiedyś ( ale Forumowicz niestety nie chciał się dać przekonać ), że gliną absolutnie nie zasypuje się fundamentów.

Kochani, tutaj nie szukamy oszczędności !

Było o tym setki razy na FM, mam też artykuł w którymś z MURATORÓW - opisujący historię jednego z Inwestorów.

Niewesołą niestety.

 

Co do tej podbudowy pod kostkę...

to mi teraz daliście do myślenia.

Właśnie przymierzam się do kostki, ciekawe co mój wykonawca zaproponuje...

Najpierw wysłucham.... a potem go "zagnę", hihihihi !

;) ;) ;)

 

Kolorowych !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my pod chudziaka wrzucalismy tylko gline z wykopow :) moj majster twierdzi, ze wszystkie budowy tak robi no i oczywiscie mam na to gwarancje! na tym jest megamocny beton b-20 a pozniej przyjdzie jeszcze bardziej twarda wylewka z plastryfikatorami. najlepiej sie dogadac z inwestorami ktorzy zaczynaja kopac fundamenty i za dobra "flaszke" oddaja kazda ilosc gliny, piachu czy czego tam maja (oczywiscie jak kopia pod piwnice). piach sie strasznie zle ubija bo sie rozchodzi a o ubijaniu warstwami to wogole chyba mozemy zapomniec bo taka operacja trwalaby pewnie z miesiac ?! tak mi sie wydaje :)

 

dzisiaj procz tego ogladalismy lazienki glownie na zorskiej w gotartowicach i hermesie, juz widzimy, ze jest tyle pieknych kachli i bez bolu glowy przy wyborze sie nie obejdzie

tyle ze w hermesie ceny sa o ponad polowe nizsze! gdzie ewentualnie proponujecie zajrzec za pieknymi lazienkami?

pozdrawiam

Ad 1 Piasek zageszcza się idealnie , warstwy nie większe niż 30 cm + zagęszczarka mozna jeszcze polewać wodą - 1 dzień pracy 3 osoby + koparka, jeżeli ktoś ma zamiar wsypać piasek do wykopu i go udeptać to lepiej wrzuci gline:) ale też bym ją uwibrował

Ad 2 łazienki kupowałem w Eurostylu (hermes 1 pietro) wynegocjowałem najniższe ceny a objechałem tego troche łącznie z Katowicami , Gliwicami , mają wszystkich wiodących producentów płytek , wspominałem już wcześniej o dobrych cenach na armature hansa i groego, projekt gratis- eurostyl.rybnik.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...