Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

jestem tu nowa i pewnie zaraz mnie zbluzgacie że nie w temacie czy coś...ale jeśli ktoś chciałby mi pomóc to proszę o poradę;)

Gdzie warto kupować kompleksowo materiały budowlane w okolicach Rybnika?Zastanawiam się nad BudoZbytem, Lubarem ale totalnie nie znam rynku,więc jeśli ktoś ze swojego doświadczenia ma na ten temat jakieś zdanie to bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam

 

Ja kupowałam kompleksowo w Lubarze, w miarę ok. Na temat Budozbytu nie mam zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agusia a skąd braliście beton? W sumie nie było dzisiaj tak gorąco,żeby od razu popękał.Zaproś ph z tej firmy na wizytację i niech zobaczy.

Dziwne rzeczy tu piszecie,że macie prąd docelowy na budowie.Rozumiem,że to tylko na lewo da się tak zrobić,jak ma się znajomego elektryka.My płącimy co drugi miesiąc ok.170 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agusia a skąd braliście beton? W sumie nie było dzisiaj tak gorąco,żeby od razu popękał.Zaproś ph z tej firmy na wizytację i niech zobaczy.

Dziwne rzeczy tu piszecie,że macie prąd docelowy na budowie.Rozumiem,że to tylko na lewo da się tak zrobić,jak ma się znajomego elektryka.My płącimy co drugi miesiąc ok.170 zł.

 

Beton z Budo-Zbytu. Teraz już po fakcie, bo teściu wyszedł przed szereg i pozacierał wszystkie pęknięcia póki jeszcze beton nie stwardniał.

 

Co do prądu to nic na lewo nie załatwialiśmy. We wniosku zaznaczyliśmy, że docelowy i że zasilany będzie plac budowy (tak też mam w umowie). Nie mieliśmy żadnych z tym problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne rzeczy tu piszecie,że macie prąd docelowy na budowie.Rozumiem,że to tylko na lewo da się tak zrobić,jak ma się znajomego elektryka.My płącimy co drugi miesiąc ok.170 zł.

u nas to samo, mam od roku przyłącze i teraz przyszło rozliczenie prognozowane 180 zl co 2 miesiac,

a co do cen w Budozbycie - ja podczas pierwszej rozmowy z przedstawicielem usłyszałam żeby pokazac wyceny z innych hurtowni a oni to przebiją - i tak jest do tej pory, nawet jeśli coś podrożeje to u nich mam kontynuację ceny najtańszej, jak coś stanieje to mam jeszcze taniej, fakt transport czasem szwankuje i to jedyny minus, do tego podrożał ale mój przedstawiciel zbija mi cene na innych materiałach i praktycznie wychodze na zero

handlobud tez ma fajne ceny chyba wezme od nich dach

lubar olał mnie totalnie, nie uzyskałam wyceny pomimo upominania sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano zalaliśmy płytę/chudziaka z betonu B15. O 15 przyjeżdżam na działkę, beton jeszcze miękki ale popękany praktycznie w każdym pomieszczeniu. Co teraz?? Czym to grozi??

 

chudziakiem się nie przejmuj, gorzej gdyby to był strop ... jeżeli było dobrze ubite pod spodem to nie powinno być problemu...po zimie też trochę Ci popęka ale później się pozaciera jak będziecie murować, tynkować a za rok już nie będziesz pamiętała że coś popekało ;) zresztą szczelinki do 2 mm są w miarę dopuszczalne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do prądu to nic na lewo nie załatwialiśmy. We wniosku zaznaczyliśmy, że docelowy i że zasilany będzie plac budowy (tak też mam w umowie). Nie mieliśmy żadnych z tym problemów.

 

tak tak my tez tak mamy napisane ... realia wygladaja jednak JW !! tylko my dalismy D. i zainstalowalismy pelna moc ... teraz szybko bedziemy to zmieniac bo nas rachunkui "zezera" !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mnie ktoś uświadomić jak to jest z prądem z Vattenfalla ?

Jakiś czas temu wystąpiłem o warunki przyłączenia do sieci. We wniosku zaznaczyłem że interesuje mnie przyłącze docelowe.

Przed wczoraj otrzymałem warunki wraz z umową z których wynika że takie przyłącze mogą zrobić ale dopiero około listopada 2011 r.

Chcąc budować się na wiosnę 2011 potrzebowałbym mniej więcej już w tym czasie prąd na budowie, dlatego postanowiłem zadzwonić do Vattenfalla i dowiedzieć się jakie są szanse aby przyłącze zostało zrobione wcześciej, tj na wiosnę. Pani na infolini poinformowała mnie że nawet, gdyby przyłącze docelowe zostało zrobione wcześniej to i tak nie zostanie mi podane napięcie, zanim nie powstanie dom i nie bedzie w nim zrobiona instalacja elektryczna. Nie ma również mowy, aby do takiego docelowego przyłącza została podłączona rozdzielnia budowalana ( RB-tka). Pani z infolini poradziła mi abym wystąpił jeszcze raz o warunki, z tym tylko, żebym tym razem zaznaczył że chodzi mi o przyłącze tymczasowe ( budowlane). Pewnie ktoś z Was już przyerabiał tematy z Vattenfalem. Może możecie mi podpowiedzieć czy naprawdę muszę występować o przyłącze tymczasowe (droższe rozwiązanie) czy może jednak z przyłącza docelowego można zasilić RB-tkę Z góry dziękuję za konstruktywne odpowiedzi.

 

Witam,

 

jeśli chodzi o Vattenfall w kwestii zasilania placu budowy, to niedawno przerabiałem ten temat. Tak jak pozostali użytkownicy piszą występuje się o przyłącze docelowe.

Co do terminów wykonania przyłącza, mnie w warunkach technicznych, które otrzymałem w kwietniu dali termin do 30 maja 2011, a tymczasem wykonali to już w lipcu. Także jak widać dają sobie sporą rezerwę czasową, a wykonują szybko

. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja place za prad 130zl co 2 miesiace, ciekawe jak to licza ze jeden placi 70 inny 180 a ja tak po srodku ;) a faktycznie na wymurowanie calego domu zuzylismy kilkanascie kWh.

co do kontaktu to z kazda sprawa najlepiej jechac prosto do plazy bo panie przez telefon sa niedoinformowane i kilka razy wprowadzily nas w blad! panie w plazie sa naprawde super i zawsze chetnie i konkretnie pomagale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak my tez tak mamy napisane ... realia wygladaja jednak JW !! tylko my dalismy D. i zainstalowalismy pelna moc ... teraz szybko bedziemy to zmieniac bo nas rachunkui "zezera" !!!!

 

Wiesz co my daliśmy docelowe z mniejszą mocą a babka mi mówi, że mogliśmy od razu dać planowaną moc i wystąpić o zmniejszenie, bo to robią od ręki i nic nie kosztuje. W moim przypadku będę jeszcze raz musiała występować o warunki i powtarzać całą procedurę (chociaż w sumie to nie jest jakiś wielki problem).

My jakoś w październiku wystąpiliśmy o warunki i dali odpowiedź, że do 15 kwietnia 2010 zrobią przyłącze. Zrobili w grudni, ale licznik założyliśmy w piątek dopiero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj zrobic wycene w vece na zorskiej kolo tesco i w oknoplascie krakow na chrobrego oba salony w rybniku, zrobia okna o ponad 20tys tansze od firm ktore podalas!

jesli chodzi o przesuwki to oknolpast krakow robi je u siebie dlatego moje okno unoszono przesuwne u nich bedemial za 7tys a nie za 15 jak u innych. roznice w oknach roznych producentow sa niewielkie, najwazniejsze sa okuciai i rama zeby byla na mocnym profilu i chyba wszystkie w podstawowych oknach maja przenikalnosc cieplna calego okna okolo 1,4 my doplacilismy 2,5 tys za pakiet 3 szybowy przy ktorym wspi\olczynnik wynosi 0,9. obustronny kolor tez wszyscy daja w standarcie

 

 

 

o 20 tyś. czy o 2?

Wiesz co Konsek wycenił mi przesuwne na 5 koła. Ja mam 3 m, więc troszkę krótsze niż Twoje.

Pojadę jeszcze koło Tesco i ponoć na Wiejskiej w GBI było tanio.

 

A powiedzcie poroszę jakie okucia powinny być, żeby były dobre? A rama?

A czy ocieplona rama ( w środku styropian) ma znaczenie czy to raczej pic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących.Bardzo ładnie proszę o namiary na konkretne,solidne i nie masakrycznie drogie firmy od centralnego ogrzewania oraz tynków wewnętrznych.Będę bardzo wdzięczna za namiary,ceny oraz opinie na temat firm.Pozdrawiam

 

Pan Olek firma Komfort z Kędzierzyna. tel.691257771 Podpisuję się pod nim rękami i nogami. Montowali u nas rekuperatory, ,wod-kan, a teraz montują ogrzewanie z pompą ciepła. Podchodzą do roboty z pasją i zawsze mają czas na udzielenie wyczerpujących informacji takim laikom jak my. Ceny zdecydowanie rynkowe, ani drogo, ani tanio - na pewno profesjonalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o 20 tyś. czy o 2?

Wiesz co Konsek wycenił mi przesuwne na 5 koła. Ja mam 3 m, więc troszkę krótsze niż Twoje.

Pojadę jeszcze koło Tesco i ponoć na Wiejskiej w GBI było tanio.

 

A powiedzcie poroszę jakie okucia powinny być, żeby były dobre? A rama?

A czy ocieplona rama ( w środku styropian) ma znaczenie czy to raczej pic?

 

Ja kupiłam w firmie Lubar cudną suwankę 3,60x2,20 dzieloną na dwa za 7,5 tyś - aluminium. Okna z wkładem trzy szybowym- bo buduję dom półpasywny (pompy ciepła, rekuperatory itp.) Mają okna od niedawna i miałam sporo szczęścia bo wcześniejsze wyceny miałam ok 11 tyś.

Zależało mi na suwance z niskim progiem, bo to wyjście na taras. Z tego okna jestem bardzo zadowolona prezentuje się super kolor antracytowy gra dobrze z dachem z Creatona Balance antracyt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o 20 tyś. czy o 2?

Wiesz co Konsek wycenił mi przesuwne na 5 koła. Ja mam 3 m, więc troszkę krótsze niż Twoje.

Pojadę jeszcze koło Tesco i ponoć na Wiejskiej w GBI było tanio.

 

A powiedzcie poroszę jakie okucia powinny być, żeby były dobre? A rama?

A czy ocieplona rama ( w środku styropian) ma znaczenie czy to raczej pic?

 

sorki prawie 10 tys bo w wycenie byly jeszcze 2 bramy garazowe i drzwi, ale tak czy tak 10 tysiecy to kupa forsy, firma konsum zrobila wycene na ponad 25 tysiecy za okna, firma oknoplast krakow zrobila 16,5 tys ale doplacilismy do zestawu trzyszybowego i w sumie z montazem zaplacilismy 19 tys . okucia dobre to roto, maca i jeszcze chyba jakies 2 sa, poszukaj na necie i wszystko znajdziesz. nasza przesuwanka jest z progiem rownym z posadzka tzw unoszono-przesuwne, bo jest wersja uchylno przesuwna ale juz nie taka fajna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki prawie 10 tys bo w wycenie byly jeszcze 2 bramy garazowe i drzwi, ale tak czy tak 10 tysiecy to kupa forsy, firma konsum zrobila wycene na ponad 25 tysiecy za okna, firma oknoplast krakow zrobila 16,5 tys ale doplacilismy do zestawu trzyszybowego i w sumie z montazem zaplacilismy 19 tys . okucia dobre to roto, maca i jeszcze chyba jakies 2 sa, poszukaj na necie i wszystko znajdziesz. nasza przesuwanka jest z progiem rownym z posadzka tzw unoszono-przesuwne, bo jest wersja uchylno przesuwna ale juz nie taka fajna

 

DZięki, dziś byłąm na Żorskiej, czekam.

Kurcze nie wpadłam na to, żeby zaznaczyć, że niski próg, ale jeszcze mam czas i ostateczną wycenę będę robiła gdzieś w styczniu.

Ja też buduję dom z reku, PC, więc okna chciałabym dobre w bardzo dobrej cenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...