Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

witam

proszę o namiary na wykonawców centralnego odkurzania (same rury) i dgp (same rozprowadzenie po chałupce) chcę to jednak zrobic jeszcze przed tynkami stąd prośba o namiary - temat dość palący.

 

Z góry dzieki za namiary - jak mozna to ew z jaką gotówką należy się z tym zmierzyć

 

ps. Gratulacje AGA

 

Gaszka Janusz 32 4250741, 605243242. Ma firmę w Wodzisławiu i specjalizuje się w odkurzaczach centralnych. Za rozprowadzenie rur przed tynkiem i wylewką zapłaciłem 1300 zł. Wszystko( cena) zależy od tego co chcesz mieć w systemie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gabrysiu, na Mikołowskiej robią ciekawe projekty choc sam salon wyglada niepozornie, jak chcesz wybrac jakies oryginalne kafelki to wybierz się do Art Ceramiki go Gliwic Sosnicy lub do Katowic na Rożdzieńskiego a potem zamow wybrane kafelki w salonie w Rybniku, jeżeli szukasz projektantki to mogę polecic kafelkarza , ktory wspólpracuje z projektantką z Gliwic.Namiary przesylam na PW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

W tej chwili jestem na etapie szalowania stropu nad parterem.

Szalunek wygląda następująco dookoła ścian nabite deski. do tych desek przytwierdzone deski na sztorc idące w poprzek - te deski opierają się na stemplach, stemple zacinane itd. . Moje pytania:

jak daleko powinien znajdować się pierwszy stempel od ściany

jakie powinny być odstępy między deskami

jakie powinny być odstępy między stemplami.

 

Może ktoś ma jakieś zdjęcia na ten temat.

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga gratuluję :) i co Ty teraz będziesz robiła bez budowy? Ja się zastanawiam czy przypadkiem potem nie umrę z nudów bo przywykłam do tego, że ciągle coś się dzieje i trzeba codziennie decyzje podejmować...

 

Ewuś daj znać jak posadzki powysychają ;) ... chętnie się wybiorę je podeptać :p

 

krzychur wybierz taką, która Ci się podoba i jest w rozsądnej cenie :) Warto przejechać się po budowach i pooglądać dachy, popytać właścicieli jaką mają dachówkę u siebie bo inaczej wygląda w hurtowni jak widzisz jedną a inaczej na całej połaci dachu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

W tej chwili jestem na etapie szalowania stropu nad parterem.

Szalunek wygląda następująco dookoła ścian nabite deski. do tych desek przytwierdzone deski na sztorc idące w poprzek - te deski opierają się na stemplach, stemple zacinane itd. . Moje pytania:

jak daleko powinien znajdować się pierwszy stempel od ściany

jakie powinny być odstępy między deskami

jakie powinny być odstępy między stemplami.

 

Może ktoś ma jakieś zdjęcia na ten temat.

Z góry dzięki za pomoc.

 

Przyjmuje się, że pierwszy stempel ma być odsunięty od ściany o 10-15 cm tak żeby można było spokojnie wyciągnąć deskę pionową.

Ważną rzeczą jest co dajesz pomiędzy stempel a szalunek jeśli to kantówka to jakich wymiarów ja dałem kantówkę 10 x10 i dawałem stemple co 75-80 cm ale ogólnie przyjmuje się odległości pomiędzy stemplami 65-70 cm

A co do desek i odległości mam rozumieć że chodzi ci o te przytwierdzane na zewnątrz budynku??? jeśli tak odległość między deskami powinna wynosić od 40-50 cm oczywiście jest to zależne od wysokości stropu jaką wylewasz .

Jak chcesz zobaczyć jak to u mnie wygląda zapraszam na ostatnie zdjęcia dziennika... :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję wszystkim bardzo, bardzo serdecznie !

Normalnie, wzruszyłam się czytając Wasze wpisy...

:oops:

 

Z Forum postaram się nie zniknąć, obiecuję.

Chętnie będę odpowiadać na Wasze pytania / rozterki.

Oczywiście, w miarę możliwości mojej skromnej wiedzy o budowlance / wykończeniówce. ;)

Śmiało piszcie.

 

 

Sylwia,

faktycznie - też to sobie wczoraj pomyślałam : "Kurczę, co ja teraz będę robić" ?, hahaha !

I już wiem !

Teraz czas na.... OGRÓD.

:wiggle:

 

Taka kolej rzeczy na naszym FORUM.

Najpierw przez wiele, wiele miesięcy wchodzi się na dział budowlany - "Wymiana doświadczeń", potem na "Wnętrza", potem na "Otoczenie domu" a potem na... "Pamiętajcie o ogrodach".

:) :) :)

 

Pozdrawiam Was wszystkich już z nowego domku !

I życzę wytrwałości w dążeniu do celu.

Będzie dobrze, dacie Wszyscy radę !

:cool:

 

P.S.

A spało się bossssssssko !

:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam do sprzedania Kostkę granitową czarną (szwed-najciemniejszy odcień) rozmiar 8/11/5.

Około 1,5 tony, wydajność około 8m2 z tony. Odbiór osobisty z Żor,

cena za całość: 1000 pln Sprzedaż tylko całości. TEL 693055131

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Jestem tutaj nowy :) Zamierzamy z żonką budowac dom w okolicy Wodzisławia Śląskiego.

W tej chwili mamy juz pozwolenie na budowę,wkrótce zamierzamy zabrac sie za budowe piwnic.

Szukamy desek do szałunku 1 raz użytych w przystępnej cenie,może ma ktoś na zbyciu :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Kochani,

 

uroczyście zawiadamiam, że prawie po dwóch latach męki ( ;) ) w dniu dzisiejszym zakończyłam budowę domu !

 

Od dnia dzisiejszego to już nie "budowa"... ale nasz DOM !

 

Właśnie odebrany, numer już nadany, jeszcze "ciepły".

 

Hurrrrrrrra ! ! !

 

:wiggle::wiggle::wiggle::wiggle::wiggle::wiggle::wiggle::wiggle::wiggle::wiggle:

 

 

http://images50.fotosik.pl/319/e162aa96535bac90.gif

 

NO JEST CZEGO GRATULOWAC !! BRAWO !!

 

Rozmawiałem z szefem budowy i zachwalał brassa mowi ze teraz maja dobre dachowki i je poleca ,tylko kolor wybrac mowi ,co wy na to? :)

 

nam tez polecaja brassa i biore braz :)

 

Witam.Ma ktoś na sprzedaż lub namiar na tartaki w okolicy,gdzie można kupić niedrogo deski szalunkowe?

 

tartak w szanie na skrzyszowskiej albo jak sie do lesniczowki jedzie w wodzislawiu - ponoc najtaniej i dobre drewno :)

witam

proszę o namiary na wykonawców centralnego odkurzania (same rury) i dgp (same rozprowadzenie po chałupce) chcę to jednak zrobic jeszcze przed tynkami stąd prośba o namiary - temat dość palący.

 

Z góry dzieki za namiary - jak mozna to ew z jaką gotówką należy się z tym zmierzyć

 

ps. Gratulacje AGA

 

na wodzislawskiej jest firma ktora od lat zajmuje sie centralnymi odkurzaczami .. .w dolku popielowskim to jest !! przy swiatlach jest wielki szyld - gosc jest dobry tani i sprawdzony !! znajomym w wodziu instalacje wycenili na 1500 a on za 1300 zrobil ze wszystkim :)

 

Prefrow. Negocjuj ;)

 

 

AGA - Congratulations !!! :)

 

ile w prefrowie za bloczek 14 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...