Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

...chcielismy sie wprowadzic jeszcze w tym roku ale mamy 2 znajomych ktorzy wprowadzali sie w tym samym roku co rozpoczynali budowe i maja popekane sciany. skoro my akurat znamy 2 to ile jest osob z podobnym problemem?...

 

Nam mówiło kilku znajomych ze nie powinno się wprowadzać w tym samym roku, nawet gość od tynków opowiadał nam przypadek kiedy to ktoś zaczął budować wiosną a wprowadzał się już zimą a potem miał problemy z wilgocią, bo z domu niezdążyła odparować wilgoć technologiczna. Nie wiem czy to tylko pojedynczy przypadek czy tak się dzieje. My w każdym bądź razie jeszcze z rok powykanczamy dom a potem wprowadzka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 190 zł/m3 betonu B-15 razem z transportem, pompą i wibratorem to dobra cena czy negocjować dalej??

 

matuszek ma 190zl brutto betob b-20, ja ostatnio wylewalem b-20 z budozbytu po 200zl brutto oczywiscie z transportem i pompa

 

Nam mówiło kilku znajomych ze nie powinno się wprowadzać w tym samym roku, nawet gość od tynków opowiadał nam przypadek kiedy to ktoś zaczął budować wiosną a wprowadzał się już zimą a potem miał problemy z wilgocią, bo z domu niezdążyła odparować wilgoć technologiczna. Nie wiem czy to tylko pojedynczy przypadek czy tak się dzieje. My w każdym bądź razie jeszcze z rok powykanczamy dom a potem wprowadzka.

 

mi nie chodzi o wilgoc bo teraz na mieszkaniu mam cale sciany mokre i pelno grzyba ;/ ale bym nie chcial po roku mieszkania w nowym domu patrzec jak cos peka! i bawic sie w remontowanie

 

ponawiam pytanie o okna: co ostatecznie przesadzilo o wyborze okien konkretnej firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie o okna: co ostatecznie przesadzilo o wyborze okien konkretnej firmy?

 

właśnie w sobotę zamontowali nam okna z AP Żory, mam nadzieję, że będą się dobrze sprawowały a zadecydowały same dobre opinie o tej firmie, która działa już od wielu lat i dalej prężnie się rozwiaja. Jeśli chodzi o cenę to też nie wyszło tak drogo jak mówili niektórzy.

 

Pozdrawiam

 

Sylwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

po dłuższej nieobecności

 

mam pytanko bede zaczynał stawiać ścianki działowe na parterze, ale mam nierówna wylewke czy bedzie problem jak pod ścianki posmaruje lepikiem i połoze pape czy lepiej zrobic wylewke wyrównującą pod ścianki a później położyć pape??

 

Doradzcie , acha i czy najpierw robić wylewke wyrównującą na cłaym parterze czy pierwsze położyć tynki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matuszek ma 190zl brutto betob b-20, ja ostatnio wylewalem b-20 z budozbytu po 200zl brutto oczywiscie z transportem i pompa

 

WOW, to musisz mieć ogromny dar negocjacji, bo mi wczoraj w budozbycie powiedzieli 215 zł/m3 ale za B-15.

 

Te 190 zł/m3 to rzeczywiście Matuszek, ale za B-15. Dzwoniłam wczoraj do kilku hurtowni w sprawie tego betonu B-15. Oto ceny:

- Bud-Bet Żory - 200 zł/m3

- Matuszek Wodzisław - 190 zł/m3

- Budo-Zbyt - 215 zł/m3

- Lubar - 195 zł/m3

Prefrow - 193 zł/m3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam przypadkowo takie ogłoszenie, niestety nie podaje ceny: http://www.rybnik.com.pl/ogloszenia,sprzedam-steple-budowlane,ogl7-36-1-61608.html

 

Wiem też, że w nadleśnictwie rybnickim można zamówić gotowe już stemple po ok 5 zł za sztukę. .

 

Agusia - masz namiar do kogoś konkretnego w nadleśnictwie z tymi stemplami za 5 zł, bo jak dzwoniłam to niby po 6,4o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze beton poszedl do gory? 2 tygodnie temu wylewalem strop 27,5 m3 mamy znajomego w bodozbycie i to on zalatwia nam extra ceny, ale w tym samym czasie dzwonilem do matuszka 509194669 przez podany przez kogos numer i b-20 z przywozem do jankowic powiedzial 190zl (wydaje mi sie ze to mialo byc brutto).

 

wogole to stal potaniala i podobno pototherm zblizyl sie cenowo do leiera ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agusia - masz namiar do kogoś konkretnego w nadleśnictwie z tymi stemplami za 5 zł, bo jak dzwoniłam to niby po 6,4o

 

Ja tam byłam osobiście i w rozmowie z leśniczym ustaliliśmy taką cenę. Chcieliśmy się na to zdecydować, ale potem okazało się, że kumpel z pracy ma do sprzedania po 2,60 zł/szt więc zrezygnowaliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze beton poszedl do gory? 2 tygodnie temu wylewalem strop 27,5 m3 mamy znajomego w bodozbycie i to on zalatwia nam extra ceny, ale w tym samym czasie dzwonilem do matuszka 509194669 przez podany przez kogos numer i b-20 z przywozem do jankowic powiedzial 190zl (wydaje mi sie ze to mialo byc brutto).

 

Beton najwyraźniej idzie cały czas do góry. Ceny, które napisałam kilka postów wyżej były z wczoraj. Dziś dzwoniłam do Matuszka żeby zamówić i już chcieli 200 zł/m3 betonu B-15. Mówię kobiecie, że wczoraj dzwoniłam i było 190 zł/m3, a ona do mnie, że to jeszcze stare ceny były, teraz już jest 200 zł/m3 ale jak mi wczoraj tyle powiedziała to jeszcze za tyle dostanę. Także zamówiłam na sobotę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich przed / w trakcie / po :-)

W związku z rozpoczynającą się budową potrzebuję ogrodzenia tymczasowego 100 mb (z bramą) i garażu blaszaka.

Może komuś z Was zbywa ten "sprzęt"?

 

Moje ogrodzenie tymczasowe składa się ze stempli drewnianych i siatki budowlanej zakupionej w Obi, 150 zł za rolkę 50 mb. Jak na tymczasowe wygląda całkiem nieźle :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ogrodzenie tymczasowe składa się ze stempli drewnianych i siatki budowlanej zakupionej w Obi, 150 zł za rolkę 50 mb. Jak na tymczasowe wygląda całkiem nieźle :p

 

 

Dobry pomysł, ja rozglądałem się, znalazłem tzw siatkę leśną ale koszt całości to około 1200 zł więc nie mało jak na tymczasówkę.

Ta siatka za 150 zł/50mb jest jakiej wysokości? Przy okazji - stemple co ile metrów i gdzie kupiła/eś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł, ja rozglądałem się, znalazłem tzw siatkę leśną ale koszt całości to około 1200 zł więc nie mało jak na tymczasówkę.

Ta siatka za 150 zł/50mb jest jakiej wysokości? Przy okazji - stemple co ile metrów i gdzie kupiła/eś?

 

Siatka ma 1,50 m. Stemple mam wbite co 3 metry. A kupowałam od kumpla, który też buduje i już mu nie potrzeba. Jak na ogrodzenie tymczasowe to jest to dobre rozwiązanie, bo nawet gdybyś miał zapłacić za stempel 6 zł to i tak wychodzi to o wiele taniej niż przy normalnych słupkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrodzenie wygląda tak:

 

http://img8.imageshack.us/img8/3412/p1010748982386.jpg

 

Wygląda b dobrze, przy okazji do innych forumowiczów z Rybnika - czy ktoś ma do sprzedania steple z budowy? Mogą być 2,5 m-3m. Potrzebuję ok 30 sztuk.

Albo znacie jakiś tartak w naszej okolicy?

Skąd braliście drewno na budowę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

odsprzedam stemple 3,05-3,1 m 300 szt 5zl/szt

deski szalunkowe 260zlm3

kantowka 380m3

 

pyskowice k/gliwic

 

pzdr

marek

605091369

 

To ogłoszenie znalazłam tu na forum, stronę wcześniej :) Wogóle przejrzyj forum kilka stron wstecz, są tam jeszcze conajmniej 2 ogłoszenia forumowiczów o stemplach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...