Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Witam,

jestem tu nowa i pewnie zaraz mnie zbluzgacie że nie w temacie czy coś...ale jeśli ktoś chciałby mi pomóc to proszę o poradę;)

Gdzie warto kupować kompleksowo materiały budowlane w okolicach Rybnika?Zastanawiam się nad BudoZbytem, Lubarem ale totalnie nie znam rynku,więc jeśli ktoś ze swojego doświadczenia ma na ten temat jakieś zdanie to bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam

 

mam temat na swiezo i z posrod 4 duzych firm ja postawilam na matuszka !!

wyceny mialam z handlobudu, lubaru, budozbytu i matuszka ... matuszek przebijal ostetecznie bo im chyba najbardziej zalezy na malych budowac ... w lubarze jada na duzych zleceniach a budozbyt z racji ze w rybniku to ogolem troche drozej !! handlobud tez dal mi niezla oferte /groszowe roznice/ ale tam nie potrafilam sie z nikim dogadac dlatego jednak mimo ze najdalej to wybralam matuszka ... namiary na ich stronkach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

jestem tu nowa i pewnie zaraz mnie zbluzgacie że nie w temacie czy coś...ale jeśli ktoś chciałby mi pomóc to proszę o poradę;) ......

Pozdrawiam

 

Nikt nie ma zamiaru tego robić :) nowi forumowicze są tutaj zawsze mile widziani :)

Z moich doświadczeń:

Brałam większość materiału od Stryrnola, było w miarę tanio ale potem jak zapłaciliśmy za całość z wyprzedzeniem w obawie o wyższe ceny wiosną i latem to nas olewali z dostawami, tragedia ..... no ale było minęło .... współpraca zakończona ...

Lubar...prosiłam o wycenę na materiały ale bardzo się z tym ociągali więc powiedziałam im papa...

Budo-zbyt miał najdrożej

Handlobud - zamawiałam tam ale nie za wiele jednak gdybym miała drugi raz budować to u Nich brałabym materiał ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko ile napłodziliście, dawno mnie tu nie było.

Adrian kończy już, Ewelinka pewnie już mieszka, Aga się wprowadza.... Super!

 

No i my w końcu ruszyliśmy. Decyzja była w czerwcu jak byliśmy na wczasach, ale uprawomocniłam ją następnego dnia po odebraniu :)

Potem masakra z bankiem. W sumie dalej trwa, ale 11.08 postanowiliśmy zacząć i geodeta wytyczył budynek a następnego dnia już się zaczęło.

 

Wczoraj przywieźliśmy śliczny kibelek (najważniejsza rzecz ;) )

 

 

Dawałam okna do wyceny, Veka u Konska 15 tyś a na Wiejskiej 20.

W Davidsonie 18, czekam jeszcze z Okrąglaka na wycenę w Aluplaście. Ale tak naprawdę to nie mam pojęcie czym różni się Veka od Aluplastu itd., czy ktoś mógłby mnie uświadomić?

I też mam poczuwórne okno tarasowe z czego dwa środkowe przesuwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A! Aga gratulacje!!!!!

 

 

3 kręgi betonowe nieużywane (fi zdaje się 1200 x 500) z pokrywą za półdarmo sprzedam.

Transport we własnym zakresie - centrum Rybnika.

 

[ATTACH=CONFIG]18029[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]18030[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]18031[/ATTACH]http://forum.muratordom.pl/images/misc/pencil.png

A po ile? Można na priva info prosić?

 

 

Pilnie poszukuję elektryka z uprawnieniami do założenia przyłącza tymczasowego na rozpoczęcie budowy.

Jeśli macie jakieś namiary to bardzo proszę.

 

[email protected]

Poszło na maila, ale nie wiem czy jeszcze sprawa aktualna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem tu nowa i pewnie zaraz mnie zbluzgacie że nie w temacie czy coś...ale jeśli ktoś chciałby mi pomóc to proszę o poradę;)

Gdzie warto kupować kompleksowo materiały budowlane w okolicach Rybnika?Zastanawiam się nad BudoZbytem, Lubarem ale totalnie nie znam rynku,więc jeśli ktoś ze swojego doświadczenia ma na ten temat jakieś zdanie to bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam

hej,

Ja biorę od Szostaka ze Stanowic. Druga firma, która ma dobre ceny to Handlobud, ale Szostak dał mi jeszcze taniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ma zamiaru tego robić :) nowi forumowicze są tutaj zawsze mile widziani :)

Z moich doświadczeń:

Brałam większość materiału od Stryrnola, było w miarę tanio ale potem jak zapłaciliśmy za całość z wyprzedzeniem w obawie o wyższe ceny wiosną i latem to nas olewali z dostawami, tragedia ..... no ale było minęło .... współpraca zakończona ...

Lubar...prosiłam o wycenę na materiały ale bardzo się z tym ociągali więc powiedziałam im papa...

Budo-zbyt miał najdrożej

Handlobud - zamawiałam tam ale nie za wiele jednak gdybym miała drugi raz budować to u Nich brałabym materiał ....

 

Czyli potwierdza się reguła, że hurtownie do każdego klienta podchodzą inaczej. Ja właśnie z Lubaru dostałam najlepszą ofertę i to w ciągu dwóch godzin od zapytania. Zeszli na wszystkim, mimo że Handlobud już wtedy dał dość fajne ceny. Z Budo-Zbytem się zgodzę, że mają najdrożej i z transportem u nich ciężko, trzeba zawsze dłużej czekać niż w innych hurtowniach.

 

Ja polecam jednak odwiedzić każdą hurtownię samemu, można to również telefonicznie czy mailowo załatwić. Pozbierać oferty a potem targować, targować i targować. Oni naprawdę potrafią sporo zejść z cen, które oferują na początku.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem tu nowa i pewnie zaraz mnie zbluzgacie że nie w temacie czy coś...ale jeśli ktoś chciałby mi pomóc to proszę o poradę;)

Gdzie warto kupować kompleksowo materiały budowlane w okolicach Rybnika?Zastanawiam się nad BudoZbytem, Lubarem ale totalnie nie znam rynku,więc jeśli ktoś ze swojego doświadczenia ma na ten temat jakieś zdanie to bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam

 

musisz postawic flache to bedzie w porzadku!

ja biore wszystkie materialy z budozbytu bo dali mi najtaniej , jak bedziesz robic wyceny w hurtowniach to zostawiaj swoj email, dostajesz wycene na poczte i wysylasz najtansza do pozostalych 5 hurtowni i tak w kolko, pozniej przebijaja i zas rozsylasz ta najtansza i tak w kolko bez wychodzenia z domu ...dla ciebie oszczednosc czasu i dla przedstawicieli chyba tez?! zobaczysz ile obnizaja ceny ktore napoczatku bylo juz z 40% rabatem :)

 

tak, ze teraz lec po 0,5 i bedziemy Ci fajnie doradzac

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dawałam okna do wyceny, Veka u Konska 15 tyś a na Wiejskiej 20.

W Davidsonie 18, czekam jeszcze z Okrąglaka na wycenę w Aluplaście. Ale tak naprawdę to nie mam pojęcie czym różni się Veka od Aluplastu itd., czy ktoś mógłby mnie uświadomić?

I też mam poczuwórne okno tarasowe z czego dwa środkowe przesuwne.

 

daj zrobic wycene w vece na zorskiej kolo tesco i w oknoplascie krakow na chrobrego oba salony w rybniku, zrobia okna o ponad 20tys tansze od firm ktore podalas!

jesli chodzi o przesuwki to oknolpast krakow robi je u siebie dlatego moje okno unoszono przesuwne u nich bedemial za 7tys a nie za 15 jak u innych. roznice w oknach roznych producentow sa niewielkie, najwazniejsze sa okuciai i rama zeby byla na mocnym profilu i chyba wszystkie w podstawowych oknach maja przenikalnosc cieplna calego okna okolo 1,4 my doplacilismy 2,5 tys za pakiet 3 szybowy przy ktorym wspi\olczynnik wynosi 0,9. obustronny kolor tez wszyscy daja w standarcie

 

 

Przy okazji, jakie serwery polecacie do wklejania zdjęć?

 

ja wklejam zdjecia na foto.onet.pl szybko i darmo i mozna dodwaca kazda ilosc zdjec naraz

 

 

co do wozenia materialow my tez czekalismy 5 dni az beton sie zwiaze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mnie ktoś uświadomić jak to jest z prądem z Vattenfalla ?

Jakiś czas temu wystąpiłem o warunki przyłączenia do sieci. We wniosku zaznaczyłem że interesuje mnie przyłącze docelowe.

Przed wczoraj otrzymałem warunki wraz z umową z których wynika że takie przyłącze mogą zrobić ale dopiero około listopada 2011 r.

Chcąc budować się na wiosnę 2011 potrzebowałbym mniej więcej już w tym czasie prąd na budowie, dlatego postanowiłem zadzwonić do Vattenfalla i dowiedzieć się jakie są szanse aby przyłącze zostało zrobione wcześciej, tj na wiosnę. Pani na infolini poinformowała mnie że nawet, gdyby przyłącze docelowe zostało zrobione wcześniej to i tak nie zostanie mi podane napięcie, zanim nie powstanie dom i nie bedzie w nim zrobiona instalacja elektryczna. Nie ma również mowy, aby do takiego docelowego przyłącza została podłączona rozdzielnia budowalana ( RB-tka). Pani z infolini poradziła mi abym wystąpił jeszcze raz o warunki, z tym tylko, żebym tym razem zaznaczył że chodzi mi o przyłącze tymczasowe ( budowlane). Pewnie ktoś z Was już przyerabiał tematy z Vattenfalem. Może możecie mi podpowiedzieć czy naprawdę muszę występować o przyłącze tymczasowe (droższe rozwiązanie) czy może jednak z przyłącza docelowego można zasilić RB-tkę Z góry dziękuję za konstruktywne odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ktoś z Was już przyerabiał tematy z Vattenfalem. Może możecie mi podpowiedzieć czy naprawdę muszę występować o przyłącze tymczasowe (droższe rozwiązanie) czy może jednak z przyłącza docelowego można zasilić RB-tkę Z góry dziękuję za konstruktywne odpowiedzi.

 

Chyba nie ma innego rozwiązania, wszyscy tak płacą, nawet jeśli zrobią sobie przyłącze tymczasowe ale nie budują jeszcze to i tak "bulą" za prąd droższą stawkę. Możesz sobie wybrać mniejsze KW i wtedy mniej płacisz. Przyłącze docelowe dopiero wtedy gdy będziesz mieć SSZ i instalację elektryczną w domu (rozdzielkę) Właśnie w sierpniu tego roku mieliśmy możliwość takiej zmiany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mnie ktoś uświadomić jak to jest z prądem z Vattenfalla ?

Jakiś czas temu wystąpiłem o warunki przyłączenia do sieci. We wniosku zaznaczyłem że interesuje mnie przyłącze docelowe.

Przed wczoraj otrzymałem warunki wraz z umową z których wynika że takie przyłącze mogą zrobić ale dopiero około listopada 2011 r.

Chcąc budować się na wiosnę 2011 potrzebowałbym mniej więcej już w tym czasie prąd na budowie, dlatego postanowiłem zadzwonić do Vattenfalla i dowiedzieć się jakie są szanse aby przyłącze zostało zrobione wcześciej, tj na wiosnę. Pani na infolini poinformowała mnie że nawet, gdyby przyłącze docelowe zostało zrobione wcześniej to i tak nie zostanie mi podane napięcie, zanim nie powstanie dom i nie bedzie w nim zrobiona instalacja elektryczna. Nie ma również mowy, aby do takiego docelowego przyłącza została podłączona rozdzielnia budowalana ( RB-tka). Pani z infolini poradziła mi abym wystąpił jeszcze raz o warunki, z tym tylko, żebym tym razem zaznaczył że chodzi mi o przyłącze tymczasowe ( budowlane). Pewnie ktoś z Was już przyerabiał tematy z Vattenfalem. Może możecie mi podpowiedzieć czy naprawdę muszę występować o przyłącze tymczasowe (droższe rozwiązanie) czy może jednak z przyłącza docelowego można zasilić RB-tkę Z góry dziękuję za konstruktywne odpowiedzi.

 

My też wystąpiliśmy o przyłącze docelowe, postawili nam słup na granicy działki. Do tego słupa podłączyliśmy skrzynkę (RB-tkę) która znajduje się w garażu (blaszaku), znajomy elektryk podpisał nam protokół. Ale przy podpisywaniu umowy o dostawę energii już jest napisane że jest to prąd do celów budowlanych, niestety droższy! Ale zaznaczyliśmy mniejszę moc, niż początkowo - 6 kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.wiercenie-studni.eu właśnie ci panowie wiercili kilku osobom z forum niedawno studnie.Panowie są z brzeszcz.proszę się powołać na jacka z rybnika i porozmawiać o szczegółach z nimi,pozdrawiam

 

Dziękujemy Ci bulajev bardzo za te namiary. Skorzystaliśmy z usług tej firmy są rewelacyjnie polecam wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mnie ktoś uświadomić jak to jest z prądem z Vattenfalla ?

Jakiś czas temu wystąpiłem o warunki przyłączenia do sieci. We wniosku zaznaczyłem że interesuje mnie przyłącze docelowe.

Przed wczoraj otrzymałem warunki wraz z umową z których wynika że takie przyłącze mogą zrobić ale dopiero około listopada 2011 r.

Chcąc budować się na wiosnę 2011 potrzebowałbym mniej więcej już w tym czasie prąd na budowie, dlatego postanowiłem zadzwonić do Vattenfalla i dowiedzieć się jakie są szanse aby przyłącze zostało zrobione wcześciej, tj na wiosnę. Pani na infolini poinformowała mnie że nawet, gdyby przyłącze docelowe zostało zrobione wcześniej to i tak nie zostanie mi podane napięcie, zanim nie powstanie dom i nie bedzie w nim zrobiona instalacja elektryczna. Nie ma również mowy, aby do takiego docelowego przyłącza została podłączona rozdzielnia budowalana ( RB-tka). Pani z infolini poradziła mi abym wystąpił jeszcze raz o warunki, z tym tylko, żebym tym razem zaznaczył że chodzi mi o przyłącze tymczasowe ( budowlane). Pewnie ktoś z Was już przyerabiał tematy z Vattenfalem. Może możecie mi podpowiedzieć czy naprawdę muszę występować o przyłącze tymczasowe (droższe rozwiązanie) czy może jednak z przyłącza docelowego można zasilić RB-tkę Z góry dziękuję za konstruktywne odpowiedzi.

 

Ja również mam przyłącze docelowe o mniejszej mocy. Po wybudowaniu zwiększę.

Składałam wniosek jeszcze przed wybraniem projektu, we wrześniu zeszłego roku. Otrzymałam warunki, że postawią dwa słupy, ale mają na to czas do września 2010. To był max czas wykoniania. Słupy postawili w lutym, jak śniegi stopniały. Termin jaki podają to okres, którego nie powinni przekroczyć, co nie oznacza, że nie zrobią prędzej. Też mam skrzynkę z licznikiem na słupie w granicy działki i od tego pociągnięty kabel do prowizorycznej. Płacę za to co dwa miesiące 70 zł. Ostatnio byłam w Vattenfallu z chęcią zwiększenia raty, bo obawiałam się, że to za mało i jak dostanę rozliczenie to mi włosy dęba staną na widok dopłaty. I dowiedziałam się, że w tej kwocie 70 zł zawiera się ok 66 zł opłat i 4 zł z groszami to prąd. A od kwietnia do sierpnia zużyłam prądu na budowie za jakieś 9 zł :jawdrop: Paranoja. A maszyny chodzą praktycznie codziennie.

Jak znajdę gdzieś wniosek, który składałam w Vattenfallu to mogę Ci napisać co w nim zawarłam, żeby mieć to co mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...I dowiedziałam się, że w tej kwocie 70 zł zawiera się ok 66 zł opłat i 4 zł z groszami to prąd. A od kwietnia do sierpnia zużyłam prądu na budowie za jakieś 9 zł :jawdrop: Paranoja. A maszyny chodzą praktycznie codziennie.

 

u mnie było podobnie :) płaciliśmy koło 20 zł za zużycie prądu a reszta była za przesył ... niestety tak zdzierają i już nie raz usłyszałam takie powiedzenia że" kto się żeni i buduje tego się nie żałuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...