Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

mysle,ze nikomu nie zaszkodziloby podanie ze za m2 tynku gipsowego z materialem jest np 22 lub 23 zl, a za puknt w instalacjach wodnych ten bierze 90zl a inny 110. ktos i tak tynkuje caly dom od razu a firma powie taka sama cene przy 400m2 do zrobienia czy przy 600m2.

np dalas namiar na pana Olszara od wylewek, kilkanascie stron wczesniej tez kilka osob go polecalo i podalo cene 30zl/m2 z materialem. z murarzami moze byc problem ale wielu fachowcow mozna wyceniec jednostkowo za wykonana prace :)

pozdrawiam

 

 

Nie masz racji.

Gdybyś czytał dokładnie nasz wątek to wiedziałbyś, że podawałam wtedy cenę za wylewki P. Olszara.

Za tynki ( P. Damiana ) również podawałam.

Ceny "INSTALMEXU" za "punkt" też podawałam.

Poczytaj uważniej.

 

Reszty się po prostu nie da.

 

No bo jak macie sobie porównać na przykład moją instalację elektryczną ze swoją ?

Musiałabym napisać epopeję elektryczną, co dokładnie w niej mam : jakiej firmy użyto materiałów, ile mam rozdzielek, ile układów, jakie zabezpieczenia, jakie dodatkowe rozwiązania ( za dodatkową dopłatą ).

Musiałabym WSZYSTKO DOKŁADNIE wymienić, niemal rozrysować schemat elektryczny.

 

A co by Wam dała cena mojej instalacji wodno - kanalizacyjnej lub c.o. ( mam w całym domu podłogówkę ) ???

Musiałabym ponownie podać nazwy i ilości wszystkich użytych materiałów, pomierzyć metry zużytych rurek, kolanek, folii do podłogówki, domówionych stelaży podtynkowych itd. itd. itd.

To są cztery strony A-4 ( f-ra z INSTALMEXU ).

Mam to przepisać ?

 

W sytuacji, gdybym ot, tak sobie rzuciła ogólną ceną za owe instalacje ( moje ) zrobiłabym po prostu ZŁĄ ROBOTĘ !

Ddoszłoby do sporych nieporozumień.

 

Bo być może okazałoby się, że np. mój elektryk lub moi instalatorzy od c.o. wydaliby się komuś.... strasznie drodzy !

Bo nie dodałabym, że mam sporo wykonanych prac czy materiałów ponad plan, zrobiłam to celowo i całkowicie świadomie zapłaciłam za to więcej.

A efekt byłby taki, że część z Was z góry skreśliłaby danego wykonawcę.

Niepotrzebnie.

To nie o to tu chodzi.

 

Od tego są podane przeze mnie telefony, żeby się umówić telefonicznie na indywidulane wyceny.

To nic nie kosztuje, one są bezpłatne.

Kosztuje to tylko wykonany telefon.

I czas.

Trzeba tylko chcieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz racji.

Gdybyś czytał dokładnie nasz wątek to wiedziałbyś, że podawałam wtedy cenę za wylewki P. Olszara.

Za tynki ( P. Damiana ) również podawałam.

Ceny "INSTALMEXU" za "punkt" też podawałam.

Poczytaj uważniej.

 

Reszty się po prostu nie da.

 

No bo jak macie sobie porównać na przykład moją instalację elektryczną ze swoją ?

Musiałabym napisać epopeję elektryczną, co dokładnie w niej mam : jakiej firmy użyto materiałów, ile mam rozdzielek, ile układów, jakie zabezpieczenia, jakie dodatkowe rozwiązania ( za dodatkową dopłatą ).

Musiałabym WSZYSTKO DOKŁADNIE wymienić, niemal rozrysować schemat elektryczny.

 

A co by Wam dała cena mojej instalacji wodno - kanalizacyjnej lub c.o. ( mam w całym domu podłogówkę ) ???

Musiałabym ponownie podać nazwy i ilości wszystkich użytych materiałów, pomierzyć metry zużytych rurek, kolanek, folii do podłogówki, domówionych stelaży podtynkowych itd. itd. itd.

To są cztery strony A-4 ( f-ra z INSTALMEXU ).

Mam to przepisać ?

 

W sytuacji, gdybym ot, tak sobie rzuciła ogólną ceną za owe instalacje ( moje ) zrobiłabym po prostu ZŁĄ ROBOTĘ !

Ddoszłoby do sporych nieporozumień.

 

Bo być może okazałoby się, że np. mój elektryk lub moi instalatorzy od c.o. wydaliby się komuś.... strasznie drodzy !

Bo nie dodałabym, że mam sporo wykonanych prac czy materiałów ponad plan, zrobiłam to celowo i całkowicie świadomie zapłaciłam za to więcej.

A efekt byłby taki, że część z Was z góry skreśliłaby danego wykonawcę.

Niepotrzebnie.

To nie o to tu chodzi.

 

Od tego są podane przeze mnie telefony, żeby się umówić telefonicznie na indywidulane wyceny.

To nic nie kosztuje, one są bezpłatne.

Kosztuje to tylko wykonany telefon.

I czas.

Trzeba tylko chcieć.

 

mysle, ze jak robisz cos ponad plan to instalujac dodatkowy bidet placisz za kolejny punkt, nikt nie mowi o koszcie calej instalacji konkretnego domu bo oczywiscie kazdy dom jest inny, tylko mowilem o koszcie wykonania jednego punktu tzn umywalki, wanny pieca itd. no chyba ze hydraulik na Twoje zyczenie robi z jednej rurki dwie :p (zartowalem)

chodzilo mi o to , ze jak ktos daje numer i pisze np ze tani piasek to niech powie ile zaplacil za tone albo za 5 ton z transportem niewazne gdzie mieszka i skad byl piasek, tak tylko orientacyjnie, bo jak ktos jest nowy na forum i zabiera sie do budowania to przyblizona cena jakiejs uslugi pomoze mu wyobrazic co gdzie i za ile

np wylewki 30zl z materialem, geodeta 300zl/wyteczenie placu, hydraulik 100zl/pkt itd...

np instalmex moze i dobry ale nam wycene wykonania instalacji wodnej i CO z piecem i calym materialem zaspiewal 47 tys zl, gdzie polecani fachowcy przez sasiadow biora i to z niegorszych materialow tylko 25 tys zl!!! oczywiscie gwarancja pisemna na roboty 10 lat a na rury 50 lat (niemieckie plastiki bezkolankowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek ja poszukuję kogoś do wykonania instalacji centralnego ogrzewania w rozsądnej cenie,podaj namiar proszę.Instalmex już u nas był w piatek,przygotowuje ofertę.Ciekawa jestem,ale coś mi się wydaje,że kwota będzie kosmiczna.

 

ja ci moge polecic firme Magda z wodzislawia /na boguminskiej/ kumpel ja prowadzi i robia instalacje kompletne ...

Artur Geba [email protected] 609 484 384

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego są podane przeze mnie telefony, żeby się umówić telefonicznie na indywidulane wyceny.

To nic nie kosztuje, one są bezpłatne.

Kosztuje to tylko wykonany telefon.

I czas.

Trzeba tylko chcieć.

 

Zgadzam się w 100%, lepiej zadzwonić i osobiście zapytać bo ceny zmianiają się naprawdę co sezon, dodatkowo zimą biorą taniej niż latem, cena zależy też od ilości m2...im więcej ich będzie to wezmą taniej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek ja poszukuję kogoś do wykonania instalacji centralnego ogrzewania w rozsądnej cenie,podaj namiar proszę.Instalmex już u nas był w piatek,przygotowuje ofertę.Ciekawa jestem,ale coś mi się wydaje,że kwota będzie kosmiczna.

 

przez ostatnie dni bylo na budowie kilku fachowcow i czekam na wyceny, jedni mowili 90zl a najdrozszy 150 zl za punkt przy czym umywalka to 1 pkt a piec, bojler to 2 pkt, najtanszy chce 40 zl przy czym umywalka dla niego to 4 punkty (zimna woda, ciepla woda, ciepla woda cyrkulacja i odplyw), jedni wymagaja tylko swoich materialow a dla innych nie istotne czy dasz swoj material. jedni chca robic na wytynkowanych scianach a inni absolutnie, tak wiec jak naplyna wyceny to sie pochwale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko mowilem o koszcie wykonania jednego punktu tzn umywalki, wanny pieca itd. no chyba ze hydraulik na Twoje zyczenie robi z jednej rurki dwie :p (zartowalem).

 

 

Ty dalej swoje.

 

Powtarzam :

 

Podawałam ceny INSTALMEXU za punkt.

Co więcej, wytłumaczyłam dokładnie, jak oni naliczają owe punkty.

 

Cenę wylewek P. Olszara też podawałam.

 

Cenę tynków c-w również.

 

Jak ja budowałam, czytałam po nocach od samego początku nasz wątek, miałam na biurku kartkę z długopisem i zapisywałam sobie wszystkie cenne informacje.

Coby nie męczyć innych o to samo, co było kilka stron wcześniej.

Polecam zrobić to samo.

 

np instalmex moze i dobry ale nam wycene wykonania instalacji wodnej i CO z piecem i calym materialem zaspiewal 47 tys zl, gdzie polecani fachowcy przez sasiadow biora i to z niegorszych materialow tylko 25 tys zl!!! oczywiscie gwarancja pisemna na roboty 10 lat a na rury 50 lat (niemieckie plastiki bezkolankowe)

 

Różnica w cenie wręcz niemożliwa.

Za DOKŁADNIE TO SAMO ( tak z ręką na sercu ) ???

Szczerze w to wątpię.

 

NIGDY nie napisałam, że ekipy, które polecałam są "tanie".

Są DOSKONAŁE.

A to zupełnie dwie odrębne sprawy.

 

A ten schemat ( tanio = doskonale ) niestety w budownictwie zazwyczaj nie idzie w parze....

Taka smutna prawda.

Przekonasz się o tym nie raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki cena instalmexu byla 42937 zl a nie 47 tys! instalmex procz wyceny konkretnej roboty (tez na kilku stronach) na samym koncu napisal :

"OFEROWANA ROBOCIZNA FIRMY INSTALEMX CENNIK :

-DOWOZENIE MATERIALOW 200ZL

-URUCHOMIENIE INSTALACJI 300 ZL

-ZLOZENIE KOTLA, OKABLOWANIE 200ZL...." czyli jakies 700zl ?! to robi kazdy instalator w ramach punktow... ale nie chodzilo w naszych rozmowach o firme instalmex czy inna, tylko o nowe osoby ktore nie szukaja w poprzednich postach informacji tylko ledwo sie rejestruja na forum i od razu pytaja o cos co bylo napisane 2 strony wczesniej!

rowniez chodzilo mi o to ze post przede mna napisala Kasia ze piasek 4zl/t i zaraz wszyscy beda pytac a gdzie taka niska cena i forum sie zasmieca, jakby od razu podala telefon byloby bez problemu :)

AGA podziwiam Twoje zaangazowanie na forum i wiele razy skorzystalem z Twoich informacji :p

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki cena instalmexu byla 42937 zl a nie 47 tys!

 

Widzisz, a jednak.

I po co tak wprowadzać ludzi w błąd ?

 

Poza tym nie odpowiedziałeś na moje ZASADNICZE PYTANIE :

czy obie wyceny BYŁY NA IDENTYCZNYCH MATERIAŁACH i MARKACH ?

Przyznaj szczerze, z ręką na sercu - że na pewno nie !

 

INSTALMEX na kiepskich materiałach nie robi, odmówiliby Ci prawdopodobnie.

Zresztą mają rację - po co psuć sobie renomę ?

Potem jak się coś spieprzy ( sorry za wyrażenie ) na tańszym materiale to pójdzie w świat fama, że robili to oni - nie chcą sobie na takie coś pozwolić.

Trzymają wysoki poziom oferowanych usług.

I bardzo dobrze. :cool:

Np. podłogówkę robią wyłącznie na "Kan"-ach, a to bardzo dobry, ale i droższy materiał.

 

instalmex procz wyceny konkretnej roboty (tez na kilku stronach) na samym koncu napisal :

"OFEROWANA ROBOCIZNA FIRMY INSTALEMX CENNIK :

-DOWOZENIE MATERIALOW 200ZL

-URUCHOMIENIE INSTALACJI 300 ZL

-ZLOZENIE KOTLA, OKABLOWANIE 200ZL...." czyli jakies 700zl ?! to robi kazdy instalator w ramach punktow...

 

Oj, słabo negocjujesz, hahaha !

U mnie skreślono te kwoty.

:p

 

(... ) tylko o nowe osoby ktore nie szukaja w poprzednich postach informacji tylko ledwo sie rejestruja na forum i od razu pytaja o cos co bylo napisane 2 strony wczesniej !

 

Takim osobom mówimy tu "NIE".

;)

 

AGA podziwiam Twoje zaangazowanie na forum i wiele razy skorzystalem z Twoich informacji :p

pozdrawiam

 

Amen.

I tak ma być, słuchaj bardziej doświadczonej Koleżanki.

:p

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lider6,

dlatego cisza bo...... baaaaardzo ciężko o DOBREGO płytkarza.

Niestety.

:(

Ja niestety swojego nie mogę polecić - początkowo wydawał się dobry..... a potem przeszliśmy z nim gehennę.

Zrobił w końcu.... ale było mnóstwo poprawek.

I "kwasu"...

 

Ale : ;)

wiem, że w Mszanie jest taki sklep "Max-Ceramika" czy jakoś tak.

W tym sklepie mają namiar na dwóch panów, którzy robią im wystawki w sklepie.

Zresztą nie tylko im - robią też "Kuczy", "M&M" itp.

Jeden z nich ma na pewno na imię Leszek, drugi nie pamiętam.

Ale robią rewelacyjnie - widziałam, bo negocjowałam z nimi.

Ale baaaaardzo się cenią - mi za jedną z łazienek policzyli 5.000 zł a za położenie płytek w salonie też 5.000 zł.

Nie dogadaliśmy się niestety.

:(

 

Ale do dziś żałuję w sumie, że to nie oni mi robili...

:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takim osobom mówimy tu "NIE".

;)

 

 

 

aga troche luzu w tych wypowiediach !! nie ty tu panem i wladca i nie kazdy ma nocki na czytanie calego forum !! powiem ci tak odkad weszlam w budowlany temat staram sie byc na biezaco mimo ze gro tematow mnie nie dotyczy /jeszcze/ ale pewnie jak wielu tu piszacych jesli bede cos pilnie i konkretnie potrzebowala nie bede wertowala 150 strom w poszukiwaniu telefonu tylko zadam proste pytanie

 

"GDZIE TEN PIASEK ZA TE 4 ZL!!!???"

 

i szczerze licze na konkretna odpowiedz !!!

 

 

ponawiam pytanie

płytkarz pilnie poszukiwany, jak macie namiar na sprawodzonego to bardzo chętnie skorzystam

 

Piotr Jeszka

603464870

 

widzialam jego robote u niego w domu ... mucha nie siada ... szczerze mam nadzieje ze u innych tez tak sie przyklada do roboty :) bo zamierzam go zaangazowac !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to mi chodzilo, ktos rzucil haslo ze piasek 4 zl za tone i nie dal namiarow, kilka osob pyta i nic ?! to jest ta sama sytuacja jakby napisal "kupilem tanio piach i tel...." i tysiac pytan "za ile ten tani piach i skad" <co?> jak mozna to napisac w jednej linijce....

Monika masz racje, zeby byc na biezaco z calym forum i aktywnie udzielac sie w kilku forumowych tematach to trzeba miec baaaardzo duzo czasu :)

psMonia, jakie parametry ma mial z Krupinskiego? zamierzam zamontowac piec z podajnikiem tlokowym i sprobowac palic naszym mialem?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...