Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

 

Ps. Budujemy w Orzepowicach - Czy ktoś ma tam nową studnie i na ilu metrach pojawiła mu się woda?

 

kurna jak slysze o rozczkazach to mi sie scyzoryk w kieszeni otwiera ... a studniarze maja racje!! "woda jest wszedzie tylko powiedz gdzie maja kopac" !! bo zwierciadlo wody jest jak plaszczyzna tylko ze powyginana ... raz warstwa niepzrepuszczala wypchnie je wyzej a raz jest nisko ...

 

wiesz co masz w podlozu ?? gline ?? piaski ?? jak masz gline to mozesz brac pierwsze napotkane zwierciadlo /bedzie optymalna wydajnosc i w miare sensowna jakosc !!/ a do tego kopac bedziesz glebiej ale wode dostaniesz wyzej !! przy piaskach i pierwszym zwierciadle bedzie wieksza wydajnosc /najczesciej ale zasady nie ma/ ale nie polecam korzystac z tej wody do picia !! za duzo syfu do niej wplywa !! polecalabym nastepne zwierciadlo ale to wiekszy koszt ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Hej :)

 

Jak zwykle dawno mnie tutaj nie było ale podczytuje :) Jak coś ruszy to wkleję nowe fotki. Na razie czekamy na okna, powoli robi się prąd. W połowie lipca mam umówionych tynkarzy do środka i już nie mogę się doczekać.

I mam pytanie !!!! Odnośnie bramy garażowej. Kiedy najlepiej ją zamontować przed czy po tynkach, bo słyszę różne opinie. Ja bym dała po tynkach ale może ktoś się wypowie. I jeszcze jedno w nawiązaniu do tej bramy. Z jakiej firmy kupowaliście i jakie polecacie? U nas jest brama garażowa ta duża 450 szerokości bo garaż na dwa samochody i nie chcę kupić jakiegoś badziewia, które trzeba będzie za 5 lat wymieniać.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te drugie do tzw. HKSy. Poczytaj troche na forum i zrezygnujesz z tego niewatpliwego bajeru - takie okna nadaja sie tylko na np. ogrody zimowe - okno nie jest w zaden sposob dolem dociskane przy domykaniu klamki wiec z czasem jak standardowe uszczelki popuszcza lub profil sie lekko podda (a pewnie sie podda) to bedzie Ci tam snieg nawiewal ;-) Sa tu na forum fotki takiej przesuwki z kupa piachu ktory zostal nawiany przez szpare z dolu. Serwis wielokrotnie to regulowal i nic.. Generalnie - jezeli ktos chce kupic takie okno to lepiej odrazu celowac w okna z wyzszej polki i z dobrym serwisem w okolicy.

 

Ja mam zwykla przesuwke, ktora trzeba najpierw pociagnac do siebie i dopiero potem przesunac i spoko - przesuwne skrzydlo ma 1,3m szerokosci i szklone jest w P4 (czyli 3 szyby) - jest b. ciezkie i spokojnie moja zona sobie radzi z otwieraniem i zamykaniem. A przesunac potrafi go nawet moj 5 miesieczny szczeniak :-)

pozdr.

 

Tak mi się wydaje że o tym co pisze Daga&Adam to coś innego niż to co ja opisuję. Są dwa rodzaje drzwi przesuwne: HKS (uchylno-przesuwne) mniej szczelne i, HST (podnoszono-przesuwne) szczelność zupełnie inna inaczej wygląda system zamykania i inaczej takie drzwi funkcjonują. Ja jeszcze raz podkreślam że to są HST nie można je uchylić co między innymi gwarantuje szczelność tego okna tak mi to tłumaczona sami go oglądaliśmy i rozwiązanie według nas jest bajeranckie. Jeśli kolega Daga&Adam coś na ten temat wie to sugestii chętnie posłucham .

 

Drzwi HST można zobaczyć na żywo w Rybniku na Chrobrego powyżej Focus-a (Okna z Krakowa). Szczelność przy wietrze do 100km/h

OPIS: http://aluplast.com.pl/index.php?module=katalog&kategoria=34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutkap,

trzymam mocno kciuki !

 

Apacz,

ja też miałam kiedyś zmienioną godzinę na FM, w końcu jakoś to zmieniłam i jest ok.

;)

 

Sylwiap,

bramę garażową podobno robi się po tynkach.

Ja będę tak robić.

 

Podciągam pytanie o bramy garażowe, może Daga&Adam się wypowie bo kiedyś wpominał kiedyś o lokalnym producencie dobrych bram.

Daaaaaaaga& Aaaaaaaadam !

Wypowiedz się !

 

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz podpytałam a on podpytał dalej - i wyszło że nie nadaje się to bo własnie może wydzielać gazy.....więc dalej szukam czegoś do zasypania

dziś dostałam namiar na Marcel - tam ponoć tani piach w piaskowni mają, zna ktoś ceny i co taM oferują ? a może ktoś wie gdzie coś rozbierają, kopią...pilne...pozdrawiam

 

Daj znać jak dowiesz się czegoś pozytywnego w Marcelu. Ja też niedługo będę zasypywać fundamenty i szczerze mówiąc wolałabym to zrobić jakimś tańszym piachem.

Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się wydaje że o tym co pisze Daga&Adam to coś innego niż to co ja opisuję. Są dwa rodzaje drzwi przesuwne: HKS (uchylno-przesuwne) mniej szczelne i, HST (podnoszono-przesuwne) szczelność zupełnie inna inaczej wygląda system zamykania i inaczej takie drzwi funkcjonują. Ja jeszcze raz podkreślam że to są HST nie można je uchylić co między innymi gwarantuje szczelność tego okna tak mi to tłumaczona sami go oglądaliśmy i rozwiązanie według nas jest bajeranckie. Jeśli kolega Daga&Adam coś na ten temat wie to sugestii chętnie posłucham .

 

Drzwi HST można zobaczyć na żywo w Rybniku na Chrobrego powyżej Focus-a (Okna z Krakowa). Szczelność przy wietrze do 100km/h

OPIS: http://aluplast.com.pl/index.php?module=katalog&kategoria=34

 

 

Te okna HST to chyba jednak to samo co te z którymi jest tyle problemów (HS)

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157107-Drzwi-tarasowe-HS-niskoprogowe-podnoszono-przesuwne&p=4166378#post4166378

 

i niestety tak jak Adam&Daga sama czytałam duzo watków o problemach z tymi oknami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AGA NR 1, basiab dziękuję za odpowiedzi :) Ja mam wyceny z kilku firm i ceny od 5 tys. w zwyż. Najbardziej pasuje mi brama z firmy Wiśniowski. Może ma ktoś taką? Też pamiętam jak Adam wspominał o tym producencie bram w okolicy. Ale jeszczcze poczekam bo może się wypowie ;) Dzięki za przypomnienie, na razie nie robiłam tam wyceny :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...