Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

 

Mam pytanie też w kwesti odbioru komina przez kominiarza?

Jest potrzebne coś takiego i jakieś wpisy w dzienniku budowy w związku z tym?Czy wystarczy tylko jeden odbiór juz końcowy?Jak sie mają sprawy w tym temacie?

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi.

 

Jeśli masz gaz w domu kominiarz musi przyjść DWA RAZY.

I trzeba mieć wtedy DWIE opinie kominiarskie.

 

Pierwsza jak zaczynasz robić wewnętrzną instalację gazową a drugą po jej zakończeniu - następuje wtedy ostateczny odbiór przez kominiarza.

Pierwsza - 80 zł, druga - 100 albo 150 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

pochwalę się trochę wiem że czasem każdy tego potrzebuje :)

05.08.2010 - zakończony stan surowy zamknięty - wstawiliśmy piękne okna MS trzyszybowe + bramę Hormanna + drzwi wejściowe + drzwi do kotłowni

obecnie po pierwszych zakupach elektrycznych i od poniedziałku wchodzi ekipa elektryków :)

pozdrawiam

 

gratuluję udanego kolejnego zaliczonego etapu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie

oczywiście etap oblany

 

poradzcie prosze kiedy robiliście instalacje dgp mam dylemat czy przed tynkami - pwanie tak tynkarz za dwa tygodnie przychodzi a tu ani widu ani słychu o chetnch do wykonania samej instalacji wszyscy kominkarze chcą robić od razu całość tznz wkładem i obudową

 

może macie jakiś znajomych fachowców od dgp co by w ramach tzw. walki z wolnym czasem zechcieliby łaskaiwe wykonać same dgp przed tynkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz gaz w domu kominiarz musi przyjść DWA RAZY.

I trzeba mieć wtedy DWIE opinie kominiarskie.

 

Pierwsza jak zaczynasz robić wewnętrzną instalację gazową a drugą po jej zakończeniu - następuje wtedy ostateczny odbiór przez kominiarza.

Pierwsza - 80 zł, druga - 100 albo 150 zł.

 

Nie mamy gazu,będzie tylko z butli do kuchenki. Zatem wizyta kominiarza tylko jedna:)

Dzieki AGA za odpowiedź:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pochwalę się trochę wiem że czasem każdy tego potrzebuje :)

05.08.2010 - zakończony stan surowy zamknięty - wstawiliśmy piękne okna MS trzyszybowe + bramę Hormanna + drzwi wejściowe + drzwi do kotłowni

obecnie po pierwszych zakupach elektrycznych i od poniedziałku wchodzi ekipa elektryków :)

pozdrawiam

 

My rowniez dołanczamy sie do gratuacji:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pochwalę się trochę wiem że czasem każdy tego potrzebuje :)

05.08.2010 - zakończony stan surowy zamknięty - wstawiliśmy piękne okna MS trzyszybowe + bramę Hormanna + drzwi wejściowe + drzwi do kotłowni

obecnie po pierwszych zakupach elektrycznych i od poniedziałku wchodzi ekipa elektryków :)

pozdrawiam

 

 

Gratuluję i zazdroszczę, że tyle problemów i decyzji już za Wami. Gdzie zamawialiście okna i bramę? Wysłałam tez do MS prośbę o wycenę, ale zero odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie

oczywiście etap oblany

 

poradzcie prosze kiedy robiliście instalacje dgp mam dylemat czy przed tynkami - pwanie tak tynkarz za dwa tygodnie przychodzi a tu ani widu ani słychu o chetnch do wykonania samej instalacji wszyscy kominkarze chcą robić od razu całość tznz wkładem i obudową

 

może macie jakiś znajomych fachowców od dgp co by w ramach tzw. walki z wolnym czasem zechcieliby łaskaiwe wykonać same dgp przed tynkami?

 

Witaj, my robiliśmy po tynkach i błąd, miałoby być przed tynkami.

Wróć się na poprzednia stronę, chwaliłam firmę , która produkuje elementy do DGP i przyjeżdżają na montaż samej instalcji.

Ja sobie bardzo ich chwalę.

Firma DARCO my byliśmy w ich oddziale w Krakowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bdan

agusia_x

to ja się jeszcze bardziej zdziwiłem jak Hadex dał mi niższą cene niź Abra na czeskie pustaki, których mi braknie na piętro-

 

Czyli budujesz z Heluza?? Jak się sprawuje?? Różnica między Heluzem a Leierem na całości wychodzi mi ok 100 zł dlatego chciałabym wybrać lepszego. Jeśli chodzi o Leiera to jest o nim mnóstwo informacji, za to o Helzu wogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewus:

dzięki ale z tego co pisałaś trzeba się u nich pojawić w krakowie a niestety obowiązki wobec pracodawcy wykluczają wyjazd do krakowa - może ktoś ma jakies namiary na miejscowych facowców?

 

bdan:

polecam p. Piotra Czyża z Mikołowa najniższa cena (ze wszystkich salonów mających okna MS w ofercie na Śląsku (są jeszcze chyba w Katowicach i napewno w Bielsku) fachowiec pełną gęba doradzi pomoże i nie oskubie braliśmy też u niego drzwi zewnętrzne Wiatrak dębowe i kotłowniane stalowe razem z montażem- rewelacja wszystko ustalone bez opóźnień w realizacji wszystko pięknie salonn nazywa się portalux mieści się na skotnica 2 w mikołowie mogę przesłać namiary na prv - wycena w kilka godzin a i negocjaje były owocne bo przy zamówiieniu jeszcze urwaliśm parę setek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewus:

dzięki ale z tego co pisałaś trzeba się u nich pojawić w krakowie a niestety obowiązki wobec pracodawcy wykluczają wyjazd do krakowa - może ktoś ma jakies namiary na miejscowych facowców?

 

Pisałam, że my byliśmy.

Zadzwoń i popytaj, czy np z projektu zrobią wycenę, co tak pesymistycznie, to kosztuje tylko telefon

chłopcy przyjechali z wszystkim na aucie,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Czy możecie polecić jakiś tartak, gdzie uda mi się zakupić dobrej jakości drzewo na więźbę, oczywiście nie drogo? :rolleyes:

 

ja sie tez podlacze pod pytanie ...

 

Jak pytałam się dekarza skąd wziąć drzewo to mówił z każdego tartaku, w którym nie mają drzewa z gór, bo jest złej jakości ;)

 

moj mowil ze z gor to papier a nie drzewo i ze nie warto tez z kielc brac bo ponoc z robaczkiem !!!

 

z tego co na dzis moge powiedziec :

tartak w studzionce /duza firma/ twierdza ze drzewo z suszeckich lasow /moj dekarz mowi ze z gor/ wiezba po 850 brutto a deski od 390 /1m - 1,5m/ do 450 /od 4,5m/ tel 32 212 33 80

tartak w mszanie na skrzyszowskiej /rodzinna popierdolka/ wiezba po 650 netto /jak pani chce fakture to se pani 22% diliczy!!/ a deski szlunkowe za 450 /dowolna dlugosc /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie tez podlacze pod pytanie ...

 

 

 

moj mowil ze z gor to papier a nie drzewo i ze nie warto tez z kielc brac bo ponoc z robaczkiem !!!

 

z tego co na dzis moge powiedziec :

tartak w studzionce /duza firma/ twierdza ze drzewo z suszeckich lasow /moj dekarz mowi ze z gor/ wiezba po 850 brutto a deski od 390 /1m - 1,5m/ do 450 /od 4,5m/ tel 32 212 33 80

tartak w mszanie na skrzyszowskiej /rodzinna popierdolka/ wiezba po 650 netto /jak pani chce fakture to se pani 22% diliczy!!/ a deski szlunkowe za 450 /dowolna dlugosc /

Dziergowice tel 505119553 wiosną zamawiałam drewno na więżbę brałam takze dechy na szalunki, wszystko w fajnych cenach "netto" (ja płaciłam więźbę 620 netto nie wiem po ile jest teraz ) zaznaczcie że z Rybnika, transport w cenie, ja też trafiłam tam z polecenia, może komuś ceny spasują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

 

budujemy w Bujakowie, czyli rzut beretem :)

 

Aktualnie jesteśmy na etapie dachu - dachówka roben lub rupp w zalezności od ceny. będe wdzieczna za namiary na niedrogie składy budowlane. poza tym bedzie potrzbena wieźba i za te namiary też będę wdzieczna :)

 

Okna chcemy z oknoplastu, więc chętnie skorzystam z namiarów tych co już takowe posiadają.

 

W przypadku pustaka. my budowaliśmy z wienerbergera. płaciliśmy 5,15 zł za porotherm 25; 4,8 za 11,5.

 

Pozdrawiam,

Monia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

długo nie pisałam, ale zarobieni jesteśmy;), bo w końcu budujemy. Naczekaliśmy się na pozwolenie tyle, ile ustawa nakazuje;) i ruszyliśmy

Jeżeli chodzi o tartak, tez braliśmy i deski na szalunki i więźbę z Dziergowic - tak, jak pisała queene (ten sam telefon). Trudno nam ocenić jakość, będą fachowcy robić, to powiedzą :).

 

Na razie ławy wylane, czasem podlewamy my, czasem deszczyk;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...