Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich .

 

Chce zaczynac budowe w Jankowicach i potrzebuje dobrego murarza albo najlepiej dwoch.Mialem jednego z firma ktory mial mi robic tylko piwnice 11m szerokie i 15m dlogie

i zaspiewal mi tylko za robocizne 22 tys.zl. Czy ta cena jest do wziecia moze ktos napisze co o tym sadzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna to ta o ktorej juz wspominalem wczesniej -> w Niedobczycach na przeciwko Zabki (jadac z gorki za lukiem w prawo - po lewej stronie). Oni maja glownie zageszczarki (roznej wielkosci, z operatorem lub bez). Tel do nich -> 602 850 823. Druga do glownie elektronarzedzia - maja duzy wybor mlotow, wiertarek i innych tego typu ale maja tez zageszczarki) - tel. 324553512 - Wodzislaw Sl. ul Syrokomli - boczna ul. Kopernika. Jadac od ronda w Wodzislawiu Sl. przy mcdonaldzie w strone Jastrzebia - mijasz po lewej amadeusa, jedziesz dalej prosto pod gorke i na gorce na swiatlach krecisz w prawo. Potem jedziesz jakies 500-800m i krecisz w lewo (w sumie w dowolna z uliczek - ale to tak jest moze trzeci zjazd w lewo) zjezdzasz na sam dol - tam krecisz w prawo i lekko pod gorke - to jest po prawej stronie w domu prywatnym w takiej dobudowce :) Gosc jest na miejscu wiec czasem mozna podjechac po godzinach, wieczorem etc.

pozdr.

 

 

Dzięki.

Masz już zamontowane reku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Masz już zamontowane reku.

 

Wlasnie wczoraj wzialem sie za montaz :-) Jeszcze nie wszystkie elementy kupilem - do konca tygodnia mysle, ze wszystko bedzie skompletowane, a w miedzyczasie wzialem sie juz za powieszenie reku, planowanie kanalow, przekucia (choc wiekszosc juz mam - przy etapie lania stropu) etc :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam Twoje zdolności. My cały czas sie zastanawiamy nad ewentualna instalacją reku. Czy będę mogła się wprosić na inspekcję poglądowo-szkoleniowa w momencie jak juz będziesz miał zainstalowane - uruchomione reku, ale jeszcze nie pozasłaniane. Nie byłam w domu, w którym działa reku i ciężko kupowac coś, czego się nie widziało, tym bardziej, że koszt tego komfortu jest spory. Ty byłes w domu, gdzie mają reku? Sam liczyłeś przewody, czy ktoś robił Ci projekt?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja też nieśmiało mogłabym się wprosić( a właściwie mój chłop)zobaczyć tą instalację reku??

Gdzie kupowałeś materiały do tej instalacji,jeżeli mogę zapytać??

Pozdrawiam.

 

:-) Jeszcze instalacji nie ma wiec niestety nie ma co ogladac!! Jak bedzie, to Was wszystkich zaprosze :) Pieknie zrobiona instalacje ma Adiqq robiona przez jakas firme - pytajcie go o szczegoly :-) On ma wszystko na rurach sztywnych. Ja bede robil wiekszosc na rurach typu sonoduct (gietkie), bo ja wszystko bede mial ukryte za przedscianka na poddaszu, wiec nie ma mozliwosci zeby to w jakikolwiek sposob uszkodzic.

 

Co do projektu - robie sam, w glowie ;-) Tu nie ma za bardzo co liczyc - jest tu na forum muratora kilka watkow nt. projektowania wentylacji i tam juz kompletnie wszystkie zagadnienia zostaly po kilka razy przedyskutowane. Najwazniejsze to przewymiarowac kanaly - predkosci strug beda wtedy na pewno niskie i instalacja bedzie nieslyszalna. U mnie wszystkie wyjscia to fi180, potem rozdzial na fi150, potem na fi125, a w jednym wypadku na fi100. Na kilku najwazniejszych odgalezieniach przepustnice do regulacji i tyle. Potem polozenie wszystkiego, wstepna regulacja bez anemostatow, a potem regulacja dokladna juz na anemostatach. Aczkolwiek uwazam, ze nie ma tu co liczyc z aptekarska dokladnoscia wydatkow. Ja pol roku zyje juz w domu bez wentylacji (bo reku jeszcze nie odpalony, a kanalow wentylacji grawitacyjnej nie posiadam) i dobrze mi sie zyje ;-) Brakuje tylko wyciagow w kibelku / lazience / kuchni. Tu trzeba z glowa kanaly pociagnac i bedzie dobrze :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-) Jeszcze instalacji nie ma wiec niestety nie ma co ogladac!! Jak bedzie, to Was wszystkich zaprosze :) Pieknie zrobiona instalacje ma Adiqq robiona przez jakas firme - pytajcie go o szczegoly :-) .

 

Dziękuje bardzo za mozliwość zobaczenia. Byliśmy u Adigg (pozdrawiam) ale jeszcze na etapie tylko rozprowadzonych rur. Chciałabym zobaczyć jak dziala to reku jak juz jest podłączone i co innego porozmawiać z osobą, która sama sobie to reku montowała. Rozważamy mozliwość samodzielnego montażu, ale na chwilę obecna jesteśmy na etapie stanu zerowego, więc długa droga przed nami. Z drugiej strony to cały czas się zastanawiam, czy warto i to już nawet nie w kontekscie kosztów instalacji ale w kontekscie kolejnego urządzenia w domu, które może się np. zepsuć, ewentualnego zaciągania dymów z sądziedztwa. Kominy i tak będą dwa, bo do kominka i do kotłowni, więc przypuszczam, że dołozymy kanały wentylacyjne a z drugiej strony przygotujemy przepusty w stropie. Także czekam na Twoje doświadczenia i pozdrawiam

 

Powiedz mi jeszcze z czego masz murowane słupy na tarasie. Myslałam, że będziemy murować z cegły, ale zaciekawiły mnie użyte przez ciebie kształtki. co to jest i jak sie przedstawia cenowo w stosunku do zwykłej cegły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za mozliwość zobaczenia. Byliśmy u Adigg (pozdrawiam) ale jeszcze na etapie tylko rozprowadzonych rur. Chciałabym zobaczyć jak dziala to reku jak juz jest podłączone i co innego porozmawiać z osobą, która sama sobie to reku montowała.

 

No pewnie. Zapraszam wiec za X dni :-) Szczerze mowiac nie wiem czy teraz wezme sie za skladanie wentylacji czy za ogrodzenie, czy za cos jeszcze innego (trzeba jeszcze milion rzeczy dokonczyc ;-) Ale chyba wezme sie predzej niz pozniej -> wilgoc w lazience troche przeszkadza - reczniki nie chca schnac etc :)

 

Rozważamy mozliwość samodzielnego montażu, ale na chwilę obecna jesteśmy na etapie stanu zerowego, więc długa droga przed nami.

 

To jednak najlepszy etap zeby juz sobie instalacje zaplanowac! Kucie XX dziur w gotowym zbrojonym stropie nie nalezy do przyjemnosci :) Ja wiekszosc zostawionych przepustow (zrobionych z rur kanalizacji fi160) wykorzystam, kucia bedzie minimalna ilosc. Wlasciwie to dzisiaj mi tesc juz wykul co trzeba (glowne odprowadzenia z reku :-)

 

Ja tez bede robil GWC wodne -> mam juz zakopane 100mb rury PE32 i konce wyprowadzone w okolicy rekuperatora.. Ale nagrzewnice bede kupowal i montowal pewnie dopiero na zime :)

 

Z drugiej strony to cały czas się zastanawiam, czy warto i to już nawet nie w kontekscie kosztów instalacji ale w kontekscie kolejnego urządzenia w domu, które może się np. zepsuć, ewentualnego zaciągania dymów z sądziedztwa. Kominy i tak będą dwa, bo do kominka i do kotłowni, więc przypuszczam, że dołozymy kanały wentylacyjne a z drugiej strony przygotujemy przepusty w stropie. Także czekam na Twoje doświadczenia i pozdrawiam

 

Ja od poczatku wiedzialem, ze bedzie mechaniczna i mam tylko jeden komin i dwa kanaly wentylacyjne z czego jeden jest calkowicie nieuzywany i zatkany, a drugi uzywam jako tunel do kabli antenowych.

 

Powiedz mi jeszcze z czego masz murowane słupy na tarasie. Myslałam, że będziemy murować z cegły, ale zaciekawiły mnie użyte przez ciebie kształtki. co to jest i jak sie przedstawia cenowo w stosunku do zwykłej cegły

 

Ha :) Szukalem tego b. dlugo bo chcialem miec solidne zelbetowe slupy, a szalowane nigdy nie wyszlyby mi tak idealnie prosto. I w koncu znalazlem -> to sa pustaki kupowane w Czechach, a dokladniej w jakiejs hurtowni w Ostrawie. Nie pamietam jak sie nazywaja ale jezeli bardzo Ci bedzie zalezalo to moge poszukac faktury. To sa takie ksztaltki puste w srodku - ma to bodajze 40x30cm. Ustawiasz 3-4 na sobie, na spokojnie poziomujesz i zalewasz srodek (zbrojenie oczywiscie wczesniej trzeba przygotowac:) Problem tylko w tym czym to teraz wykonczyc. Wytynkowac - spoko, ale nie bedzie fajnego efektu moim zdaniem. Obmurowac klinkierem - da sie, ale bedzie duzo ciecia bo wymiar dosc niestandardowy i nijak bez ciecia nie pasuje - bez ciecia wyszlyby monstrualnej wielkosci slupy :) Mozna oblozyc plytkami klinkierowymi... Ale to juz nie to samo co pelna cegla klinkierowa;) No sam jeszcze nie wiem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi jeszcze z czego masz murowane słupy na tarasie. Myslałam, że będziemy murować z cegły, ale zaciekawiły mnie użyte przez ciebie kształtki. co to jest i jak sie przedstawia cenowo w stosunku do zwykłej cegły

 

A co do ceny - jeden pustak kosztowal bodajze w okolicy 6 pln, za calosc (ok 40 szt.) zaplacilem ok 250 pln o ile dobrze pamietam. Wyszly z tego dwa slupy po ok 3m. W Czechach to sa podobno bardzo popularne pustaki - wszyscy robia z tego slupki ogrodzeniowe obkladajac pozniej jakimis plytkami :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czy może ktos wie gdzie jest jakies skladowisko ziemi w okolicy Kamienia,ewent.Leszczyn.Muszę wywieżc kilka wanien ziemi z dzialki.Pytałam na sąsiednich budowach, nie potrzebują.Za każdą informacje będę bardzo wdzięczna.Pozdrawiam.Joasia:)

 

Hej, Zapytam mojego sąsiada czy nie potrzebuje, bo wiem, że coś wspominał. Dam Ci znać.

 

P.S. Jestem z Książenic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MI RÓWNIEŻ FIRMA INSTALMEX ROBIŁA CAŁE C.O. I WOD-KAN I JESTEM BARDZO ZADOWOLONY.

PODŁOGÓWKA W CAŁYM DOMU - REWELACJA!!!!

TAK JAK PANI PISZE PEŁEN PROFESJONALIZM, FIRMĘ INSTALMEX MOZNA POLECIĆ Z CZYSTYM SUMIENIEM.

POLECIŁEM FIRMĘ INSTALMEX Z RYBNIA MOJEMU DOBREMU KOLEDZE I RÓWNIEŻ JEST BARDZO ZADOWOLONY.

JAKO JEDYNA FIRMA NA CAŁEJ BUDOWIE DO KTÓREJ NIE MIAŁEM ZASTRZEŻEN, CHCIAŁOBY SIE ŻYCZYĆ KAŻDEMU TAKIEJ FIRMY.

 

PODAJE NAMIARY NA FIRMĘ INSTALMEX Z RYBNIKA

P.MARCIN - 500108042

http://www.instalmex.pl

 

 

A ja polecam firmę "INSTALMEX" z Rybnika.

Mi również ją polecono.

 

Zrobili mi instalację kanalizacyjną i całe c.o. ( w całym domu podłogówka ).

Robią każdy rodzaj c.o. - wedle życzenia Klienta.

 

Firma z dużym doświadczeniem, pełen profesjonalizm.

Bardzo słowni, rzetelni, terminowi i... czyści.

:wink:

 

Moja instalacja wod-kan. już chodzi.

Podłogówka też - wszystko bez zarzutu.

:D :D :D

 

Podaję telefon :

P. Przemek : 508-299-315.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czy może ktos wie gdzie jest jakies skladowisko ziemi w okolicy Kamienia,ewent.Leszczyn.Muszę wywieżc kilka wanien ziemi z dzialki.Pytałam na sąsiednich budowach, nie potrzebują.Za każdą informacje będę bardzo wdzięczna.Pozdrawiam.Joasia:)

 

a masz to czym wywieźć ? bo ja pytałam ale gość ciężarówka mi powiedział że on do mnie godzine pojedzie w jedną strone ( ?? !! ) i koparki nie ma więc dodatkowo koszt a najlepiej to żeby 3 auta jeździły na zmianę :/ chyba mu sie nie chciało...zapytaj o transport do Niedobczyc jak masz jakies auto...dogadamy się bo ja to chętnie wezme i dorzuce sie do sensownego transportu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...