Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

nie straszna sciema z ta suwanka, wyslalem gosciowi 10 zdjec o jakie okno mi chodzi, zapewnial , ze to ten system a jak pojechalismy na miejsce gdzie maja takie okno zamontowane to byla zwykla suwanka uchylna

 

hehe a ja chce zwykla suwanke uchylna ...

a co ty za cudo wymysliles ?? moze mi pokazalbys zdjecie ?? kto wie moze sie jeszcze rozmysle :)

 

A czy kiedyś przyjdzie czas na pomoc innym? Pozdr.

 

mysle ze z uplywem czasu i nabieraniem doswiadczen :) trudno radzic samemu nie wiedzac !!

 

Hey! można gdzieś wypożyczyć stemple stalowe i jakie ceny za to sobie życzą? ciekawe czy jest to jakaś alternatywa dla leśnych stempelków ;)

 

wiem ze na rymerze jest firma i jakas druga w rybniku /szczegoly postaram sie jutro zapodac bo sama jestem zainteresowana tym systemem/ ... wiem ze cena za wypozyczenie to jakies 17zl/m ... z tego co wiem to sa to stemple i plyty szałunkowe rozsuwane ... znajomi wlasnie na tym robili i przygotowanie do zbrojenia zajelo gosciom polowe tego czasu co przy dechach i jakies 500 taniej na stropie :) ... jak to by wygladalo w rozrachunku system/deski trudno oszacowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

kolega dopiero zaczyna więc na pewno przyjdzie pora na pomaganie jak juz bedzie miał doświadczenie i "kontakty" ;)

 

ja robiłam projekt w ag projekt na Sklodowskiej w Rybniku u p.Pańczyka, jest on rowniez moim kierownikiem budowy

jako projektaNTA moge polecic natomiast odradzam geodetów z tego biura

 

Dziękuję za radę i wyrozumiałość. Podziękowania również dla mea:-).

Oczywiście, że gdy będę już trochę mocniej zaangażowany w budowie, to jeśli tylko pojawi się temat w którym, będę mógł pomóc to na pewno doradzę. Na tym chyba polega wymiana opinii na forum. Moim zdaniem najpierw trzeba mieć trochę wiedzy i doświadczenia w danym temacie, aby doradzać innym. Na chwilę obecną nie widzę zapytania, w którym mogę pomóc. Mam nadzieję, że to tylko kwestia czasu:-)

Także spokojnie Wirecki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wszystkich uczestników tego forum.

Prawdę powiedziawszy już sporo przejrzałem tu postów. Teraz przyszła kolej aby prosić o radę….

Odebrałem, właśnie projekt domu z katalogu w związku z tym poszukuję firmy projektowej z Rybnika celem adaptacji projektu do moich potrzeb. W związku z tym mam pytanie, którą firmę projektową z Rybnika lub okolic polecacie, a której radzicie unikać?

Na razie mam namiary na:

Tensa Projekt

A&T Zielińscy

Chciałbym, też aby przy adaptacji domu projektant wykonał projekt wjazdu z drogi publicznej na moją działkę .

Było by dobrze aby ludzie z biura projektowego mieli zarazem uprawnienia kierownika budowy.

Wasze doświadczenie będzie zapewne bardzo pomocne.

Z góry dziękuję za pomoc.

P.S Wiem, że padały już tu tego typu pytania, ale jeśli ktoś mam ochotę jeszcze raz udzielić pomocy odnośnie tego tematu będę wdzięczny. Możecie podesłać namiary firm na priv jeśli ktoś woli.

 

Pozdrawiam

 

ja byłem kiedyś w Tensa ale zaczeli mi jakieś kosmiczne ceny za adaptacje rzucać, więc zrezygnowałem.......

 

wiem, że obok biura tensy (praktycznie pokój obok) tez jest jakiś projektant, który jest duzo tanszy, ale nie wiem jak z jego fachowością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio znalazłam na budowie ulotkę hurtowni budowlanej ABRA z Żor. Trochę daleko, ale wyslałam materialy do wyceny. Dziś otrzymałam wycenę i szczerze jestem zdziwiona, że tak tanio. Na samej terrivie mają ponad tyś taniej niż Lubar czy Domix. Pustaki też w konkurencyjnej cenie, 24 cm za 4,99 a 11,5 cm za 4,06. Tylko, że wycenili mi pustaka firmy Heluz. To jakaś czeska firma, ponoć odpowiednik Winerbergera i lepszy od Leiera. Nie wiele o nim piszą w internecie. Może ktoś z Was miał do czynienia z tym pustakiem lub wie coś na jego temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio znalazłam na budowie ulotkę hurtowni budowlanej ABRA z Żor. Trochę daleko, ale wyslałam materialy do wyceny. Dziś otrzymałam wycenę i szczerze jestem zdziwiona, że tak tanio. Na samej terrivie mają ponad tyś taniej niż Lubar czy Domix. Pustaki też w konkurencyjnej cenie, 24 cm za 4,99 a 11,5 cm za 4,06. Tylko, że wycenili mi pustaka firmy Heluz. To jakaś czeska firma, ponoć odpowiednik Winerbergera i lepszy od Leiera. Nie wiele o nim piszą w internecie. Może ktoś z Was miał do czynienia z tym pustakiem lub wie coś na jego temat?

 

Ostatnio kupiłem te pustaki 11,5 na 50 - szczerze przyznam, że sam nie muruje jednak z tego co zauważyłem są bardziej kruche od porotchermu (przynajmniej te11stki) i mają bardzo jasny kolor. Jednak cena jest zdecydowanie niższa. Mają je także w Budozbycie tam je kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pochwalę się trochę wiem że czasem każdy tego potrzebuje :)

05.08.2010 - zakończony stan surowy zamknięty - wstawiliśmy piękne okna MS trzyszybowe + bramę Hormanna + drzwi wejściowe + drzwi do kotłowni

obecnie po pierwszych zakupach elektrycznych i od poniedziałku wchodzi ekipa elektryków :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Mam do Was pytanie.Gdzie kupowaliście wszelkie kable itp itd do instalacji elektrycznej?

Gdzie są najbardziej przystepne ceny?Rybnik i okolice.

 

Mam pytanie też w kwesti odbioru komina przez kominiarza?

Jest potrzebne coś takiego i jakieś wpisy w dzienniku budowy w związku z tym?Czy wystarczy tylko jeden odbiór juz końcowy?Jak sie mają sprawy w tym temacie?

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pochwalę się trochę wiem że czasem każdy tego potrzebuje :)

05.08.2010 - zakończony stan surowy zamknięty - wstawiliśmy piękne okna MS trzyszybowe + bramę Hormanna + drzwi wejściowe + drzwi do kotłowni

obecnie po pierwszych zakupach elektrycznych i od poniedziałku wchodzi ekipa elektryków :)

pozdrawiam

 

No to ja pogratuluję.

Super !

;)

 

Oblaliście ?

Ja oblewałam prawie każdy etap budowy.... a teraz ciągle oblewam fakt zakończenia i zamieszkania w domku, hehe.

Nprmalnie pierwsza w kolejce do "AA" jestem, hahahaha !

:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...