Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

tylko sa 2 rodzje okien przesuwnych 1 to okno przesuwne ktore trzeba najpierw na siebie pociagnac a pozniej dopiero przesunac a mi chodzi o okno ktore tylko sie przesuwa z progiem rownym z podloga bez zadnego ciagniecia na siebie, jesli mowimy o tym samym to powiedz gdzie taka cena i sie na niego napewno zdecydujemy, bo wszedzie proponowali nam cene okolo 15 tys zl

 

Te drugie do tzw. HKSy. Poczytaj troche na forum i zrezygnujesz z tego niewatpliwego bajeru - takie okna nadaja sie tylko na np. ogrody zimowe - okno nie jest w zaden sposob dolem dociskane przy domykaniu klamki wiec z czasem jak standardowe uszczelki popuszcza lub profil sie lekko podda (a pewnie sie podda) to bedzie Ci tam snieg nawiewal ;-) Sa tu na forum fotki takiej przesuwki z kupa piachu ktory zostal nawiany przez szpare z dolu. Serwis wielokrotnie to regulowal i nic.. Generalnie - jezeli ktos chce kupic takie okno to lepiej odrazu celowac w okna z wyzszej polki i z dobrym serwisem w okolicy.

 

Ja mam zwykla przesuwke, ktora trzeba najpierw pociagnac do siebie i dopiero potem przesunac i spoko - przesuwne skrzydlo ma 1,3m szerokosci i szklone jest w P4 (czyli 3 szyby) - jest b. ciezkie i spokojnie moja zona sobie radzi z otwieraniem i zamykaniem. A przesunac potrafi go nawet moj 5 miesieczny szczeniak :-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My go braliśmy wszyscy oczywiście jako placebo, bo nie wierzycie chyba, że on faktycznie coś znajdzie? - a te jego wyliczanie wydajności toż to jaja po prostu :lol2: - studniarze mówią, że woda jak ma być to będzie - i wiercą w dowolnym miejscu.

 

Jeśli się robi studnię głębinową to ci goście mówią, że wypróbowali już paręnastu albo parudziesięciu - dla studniarzy jest to wręcz dobra wymówka jak się nie dowiercą - "no i co, Pan radiestata się nie sprawdził?" mówią - mi powiedzili, "ile miało być? 40 kubików? na 8 m - no cóż jest 10 kubików na 16 m". ;)

 

 

 

A masz możne do tego faceta z Golejowa nr telefonu bo Pan Ludwik o którym wcześniej była mowa ze względów osobistych narzazie nie może

Nie wiemy co robić bo studniarz powiedział żeby najpierw sprawdzić gdzie ma kopać.

 

o matko a to dopiero początek :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te drugie do tzw. HKSy. Poczytaj troche na forum i zrezygnujesz z tego niewatpliwego bajeru - takie okna nadaja sie tylko na np. ogrody zimowe - okno nie jest w zaden sposob dolem dociskane przy domykaniu klamki wiec z czasem jak standardowe uszczelki popuszcza lub profil sie lekko podda (a pewnie sie podda) to bedzie Ci tam snieg nawiewal ;-) Sa tu na forum fotki takiej przesuwki z kupa piachu ktory zostal nawiany przez szpare z dolu. Serwis wielokrotnie to regulowal i nic.. Generalnie - jezeli ktos chce kupic takie okno to lepiej odrazu celowac w okna z wyzszej polki i z dobrym serwisem w okolicy.

 

Ja mam zwykla przesuwke, ktora trzeba najpierw pociagnac do siebie i dopiero potem przesunac i spoko - przesuwne skrzydlo ma 1,3m szerokosci i szklone jest w P4 (czyli 3 szyby) - jest b. ciezkie i spokojnie moja zona sobie radzi z otwieraniem i zamykaniem. A przesunac potrafi go nawet moj 5 miesieczny szczeniak :-)

pozdr.

 

Podeślesz zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to co robić kopać gdzie nam się podoba?

Zaczynamy budować w sierpniu i muszę mieć wodę, co robić?

 

Ps. Budujemy w Orzepowicach - Czy ktoś ma tam nową studnie i na ilu metrach pojawiła mu się woda?

 

Zależy jaką studnię chcesz mieć. Jeżeli głębinową, to można spróbować bez różdzkarza. Woda na takiej głębokości zawsze powinna być. Jeżeli studnię płytszą to raczej bez wiedzy czy woda tam jest czy nie kopać się nie opłaca. Pan Ludwik wskazał na mojej działce miejsce, w którym teraz jest studnia. Pomylił się o 1 m jeżeli chodzi o poziom gdzie jest woda. Miała być na 8 m a jest na 9 m. U mnie się sprawdzić.

Biorąc pod uwagę koszt całej inwestycji te 100 zł to chyba nie wiele.

 

A jeżeli chodzi o poziom wody w Orzepowicach. To, że sąsiad za płotem ma wodę wysoko wcale nie znaczy, że na Twojej działce też tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest szerokość tych okien? Podeślij proszę namiary na firmę gdzie kupowałeś.

 

Przesuwka ma 260cm szerokosci i ok 210cm wysokosci + na gorze jak widac jeszcze dwa stale fixy wysokosci ok 40cm na cala szerokosc przesuwki :)

 

Okna sa z Oknoplastu Krakow - kupowane w Wodzislawiu Sl. (w Rybniku tez jest salon - ten sam wlasciciel). Z innych "ciekawostek" to zrobili mi swietnie np. takie wykusze:

 

http://szyna.civ.pl/mila.jpg

 

Niedlugo wkleje nowsze fotki z parapetami, rynnami no i tynkami (wlasnie mi robia :-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to co robić kopać gdzie nam się podoba?

Zaczynamy budować w sierpniu i muszę mieć wodę, co robić?

 

u mnie znalazł na 16 metrach i faktycznie była woda,ale studniarze wiercili do 30 metrów i mam wodę lepszej jakości niż na 16 metrach, a co do miejsca to takie żeby Ci nie kolidowało z zagospodarowaniem reszty działki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj jak ja zadroszczę Ci takiego etapu. Ja nawet w ziemię się wkopać nie mogę, bo ciągle pada. I tylko przesuwam tą koparkę z tygodnia na tydzień. Jak tak dalej pójdzie to może we wrześniu zacznę :(

Najważniejsze aby się nie poddawać! Myśmy zaczęli kopać koniec kwietnia, później przez dwa tygodnie pompowaliśmy wodę, 13 maja zalewali stopę. Następnie znów pompa, woda, pompa, woda itd, dopiero po Bożym Ciele udało się zacząć stawiać ściany fundamentowe. Teraz zasypujemy. Nic się nie martw, będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi powiedzieć ile mam miejsca zostawić na żaluzje zewnętrzne pod zabudowę??? bo jestem na etapie zalewania nadproży a nigdzie nie umie znaleźć żadnych wymiarów nominalnych tych skrzynek

 

 

Apacz nie wiem, czy masz jeszcze czas czytać, ale chyba o 4 rano - tak. Podaje Ci linki o roletach, gdzie Jareko wypowiada sie na temat rolet (sa różne rodzaje i różnie zostawiasz otwory) - on poleca rolety integro, . Nie jeździłam jeszcze po salonach, ale z tego co wiem rolety w tym systemie na swojej stronie ma AP Żory. W temacie ja podaję link do tych rolet z AP Żory . Przy tych roletach nalezy trochę cofnąć nadproże, aby wsadzić styrodur w celu uniknięcia mostka termicznego. Podaje linki:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?t=131532

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?16657-jakie-rolety-zewn%C4%99trzne/page3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc tak - maja 2 rodzaje - piasek żużlowy po 8zl/t netto i kruszywo żużlowe ulepszone po 10zl/t netto, te "lepsze" jest z dodatkiem spoiny ichniejszej, nadają sie do do zasypania jednak jak sie to zagęści to juz nic tam w tym nie da sie kopać, jedynie wykuwac młotem, więc wszystkie instalacje muszą byc przeprowadzone wcześniej bo później nie da sie tego ruszyć, wg mnie ma to swoje dobre i złe strony, podpytam mojego wykonawcę co o tym sądzi

 

juz podpytałam a on podpytał dalej - i wyszło że nie nadaje się to bo własnie może wydzielać gazy.....więc dalej szukam czegoś do zasypania

dziś dostałam namiar na Marcel - tam ponoć tani piach w piaskowni mają, zna ktoś ceny i co taM oferują ? a może ktoś wie gdzie coś rozbierają, kopią...pilne...pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...