Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Chodziło mi o ogrzewanie z pieca na ekogroszek. Jaka wylewka - miałam na myśli jaki rodzaj betonu oraz w jaki sposób zalewana.

 

Witam

 

Wylewki wg norm powinno być 5 cm, to jest taka idealna warstwa na ogrzewanie podłogowe. W takim układzie podłogówka ma najlepszą bezwładność. Wiadomo że czasem wychodzi 4 a czasem 6 lub nawet 7. A jeśli chodzi o rodzaj wylewki - betonu to myśmy dawali wylewki z miksokretu. Warto pogadać z tym kto bedzie ci wylewał żeby zamiast siatki zbrojeniowej dali ci włókna, sąpo prostu lepsze.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Hej:)

Ja tez juz na 90% jestem nastawiony na Brassa niewiem moze Bałtycka lub Celtycka czekam na wycene od naszego zaopatrzeniowca,i bedziemy widziec bo teraz to tylko chodzi o cene:)

pozdrawiam

 

jezeli mogę doradzić to proszę się wybrać do Handlobudu tam bardzo dobrze doradzą

jestem laikiem w kwesti dachówki ale mogę powiedzieć że nie polecam betonowej dachówki może jest tansza o 4000,00 lub czasem nawet mniej a po paru latach betonowa dachówka płowieje i jest prawdopodobieństwo zarastania mchem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam stanalem przed wyborem cegieł klinkierowych na moje sprytne dwa kominy i stad pytanie gdzie kupowaliscie i jakie polecacie (niestety z racji ze dach czarny wiec moga byc jedynie szare czy tam czarne )

 

nie zgadzam się z tobą ja mam cegłe crh kolor etna nie brudzi się jak inne tylko że ja mam okna w kolorze mahoń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wylewki wg norm powinno być 5 cm, to jest taka idealna warstwa na ogrzewanie podłogowe. W takim układzie podłogówka ma najlepszą bezwładność. Wiadomo że czasem wychodzi 4 a czasem 6 lub nawet 7. A jeśli chodzi o rodzaj wylewki - betonu to myśmy dawali wylewki z miksokretu. Warto pogadać z tym kto bedzie ci wylewał żeby zamiast siatki zbrojeniowej dali ci włókna, sąpo prostu lepsze.

 

pozdrawiam

 

Dokładnie tak będziemy mieli :) ale jeszcze przed więc się nie mądrzę za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

jestem laikiem w kwesti dachówki ale mogę powiedzieć że nie polecam betonowej dachówki może jest tansza o 4000,00 lub czasem nawet mniej a po paru latach betonowa dachówka płowieje i jest prawdopodobieństwo zarastania mchem

 

nie mogę się zgodzić z tą opinią niestety :) każde inne pokrycie a nawet ceramiczna dachówka może porastać mchem jeżeli w pobliżu jest dużo wysokich drzew a szczególnie od strony północnej. Tak samo ceramiczna dachówka może po latach wyblaknąć od słońca, sama widziałam. Ale taka jest naturalna kolej rzeczy i wszystko się starzeje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie tynków bo niewm które dać czy cementowo wapienne czy z gipsowe z maszyny, mam dylematy i niewiem co wybrać może polecicie mi jakiś fachowców

 

Wydaje mi się że to wszystko zależy od tego jakie tobie się podobają, jedni wolą cementowe-wapienne i ich strukturę a inni wolą gipsowe. Jak masz zamiar kiedyś robic gładzie gipsowe to lepiej od razu zrobic tynki gipsowe. Myśmy robili tynki CW w piwinicy, garażu i łazienkach a pozostałe pomieszczenia gipsowe.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam wylewke 7cm, ale to wszystko też zależy ile jest styropianu pod wylewka...ja mam 10cm

 

jasne, zgadzam się. wszystko wychodzi podczas układanie styro.

 

7 cm to taka standardowa wylewka, razem z rurkami, ale jezeli ty masz 7 cm nad rurkami to poprostu podłogówka będzie się troszkę dłużej nagrzewała a po wyłączeniu pieca dłużej będzie "trzymac" ciepło. ale też jest to ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...