Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich .

 

Chce zaczynac budowe w Jankowicach i potrzebuje dobrego murarza albo najlepiej dwoch.Mialem jednego z firma ktory mial mi robic tylko piwnice 11m szerokie i 15m dlogie

i zaspiewal mi tylko za robocizne 22 tys.zl. Czy ta cena jest do wziecia moze ktos napisze co o tym sadzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samborela ;;; ,,i zaspiewal mi tylko za robocizne 22 tys.zl. Czy ta cena jest do wziecia "---wedłóg mnie za wysoka .Ja za piwnicę 8,25m*10m dałam 5.000zł+ strop 4.000z ł= 9.ooozł. wasz jest 2 razy większy ale u mnie było masa ścian. Jednak nie chcę nikogo wprowadzać w błąd więc popytajcie ,bo słyszałam że ja przepłaciłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś stemple budowlane do sprzedania?

 

Znalazłam przypadkowo takie ogłoszenie, niestety nie podaje ceny: http://www.rybnik.com.pl/ogloszenia,sprzedam-steple-budowlane,ogl7-36-1-61608.html

 

Wiem też, że w nadleśnictwie rybnickim można zamówić gotowe już stemple po ok 5 zł za sztukę. A jeżeli masz kogoś z uprawnieniami na piłę, trochę czasu i chęci to można tam sobie samemu zrobić wycinkę i wtedy jeden stempel kosztuje ok 2,5 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam przypadkowo takie ogłoszenie, niestety nie podaje ceny: http://www.rybnik.com.pl/ogloszenia,sprzedam-steple-budowlane,ogl7-36-1-61608.html

 

Wiem też, że w nadleśnictwie rybnickim można zamówić gotowe już stemple po ok 5 zł za sztukę. A jeżeli masz kogoś z uprawnieniami na piłę, trochę czasu i chęci to można tam sobie samemu zrobić wycinkę i wtedy jeden stempel kosztuje ok 2,5 zł.

 

dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 zł za punkt.

;)

 

Tyle, że umywalka to na przykład nie jeden punkt a trzy punkty.

Tzn. :

- zimna woda

- ciepła woda

- odpływ

Czyli trzy punkty.

 

Sporo zamieszania jest na FM odnośnie liczenia owych "punktów".

 

40 zl/pkt to chyba rozsadna cena, bo fachowcy spiewaja od 90 do 140 zl za pkt tzn cala umywalke czy kibelek itd tyle ze liczac jak instalmex kibelek to beda tylko 2pkt (zimna woda i odplyw). a jak u nich z cenami materialow na instalacje i kotlami?

 

 

Witam wszystkich .

 

Chce zaczynac budowe w Jankowicach i potrzebuje dobrego murarza albo najlepiej dwoch.Mialem jednego z firma ktory mial mi robic tylko piwnice 11m szerokie i 15m dlogie

i zaspiewal mi tylko za robocizne 22 tys.zl. Czy ta cena jest do wziecia moze ktos napisze co o tym sadzi ?

 

tez mi sie wydaje ze cena srednia i moznabyloby znalezc taniej ale tez sa firmy ktore wezma duzo wiecej :) moja firma bierze za sso 46 tys, projekt w dzienniku budowy

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich .

 

Chce zaczynac budowe w Jankowicach i potrzebuje dobrego murarza albo najlepiej dwoch.Mialem jednego z firma ktory mial mi robic tylko piwnice 11m szerokie i 15m dlogie

i zaspiewal mi tylko za robocizne 22 tys.zl. Czy ta cena jest do wziecia moze ktos napisze co o tym sadzi ?

 

Chyba oszalal !! !! :D Kazdy normalny murarz (czytaj starej daty, z pomocnikiem, bez faktury) bieze za kondygnacje 3-5 tys pln. Moj wzial 3k pln i mam piwnice wysokie na ~2,7m (na gotowo!), powierzchni w srodku 140m2 - chyba ciutke wieksze od Twoich. W sumie poszlo blisko 5 tys bloczkow betonowych (38x25x12).

 

EDIT: oczywiscie bez stropu!! Strop to +3k pln (razem ze schodami). Rapowke i ocieplenie z zew. robilem sam :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

potrzebni tynkarze na przełom lipca i sierpnia. może ktoś poleci jakąs dobrą ekipę. Tynki cementowo wapienne najlepiej takie cob ponich gładzi nie robić a jedynie malować farbkami.

Ma ktoś sprawdzonych i w rozsądnej cenie?

pozdrawiam

 

Pewnie juz nie raz ich polecalem -> 600 252 036 - Marcin. Bedzie Pan zadowolony ;-) Tynki perfekt, a jak do malowania to doplacasz im 4 pln i zaciagaja szpachla cementowa - lustrzana gladz to nie jest bo ma delikatna fakture ale jak dla mnie BOMBA :) Nie robie nigdzie gladzi. Jak chcesz je pomacac organoleptycznie to zapraszam do siebie na ogledziny :-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey. Jest w regionie (prócz Jastrzębskiego GOMARU) firma robiąca zbrojenia na wymiar? Moja ekipa ma napięty grafik i tylko na kilka dni wpadnie mi fundamenty wylać i wraca na swoją główną budowę. Trochę bym im przyśpieszył-ułatwił swoim kosztem robotę :)

 

Np. Lubar gnie na wymiar.

 

Ale to bez sensu - zbrojenie fundamentow (law? czy sciany monolit?) dobra ekipa robi w jeden - dwa dni. U mnie stropiarz prawie 4t stali ulozyl w 3 dni na stropie, a zabawy w giecie mial coniemiara:

 

http://szyna.civ.pl/zbr.jpg

 

To jest 1/2 tego co zrobil + schody ;-)

 

Takze IMHO olej to - pogna sobie to i uloza w jeden dzien. Zadne to dla nich ulatwienie bo beda tylko kombinowac ktory element gdzie ma przyjsc ;)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...