Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich przed / w trakcie / po :-)

W związku z rozpoczynającą się budową potrzebuję ogrodzenia tymczasowego 100 mb (z bramą) i garażu blaszaka.

Może komuś z Was zbywa ten "sprzęt"?

 

My najprawdopodobniej będziemy juz się pozbywać garażu blaszanego.

Jak jesteś zainteresowana/y to proszę o kontakt na PW - zapytam męża co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo stempli, wczoraj przejeżdzając przez Przegędzę zauważyłam, że w składzie drewna kominkowego też je sprzedają. Nie wiem w jakiej cenie, ale można zadzwonić i zapytać :) Spisałam numer: 606 101 819

Gdyby ktoś nie wiedział gdzie to jest, to jadąc od Rybnika w Przegędzy zaraz na górce po lewej stronie, przy głównej drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do betonu, to istotne jest położenie budowy i współpraca z hurtownią. Ja buduję niedaleko budozbytu i kupuję od nich inne materiały, więc cenę dostałem lepszą niż u Matuszka. Jest różnica gdy gruszka i pompa mają jechać 15km w korkach lub 2 km na budowę.

 

Z współpracą się zgodzę. Wiadomo, że jak ma się jakąś historię zakupów w danej hurtowni to można wynegocjować dobre ceny. Ale jeżeli chodzi o odległość to tu nie jest tak do końca jak piszesz. Matuszek ma do mnie najdalej i dostałam od nich najlepszą cenę. Budo-Zbyt ma najbliżej a cenę podał mi najwyższą. (różnica 25 zł/m3).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Właśnie zdjąłem szalunek ze stropu i mam do odsprzedania ok. 200 szt. stempli, większość o długości 2,5 - 2,6 m. cena 3,5PLN

oraz duuużo desek z szalunku w cenie 250 PLN za kubik.

Jak ktoś byłby zainteresowany to proszę o kontakt na priv.

Budowa w Rybniku.

 

kurcze gdybys 2 dni wczesniej napisał byłabym kilkaset zł do przodu :( własnie robie szalunek stropu

 

czy ktoś własnie robi drenaż ? chciałabym to zobaczyć jesli mozna, czy na lekkim spadku nalezy dawać studzienke na każdym rogu ? mam garaz wysunięty z przodu i wychodzi mi 6 studzienek !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten dach z tym oknem to pewnie bedzie kosztowal tyle co moj SSO ;d uwazaj na bawole oka bo widzialem jak "fachowcy" robia takie rzeczy i dach wyglada jakby po nim zjechala lawina blotna z kamieniami a te dachowki choby naciepane widlami, mimmo wielu prob nie potrafili poprawic dachu, tyle ze tam byly luki wklesle a Ty masz wypukle. tak czy tak projekt piekny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z współpracą się zgodzę. Wiadomo, że jak ma się jakąś historię zakupów w danej hurtowni to można wynegocjować dobre ceny. Ale jeżeli chodzi o odległość to tu nie jest tak do końca jak piszesz. Matuszek ma do mnie najdalej i dostałam od nich najlepszą cenę. Budo-Zbyt ma najbliżej a cenę podał mi najwyższą. (różnica 25 zł/m3).

 

Mi też Budozbyt podał nawyższą. Na dzień dobry. Potem poszedłem do Matuszka i sprawdziłem jaką min. cenę tam dostanę. Następnie wróciłem do Budozbytu, podałem cenę od Matuszka i ... dostałem 5 zeta taniej :))

Nie wystarczy zapytać, warto negocjować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Jestem nowy na tym forum i mam zamiar rozpoczac budowe ( Rybnik-Kamien) jeszcze w tym roku ale z obserwacji opisow zalatwiania spraw w urzedach w Rybniku (chyba ze PNB zalatwia w innym urzedzie dla dzielnicy Kamien) to chyba marne szanse . Jestem dopiero w fazie projektu wiec mam prosbe o namiary na jakiegos sprawdzonego architekta do adaptacji gotowego projektu ( Knurow , Gliwice, Rybnik).

Mam zamiar budowac DOM W MNISZKACH Archonu .

Pewnie bede stalym gosciem tego forum chyba ze mnie wykopiecie za glupie pytania ale wybaczcie bo dopiero zdobywam wiedze w tej materii wiec prosze o cierpliwosc i wyrozumialosc.

Niestety nie mam mozliwosci uzywania polskich znakow wiec wybaczcie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Jestem nowy na tym forum i mam zamiar rozpoczac budowe ( Rybnik-Kamien) jeszcze w tym roku ale z obserwacji opisow zalatwiania spraw w urzedach w Rybniku (chyba ze PNB zalatwia w innym urzedzie dla dzielnicy Kamien) to chyba marne szanse . Jestem dopiero w fazie projektu wiec mam prosbe o namiary na jakiegos sprawdzonego architekta do adaptacji gotowego projektu ( Knurow , Gliwice, Rybnik).

Mam zamiar budowac DOM W MNISZKACH Archonu .

Pewnie bede stalym gosciem tego forum chyba ze mnie wykopiecie za glupie pytania ale wybaczcie bo dopiero zdobywam wiedze w tej materii wiec prosze o cierpliwosc i wyrozumialosc.

Niestety nie mam mozliwosci uzywania polskich znakow wiec wybaczcie.

Pozdrawiam.

 

Witaj witaj będziemy się wspierać bo jak jeszcze dalej tak pójdzie ja oszaleje i nawet nie doczekam rozpoczęcia budowy ;) trzymam kciuki za Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i tak to juz jest z tymi oknami, naszym marzeniem bylo okno na taras podnoszono-przesuwne ale 10 tys pln roznicy miedzy nim a dwoma skrzydlami rozwieralnymi chyba nie daje nam wyboru!

co do dziennika budowy to chyba zrobimy mu przerwe w wakacje, chcielismy sie wprowadzic jeszcze w tym roku ale mamy 2 znajomych ktorzy wprowadzali sie w tym samym roku co rozpoczynali budowe i maja popekane sciany. skoro my akurat znamy 2 to ile jest osob z podobnym problemem? przykryjemy domek w lipcu, wstawimy okna i porobimy na spokojnie jakies instalacje i poczekamy z tynkowaniem do zimy, moze do nowego roku :) w sumie remontowac po roku najwieksza inwestycja zycia? -mysli samobojccze przyjda same a ile z tego po drodze zbierze zona :p

 

No my zaszaleliśmy i mamy to podnoszono-przesuwne zobaczymy , montaż za 40 dni . Dużo naczytaliśmy się o ich wadach i zaletach jak zapewne o każdych innych można powiedzieć . Zwykła przesuwanka jest ciężka i nie tak łatwo się ja zamyka i otwiera mając 160 wzrostu. Cena jest wysoka my daliśmy za 2,8 metrową 7200 jest to bardzo dużo ale myślę że będziemy zadowolenie. Jest robiona gdzieś w Niemczech więc myślę że solidność będzie zachowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...