Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Hmm Lucy to nie wiem skąd taka różnica w tym kominie Leiera,ale przypuszczam,że może w ilo ści wentylacyjnych.My mamy 3 kanały wentylacyjne.I wierz mi jestem pewna,że nasz komin ma 90 cm,bo budowlańcy pięknie wymurowali nam na środku wejścia do pokoju.Normalnie szoku doznałam jak to zobaczyłam.I teraz przemurowują,ciekawa jestem ile zniszczą przy tej przeróbce.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Dziwne Sylwia,my zamawialiśmy beton na cały dom z Lubaru i nie mieliśmy ani jednego pęknięcia.Strop nad parterem zalewalismy jak był upał,wystarczyło polewać co 2-3 godzinki i jest git.

a u mnie niestety strop popękał ... polewany był kilka razy dziennie przez trzy tygodnie ale popękał już po pierwszej nocy od wylania i na tym się zatrzymało na szczęście :( był przedstawiciel z Lubaru i mówił, że niby jest ok ale inni mówili że nie powinno być tyle pęknięć. My wylewaliśmy dokładnie rok temu. Teraz mam jeszcze do zrobienia taras ale już chyba nie wezmę od Nich betonu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałam identyczne ceny. I też mam zamiar coś jeszcze utargować :)

 

Słuchaj za taką cenę to bym nie kupił mnie zaoferowano Wineberger Poroterm 25 P+W za 4,10 zł/szt z transportem... mam namiary na gościa który jest bezpośrednio dystrybutorem niema zaplecza magazynowego.... jedzie do cegielni kupuje od nich i wiezie od razu na działkę klienta w ten sposób tnie koszty do minimum :]

 

a u mnie niestety strop popękał ... polewany był kilka razy dziennie przez trzy tygodnie ale popękał już po pierwszej nocy od wylania i na tym się zatrzymało na szczęście :( był przedstawiciel z Lubaru i mówił, że niby jest ok ale inni mówili że nie powinno być tyle pęknięć. My wylewaliśmy dokładnie rok temu. Teraz mam jeszcze do zrobienia taras ale już chyba nie wezmę od Nich betonu ...

A powiedz mi jaką odległość miało zbrojenie od góry płyty jak 2-3 cm to się nie dziwię zawsze popęka.....

 

Wynegocjowane ceny na 12.08.2010

PUSTAK POROTHERM 44 P+W* 6,46 zł/szt - Lubar (w ilości 3126 )

PUSTAK POROTHERM 25 P+W* 4,00 zł/szt - Bielsko Biała transport gratis (w ilości 660 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze pytanie odnośnie pustaków. Mam wycenę z Handlobudu na Leiera i Winerbergera. Różnica w cenie na całym parterze między jednym a drugim to 350 zł czyli niewiele. Tylko pytanie, który lepszy???

 

ja bym sie nawet nie zastanawiala ... tylko wineberger w porywach klimablock z matuszka !! heluza nie znam nie znam cen wiec nie mowie niec ...

ceny mam nastepujace

poro25 poro 11,5 klimablock 25

lubar 5,37 5,19

handlobud 5,08 4,43

matuszek 5,39 4,43 5,30

budozbyt 5,39 5,95

 

ja sciany robie z porothermu 30 wiec ta cena jest jeszcze inna /nizsza i to duzo!!/

 

 

a co myslicie o tym zeby scianki dzialowe stawiac z jakiegos betonu komorkowego czy silki/ytonga ?? takie cos mi wczoraj kier bud zapodal i sie zastanawiam ... ponoc jest lepszy jesli chodzi o akustyke, cenowo podobnie i jest rowniejszy i lepszy do wieszania na scianie !!!

 

 

a tak po prawdzie to wam powiem ze jesli z kims beda klopoty na tej budowie to chyba z tym kierbudem ... ale skoro sie powiedzialo A to trzeba za to teraz Beknac !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długim nie pisaniu na forum ale urlop, praca i budowa...

 

Nawiązując do tematu betonu to ja jestem zadowolony z betonu od Matuszka - solidny. I co dla mnie najlepsze to wyliczenie robił ich przedstawiciel i nawet jak się pomylił o pół kubika to pompa czekała a grucha goniła na produkcję. Na ich koszt oczywiście, ale takie coś to ponoć tylko u jednego przedstawiciela jest możliwe.

 

Szkoda wielka, że na forum nie wchodzą osoby, które budowy zakończyły z 5 lat temu. Bo to że dzisiaj jest dobra cena np. na okna i nieźle wyglądają to mnie bardziej interesuje to jak będzie za kilka lat.

 

A będąc przy oknach zapytam czy ktoś nie wie gdzie w okolicy mogę kupić okna z profilu Salamander? Kiedyś robił je Latosiński do czasu afery z $. Bardzo dobry profil i ładny dla oka. No i szukam również firmy robiącej dobre ale rozsądne cenowo rolety zewnętrzne.

 

Nasza budowa jest obecnie na etapie stropu z parteru. Strop teriva z AW-Bud-u. Czy ktoś z Was też kupował z tej firmy lub w Handlobudzie bo oni tylko ich stropy sprzedają i ile pustaków popękało 5%, 10%?

 

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A powiedz mi jaką odległość miało zbrojenie od góry płyty jak 2-3 cm to się nie dziwię zawsze popęka.....

 

nie mam zielonego pojęcia ile miało zbrojenie od góry płyty ;) już słyszałam setki opinii czemu pęka, że zła pielęgnacja, że zawsze coś popęka i to normalne, za szybko wiąże, mało zwibrowany, za dużo cementu, polewany lodowatą wodą w skwarze, a nawet takie że jak mocny beton to bardziej popęka :D i tutaj by nawet pasowało bo do ław i stropu mieliśmy B20 gdzie się pokazały szczelinki do 2mm natomiast gdby był lany B15 (chudziak 10 cm na podłodze) nie było żadnych pęknięć i bądź tu mądry ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd jesteś? Bo w Radlinie na przeciwko kopalni, tam gdzie idą tory, obok stoją takie zbiorniki do sprzedania. Ostanio jak przejeżdżałam to było ich dość sporo i kosztują koło 200 zł

 

Dzięki, sylwia, wezmę to pod uwagę, na razie pytam znajomych, zobaczymy, co będzie:)

Jestem z Rybnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już bym nie brała betonu z Lubaru bo za bardzo pęka mimo dobrej pielęgnacji...teraz mam koszmary , że mi to kiedyś spadnie na łeb :(

 

:jawdrop: Ja tez mam podobny problem. beton z Budozbytu - na ławach nie było problemu, wszystko wyglądało ładnie, ale teraz na stropie nad piwnicą - masakra :jawdrop: mąż tylko ciągle narzeka. No ale cóż teraz zrobić, mam nadzieję że to tylko takie powierzchniowe pęknięcia i nic złego nam się nie stanie :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:jawdrop: Ja tez mam podobny problem. beton z Budozbytu - na ławach nie było problemu, wszystko wyglądało ładnie, ale teraz na stropie nad piwnicą - masakra :jawdrop: mąż tylko ciągle narzeka. No ale cóż teraz zrobić, mam nadzieję że to tylko takie powierzchniowe pęknięcia i nic złego nam się nie stanie :eek:

to widzę, że nie jestem sama z tym koszmarem, na taras sobie chyba sama tego betonu namieszam, przynajmniej nie będziemy mieć do nikogo pretensji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd jesteś? Bo w Radlinie na przeciwko kopalni, tam gdzie idą tory, obok stoją takie zbiorniki do sprzedania. Ostanio jak przejeżdżałam to było ich dość sporo i kosztują koło 200 zł

 

ja bralam uzywke z allegro - z prtzesylka 135zl /bez siatki i palety/

http://allegro.pl/item1173369435_szambo_drenaz_oczyszczalnia_sciekow_kurier.html

szybko i na temat :)

 

Pilnie poszukuję elektryka z uprawnieniami do założenia przyłącza tymczasowego na rozpoczęcie budowy.

Jeśli macie jakieś namiary to bardzo proszę.

 

[email protected]

 

poszlo na maila

mnie to skroblo 600 ale z gosciem da sie gadac !! wszystko na temat :)

 

 

my zaczynamy ... dzis juz wytyczylismy :)

szczegoly w dzienniku !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...