Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Poza tym według mnie dawanie impregnatu nie na ścianę ale na ocieplenie też nie jest do końca trafne, bo woda i tak przejdzie pod styro do ściany i napotka golutką ścianę.

sprecyzuj, bo nie wiem o co chodzi z tym "impregnatem"

poprawnie wykonana izolacja p.wodna ściany piwnicy ocieplonej styropianem jest skuteczną izolacją i jeśli zakładasz, że "..nie jest do końca trafne, bo woda i tak przejdzie pod styro... " to się mylisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprecyzuj, bo nie wiem o co chodzi z tym "impregnatem"

poprawnie wykonana izolacja p.wodna ściany piwnicy ocieplonej styropianem jest skuteczną izolacją i jeśli zakładasz, że "..nie jest do końca trafne, bo woda i tak przejdzie pod styro... " to się mylisz.

 

Miałem na myśli, że - według mnie oczywiście - smarowanie izolacją przeciwwilgociową (tj. Dysperbitem) tylko styropianu a nie ściany nie jest ok, bo woda i tak migruje pod styropianem i dostanie się do ściany, którą będzie zawilgacała, jeśli nie jest posmarowana izolacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lisek_77

jeśli mamy ściane piwnicy ocieploną, to równie dobrze możemy zastosować izolacje p.wilgociową, p.wodną na styropian, jak w przypadku izolacji ściany bez ocieplenia.

samym Dysperbitem nie załatwisz izolacji p.wodnej ani ściany 1W ani 2W.

podałes kilka solidnych systemów izolacji p.wodnej ściany 1W, natomiast nie podałeś systemów izolacji p.wodnej ściany już ocieplonej twierdząc, że nie jest to trafne rozwiązanie. Może warto przedstawić obydwa sposoby i obiektywnie podejść do tematu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lisek_77

podałes kilka solidnych systemów izolacji p.wodnej ściany 1W

Pozdrawiam.

 

Trochę nam się skomplikował temat i się zapętliliśmy ;). Nie do końca się chyba rozumiemy.

 

Systemy jakie podawałem dotyczyły izolacji ścian piwnicznych przy założeniu użycia XPS a nie EPS - nie wiem dlaczego rozgraniczasz na ściany 1W i 2W.

 

Zresztą, w tym wątku jest wszystko piękniutko opisane: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?t=133866 http://forum.muratordom.pl/../images/smilies/wink-2.gif - chodzi przede wszystkim o posty fightera1982, który wyłożył wszystko naprawdę elegancko.

 

Pozdrawiam geller :)

 

 

Wracając do porothermów:

mam wycenę, gdzie leiery są droższe od wienerbergerów

POROTHERM WIENERBERGER 25 P+W - 4,08 netto

LEIER THERMOPOR 25 P+W - 4,14 netto.

 

Cuda...

 

Warto też zwrócić uwagę na szokującą różnicę w cenach na Winebergerze i Leierze 11,5 cm na ścianki działowe - ja mam odpowiednio wyceny: 5,56 dla Winebergera i 3,55 dla Leiera :jawdrop:- toż to różnica 2 złotych na sztuce!

Coraz bardziej skłaniam się w kierunku Leiera, co by nie przeinwestowywać.

 

Mea - bądźmy w kontakcie, ja będę kupował bloczki i porothermy gdzieś za 3 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do porothermów:

mam wycenę, gdzie leiery są droższe od wienerbergerów

POROTHERM WIENERBERGER 25 P+W - 4,08 netto

LEIER THERMOPOR 25 P+W - 4,14 netto.

 

Cuda...

 

Warto też zwrócić uwagę na szokującą różnicę w cenach na Winebergerze i Leierze 11,5 na ścianki działowe - ja mam odpowiednio wyceny: 5,56 dla Winebergera i 3,55 dla Leiera :jawdrop:- toż to różnica 2 złotych na sztuce!

Coraz bardziej skłaniam się w kierunku Leiera, co by nie przeinwestowywać.

 

Mea - bądźmy w kontakcie, ja będę kupował bloczki i porothermy gdzieś za 3 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ma ktoś może namiary na kontakt z działem technicznym Vatenfalla?

Na infolinii nic się nie da załatwic. Z naszym przyłączem tymczasowym to jakaś masakra, już dwa razy wniosek składałem i dwa razy niestworzone rzeczy mi wymyślili.

Czy można wiedzieć, co takiego niestworzonego wymyślili?

Energetyka ma wypracowane pewne standardy i wbrew pozorom się ich trzyma, bo to leży w ich interesie.

Nie wiem gdzie podlegasz, ale w Gliwicach na Portowej załatwia się sprawy techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktos ma wycene na winenbergera tansza oc leiera to niech bierze to co tansze, oba systemy mozna doskonale ze soba laczyc

 

co do vatenffala to przez telefon mowia co innego a w plazie mowia cos innego, teraz jak mamy dzwonic to wsiadamy w auto i jedziemy do plazy! obsluga telefoniczna jest do bani i w niczym nie pomaga a tylko siejke ferm. panie w rybniku naprawde pomagaja i tak jak mowia tak pozniej jest

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kwestii pustaków - to tak jak tu było wspomniane - wszystko zależy od tego co chcecie uzyskać w końcowym efekcie. Wcale nie jest powiedziane, że 25cm jest lepszą wersją niż 30... Bo jak planuje się dać 15 czy 20cm styro, to przy ścianie 30 będzie zawsze cieplejsze. My budujemy w konfiguracji Leier 25cm + 15cm styro. To nam da współczynnik U w okolicach 0,22 - 0,23 a to już mnie zadowala, choć nie do końca ;)

 

Co do różnicy między Wienerbergiem a Leierem - różnica jest owszem w równości pustaków. Leiery mogą się zdarzyć "wybrzuszone", ale nie muszą.

Co do kruchości to faktycznie różnica jest, ale przy pustaku 38cm. (wienerberger klepie w klasie 15, leier w 10) stąd ta kruchość. Jeżeli zaś chodzi o pustaki 25cm, to i te i te są robione w klasie 15, czyli muszą spełnić te same wymagania. Wniosek jest prosty.

 

Jak już się rozglądacie za ewentualnym dostawcą, to warto sprawdzić ofertę grupy Mega1000 (najbliższy oddział w K-cach). Są na allegro - można sprawdzić, ale polecam wejść na ich stronę i wypełnić formularz. Przedstawią wam ofertę jeszcze korzystniejszą niż to co oferują na allegro. Firma sprawdzona, można spokojnie u nich brać. Ból jedynie taki, że organizują transport od razu cały (tirami), rozładunek polecają zorganizować samemu (okoliczna koparka), ale też i oferują HDS, tylko to już drogo wychodzi (400-900zł).

 

Jeśli zaś chodzi o izolację ścian piwnicy to polecam zrobić małą kalkulację(przy zachowaniu tej samej grubości styro):

wariant 1: zaproponowany przez kogoś tu 2 x dysperbit, styrodur, folia kubełkowa

wariant 2: niech będzie i 2 x dysperbit (chociaż ja osobiście bym dał coś rozpuszczalnikowego), EPS100+klej+siatka, folia kubełkowa.

zdziwicie się co wyjdzie taniej ;)

Sam dysperbit (w moim własnym odczuciu) polecałbym nie rozcieńczać (jako grunt) tylko kłaść normalnie warstwy, a nakładać najlepiej packą grube warstwy(1-2mm). W odróżnieniu od rozpuszczalnikowych dysperbit jest tani i nie ma co żałować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...